PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi kendine CarbonClean yapan araç :) Mondeo TDCI

celenlee
01/06/2012, 09:00
Günaydın forum ahalisi,

Bu sabah ilk defa gördüğüm ve beni şaşırtan bir olaydan bahsedeceğim. Keşke o an bir kamera falan olsaydı hazırda çeken :)

Haliç köprüsünü geçtik, Okmeydanına doğru rampadan tırmanırken, orta şeritte bir mondeo yavaş gidiyordu,arkadakilerin sellektörleriyle olsa gerek, anladığım kadarıyla vites küçülttü. Ve o meşur carbonclean videolarındaki duman var ya. O duman halt etmiş :)

Arkasındaki araç dumanın içinde resmen kayboldu!! :S

Aklıma chip yapınca bir dumandan bahsediyorlar bu olabilirmi diye düşündüm ama arabayaı iki eliyle sıkı sıkı tutmuş bir bayan kullanıyordu. Kendisi öyle bir iş yapmış olacağını düşünmüyorum. Zaten 2.0 Mondeo sonuçta yeter ona hertürlü :)

Bu şekilde koca 1 aracı tamamen kaplayacak kadar dumanı, bir anda, bu araç nasıl attı anlamış değilim??

mutunch
01/06/2012, 10:45
Eğer dpfli bir model ise belki o sırada dpf filtre temizliği yapmış ve de kurumları yakmış olabilir.

anilcan
01/06/2012, 10:49
veya araçta pompa sıkıntısı olabilir ford markasının en büyük sorunlarından biri olan pompa sıkıntısı lerin genelinde sıfır bile alsanız görürsünüz duman olayını muhtemelen oda olabilir

asil
01/06/2012, 10:57
mazottanda olabilirmi?

aykut_1914
01/06/2012, 11:01
yol hafif rampa yukarı mıydı? rampa tırmanıyorduk yazmışsınız. Eğer öleyse bir ihtimal 5 ten 4 e atmak isterken geriye atmış olabilir :)
yaşadım çünkü biliyorum.
Birgün tek şerit yukarıya çıkıyorduk ama öyle bir yol ki herkes 5 le girip yavaşlıyor,tam önümüzdeki araba bir anda önümüzü simsiyah yaptı, ama öyle böyle değil,ben bi korkmustum :D babamın tek tepkisi "eyvah geriye attı" oldu,harbidende geri vites lambası yanmıstı kadının,sonradan toplamıstı allahtan

cihankardes
01/06/2012, 11:09
Şöför kadın deyince bütün hayallerim yıkıldı :D tam da girip Fiat'a yardırcaktım :D

Bu arada şu carbon clean olayına inanmıyorum arkadaşlar. Sadece bilgisayara bağlayıp arıza tespitine 200 tl alan bir servis bu işlem için 50 tl istiyorsa bir işe yaramıyor demektir. (bkz. Poyraz Servis)

celenlee
01/06/2012, 11:21
Şöför kadın deyince bütün hayallerim yıkıldı :D tam da girip Fiat'a yardırcaktım :D

Bu arada şu carbon clean olayına inanmıyorum arkadaşlar. Sadece bilgisayara bağlayıp arıza tespitine 200 tl alan bir servis bu işlem için 50 tl istiyorsa bir işe yaramıyor demektir. (bkz. Poyraz Servis)

Kulak temizleme çubuğu hikayesi gibi geliyor :)

Motorun içine koydukları madde belkide simsiyah yanıp çıkıyor :P
İşlemi yapmacan önce motoru açıp bakan, sonra işlemi yaptıktan sonra açıp bakan bir yer gördünüz mü?? Ben görmedim..

celenlee
01/06/2012, 11:24
Geriye atmış olamaz ;) Çünkü hızlanarak ilerledi.
Kolay kolay da geri geçmez vites o hızlarda..

Bu arada dumanın boyutu "bir arabayı kaplayacak kadar fazlaydı", dpf temizliğinde sanmıyorum öyle bir duman çıkacağını :)

Pompa yada mazot böyle bir şeye sebep olursa belki ondandır..

aykut_1914
01/06/2012, 11:50
valla ben yaşadıgım olayı anlattım,geriye atmıştır atmamıştır orasını bilmem.
Kadın gücü bu :D

cihankardes
01/06/2012, 12:48
Belki 5 ten 2 ye falan çekmiştir :D

En güzeli elle yapılan temizlik gibi geliyor bana. Yada mazot katkısı, enjektör temizleyici gibi ürünlerin sürekli kullanımı ile bir şeyler olabilir. Nette bir iki fotoya rastladım öncesi ve sonrası gibi ama pek inanmadım.