PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine yeniden merhaba yorumlarınıza ihtiyacım var.

fawori
23/02/2013, 02:09
Arkadaşlar çok uzun zamandır görüşemiyoruz askerden 1 ay oldu geleli uzun dönem yaptım Türkiye'nin doğu sınırlarının çoğunu gezdim geldim. Şimdi benim 2006 Haziran çıkışlı 1.3 Multijet 90 Hp lik bolero kırmızı GP tom vardı. Askere giderken masrafı olmasın diye ben sattım 22.000 TL. Dynamic'ti o . Şimdi gelince bakıyorum yani yine Fiat olsun Punto olsun diye düşünmedim ama yine piyasa şartları beni üzerine çekiyor ki yüksek ihtimal evo gibi gözüküyor. Ben ilde değiştirdim İzmir'den Ankara'ya geçtim buralar trafiği yokuşu bol otomatik istiyorum, dizel yerine lpg düşünüyorum bu katogorilerde baktım. Piyasa uçmuş civic, corsa modeller uçuşlarda. Focus otomatikler ilgimi çekti ama onlarda kasılarak alıcak gibiyim. 2007 altında araç düşünmüyorum boyası önemli değil ciddi kazası değişeni olmayınca sorun yok.

Şimdi şu ilan var alsam iyi olur diyorum Fiat Punto EVO 1.4 Fire Active Model 24.500 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 115633095 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinden-kesinlikle-geri-kacirmaz-otamatik-115633095/detay)

Boyası varmışta sorun yok komple olmadığı sürece donanım açısından düşücem ama çok fark yok klima manuel olacak hava yastığı sayısı düşecek. Duallogic vites tam otomatik değil ama beni idare eder gibi. Ne diyosunuz? Kavaklıdere servise de götürür baktırırım methini önceden duydum.

segin
23/02/2013, 02:27
dynamic neden düşünmediniz?

fawori
23/02/2013, 02:50
dynamic neden düşünmediniz?

Onlar fiyat olarak yüksek 27000 TL. lere varınca bu sefer focus alırım diyorum

fotobelit
23/02/2013, 11:34
Fiyatı iyi..Bütçenize göre alınabilir..Yakıt konusuna bişey diyemiycem..Dizel tavsiye ederim ama 26 gibi fiyatları var..

fawori
23/02/2013, 12:05
Cemil Hocam zaten dizel kullanmıştım ancak artık eurodizel fiyatları nedeni ile kar ettirmiyor. Bence şehir içi dur-kalk trafikte fark olmayacak. Ben zaten lpg uygulatıcam ancak şimdi beni düşündüreb punto bagajda tankı nasıl koyacaz sonuçta ufak ya stepne koycaz neyse hele bir alalım da.

halils2
23/02/2013, 12:15
bende simit tank var stepneyi bagaja koymuştum simdi komple çıkardım bagaj lazım oluyor diye

tayfux
23/02/2013, 13:17
geçen hafta okulda öğretmen arkadaşım aldı 2011 fire dynamic 14 binde araç otomatik cam tavan hariç full 27 liraya..

serkandikici
23/02/2013, 13:56
Hocam neticede galeri temkinli davranın şasiden sorgulama yapın hasar miktarlarına bakın bi de yetkili serviste raporlu ekspertiz.. sonradan üzülmeyin

biancoangelo
23/02/2013, 17:55
Fazla yazmıcam. ALINMAZ....

fawori
23/02/2013, 20:48
Fiat Punto EVO 1.4 Fire Active Model 24.750 TL Galeriden satılık ikinci el Mavi renk - 110885243 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-otomatik-evo-1.4-active-110885243/detay)

Birde mavi bi araç var kilometre olarak yakın donanım yıl aynı.

fawori
23/02/2013, 20:59
Bugün bahçeliye araca bakmaya gittim ancak sahibi yoktu telefonunu aldım pazartesi görüşücem bakıcam. Tabii ki daha önce de 2. el aldığım için adımları biliyorum şase plaka sorgulatma yapıcam ayrıca ekpertizini kavaklıdere otoda yaptırmayı düşünüyorum forum hatırına bana yardımcı olacakları kanaatindeyim. Şimdi arkadaşlar araç alınca ekstra masraflarınız oluyor o yüzden bene dynamic isterdim ancak aracın bana gelişi 28000-29000 TL. ye gelirse ben piyasadaki fiyat-performans açısından ve puntoya göre sınıf üstü olan c segmentinde ford focus sedan ya da hb tercih ederim 28-29 arasında otomatik temiz var piyasada inceleyin. şimdi ben ekspertiz + noter deviri + zorunlu trafik sigortası + bence kaskoda gerekiyor bu araç bana ilk etapta 25.500 TL. civarlarına gelecek. Sonra ben Lpg düşünüyorum yani onada 1250 TL. civarı iyi dönüşüm artı muayne si felan bu araç bana zaten 27.000 TL.civarına gelecek. Ha sıfır düşünmedim mi evet ama ban bayii 34.000 TL. diyecek o da bana fazla geliyor. BENİM BOYA KONUSUNDA HASSASİYETİM YOK KIZ GİBİ BOLERO KIRMIZISI GP ALMIŞTIM 2010 YILINDA İKİNCİ HAFTA ÜZERİNE BOYA DÖKÜLDÜ 2 AY SONRA BİR MOBİLYA FİRMASI ARACI ARACI ÇİZDİ SİZ DİKKAT ETSENİZ SONUÇTA GİDİYOR (BUNLAR İZMİR'DE OLDU)

Meguiars
23/02/2013, 21:04
Fiat Punto EVO 1.4 Fire Active Model 24.750 TL Galeriden satılık ikinci el Mavi renk - 110885243 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-otomatik-evo-1.4-active-110885243/detay)

Birde mavi bi araç var kilometre olarak yakın donanım yıl aynı.

Araç temize benziyor... Fiyat ve km olarak yorumum yok... Active donanımlı olmasını istediğinize emin misiniz ?

fawori
23/02/2013, 21:11
Araç temize benziyor... Fiyat ve km olarak yorumum yok... Active donanımlı olmasını istediğinize emin misiniz ?

Ya ben zaten Dynamic de araç sahibi olmuştum yani öyle aşırı bir fark yok active de boş değil dynamicler de miktar yükseliyor bende o zaman focus alırım açıkçası.Hani yine çok uzun süre kullanmıyacağım 2 yıl anca yani modeli yeni olsun istiyorum.

erenemre
24/02/2013, 02:28
focus için bişey diyemem ama corsa kesinlikle iyi bir araç değil punto corsa dan çok daha şık ve iyi bir araç eğer corsa bakıyorsanız hiç tavsiye etmem.

tayfux
24/02/2013, 11:38
focus için bişey diyemem ama corsa kesinlikle iyi bir araç değil punto corsa dan çok daha şık ve iyi bir araç eğer corsa bakıyorsanız hiç tavsiye etmem.
ben puntoyu da kullandım corsayı da kullandım aralarında öyle ahım şahım fark yok..hatta iç dizayn hemen hemen aynı zaten yürüyen parçaların alt takımın yüzde 70 i aynı..aynı standın araçları sadece kep farklı..ama şu var evet grande punto corsaya göre daha geniş bir araba hissi veriyor ki zaten bana daha geniş gelmişti..fakat corsa da segmentine ve kendine göre gayet iyi yürüyen yol tutuşu fena olmayan bir araç..kapılardaki ve aracın yürüyüşündeki tokluk ta fena değil..yani bende güzel bir alternatif..