PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntolarimiz ne zaman geliyor

Sayfa : [1] 2

ik77
10/04/2009, 08:07
Arkadaşlar yeni araç siparişi veren arkadaşların ne zaman sipariş verdiği ve ne zaman aracını alacağıyla ilgili bilgisi varsa bunu buradan paylaşalım istedim.Ben 20 martta ankara otoya sipariş verdim,1.3 fun titanyum gri .Dün aradığımda bir haftaya kadar bilgi alacaklarını söylediler.

narkoz30
10/04/2009, 10:12
İtalyadaki fabrikayı Türkler tetikledi hani bu kadar talebe nasıl yetişecekler acaba onu düşünüyorum. :)
Bence 2-3 ay arasında teslimat yapılır. Alanlara şimdiden hayırlı olsun.

poyraz_o
10/04/2009, 11:46
benim 2-3 hafta oluyor sipariş vereli. o zaman nisan sonu mayıs başı demişlerdi.
daha sonra mayıs sonu gibi gelecek dediler.
istanbulu aradık. mayıs sonuna kalmaz puntolar dediler :S

Shannara
10/04/2009, 14:37
Bende 20 martta sipariş verdim banada mayıs sonu dediler. :-(

ERDİ
10/04/2009, 15:33
O kadarda beklenmez ya ben o kadar bekleseydim sabırsızlıktan çatlardım

xcruelx
10/04/2009, 16:26
Bende mart 23 gibi (yanlış hatırlamıyorsam) sipariş verdim. Nisan sonu mayıs başı dedilerdi. Sabırsızlıkla bekliyorum. Eski arabamıda sattım müşterisi cıkınca. Yaya kaldım. Yaw eskiden her yere yürüyerek giderdim. Hiç yorulmazdım km lerce yol teperdim. Rahata kolay alısıyor insan ya. Arabaya fena alışmışım. Bir ay eksikiğini hissetmem diyordum ama hissettim açıkçası.

İnşallah daha fazla gecikmez. İtalya daki depremden dolayı geciktiriyorlarmış diye aklımda geçmiyor değil.

narkoz30
10/04/2009, 16:30
Deprem dedin de bu arada İtalyanların başı saolsun ya keşke yardım edebilsek.

Ogulcan.Öğüt
10/04/2009, 17:25
Alla alla ben Fun istedim Egzotik kırmızı 1 haftada geldi.

OzzY
10/04/2009, 17:29
Alla alla ben Fun istedim Egzotik kırmızı 1 haftada geldi.
O tofaştan gelmiştir :)

SRKN
10/04/2009, 19:15
Yaben ne yapayım 16 şubatta verdim siparişi aradan 4 gün sonra eski arabama talip çıktı verdim ogünden beri tabanvayım allahtan bi arkadaşım vasıtasıyla ucuza punto kiraladık bitanede benim makine gelene ayamızı yerden kesiyor.Açıkçası bana ilk sölediklerinde mayı9s sonunu bulur demişlerdi şimdide nisanın son haftası yada en geç 15 mayısa kadar teslim almış olursunuz dediler.Hanımda fırçalıyor hadi hayırlısı bakalım okadar yüklersen arabayı olacağı buydu bekleriz böle diye:blush000:

melichemist
10/04/2009, 19:50
ben de aracımı 2 hafta önce sipariş ettim,araç şuan herşeyiyle hazır:D şanslılardanım sanırım:)bu arada benim de italyada geldi aracım:)

tyrant86
10/04/2009, 20:16
bende 20 martta 120 hp turbojet full siparişi verdim 60 gün sonraya gelir dediler.acaba zamda koyarlarmı o gün ki aldığım fiyata 750 tl zam geldi şuan:S

xcruelx
10/04/2009, 21:11
bize zam gelmiyeceğini söylemişlerdi mart siparişni verenlere

Ogulcan.Öğüt
11/04/2009, 00:21
Hayır sordum benim araç zonguldakta varmıs sans eseri Hemen ordan getirtmişler.

poyraz_o
11/04/2009, 01:01
bende 20 martta 120 hp turbojet full siparişi verdim 60 gün sonraya gelir dediler.acaba zamda koyarlarmı o gün ki aldığım fiyata 750 tl zam geldi şuan:S
fiat fiyat garantisi veriyor. eğer kapora verdiyseniz zamndan etkilenmiyorsunuz...

tunc35
11/04/2009, 12:25
21 MArtta sipariş verdim 2 ay dediler. Mayıs sonuna gelir diye düşünüyorum. Dikkatimi çekti İzmir'den sipariş verenleri 2 ay sonraya atıyolar ama Bursadan sipariş verenler de 2-4 hafta arasında teslim alıyorlar araçlarını. İtalya'dan geldiği için İzmir'e daha erken varması lazım doğal olarak. Anlayamadım ben bu işi.

OzzY
11/04/2009, 13:07
Gelen her araç önce bursaya gidiyo diye biliyorum.

ABNEW
11/04/2009, 13:35
Ozanın da belirttiği gibi İtalyadan gelen her Fiat önce fabrikaya gidiyor buradan Türkiye ye dağıtım olmakta.Bu nedenle Bursa teslimleri biraz daha kısa sürede gerçekleşebilir...

HugemaN
11/04/2009, 19:39
20 Martta görüştüm Sipariş ettim 10 Nisanda plakası takıldı ve dün teslim aldım....
Allahım Kaza bela vermesin. Bekleyenlerede sabır versin....

tunc35
11/04/2009, 20:03
İzmir'de liman olunca ben direkt buraya gelir diye düşünmüştüm. Demek ki önce Tofaş'a gidip oradan dağıtılıyor. Teşekkürler.

tunc35
11/04/2009, 20:06
20 Martta görüştüm Sipariş ettim 10 Nisanda plakası takıldı ve dün teslim aldım....
Allahım Kaza bela vermesin. Bekleyenlerede sabır versin....
Hayırlı olsun güle güle kullan. Ben de 75 veya 90 hp Fun sormuştum ellerinde vardı. Sonra tercihim Emotion olunca 2 ay sonraya kaldı. Geç olsun da sonu güzel olsun. Gp 'yi beklemek de güzel.

OzzY
11/04/2009, 20:21
İzmir'de liman olunca ben direkt buraya gelir diye düşünmüştüm. Demek ki önce Tofaş'a gidip oradan dağıtılıyor. Teşekkürler.
tabii önce izmire geliyo ama bayiilere dağıtılmadan önce bursaya gidiyo.

italya izmir bursa izmir şeklinde geziyo izmirde satılan bi araba

qwertasdf
11/04/2009, 20:28
iyi akşamlar herkese.tunç emotion hangi model?

by_brknt
11/04/2009, 22:05
evet önce fabrika sonra dağıtım

tunc35
11/04/2009, 22:58
iyi akşamlar herkese.tunç emotion hangi model?
iyi akşamlar. Multijet 90 hp.

qwertasdf
11/04/2009, 23:19
bu konunun altında ön konsol ve kapı içleriyle ilgili bir konu var tunç. bilgin varsa cevaplayabilir misin?

tunc35
11/04/2009, 23:22
bu konunun altında ön konsol ve kapı içleriyle ilgili bir konu var tunç. bilgin varsa cevaplayabilir misin?
Tamam.

ik77
12/04/2009, 09:07
ben de aracımı 2 hafta önce sipariş ettim,araç şuan herşeyiyle hazır:D şanslılardanım sanırım:)bu arada benim de italyada geldi aracım:)
hayırlı olsun acaba stepne mi çıktı tamir kiti mi

poyraz_o
12/04/2009, 21:09
Of ya yarılacam. :D
nerede kaldı bizim siparişler.. :S
açlık grevine başlayacam meclisin önünde :D

taneli
12/04/2009, 21:12
ötv indiriminin 2. günü siparişimi vermiştim.. dün teslim aldım :D 200 km yaptım bile..

xcruelx
12/04/2009, 23:30
off off şafak sayıyoruz burda .. Gel ay sonu gel :)

Araçlar önce tofaş a geliyor. Lakin önce İzmir e değil de İstanbula gümrüge geliyor ordan Bursa fabrikaya. Ordan bayilere. Sıralama böyle. Çünkü biz bir arkadaşa ta limandan gümrükten aldık arabayı. Birmot gönderdiydi oraya. (adamın acelesi vardı ne yapalım bekleyemedi 2 gün cuk daha :) )

SRKN
13/04/2009, 01:12
Gidip gelip hergün takfime bir çizik atıyorum daraldım valla geçmiyor günler arabam üretilmiş sevkiyat bekliyor cuma sormuştum bayiye.Ne sevkiyatmış be kardeşim 16 şubatta verdik siparişi hala bekliyoruz.Çevremde arkaşlarım dalga geçmeye başladı vala kanka ne oldu ya ferrarimi sipariş ettin de bukadar bekliyorsun diye :ermm:

memox
13/04/2009, 10:52
Bende 20 Mart'da sipariş vermiştim, hala bekliyorum henüz bir haber yok.

poyraz_o
13/04/2009, 15:28
Gidip gelip hergün takfime bir çizik atıyorum daraldım valla geçmiyor günler arabam üretilmiş sevkiyat bekliyor cuma sormuştum bayiye.Ne sevkiyatmış be kardeşim 16 şubatta verdik siparişi hala bekliyoruz.Çevremde arkaşlarım dalga geçmeye başladı vala kanka ne oldu ya ferrarimi sipariş ettin de bukadar bekliyorsun diye :ermm:
:oops0000:Aynı araç ve renk tercihinde bulunmuşuk...Fakat benimki 75 BG :(
:gun_band:Aynı dert bendede var arkadaşlar arasında..
meclisin önünde açlık grevine başlamayı düşünüyorum :D:agiskavgasi:

ik77
14/04/2009, 09:38
Arkadaşlar az önce servisi aradım.Fabrikanın çok yoğun bir şekilde çalıştığını ama sevkiyatla ilgili henüz bir bilgilerinin olmadığını söylediler.yani kocaman bir soru işareti.

qwertasdf
14/04/2009, 17:05
yeni sordum bayiye. 25 martta sipariş vermiştim.ekranda türkiyeye geliş tarihi 20 mayıs yazıyor.daha sonra bursaya falan gidecekmiş.heralde aracı teslim almak haziran başını bulur gibime geliyor bana.

tunc35
14/04/2009, 21:20
Bende 20 Mart'da sipariş vermiştim, hala bekliyorum henüz bir haber yok.
Ben de 21 Martta. Bursada olduğunuzdan benden önce alacaksınız.ŞAnslısınız yani.

memox
15/04/2009, 09:29
yeni sordum bayiye. 25 martta sipariş vermiştim.ekranda türkiyeye geliş tarihi 20 mayıs yazıyor.daha sonra bursaya falan gidecekmiş.heralde aracı teslim almak haziran başını bulur gibime geliyor bana.
20 Mayıs çokmuş ya. Bu kadar sipariş olunca daha hızlı gelir diye ümit etmiştim. Ama bütün ÖTV öncesi siparişlerini tek partide getirip nakliyeden kar sağlamayı düşünüyorlardır belki... Daha çok beklicez anlaşılan.

xcruelx
15/04/2009, 14:10
Ötv bitmeden türkiyeye sokmaı lazım aksi halde vergi de sorun çıkar ceplerinden öderler ötv yi. Benim bildiğim böyle.

NeverThere
16/04/2009, 23:53
Ben de 10 Nisanda siparişi verdim. cumartesi günü bayiden almaya gideceğim. :)

xcruelx
17/04/2009, 00:08
Nasıl yaa. Ağlıcam şimdi. :) biz mart ta sipiariş verdiydik nasıl oluyor bu.

SEnin adına sevindim ama kendi adımada kıllandım şimdi.

SRKN
17/04/2009, 03:39
Nasıl yaa. Ağlıcam şimdi. :) biz mart ta sipiariş verdiydik nasıl oluyor bu.

SEnin adına sevindim ama kendi adımada kıllandım şimdi.

Kafayı kırıcam şimdi ya ben ne yapayım arkdaşlar 16 şubattan verdim hala bekliyorum :boxin:başlarım onların karına ya nasıl bi iştir bu anlamadım araba hala farbrika garajında sevkiyat bekliyor:agiskavgasi:

memox
17/04/2009, 09:11
Bu nasıl oldu ya hakkaten. Aracınız stokta varmıydı? Hangi versiyonu ısmarladırnız. Biraz detay verirseniz çok seviniriz, biz burda çatlıyoruz beklemekten çünkü :) Her türlü ufak detayı dinlemeye hazırız :)

ABNEW
17/04/2009, 11:01
Arkadaşlar sıkmayın canınızı.Kısa sürede aracı gelenler belki zaten gelecek olan (yani yolda olan) araçların içinden tercih yapmışlardır, siparişle araç alımı 2-3 ayı bulmakta...

xcruelx
17/04/2009, 11:46
Arkadaşlar sıkmayın canınızı.Kısa sürede aracı gelenler belki zaten gelecek olan (yani yolda olan) araçların içinden tercih yapmışlardır, siparişle araç alımı 2-3 ayı bulmakta...
3 ay çok gel biz bunu 6 ila 8 haftada bağlayalım. Ne dersin? Hadi hadi anlaştık. El sıkışalım. :) :busted_b: kafayı yiyorum her hal :)

ABNEW
17/04/2009, 14:20
Uğur, umarım biran önce gelir ama ben ilk gp mu aldığımda 3 ay beklemiştim.Şubatta sipariş verilmişti ve Mayısta araç gelmişti :)

SRKN
17/04/2009, 17:30
Arkadaşlar müjde bugün bayi aradı italyadan sevkiyat bekleyenlerin gözü aydın tabi başta benim , araçlar bugün yola çıkmış 15 güne kadar teslim alırmışız haberiniz olsun:X

memox
17/04/2009, 17:41
Arkadaşlar müjde bugün bayi aradı italyadan sevkiyat bekleyenlerin gözü aydın tabi başta benim , araçlar bugün yola çıkmış 15 güne kadar teslim alırmışız haberiniz olsun:X
Güzel haber, ama sen siparişini 16 Şubatta vermiştin tabi, ben 2 gün önce aradım, henüz aracın üretildiğine dairde bir haber yoktu bayide.. Şase numarasını falan göremiyordu yani, buradan yola çıkarak benim aracın henüz üretilmediği sonucunu çıkarıyorum.. sonraki sevkiyata kalmış olabilirim yani...
neyse artık p.tesi tekrar ararız :)

SRKN
17/04/2009, 17:51
16 Şubatta sipariş vermiştimbenim motor şase numaram belli olalı 2 hafta oluyor yazdım bi kenara araç gelince kontrol edicem hemen :) siparişini verdiğim araçta bu şekilde GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP FUN DAB ABS AC AJ + ADVANCED SAFETY KIT + KIT + CO-PILOT KIT + SKYDOME aracın rengide BEYAZ ayriyetten Take Off jant siparişide vermiştim bakalım oda pazartesi belli olacak hala netleşmedi jant işi

xcruelx
18/04/2009, 00:54
16 Şubatta sipariş vermiştimbenim motor şase numaram belli olalı 2 hafta oluyor yazdım bi kenara araç gelince kontrol edicem hemen :) siparişini verdiğim araçta bu şekilde GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP FUN DAB ABS AC AJ + ADVANCED SAFETY KIT + KIT + CO-PILOT KIT + SKYDOME aracın rengide BEYAZ ayriyetten Take Off jant siparişide vermiştim bakalım oda pazartesi belli olacak hala netleşmedi jant işi

Katalog kapak resmindeki arabayı aldın yani :) Bir şey dicem Dualogic viteslerde advenced safety standart değilmiydi? Neden ayrı koydurmuş gibi yazdın diye merak ettim.?

Valla bende Blue me istiyordum ama pahalı geldi zaten artıra artıra iyice çıktım. 20000 tl civarı arabaya diye çıktım 77 fire derken osu busu olsun derken 95 lik starjet e döndük. Ask ekletelim Cpk ekletelim dedik iyice uçtu rakam. :) Benim eski teybim usb li sony idi 8 gb lik flahla ömrümün müziğini taşıyodum.

xcruelx
18/04/2009, 01:02
Güzel haber, ama sen siparişini 16 Şubatta vermiştin tabi, ben 2 gün önce aradım, henüz aracın üretildiğine dairde bir haber yoktu bayide.. Şase numarasını falan göremiyordu yani, buradan yola çıkarak benim aracın henüz üretilmediği sonucunu çıkarıyorum.. sonraki sevkiyata kalmış olabilirim yani...
neyse artık p.tesi tekrar ararız :)
Mehmet kardeş ben umutluyum, Serkan kardesin bilgisinden sonra. Banoto yu bende aracaktım ama senin bilginden sonra aramadım. :) Aynı günde vermişiz siparişi. Neyse artık gelince birde biz Bursa ekibi buluşması yapalım. İstanbul , Ankara yapıyor hep. Olmuyor böyle bizde insanız Bizimde Gp miz var :) hehe

Olacak inş.

SRKN
18/04/2009, 01:37
Katalog kapak resmindeki arabayı aldın yani :) Bir şey dicem Dualogic viteslerde advenced safety standart değilmiydi? Neden ayrı koydurmuş gibi yazdın diye merak ettim.?

Valla bende Blue me istiyordum ama pahalı geldi zaten artıra artıra iyice çıktım. 20000 tl civarı arabaya diye çıktım 77 fire derken osu busu olsun derken 95 lik starjet e döndük. Ask ekletelim Cpk ekletelim dedik iyice uçtu rakam. :) Benim eski teybim usb li sony idi 8 gb lik flahla ömrümün müziğini taşıyodum.

Evet katolog kapaktaki nin birebir aynı oldu ama o kapaktaki turbo t-jet 120hp sport olanı reklamlardaki yani bendeki de onun dizel motorlusu oldu ama dışardan bakınca birebir aynı :) araba Dualogic vites değil manuel vites ve fun versyonları yürür olarak birebir sportla aynı ama funlarda butun donanımları ekstra olarak alıyorsun mecburen elınde katolog varsa bakabılrısın ordan funlarda ask isteğe baglı alınıyor ben ne varsa koyrudurdum arabaya hatta o gorduklerıne ılave 1000 lıra daha verıp airbag paketınıde ekletecektım ama fiat anamerkezbıle benım bu sıparısım karsında zorlandı bukadar full fun alan yok dıye nekadar mudurlerlede gorustuysem olmuyor eklemıyor ıtalyadan getırtemeyız dedıler neye dayanarak dıye sordum kımse cevap veremıyor sağlıklı ılla bıseyden fedakarlık etmemız gerekıyormus sacma ama netıcede fun a eklenebılecek ne varsa eklettım benim araç suan fun dizel sınıfında fiattın italyadan getridiği en dolu araç olduğunu sölediler merkezden anlıyacağın baya özel bi araç oldu benimkisi.:worthy00:

xcruelx
18/04/2009, 02:27
DAB ne oluyor? onu merak ettim.

Valla iyi yapmışın. Dedimya para olsaydı bende ekletmeyi düşünüyordum. 20000 tl lik araba bakıyordum aslında. O bu derken gp dedim. fire dedim
sonra su paket olsun su olsan derken iyice uctu
sonra motor olarak yükseltmeye kalkınca artık olmadı. Bende blue me den feragah ettim. Aslında emotion alayım dedim. neyse. Gelsin artık. Geçen işten Tofaş fabrikasına gidiyorum. Çevre yolunda yanımdan titanyum gri gp geçti 2 tane sonra Tofaşın parkına girdim. 4 tane gp var 4 de tit gri. Dedim bu ne yaaa. Eziyetmi ediyonuz bana :)

SRKN
18/04/2009, 02:43
DAB ın açılımını bende bilimiyorum açıkçası sözleşmede yazanları yazdım bende :) Senin aracında hayırlı olsun kardeş işallah en kısa sürede aracına kavuşursun.

ABNEW
18/04/2009, 08:50
DAB: Double air bag/çift hava yastığı

memox
18/04/2009, 19:54
Bu gün o civardan geçiyordum Banoto'ya uğradım arkadaşlar. Daha geçenlerde telefonla aramış olduğum için yeni bilgi alacağımı sanmıyordum. Ama eleman maillerine baktı, sisteme girdi falan. Senin araba 18 Nisan haftası üretimde olacak görünüyor dedi. Mayıs'a kalmadan teslim ederiz dedi! Doğrusu 18 nisan'da bile üretilse o kadar hızlı gelebileceğini sanmıyorum ama. Belki Mayıs'dan önce gümrüğe gelir. Emin misin dedim? Mayıs'a kalacak arabalarım listesi var elimde, seninki o listede yok dedi... Hadi hayırlısı :)

xcruelx
19/04/2009, 00:30
Bu gün o civardan geçiyordum Banoto'ya uğradım arkadaşlar. Daha geçenlerde telefonla aramış olduğum için yeni bilgi alacağımı sanmıyordum. Ama eleman maillerine baktı, sisteme girdi falan. Senin araba 18 Nisan haftası üretimde olacak görünüyor dedi. Mayıs'a kalmadan teslim ederiz dedi! Doğrusu 18 nisan'da bile üretilse o kadar hızlı gelebileceğini sanmıyorum ama. Belki Mayıs'dan önce gümrüğe gelir. Emin misin dedim? Mayıs'a kalacak arabalarım listesi var elimde, seninki o listede yok dedi... Hadi hayırlısı :)
Keski benimkinide sorsaydın kardeş ya. :) Madem gidiyon haber verir insan :) Bende pazartesi arayım bakayım. Şanslımıyım görelim.

SRKN
19/04/2009, 01:50
Arkadaşlar işallah size verilen bilgi doğrudur 18 nisan haftası üretime girmiş bi aracın mayıs a kalmadan teslim edilmesi imkansız gibi bişey sakın haziran ayına girmeden gelir demek istemesin dili sürçmüştür bence çünki nezaman üretecekte nezaman test edecek nezaman sevk edecek gelcek gümrükten geçip bursaya gidecekte son kontrol yapılıpta size teslim edilecek aysonuna 12 günvar biraz mantık dışı gibi.

ABNEW
19/04/2009, 14:31
.............. Senin araba 18 Nisan haftası üretimde olacak görünüyor dedi. Mayıs'a kalmadan teslim ederiz dedi! Doğrusu 18 nisan'da bile üretilse o kadar hızlı gelebileceğini sanmıyorum ama. Belki Mayıs'dan önce gümrüğe gelir. Emin misin dedim? Mayıs'a kalacak arabalarım listesi var elimde, seninki o listede yok dedi... Hadi hayırlısı :)

Mehmet, 18 Nisanda üretilecek bir aracın Mayısta teslim edilmesi bence de çok zor, belki de görevli 18 Nisanda araç yola çıkacak demek istemiştir

Sonuçta Haziranda teslim edilecek araçlar da Mayıs listesinde görünmez.Umarım biran önce aracına kavuşursun tabi...

poyraz_o
19/04/2009, 14:40
hergün şu topic i izlemekten yoruldum valla.. GP lerimiz gelsin biran önce

mazosist
19/04/2009, 15:07
arkadaşlar bende bugün uğradım bayiye 19. haftada üretim bandından çıkacak gözüküyor. bu da mayısın 10-15'ine tekabül ediyor. mayıs sonu engeç haziran başı aracın gelir dediler ama yetişmiyecek diye tırsıyorum. o tarihlerde aracı üretimden çıkacak başka arkadaş var mı?

tunc35
19/04/2009, 18:31
arkadaşlar bende bugün uğradım bayiye 19. haftada üretim bandından çıkacak gözüküyor. bu da mayısın 10-15'ine tekabül ediyor. mayıs sonu engeç haziran başı aracın gelir dediler ama yetişmiyecek diye tırsıyorum. o tarihlerde aracı üretimden çıkacak başka arkadaş var mı?
Ben de bayiyi aradım. nisanın 3. haftasında üretilecek demişlerdi şimdi de mayısın 2. haftasında üretileceğini söylediler. O vakitten sonra 15 Hazirana nasıl yetişecek bilmiyorum artık. Gerisi bayinin sorunu. Yetişti yetişti yetişmezse bilmiyorum neolacak.

alperyonar
19/04/2009, 20:16
sonuçta bursa da teslim edilen araçta tofaş ın fabrikasından çıkış yapıyor. bursa ile ankara arasında en fazla 1 hafta fark olur. şöyle bişey olabilir, o 2-4 hafta da teslim edilen araba yerli arabalardır araçlardır

qwertasdf
19/04/2009, 20:38
ben de bayiye sorduğumda mayıs sonu dediler.ekrana baktığımda türkiyeye gelişi 20 mayıs yazıyor.araçlara bursa fabrikasında temizleme işlemi falan yapılıomuş.sonuçta yine haziran başına denk geliyor.yetişip yetişmemesi bizi nasıl etkilicek? sonuçta fiyat sabitlemesi yapıldı.ötv bitimine yetişeceği söylendi.yetişmemesi durumunda alıcıyı etkilicek bişi olacağını zannetmiyorum.

goldumut
19/04/2009, 20:43
bızde mart ayının 26 sında kapora verdık mayıs sonu gelıcek dedıler bakalım ne olucak.gecen hafta aradık hala bır haber yok dedıler daha uretıme bıle baslanmamıs anlasılan.hazıran 15 e geldı geldı gelmedı bılmıyorum ne olucak
1.3 mtj 90 hp fun beyaz sıparısı

qwertasdf
19/04/2009, 20:50
ötv farkını isteyeceklerini zannetmiyorum.en fazla kaporaları geri verirler.zaten isteseler bile 4-5 milyarlık bi farkı kim verir bilmiyorum.

goldumut
19/04/2009, 20:58
ötv farkını isteyeceklerini zannetmiyorum.en fazla kaporaları geri verirler.zaten isteseler bile 4-5 milyarlık bi farkı kim verir bilmiyorum.

yanı otv farkını ısterlerse zaten almayacagız.

xcruelx
19/04/2009, 21:00
LÜtfen kötü haber vermeyelim :) Ne güzel umutlanıyoruz burda.

qwertasdf
19/04/2009, 21:02
şu anda yapılacak bişey yok beklemekten başka. ben de dört gözle bekliyorum.daha ilk arabam :)

poyraz_o
19/04/2009, 21:03
bızde mart ayının 26 sında kapora verdık mayıs sonu gelıcek dedıler bakalım ne olucak.
bende 21-22 sinde sipariş vermiştim...

valla ben ne kaporayı alırım ne farkı öderim. anlaşmamızda fiyat garantisi verdiler umurumda olmaz...kavga dövüş alırım o arabayı :whip0000:

qwertasdf
19/04/2009, 21:09
evet fiyat garantisi verdiler.ve türkiyede bu şekilde binlerce kişi var.bu kadar insanın mağdur edileceğini zannetmiyorum.farkı bayiler kendileri verir belki cepten:):)

xcruelx
19/04/2009, 21:23
bende 21-22 sinde sipariş vermiştim...

valla ben ne kaporayı alırım ne farkı öderim. anlaşmamızda fiyat garantisi verdiler umurumda olmaz...kavga dövüş alırım o arabayı :whip0000:
Aynen sana katılıyorum. ARabamı sattım ben onun için. MAhkemelik oluruz.

xcruelx
19/04/2009, 21:27
ben de bayiye sorduğumda mayıs sonu dediler.ekrana baktığımda türkiyeye gelişi 20 mayıs yazıyor.araçlara bursa fabrikasında temizleme işlemi falan yapılıomuş.sonuçta yine haziran başına denk geliyor.yetişip yetişmemesi bizi nasıl etkilicek? sonuçta fiyat sabitlemesi yapıldı.ötv bitimine yetişeceği söylendi.yetişmemesi durumunda alıcıyı etkilicek bişi olacağını zannetmiyorum.

Şimdi gemi de araçlar gelirken krozyona karşı grez yağı gibi bir madde ile kaplıyorlar arabayı. Arabayı görseniz kuş pisliğiden ttutun her bişi var. o maddede garip duruyor zaten. gelince ilk iş onları temizliyorlar.

qwertasdf
19/04/2009, 21:36
evet bu işlemler de hemen hemen 1 hafta falan sürer.1 kaç haftada dağıtımı falan dersek yine haziran başını bulur.napsak araçları gümrükte bekleyip kendimiz falan mı temizlesek:)

OzzY
19/04/2009, 21:45
temizlik işlemi bayiilerde yapılmıyomu? sonuçta tırda gelirkende bir çok etken var.

qwertasdf
19/04/2009, 21:50
aracın o değişik maddeyle kaplanmasının nedeni gemiyle gelirken iklim değişikliklerinden etkilenmemesi diye biliyorum.bursada fabrikada bu madde temizlenip daha sonra illere gönderiliyormuş

karaelmas67
19/04/2009, 22:32
Arkadaşlar bende 21 mart da fire dynamıc 1.4 77 Bg siyah renk için sipariş verdim ve bana nisan sonu teslim edeceğiz inşallah diyorlar kesin bir cevap veremiyorlar kredi başvurusu yaptık onaylandı ama motor saşe nosu olmadığı için hesaplarına da aktaramadılar bu arada bende arabamı sattım işyerim yakın olduğundan bisikletle gidiyorum valla arabasızlık çok zormuş 7 yıldır heryere arabayla giden birisi olarak şimdi kaldık nisan sonunu bekliyoruz büyük bir umutla bayide ben size harhangi bir gelişme olduğunda haber veririm diyor onuda arayamıyorum hakketten arabamı erken sattığıma üzülüyorum. Birde burda arkadaşları okudukça mayıs haziran derken umutsuzluğa kapılmıyorda değilim.

qwertasdf
19/04/2009, 22:45
ben bayiye sorduğumda araban gemide olabilir.nisan sonuna veririz dedi.ama sonradan baktığında mayıs sonu geleceğini öğrendi.belki bazı arkadaşların daha önceden teslim edilebilir.ben 25 martta sipariş vermiştim.mayıs sonu haziran başı olduğu söyleniyor.

alperyonar
19/04/2009, 23:00
fiat, sipariş onayını gönderdikten sonra 75 gün süre veriyor. bu süreç içerisinde aracı bayiye teslim etmek zorunda.

qwertasdf
19/04/2009, 23:25
er ya da geç. gelse de binsek artık yeni araçlarımıza. araç almaya karar verdikten sonra 5 ayım aramakla geçti.kararsızlıktan başıma ağrılar giriodu.en sonunda kararı verebildim ama hala bekliyorum:) neyse fazla kalmadı zaten.az daha beklicez.

xcruelx
19/04/2009, 23:30
temizlik işlemi bayiilerde yapılmıyomu? sonuçta tırda gelirkende bir çok etken var.

Arkadasımında söylediği gibi bayilere gelirken temiz gidiyor. Yalnız bir şeyde yanılıyorsunuz. Fabrikada temizlenmiyor araçlar. Birmot un bölge deposu var. ordatemizleniyor. Ve orda bekletiliyor. Orda beklerken tofaş a girişini yapılyolar. (sadece evrak olarak) Sonra Motor ve şase numaralarını faturaları ile kontrol ediyorlar. Sonra gerekli bayilere yola çıkartıyorlar. Bursa ki tofaş fabrikasına girişi çıkış sadece evraksal olarak. Tabi bayilere gelince bayide bir yıkıyor yolda tırdaki kirlenme olmuştur diye.

qwertasdf
19/04/2009, 23:37
anlayamadığım şey şu.türkiyedeki fabrikalarda stoktaki araç sayıları hakkında yüzbin gibi rakamlar telaffuz ediliyordu.bu stoklar nasıl bu kadar hızlı tükendi?demek ki araç almayı bekleyen yüzbinlerce kişi varmış ülkemizde.bu kadar yoğun talep açıkçası ben beklemiyordum.

xcruelx
20/04/2009, 00:12
anlayamadığım şey şu.türkiyedeki fabrikalarda stoktaki araç sayıları hakkında yüzbin gibi rakamlar telaffuz ediliyordu.bu stoklar nasıl bu kadar hızlı tükendi?demek ki araç almayı bekleyen yüzbinlerce kişi varmış ülkemizde.bu kadar yoğun talep açıkçası ben beklemiyordum.
Yalandı o. Amaç hümeti sıkıştırmak. Bu sene tofaş karını 100 den 105 trilyona cıkarmış. Ötv çıkmadan önce fiatın sitesinde 3-31 mart arası peşin alımlarda 2000 2500 tl bulan indirimler diyolarladı. 20 sinde sordugumda ykok öyle bişi dediler. Siteden cıktı aldım gösterdim. Bu fiyatlar zatenn peşind indirimli fiyatları dedi ler. Anlıyacagın ağlanmalar boşuna. Bütün firmlar ötv den önceki indirimlerini kaldırdı üstüne nasıl zam yaparız peşine düştü. Hükümetin ben vatandaşın cebine bıraktıgı indirimi nasıl biz kendi cebimize alırız peşine düştüler. kimisi zam yaptı kimisi indirimi kaldırdı. kimisi zaten inirimli fiyattsa satıyodu değiştirmedi ötv indirimi gibi gösterdi. Piyasasını takiip eden farkına vardı zaten. Capitalist düzen aldı başını gitti. Adamlar kar dan zarar ediyorlar diye cıkardılar o işçileri hep. Zarar ediyoz diye hükümetten istiyorlar ama kendileri kar larını düşümüyor lar hiç. Mesela ben marka vermeyim ama bir arac için tüm işcilik (makina maaş elektrik malzeme gibi)dahil 9000 tl mal ettikleri aracı(burda üretilen) fabrika cıkışı 17 000 tl diyorlar. + buna ötv kdv gibi vergilerde binince arac oluyor 23 000tl. Şimdi onlar ağlıyor satamıyoz diye. Devlet indiriyor. o 17 yi nnasıl 18 yaparım düşüncesine giriyor. Halbuki malum kriz satış olsun 9 üstüne 8 kar koycagıma 5 koyayım demiyor hiç. ( arac rakamı doğrudur. Bizzat içierden ladıgım bilgilerdir.)

qwertasdf
20/04/2009, 00:21
evet ötv indirimi başlayınca nedense bütün kampanyalar birden yok oldu. zamlar başladı.sonuçta araç üreticilerinin aldıkları para aynı.ama vatandaştan nasıl daha çok kar ederizin peşine düştüler.aslında söylenecek çok fazla bişi yok.herşey ortada.devletin vatandaşı ve piyasayı rahatlatmak için yaptığı indirimden bile kar amacı güdüyorlar.marka vermeden söyleyim. bir araç için aynı bayi aynı gün içinden 3 farklı fiyat verdi.fiyatlar da bir öncekinden 500-1000 arası fazlaydı.artık yorumunu siz yapın.

goldumut
20/04/2009, 10:01
evet fiyat garantisi verdiler.ve türkiyede bu şekilde binlerce kişi var.bu kadar insanın mağdur edileceğini zannetmiyorum.farkı bayiler kendileri verir belki cepten:):)

fiyat garantısı verdıler ama verdıklerı fıyat garantısı nısan ayındakı ZAM İÇİN 1000 2000 tl lık bır artıs olmustu bence onun garatısıydı o ve hem otv ıle fıyatın bır alakası yokkı 15 hazırandan sonra fıat gene aynı fıyattan verıcek ama bu sefer otv oranınıda ustune koyalar kı onların elınden bırsey gelmez..ne yapsın bınlerce aracta zararmı etsınler?!

mazosist
20/04/2009, 10:11
fiyat sabitlemesi yaptık diyen arkadaşlar bir konuyu atlıyor. yaptığımız fiyat sabitlemesi aracın vergisiz halinin nisan ve mayıs zamlarından etkilenmemesini kapsıyor. sitede ve anlaşmalarda küçük harflerle şu ifade yer almakta "Yürürlükte olan uygulamalardaki değişikliklerden kaynaklanabilecek vergi, masraflar ve fiyat değişikliklerinden müşteri sorumludur." kaporayı geri vermeleri umrumda değil ben arabamı istiom:(

xcruelx
20/04/2009, 10:34
fiyat sabitlemesi yaptık diyen arkadaşlar bir konuyu atlıyor. yaptığımız fiyat sabitlemesi aracın vergisiz halinin nisan ve mayıs zamlarından etkilenmemesini kapsıyor. sitede ve anlaşmalarda küçük harflerle şu ifade yer almakta "Yürürlükte olan uygulamalardaki değişikliklerden kaynaklanabilecek vergi, masraflar ve fiyat değişikliklerinden müşteri sorumludur." kaporayı geri vermeleri umrumda değil ben arabamı istiom:(

Fiat ın max 75 gün süresi var sipariş çekildiğinde. Mart siparişi cekenler ötv den etkilenmeden alabilir gibime geliyor.

xcruelx
20/04/2009, 10:40

Bugun bende aradım, benim araç ta seninki ile aynı tarihte. Nisan sonu mayıs başı demiştim sorun yok dedi. Bende o tarihte nasıl gelicek dediğimde. Araç 17. hafta sonu yada 18. hafta başı gibi üretimden cıkardiyor. Sonra gemiyle 3 günde geliyormuş.Sevkiyatlarda sıkmış bu aralar. Gümrüktete 3 gün beklese hadi 2 hafta de diyor. En kötü ihtimalle senenin 20. haftası (mayıs ın 2. haftası) aracına kavuşursun dedi. Bende inşallah dedim. Hayırlısı bakalım. Mehmet kardes sende haber alırsan ilet bana. SEnle aynı zamanda alıcaz gibi. :)

memox
20/04/2009, 10:56
Bugun bende aradım, benim araç ta seninki ile aynı tarihte. Nisan sonu mayıs başı demiştim sorun yok dedi. Bende o tarihte nasıl gelicek dediğimde. Araç 17. hafta sonu yada 18. hafta başı gibi üretimden cıkardiyor. Sonra gemiyle 3 günde geliyormuş.Sevkiyatlarda sıkmış bu aralar. Gümrüktete 3 gün beklese hadi 2 hafta de diyor. En kötü ihtimalle senenin 20. haftası (mayıs ın 2. haftası) aracına kavuşursun dedi. Bende inşallah dedim. Hayırlısı bakalım. Mehmet kardes sende haber alırsan ilet bana. SEnle aynı zamanda alıcaz gibi. :)
Bursa - Banoto dimi sana bu planı söyleyen? Oradan Çetin Bey ile görüşüyorum bende. Banada araç 18'inde üretime girse, 2 günde üretilse + 2-3 günde gemiye binse + 2 gün gemiyle yolculuk + 3 -5 gün türkiye gümrük gibisinden oldukça sıkı bir plan tahmini yaptı. Keşke dedim ama.. Bu kadar sıkı plan olabileceğini sanmıyorum tabi. Ama Mayıs ortası gibi alırız diye ümit ediyorum.

qwertasdf
20/04/2009, 11:40
mart sonu siparişleri bence de ötv ye yetişir.ama yetişmediğini düşünürsek yani 15 hazirandan sonra araçları alacağımızı düşünürsek 4-5 milyarlık farkı kim verir ben merak ediyorum.ya da nasıl talep edilebilir.öyle bi durumda o zaman vatandaşa yetişir denmicekti.hala şu anda bile ötv indirimi üzerinden sipariş verilebiliyor.peki bunlar nasıl yetişecek o zaman?bence bayiler bunu düşünmüştür.
goldumut arkadaşım yukarıda binlerce araçtan zarar mı etsinler demiş? peki binlerce araç alacak kişinin zararı ne olacak?

tyrant86
20/04/2009, 11:49
herkesin yazdıklarına göre araçlar mayıs'ta genel bi sevkiyat olacak türkiyeye herhalde ve bizim puntolarımıza mayıs 20-30 arası kavuşucaz.İNŞALLAH.

goldumut
20/04/2009, 12:32
mart sonu siparişleri bence de ötv ye yetişir.ama yetişmediğini düşünürsek yani 15 hazirandan sonra araçları alacağımızı düşünürsek 4-5 milyarlık farkı kim verir ben merak ediyorum.ya da nasıl talep edilebilir.öyle bi durumda o zaman vatandaşa yetişir denmicekti.hala şu anda bile ötv indirimi üzerinden sipariş verilebiliyor.peki bunlar nasıl yetişecek o zaman?bence bayiler bunu düşünmüştür.
goldumut arkadaşım yukarıda binlerce araçtan zarar mı etsinler demiş? peki binlerce araç alacak kişinin zararı ne olacak?

kımse vatandasın zararını dusunmez herkes kendı onlemını alır kı fırmalarda alıcaktır. otv bıterse zararınada arac vermezler.bu durumda bızım yanı vatandasların zararlarını yanına kar kalır.bu durumda yapılcak tek sey aracların gelme surelerı kesınlesmeden yada gelmeleri, eskı aracları satmamaktan gecıyor.

ik77
20/04/2009, 13:18
Arkadaşlar cuma günü fiat müşteri hizmetlerini arayip araç siparişimzle ilgili bilgi istemiştim.yaklaşik 1 saat önce aradilar.ben 20 martta sözleşme imzalamiştim.dediklerine göre aracim mayisin ilk haftasi üretimden çikiyormuş.mayisin son haftasi türkiyeye giriş yapacakmiş.ötv den önce yetişirmiş.normal zamanlarda bile verilen sipariş 2 ay sonra üretiliyormuş.ithal araçlar için tabiki.şuan tofaş üretim ve sevkiyatlari öne çekmek için bastiriyormuş.bence araç bekleyen tüm arkadaşlarimiz müşteri hizmetlerini arayip bilgi edinsin ve burada paylaşalim.

xcruelx
20/04/2009, 14:01
Bursa - Banoto dimi sana bu planı söyleyen? Oradan Çetin Bey ile görüşüyorum bende. Banada araç 18'inde üretime girse, 2 günde üretilse + 2-3 günde gemiye binse + 2 gün gemiyle yolculuk + 3 -5 gün türkiye gümrük gibisinden oldukça sıkı bir plan tahmini yaptı. Keşke dedim ama.. Bu kadar sıkı plan olabileceğini sanmıyorum tabi. Ama Mayıs ortası gibi alırız diye ümit ediyorum.

Banato dan aldım. LAkin 3 günde üretilmiyor bildiğim. Astarı var kurucak boyası var. Bekletmesi var. Opsiyonlarının takılması var. ama tek banttan Haftada 45-50 araç cıkartıyorlar diye biliyorum. 3 bant gitse 150 arac eder haftada. Neyse benim bildiğim bu hafta sonuna kadar mart siparişlerinin üretilceği. 18. hafta yolda geçse. 19. hafta gümrük desen ki gümrük işlemleri yüyürken sende kredi ruhrat gibi işlemlere başlatıyorsun. en kötü ihtimal 20. hafta arabanı alırsın dedi. bu uzun sürmesi halinde olcak rakam. Genelde gümrükte 3 günde iş bitiyor. Gelmeside 3 gün sürüyor dedi. En iyi ihtimalde 19.hafta 2-3 mayıs gibi . Bende inşallah dedim.

Birde bir bilgi edindimki kötümü diyim bilmiyorum. İtalyan hükümetide ötv ye benzer bir indirim uygulamış. Şu an İtalya kilit durumda. Artık Türkiyeden sipariş almıyor. Yni şu an ötv rağmen ben brava gp istiyom desenizde siparişini en erken haziran sonu temmuz başı çekebiliriz diyorlar. (siparişi cekmekten bahsediyorum. Birde buna 2-3 ay italdan üretilme gelme işini düşünün)

qwertasdf
20/04/2009, 16:18
Birde bir bilgi edindimki kötümü diyim bilmiyorum. İtalyan hükümetide ötv ye benzer bir indirim uygulamış. Şu an İtalya kilit durumda. Artık Türkiyeden sipariş almıyor. Yni şu an ötv rağmen ben brava gp istiyom desenizde siparişini en erken haziran sonu temmuz başı çekebiliriz diyorlar. (siparişi cekmekten bahsediyorum. Birde buna 2-3 ay italdan üretilme gelme işini düşünün)[/QUOTE]

bu kadar yoğunlukta araç üretiminde gözden kaçan hatalar yapılmaz inşallah

tyrant86
20/04/2009, 16:48
3 saat önce müşteri hizmetleri ile görüştüm.yetkili kişiye ilk sorduğum soru aracımı ne zaman teslim alabilirim oldu ve bana cvbı bayiden öğrenebilirsiniz dedi.2.sorumda ben aracımı ötv indirimli ve 1ooo tl zam gelmeden önce kapora yatırarak anlaşma yaptım dedim.yine aynı fiyattan mı olacak aracım dediğimde arabanıza zam gelebilir eğer sözleşme yapmadıysanız dedi.yani müşteri hizmetleri de bilemiyor araçlarımızın ne zaman geleceklerini.çok sinir bi durum.bu arada bayideki elemana güvendik ve sözleşme hiçbişey yapmadık anlaşılan 1ooo tl bize bindirecekler gibi!!

poyraz_o
20/04/2009, 16:50
arabayı eskişehir birmot tan almıştım. bi arayıp sorayım ne durumda diye...
benim arabalarla ilgili yeni bişeyler var. bugün bekliyoruz. inşallah bu ay veya bidaki ay başına gelir diyorlar :(
ötv ye yetişir umarım...

qwertasdf
20/04/2009, 16:54
3 saat önce müşteri hizmetleri ile görüştüm.yetkili kişiye ilk sorduğum soru aracımı ne zaman teslim alabilirim oldu ve bana cvbı bayiden öğrenebilirsiniz dedi.2.sorumda ben aracımı ötv indirimli ve 1ooo tl zam gelmeden önce kapora yatırarak anlaşma yaptım dedim.yine aynı fiyattan mı olacak aracım dediğimde arabanıza zam gelebilir eğer sözleşme yapmadıysanız dedi.yani müşteri hizmetleri de bilemiyor araçlarımızın ne zaman geleceklerini.çok sinir bi durum.bu arada bayideki elemana güvendik ve sözleşme hiçbişey yapmadık anlaşılan 1ooo tl bize bindirecekler gibi!!

ben de sözleşme yapmadım güvendiğim için ama bana her fırsatta zamlardan etkilenmeyeceğimi söyledi.öyle şey olur mu 1000 ytl zam nasıl alırlar.sonuçta fiyat sabitlenmiş.kaporamı vermişim ben.o kadar da yapacaklarını zannetmiyorum artık.müşteri hizmetlerini ben de aradım.geri döneceklerini söylediler.

alperyonar
20/04/2009, 18:36
kımse vatandasın zararını dusunmez herkes kendı onlemını alır kı fırmalarda alıcaktır. otv bıterse zararınada arac vermezler.bu durumda bızım yanı vatandasların zararlarını yanına kar kalır.bu durumda yapılcak tek sey aracların gelme surelerı kesınlesmeden yada gelmeleri, eskı aracları satmamaktan gecıyor.

eğer sipariş edilen arabaların yetişmeme gibi bi olasılığı olsa bunu bayi baştan söyler böyle bi sorumluluğun altına girmez. çünkü, eğer sipariş edilen araç standart gp lerin dışında ise o aracı senden başka kimseye satamaz elinde kalır. araba yine de yetişmezse bayi yine ötv indirimi yapıp anlaşılan fiyattan satacağını düşünüyorum.

ABNEW
20/04/2009, 19:09

Evet, söylenen rakam 100000-150000 adet araç stoğu olduğuydu.İlk 2-3 hafta sanıyorum 50000 civarı araç satıldığı halde nasıl olduysa hiçbir markada stok kalmamış ve yeni siparişe geçmişler:) Maalesef bir çok markanın bayileri bu indirimi kendi çıkarlarına uygun olarak kullandılar ve kullanmaktalar.Çevremde takip edebildiğim kadarıyla yine Fiat Bayileri modellerine çok az zam yapanlardan,

İndirimden önce 34000-35000TL ye satılan Golf (baz donanım 1.6 105bg) ötv uygulamasından sonra 41000TL ye çıktı ve 5000TL lik ötv indirimiyle 36000TL ye indi:)

tunc35
20/04/2009, 21:55
Dışa bağımlı bir ülke olmak ne kadar kötü. Türkiye olarak kendi arabamızı yapsaydık şimdi yabancılara bu kadar bağımlı olmazdık.

xcruelx
20/04/2009, 23:28
Evet, söylenen rakam 100000-150000 adet araç stoğu olduğuydu.İlk 2-3 hafta sanıyorum 50000 civarı araç satıldığı halde nasıl olduysa hiçbir markada stok kalmamış ve yeni siparişe geçmişler:) Maalesef bir çok markanın bayileri bu indirimi kendi çıkarlarına uygun olarak kullandılar ve kullanmaktalar.Çevremde takip edebildiğim kadarıyla yine Fiat Bayileri modellerine çok az zam yapanlardan,

İndirimden önce 34000-35000TL ye satılan Golf (baz donanım 1.6 105bg) ötv uygulamasından sonra 41000TL ye çıktı ve 5000TL lik ötv indirimiyle 36000TL ye indi:)
Ben tam anlamıyla fiat ı kötülemedim. Ama bütün firmalar bir şey yaptı. Hepsi ucundan cebine fazla bırakmanın yolunu aradı. Golf örneği gibi citroen de hondada nerde ise ötv den önceki fiyatlarının üstüne cıktılar. ötvden önce 35 200 olan honda civic ötv de 35 500 satıldı. gittiğindede beklicen diyorlar. Neyse tofaş gene bir çok firmaya göre iyi sayılır. En azında az çarptılar.

ABNEW
20/04/2009, 23:48
Haklısın Uğur, örnekler çoğaltılabilir.Ben de zaten genel anlamda değinmiştim olaya, Senin Fiat ı kötülediğini düşünmedim...

xcruelx
21/04/2009, 00:06
Yaw su italyanları Fiat çalısanı olan hiç sevememiyorum. :) Bizimkilerde onlardan huy ediniyorlar. Model için altlarına hazır tasarım verdik alt tarafı modele bakıp okey dicek 20 gün oldu. NEymiş paskaylaymış. oh valla 9 dan 5 çalışırlar, 1 ay yılbaşı paskalya derken birde senelik izinleride bizden fazla. Kim demiş Türkiye de tatil fazla diye. Neyse yarın Tofaş ar-ge yi bir basam karıştıram ortalıgı. Çıkıştada yan binadan ki Abart ın camın içeri bakam bakalım. 2 de bir kovuyolar beni zaten. Cama salyalarım bulaşıyomuş :)

Raistlin
21/04/2009, 00:16
Arkadaşlar italyadaki fiatta günde 79 tane gp çıkıyor bilginize...Tofaşta çalışan tanıdıklarım aracılığıyla size bu bilgiyi veriyorum

NeverThere
21/04/2009, 00:20
Bu nasıl oldu ya hakkaten. Aracınız stokta varmıydı? Hangi versiyonu ısmarladırnız. Biraz detay verirseniz çok seviniriz, biz burda çatlıyoruz beklemekten çünkü :) Her türlü ufak detayı dinlemeye hazırız :)

selamlar,
internete giremiyordum. o yüzden cevap veremedim. 10 nisanda verdiğim sipariş 16 nisanda her şey dahil olarak bana teslim edildi. bazı arkadaşların tahmin ettiği gibi zaten gelecek olan bir modeli seçmiştim. (active, manuel şansıman) bana da mayıs başında elinizde kesin olur demişlerdi. iki gün sonra aradılar, gözünüz aydın bursaya ulaşmış, 2 güne kadar istanbulda olur dediler. hakikaten de öyle oldu ve hemen aldım. benim şansıma tam olarak istediğim aracın zaten geliyor olması oldu.

qwertasdf
21/04/2009, 00:36
herhalde bayiler kendilerine de araç istiyorlar ve sizin siparişiniz de bunlardan birisine denk geldi.ben ekstradan hiç donanım istemedim sadece standart emotion donanımı istedim ama haziran başını bulur dediler.

memox
21/04/2009, 08:42
Active en çok satan model çünkü. Forum istatistiklerindede öyle görünüyordu sanırım.
77fire ve 1.3Mjet 75hp 'de en çok satan motorlar.. Birde Active isterseniz, renkte farketmez derseniz aracınızı kısa sürede almanız olası..
Ama Dynamic yada Emotion olunca sipariş gerekiyor, bayi az satan modeli risk alıp elinde tutmuyor doğal olarak.

qwertasdf
21/04/2009, 15:42
arkadaşlar dün müşteri hizmetlerini aramıştım.bugün geri döndüler ve aracımın mayıs sonu ya da haziranın ilk haftası gibi geleceğini söylediler.ötv indirimine yetişir dediler.

tunc35
21/04/2009, 21:31
arkadaşlar dün müşteri hizmetlerini aramıştım.bugün geri döndüler ve aracımın mayıs sonu ya da haziranın ilk haftası gibi geleceğini söylediler.ötv indirimine yetişir dediler.
Ben de pazar günü aramıştım müş. hizmetlerini. Bugün döndüler bana da. "ötv indirimi bitmeden aracınızı alırsınız" dediler. 20. hafta üretilecekmiş. Haziranın başlarında aracınızı alırsınız dediler. Sadece puntolar değil bravolar da o tarihte gelecekmiş.

tunc35
21/04/2009, 21:42
Active en çok satan model çünkü. Forum istatistiklerindede öyle görünüyordu sanırım.
77fire ve 1.3Mjet 75hp 'de en çok satan motorlar.. Birde Active isterseniz, renkte farketmez derseniz aracınızı kısa sürede almanız olası..
Ama Dynamic yada Emotion olunca sipariş gerekiyor, bayi az satan modeli risk alıp elinde tutmuyor doğal olarak.
Ben 21 martta 90 hp emotion için sipariş verdim. Bir arkadaş benden sonra ,Nisan ayının başında, Birmot'a gidip 75 hp active için anlaştı ve Nisanın 10-12 si gibi arabasını aldı. Ondan önce sipariş verdim ve ondan sonra alacağım için benimle dalga geçiyor. 75 hp active olduğu için hemen aldığını söylesem de pek anlamadı. Bu arada 24 bin liraya aldı aracı.

ocean_1919
21/04/2009, 23:14
İtalyada işçiler siparişleri yetiştirmek için harıl harıl çalışıyolardır şimdi. Araçlarınız şimdiden hayırlı olsun arkadaşlar...

xcruelx
21/04/2009, 23:15
Ben de pazar günü aramıştım müş. hizmetlerini. Bugün döndüler bana da. "ötv indirimi bitmeden aracınızı alırsınız" dediler. 20. hafta üretilecekmiş. Haziranın başlarında aracınızı alırsınız dediler. Sadece puntolar değil bravolar da o tarihte gelecekmiş.
20. hafta ise 15 geçmeden alırsın hazirana sarkmaz merak etme. 3 günde üretip 3 gün yol 3 günde gümrük desen fazladan 6 günde sen koy. tutmaz okadar.Benim de mart ayında ama bana daha erken söylüyorlar. Yukarda ki mesajımı okursan bizim siparişler bu hafta üretime giriyor. Böyle durumlarda tofaş müşteri hizmetlerinden çok bayi nin dedikleri daha dogru cıkıyor.

egemavera
22/04/2009, 19:07
bende 22 martta sipariş verdim haftada bir arayıp soruyorum ama kesin olarak hiçbirşey belli olmadığı gibi şase numarasıda belli değil bu belirsizlik beni endişelendirmiyor değil yani bu fabrika bu kadar sistemsiz mi çalışıyor verilen siparişlerin net tarihlerini veremiyor! ben şahsen önümüzdeki haftada bu belirsizliğin sürmesi halinde fiatın genel müdürlüğüne gayri resmi olarak bir faks yollayacağım, ikinci hafta bu durumun devam etmesi halinde noterden protesto çekmeyi düşünüyorum. benim tavsiyem bu olayı şahıs olarak değil şahıslar olarak yapmamız. bu şekilde birileri bundan rahatsız olacaktır.

tyrant86
22/04/2009, 19:57
evet sana katılıyorum sercan kılıç bende aracı satın aldığım bayiyi 20 mayıs'a kadar onlardan telefon gelene kadar bekliyeceğim gelmezse senin yaptığın adımları tek tek uygulamaya koyacağım.çünkü bayi 35 gün ya da 60 gün de gelebilir aracın demişti.61-62-63. gününde kesin kullanmaya başlarsın dedi.27 gün kaldı yaw.beklemek çok zoorr.!

tunc35
22/04/2009, 21:02
20. hafta ise 15 geçmeden alırsın hazirana sarkmaz merak etme. 3 günde üretip 3 gün yol 3 günde gümrük desen fazladan 6 günde sen koy. tutmaz okadar.Benim de mart ayında ama bana daha erken söylüyorlar. Yukarda ki mesajımı okursan bizim siparişler bu hafta üretime giriyor. Böyle durumlarda tofaş müşteri hizmetlerinden çok bayi nin dedikleri daha dogru cıkıyor.
Bu konu ile ilgili tüm yazıları okumuştum zaten. Müşteri hizmetleri ile bayi aynı tarihi söylediler. Ve sizin dediğiniz gibi 3 gün üretim 3 gün yol 3 gün de gümrük diye müşteri hizmetleri de söylemişti. Umarım vaktinde alırız.

GooSe
23/04/2009, 21:42
Arkadaşlar italyadaki fiatta günde 79 tane gp çıkıyor bilginize...Tofaşta çalışan tanıdıklarım aracılığıyla size bu bilgiyi veriyorum

Grande puntoların üretildiği Meli SATA fabrikasının günlük kapasitesi 1550 araçtır ( 3 vardiyada, ) şu an sadece türkiye Pazarı için 79 araç üretiyo olabilirler. Ama şu an Avrupadada otomotiv sektöründe işler açıldığı için çok talep var, şu an Rusyaya giden klimalı araçların Tofaş tarafından gemiden döndürüldüğünü biliyormusunuz. Müşterilere zamanında teslimat yapmak için. Merak etmeyin arkadaşlar araçlarınızı zamanında alırsınız. ( Not: Fotoğraftaki araç dünyada üretilen ilk grande punto dur şasi numarası 1 dir )

Bu arada Hindistan grande punto larına ne dersiniz? :) Hindistanda bir ay içnde Grande Punto imalatına başlıyacak yerli pazarları için ama ben bizim lineamızı ve İtalya grande Punto sunu terih ederim :)

xcruelx
24/04/2009, 00:46
Bu arada Hindistan grande punto larına ne dersiniz? :) Hindistanda bir ay içnde Grande Punto imalatına başlıyacak yerli pazarları için ama ben bizim lineamızı ve İtalya grande Punto sunu terih ederim :)
İsminiz hiç yabancı gelmiyor. Bir yerlerden çıkartıcam gibi geliyor ama çıkaramadım. :)

xcruelx
24/04/2009, 08:27
Mehmet kardes. Bugun banoto dan bir arkadasımı aradılar. Aracınız geldi diye. Pazartesi alabilirsiniz diye. Benden sonra sipariş etmişti. Mart ayı siparişinden siparişini iptal edenlerden verdilerdi ona. Fırsat bulursam bugun arıyacagım sizde ararsanız haber verin lütfen. Görüşmek üzere.

memox
24/04/2009, 11:30
Mehmet kardes. Bugun banoto dan bir arkadasımı aradılar. Aracınız geldi diye. Pazartesi alabilirsiniz diye. Benden sonra sipariş etmişti. Mart ayı siparişinden siparişini iptal edenlerden verdilerdi ona. Fırsat bulursam bugun arıyacagım sizde ararsanız haber verin lütfen. Görüşmek üzere.
Selam Uğur, vakit kaybetmeden bende aradım Banoto'yu. Aracım üretilmiş :) ama henüz şase numarası ekranıma düşmemiş dedi (belkide vakti yoktu çok bakacak ama) bir kaç güne şase numarası çıkar ve adım adım aracın durumunu takip edebiliriz dedi.

Dün'de müşteri hizmetlerini aramıştım, servis ile aynı ekranı görebiliyoruz o nedenle servisinize sorarsanızda aynı bilgiyi alırsınız dediler. Fakat araç şase numarası belli olana kadar (üretilene kadar) detaylı bir takip yapamıyoruz ama şase numarası çıkınca detaylı olarak, araç şu anda limanda, gemide, gümrükte vb. bilgi alabiliyoruz diye belirttiler.

Yani bir kaç güne aracımın şase numarası çıkınca uzaktanda olsa yerini bilebileceğim :) Sitede konuşulduğu gibi 3 gün yükleme - 3 gün yok - 3 gün gümrük falan olsa (iyimser tahminler ama olsun umutlanıyoruz) 9-10 güne araba altımda yani :) Buda mayısın ilk haftası yapıyor..

Konuya yarıdan girmiş olabiliecek arkadaşlara bilgi; Aracın siparişini 20 mart'da vermiştim

xcruelx
24/04/2009, 14:22
Aracı gelen arkadaş bu gun yanımda tekrar aradı. Parasını gönderecekti. pazartesi alıcak arabasını. Bende ordan hemen sordum. Banada önce üretilmiş dedi sonra ama üretimde de olabilir emin olamadım şase numarası düşmemiş dedi. Bitmiş olsa şasede düşerdi. Ama üretilmişde görünüyor dedi. Bende pek anlamadım. Daha evvelde sana dediğim gibi sanırım ilk hafta 3+3+3 kombinasyonu olursa. Yada en kötü ihtimalle 2. hafta alıcaz arabamızı. Senle aynı dönemde alıcaz. Kısmet artık. :) Bu arada başka bir başlıkda birşey yazmıştım. Şu Bursa toplatısını biz organize edelim bari. Burdaki Bursalı arkadaslar biraz suskun. Bursa daki servis başlıgına Bursalılardan başka her ilden yazdılar. :)

poyraz_o
24/04/2009, 15:55
Selam Uğur, vakit kaybetmeden bende aradım Banoto'yu. Aracım üretilmiş :) ama henüz şase numarası ekranıma düşmemiş dedi (belkide vakti yoktu çok bakacak ama) bir kaç güne şase numarası çıkar ve adım adım aracın durumunu takip edebiliriz dedi.

Yani bir kaç güne aracımın şase numarası çıkınca uzaktanda olsa yerini bilebileceğim :) Sitede konuşulduğu gibi 3 gün yükleme - 3 gün yok - 3 gün gümrük falan olsa (iyimser tahminler ama olsun umutlanıyoruz) 9-10 güne araba altımda yani :) Buda mayısın ilk haftası yapıyor..

Aracın siparişini 20 mart'da vermiştim

bende 21 inde vermiştim. birmot u aradım.. araç üretilmiş en geç 2. hafta elinde dedi..

ama bir aksilik olursa 3. hafta olur. dedi..

ötv den mahrum kalmayalım diye sordum. öyle birşey söz konusu değil..
öyle birşey olma ihtimali yok fiyat garantisini boşuna vermiyoruz. dedi...

SRKN
24/04/2009, 20:20
:toot0000::X:X:XArkadaşlar müjde aracım bugün geldi 16şubatta vermiştim siparşi araç italyadan geldi bayide gittim gördüm bugün salı veya çarşamba tesli alıcam italyadan araç bekleyen arkdaşlar bayilerine koşsun araçları gelmiştir kesin.
Buarada araç GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP FUN DAB ABS AC AJ + ADVANCED SAFETY KIT + KIT + CO-PILOT KIT + SKYDOME
Take Off jant siparişide vermiştim ama gelen jantlar seri 1 deki T-Jet jantları gelmiş iş pazartesiye kaldı bölge müdürü ile görüştük işallah pazartesi sorun çözülecek çözülmezse ne yapıcam bilmiytorum ben Take Off ları çok istiyorum çünki.Aracı kımaldattırmıyorum yerinden tırdan indiği gibi duruyor çünki üzerindeki fun jant lastiğini satıcam sıfır olarak.Aşaya cep telefonu ile çektiğim bir iki fotoyu ekliyorum.

xcruelx
24/04/2009, 20:35
Çok güzel duruyor araç. Allah tabanını düz bastırsın. DArısı bizim başımıza inş.

SRKN
24/04/2009, 20:49
Teşekkürler Uğur

tklx
24/04/2009, 21:54
:toot0000::X:X:XArkadaşlar müjde aracım bugün geldi 16şubatta vermiştim siparşi araç italyadan geldi bayide gittim gördüm bugün salı veya çarşamba tesli alıcam italyadan araç bekleyen arkdaşlar bayilerine koşsun araçları gelmiştir kesin.
Buarada araç GRANDE PUNTO 3K 1.3 MULTIJET 90 HP FUN DAB ABS AC AJ + ADVANCED SAFETY KIT + KIT + CO-PILOT KIT + SKYDOME
Take Off jant siparişide vermiştim ama gelen jantlar seri 1 deki T-Jet jantları gelmiş iş pazartesiye kaldı bölge müdürü ile görüştük işallah pazartesi sorun çözülecek çözülmezse ne yapıcam bilmiytorum ben Take Off ları çok istiyorum çünki.Aracı kımaldattırmıyorum yerinden tırdan indiği gibi duruyor çünki üzerindeki fun jant lastiğini satıcam sıfır olarak.Aşaya cep telefonu ile çektiğim bir iki fotoyu ekliyorum.

Araciniz cok guzel, gule gule kullanin; bu arada beyaz araca skydome cok iyi gidiyor :rockon00:

narkoz30
24/04/2009, 22:00
Neyse ki hazirana sadece 35 gün kaldı az biraz daha sabır arkadaşlar umarız beklediğinize değecektir.

ABNEW
24/04/2009, 22:12

Gözünaydın Serkan, güle güle kullan,

Aracın jantları da bence güzel ve farklı.Tabi 17'' lik take-off lar biraz daha havalı duruyor...

fgezgini
25/04/2009, 01:07
Merhaba arkadaşlar ben de 3 gün önce aracımı aldım. Ancak bir takım soru işaretleri oluştu kafamda. Bunlar,

a) Elektrkli bel desteği araçta yok, kontrol düğmelerinin olması gereken yerdeki kapağı kaldırınca soket var kablo var ancak bel desteği yok.

b) Kolcak var aslında bu olunca bel desteği de oluyormuş ancak bunda çıkmadı

c) Dead lock yok, yani kappıların içerden açılmasını engelleyen sistem

d) En ilginci ben 90 bg Emotion ları 6 vites zannediyordum ancak 5 vites geldi.

e) Şu an için yakıt tüketimim yüksek gözüküyor, 100 km yol yaptım çeyrek depo bitmiş vaziyette

Bunların dışında araç oldukça rahat geldi umduğumdan daha konforlu. Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.

narkoz30
25/04/2009, 12:25
Merhaba arkadaşlar ben de 3 gün önce aracımı aldım. Ancak bir takım soru işaretleri oluştu kafamda. Bunlar,

a) Elektrkli bel desteği araçta yok, kontrol düğmelerinin olması gereken yerdeki kapağı kaldırınca soket var kablo var ancak bel desteği yok.

e) Şu an için yakıt tüketimim yüksek gözüküyor, 100 km yol yaptım çeyrek depo bitmiş vaziyette

Bunların dışında araç oldukça rahat geldi umduğumdan daha konforlu. Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.
Aracınız hayırlı olsun!
Aynı aracı kullanıyoruz ancak ben 2007 model 2. el alan şanslılardanım dediğiniz özellikler bende var bir de plastik kalitemiz dynamic modelliyle aynı değil kesinlikle elle kontrol edince farkediyor emotionlarda plastik kalitesi daha yüksek eğer 2009 larda da bahsettiğiniz kısıtlamalar var ise muhtemelen sizin aracınız da da dynamic kalitesinde plastik kullanılmıştır.

tunc35
25/04/2009, 12:46

90 hp puntolarda 6. vites kalktı.herkez ileri gider Fiat geri gidiyor. İleride 5. vitesi kaldırıp hacı muratlardaki gibi 4 vites yaparsa şaşırmam. Bildiğim kadarıyla elektrikli bel desteği de yok artık emotionlarda. Dynamic ten tek farkı 6 airbag ve aliminiyum alaşım jant. Ben de emotion siparişi verdim ama sonradan pişman oldum açıkçası.

fgezgini
25/04/2009, 13:54
Dinamikle arasında plastik kalitesini karşılaştırma şansım olmadı, ancak satış yerindeki active modeliyle karşılaştırma şansım oldu. Active'le arasında bariz fark var, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. İçi oldukça seçkin duruyor. Ha parmakla vurunca sert plastik gene ama kenarların çapakları falan yok. Konsol döşeme ile aynı renk. Direksiyon kumandalarım ışıksız :thumbdown: .Bir de stepne yok, fix dene bir sistem çıktı, belki bana opsiyonel olark 16" jant takıldı, stepne uyumsuz olabilir diye böyle bir şey tercih edilmiş olabilir. ancak lastikler kaliteli Bridgestone olarak geldi. Arkadaş Golf5 almıi, adını sanını duymadığım bir çin malı lastik takılmış. Ancak Golf5'in plastik kalitesi daha yüksek ama arada da 10 milyar var. Üstelik 15" jant takılı. Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte arkadaşlar. Ama versiyonlarda bu kadar radikal değişiklikler yapmakta doğru değil. Bir de sormak istediğim sizlere iki şey var,

1-Kronik olan city motoru sorunu bu yeni modelerde çözüldü mü?
2-90 bg dizelerde hangi evirlerde vites değişimleri yapıyoruz?

herkese teşekkürler...

narkoz30
25/04/2009, 14:03
1-Kronik sorun çözülmedi daha doğrusu sorunun neden kaynaklandığı ve ne yapılacağı hakkında fabrikanın herhangi bir stratejisi yok yani city işi allaha kalmış gibi görünüyor.

2-2500-3000 devir arası vites değiştirebilirsiniz maximum torku 4000 devirde yakalıyor 4000 devirden sonrası için ise fazla diesel yakmaktan başka bir yarrarlanım göremezsiniz. Dediğim gibi 2500-3000 devir/dakika da kullanırsanız ekonomik kullanım yaparsınız.

qwertasdf
25/04/2009, 14:17
yusuf ben de starjet emotion siparişi vermiştim. sana bi kaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim?
1) araç döşemesi ve ön konsol ne renk? yani torpido kısmı ve ön konsul bej mi yoksa planet koyu gri döşemesine uygun olan koyu gri mi?
2)iç kapı döşemeleri ne renk?
3)bagaj ve iç mekan genişliği ne durumda?
4) park sensörü takılı mıydı?
biraz fazla oldu ama cevaplarsan sevinirim.neyle karşılaşacağımı bileyim:)

fgezgini
25/04/2009, 14:34
yusuf ben de starjet emotion siparişi vermiştim. sana bi kaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim?
1) araç döşemesi ve ön konsol ne renk? yani torpido kısmı ve ön konsul bej mi yoksa planet koyu gri döşemesine uygun olan koyu gri mi?
2)iç kapı döşemeleri ne renk?
3)bagaj ve iç mekan genişliği ne durumda?
4) park sensörü takılı mıydı?
biraz fazla oldu ama cevaplarsan sevinirim.neyle karşılaşacağımı bileyim:)

Merhaba, sorularınıza kısaca cevap vermeye çalışayım,

1) araç döşemesinde kenar renkler koyu mavi ve konsolda bu renk
2)İç kapıda aynı renk
3)İç mekan sınıfına göre geniş diyorlar, bagajda normal çok büyük değil ama küçükte değil kesinlikle, koltuklar atıyor zaten asimetrik olarak
4)Park sensörü yoktu ancak bana hediye olarak takıldı

qwertasdf
25/04/2009, 14:39
emotion da iki döşeme seçeneği var bildiğim kadarıyla. birisi planet koyu gri diğeri diğeri planet mavi. siz döşemeyi kendiniz mi seçmiştiniz?

velovis_
25/04/2009, 16:34
yusuf hayırlı olsun aracın. bende 26 martta 1.3 90bg emotion siparişi verdim. bu gün bayiiyle görüştüm aracım bana mayıs sonu teslim denmişti 20mayısta teslim edeceklerini en geç 30mayısa sarkabileceğini söylediler.

mazosist
25/04/2009, 18:18
arkadaşlar selam benim punto 19.haftada üretilecek gözüküyor teknogri sipariş vermiştim şimdilerde renkten dolayı bir kararsızlık yaşamaktayım beyaz puntoya çok yakışıyormuş ve ben körmüşüm:) sizce fiat müşteri hizmetlerini arayıp renk değişimi için şansımı deneyeyim mi yoksa bu renk iyimidir. bu rengi puntoda hiç canlı olarak görmedim golflerde yaygın olarak kullanılan ve benimde hoşuma giden bir renkti bunun için seçtim

fgezgini
25/04/2009, 18:30
emotion da iki döşeme seçeneği var bildiğim kadarıyla. birisi planet koyu gri diğeri diğeri planet mavi. siz döşemeyi kendiniz mi seçmiştiniz?

Ben daha önce siparişi verimiş bir aracın iptaliyle aracımı aldım. Yani seçme şansım pek olmadı.Ama planet mavi gerçekten güzel durmuş o kadarını söyleyebilirim.

tunc35
25/04/2009, 18:44
Dinamikle arasında plastik kalitesini karşılaştırma şansım olmadı, ancak satış yerindeki active modeliyle karşılaştırma şansım oldu. Active'le arasında bariz fark var, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. İçi oldukça seçkin duruyor. Ha parmakla vurunca sert plastik gene ama kenarların çapakları falan yok. Konsol döşeme ile aynı renk. Direksiyon kumandalarım ışıksız :thumbdown: .Bir de stepne yok, fix dene bir sistem çıktı, belki bana opsiyonel olark 16" jant takıldı, stepne uyumsuz olabilir diye böyle bir şey tercih edilmiş olabilir. ancak lastikler kaliteli Bridgestone olarak geldi. Arkadaş Golf5 almıi, adını sanını duymadığım bir çin malı lastik takılmış. Ancak Golf5'in plastik kalitesi daha yüksek ama arada da 10 milyar var. Üstelik 15" jant takılı. Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte arkadaşlar. Ama versiyonlarda bu kadar radikal değişiklikler yapmakta doğru değil. Bir de sormak istediğim sizlere iki şey var,

1-Kronik olan city motoru sorunu bu yeni modelerde çözüldü mü?
2-90 bg dizelerde hangi evirlerde vites değişimleri yapıyoruz?

herkese teşekkürler...
Araban hayırlı olsun Yusuf güle güle kullanman dileğiyle. emotionlar da standart olarak 15 inç jant var seninki neden 16 inç onu anlayamadım bu fix dediğin şeyle mi alakalı? Fix ne oluyo açıklarsan sevinirim.
Ayrıca Punto'nun katoloğunda sadece fun ve sport modelinde stepne yerine tamir kiti olarak görünüyor.
Bir de aracı kaça aldığını sorabilir miyim? Teşekkürler.

tunc35
25/04/2009, 18:49
yusuf hayırlı olsun aracın. bende 26 martta 1.3 90bg emotion siparişi verdim. bu gün bayiiyle görüştüm aracım bana mayıs sonu teslim denmişti 20mayısta teslim edeceklerini en geç 30mayısa sarkabileceğini söylediler.
Muhtemelen bizim araçlar aynı dönemde gelecek ben de 21 martta sipariş vermiştim. Arabayı kaça aldınız?

tunc35
25/04/2009, 18:52
arkadaşlar selam benim punto 19.haftada üretilecek gözüküyor teknogri sipariş vermiştim şimdilerde renkten dolayı bir kararsızlık yaşamaktayım beyaz puntoya çok yakışıyormuş ve ben körmüşüm:) sizce fiat müşteri hizmetlerini arayıp renk değişimi için şansımı deneyeyim mi yoksa bu renk iyimidir. bu rengi puntoda hiç canlı olarak görmedim golflerde yaygın olarak kullanılan ve benimde hoşuma giden bir renkti bunun için seçtim
Bence şansını bir deneyin değiştirebiliyorlarsa değiştirin. Tabi zevk meselesi karışmak olmaz ama aklınızdan beyaz geçiyorsa mutlaka şansınızı deneyin derim. şimdi değiştirme ihtimali var ancak ileride böyle bir ihtimal olmayacak.

poyraz_o
25/04/2009, 19:09
Muhtemelen bizim araçlar aynı dönemde gelecek ben de 21 martta sipariş vermiştim. Arabayı kaça aldınız?
bende 21 de sipariş vermiştim..
cuma günü aradım araç üretilmiş beklemede dediler....

tunc35
25/04/2009, 19:11
bende 21 de sipariş vermiştim..
cuma günü aradım araç üretilmiş beklemede dediler....
Siz şanslısınız.

tyrant86
25/04/2009, 19:14
fun ve active modeller daha önce geliyor galiba mart ayında sipariş verenler haziran 1'e kadar araçlarını kesin teslim alırlar diyor bayiler.

poyraz_o
25/04/2009, 19:21
Siz şanslısınız.

fun ve active modeller daha önce geliyor galiba mart ayında sipariş verenler haziran 1'e kadar araçlarını kesin teslim alırlar diyor bayiler.

FUN sipariş vermiştim ben....

fgezgini
25/04/2009, 19:22

Sanırım siparişi veren kişi 16" jant seçeneğini kullanmış. Araçta normalde standart değil, fiyatına gelince 28 ze mal oldu.

tunc35
25/04/2009, 19:29
Ben sipariş verdiğim zaman istanbulda bir bayide 90 hp fun vardı ama almamıştım. Bu kadar bekleyeceğimi bilseydim alırdım. en geç mayıs 20-25'inde alırsınız arabanızı dedikleri için sipariş vermiştim.

velovis_
25/04/2009, 21:41
ben 1.3 90bg emotion + co pilot kit 29250 sağlık çalışanı indirimiye aldım. hiç fiyat inmediler o sıra işlerin yoğunluğu nedeniyle 26martta sipariş verebildim ve gece bayiiler fiyat vermemeye başlamışlardı fiyatlar revize oldu filan dendi

tunc35
25/04/2009, 21:46
ben 1.3 90bg emotion + co pilot kit 29250 sağlık çalışanı indirimiye aldım. hiç fiyat inmediler o sıra işlerin yoğunluğu nedeniyle 26martta sipariş verebildim ve gece bayiiler fiyat vermemeye başlamışlardı fiyatlar revize oldu filan dendi
Co pilot kit ben de çok istiyordum. Acaba şimdi istesek ekletebilir miyiz? sonuçta araç daha üretilmedi.

tunc35
25/04/2009, 21:52
Sanırım siparişi veren kişi 16" jant seçeneğini kullanmış. Araçta normalde standart değil, fiyatına gelince 28 ze mal oldu.
16 inç jant farkı 470 tl sanırsam. ben de 27400 e sipariş verdim. Jant farkını da katınca 28 oluyor heme hemen. İyi fiyat. tekrar hayırlı olsun. darısı bizim başımıza.

ABNEW
25/04/2009, 21:54
Araban hayırlı olsun Yusuf güle güle kullanman dileğiyle. emotionlar da standart olarak 15 inç jant var seninki neden 16 inç onu anlayamadım bu fix dediğin şeyle mi alakalı? Fix ne oluyo açıklarsan sevinirim.
Ayrıca Punto'nun katoloğunda sadece fun ve sport modelinde stepne yerine tamir kiti olarak görünüyor.
Bir de aracı kaça aldığını sorabilir miyim? Teşekkürler.

Tunç, sanıyorum fix&go dan bahsedilmiş.Yani lastik tamir kiti.Sanıyorum sadece fun ve sport donanımda stepne yerine tamir kiti bulunmakta.Sistem akü yardımıyla lastiklerden içeriye sıvı pompalıyor.Bu sıvı havayla temas ederek donuyor ve patlak lastiklere dolgu yapıyor...

qwertasdf
25/04/2009, 22:34
ben de emotion sipariş verdim.heralde daha önceki emotionda bulunan bi kaç özellik seri2 de yok. dynamic ve emotion arasında pek bi fark kalmamış.ama 1500 e yakın fiyat farkı vardı.

karaelmas67
25/04/2009, 23:00
Bende 21 mart günü fire dynamıc 77 bG 1.4 siparişi vermiştim rock siyah renk hala bekliyorum ilk önce nisan sonu dediler sonra mayısın ilk haftası çoluk çocuk arabasız kaldık biryerede gidemiyoruz arabamıda erkenden sattım bu kadar uzayacağını tahmin etmiyordum. Bana ikinci el araçlardan bir tane emanet verelim dediler kabul etmedim kredimde onaylanmıştı saşe nosu belli olmadığından hesaplarına aktaramadılar şimdi sabırsızlıkla mayıs ayını bekliyorum.

fgezgini
25/04/2009, 23:03
Malesef, dynamic ve emotin arasındaki farkı fiat iyice azaltmış durumda, bu sadece GP lere özel bir durum değil, birisi ,Bravo Emotion almış, ve satıcıya o zaman niye o kadar para verip Emotion aldım, bilseydim Dynamic alırdım fark yokmuş dedi. Kriz nedeniyle sanırım yüksek donanımların fiyatını düşürüyorlar, zaten alt donanımdan eksiltecek birşey olmadığını düşünüyorlar. Tabii bunlar hep tahmin ne geçiyor kafalarından bilemiyoruz tam olarak.

qwertasdf
25/04/2009, 23:10
fark olarak şunlar var diye hatırlıyorum
- aliminyum alaşımlı jant
-güvenlik paketi (esp, vs..)
-üçüncü arka kafalık
-arka okuma lambası
-kapı içi aydınlayma var.

bunların dışında hatırlayamıyorum.bunlar da gitgide azalıyor artık.zaten güvenlik donanımı dışındakiler pek önemli değil.önceki gibi bel desteği park sensörü vs. falan olsaydı o zaman fazlasıyla değerdi.

xcruelx
25/04/2009, 23:19
Emotion modelleri daha az sipraişte kaldıgından biraz daha geç kalıyor.

Bende mart siparişi dynamic oladugundan mays başı geliyor allah kısmet ederse.

Tunc kardeş. Ben arada co pilot kit eklettim. Siparişten 2.5 hafta sonra eklettim onu ama cevabı 2 hafta sonra döndüler. Eğer aracın üretimine 2-3 haftan az kaldısa ekletmen zor gibi. Çünkü italya zor cevap dönüyor. İşin güzeli bayilerde ekletemeyiz diye kasıyolar kendilerini. Takip zor geliyor. Zorlarsanız eklete bilirsiniz.

GErcekten dinamik ile emo arasında bişi kalmadı özellikle seri 2 araçlarda. Fiyat farkıda öyle ama donanım olarak ta çok fark yok. Birde indirim olarak dinamikten daha fazla indirim alıyorsunuz bayileri sıkıştırdıgınızda. Bende indirimi alıp ASK ve Co pilot paketini eklettim. Su hali bile emosundan 700 tl ucuz du. (emo da co pilot yok)

Birde bir arkadasımız sormuş bende sorayım. Starjet 95 hp lerde vites devir olaranları nedir.

2. olarakta aynı arabayı hangi km lerde ne bakımlarını yaptırmam lazım. (0 araç ilk defa alan biri olarak soruyorum) Mesela (tiger kayışı gibi)

tunc35
26/04/2009, 13:42
Emotion modelleri daha az sipraişte kaldıgından biraz daha geç kalıyor.

Bende mart siparişi dynamic oladugundan mays başı geliyor allah kısmet ederse.

Tunc kardeş. Ben arada co pilot kit eklettim. Siparişten 2.5 hafta sonra eklettim onu ama cevabı 2 hafta sonra döndüler. Eğer aracın üretimine 2-3 haftan az kaldısa ekletmen zor gibi. Çünkü italya zor cevap dönüyor. İşin güzeli bayilerde ekletemeyiz diye kasıyolar kendilerini. Takip zor geliyor. Zorlarsanız eklete bilirsiniz.

GErcekten dinamik ile emo arasında bişi kalmadı özellikle seri 2 araçlarda. Fiyat farkıda öyle ama donanım olarak ta çok fark yok. Birde indirim olarak dinamikten daha fazla indirim alıyorsunuz bayileri sıkıştırdıgınızda. Bende indirimi alıp ASK ve Co pilot paketini eklettim. Su hali bile emosundan 700 tl ucuz du. (emo da co pilot yok)

Birde bir arkadasımız sormuş bende sorayım. Starjet 95 hp lerde vites devir olaranları nedir.

2. olarakta aynı arabayı hangi km lerde ne bakımlarını yaptırmam lazım. (0 araç ilk defa alan biri olarak soruyorum) Mesela (tiger kayışı gibi)
Neyse co pilot olsa iyi olurdu ama olmazsa da sağlık olsun çok da önemli değil.
Ayrıca dediğin gibi sadece dynamic değil fun moedelinde de emotiona göre daha fazla indirim yapıyorlar. ASK lı Dynamic almak Emotion almaktan daha mantıklı.
Starjetin vites devir oranlarını bilmiyorum ancak benzinli araçlar 20 bin de dieselle de 10 binde bakıma giriyor. Tabi kilometre dolmazsa senede bir bakıma giriyor.
Triger kayışını sormuşsun yanılmıyorsam benzinlilerde 100 bin km den sonra değişiyor tam km sini bilmiyorum. Diesellerde ise triger kayışı yok triger zinciri var; o da 250 bin km.ye kadar bakım gerektirmiyor sanırsam.

RAMSEY
26/04/2009, 14:00
Arkadaşlar,fun ve active siparişi olanlar çok yakında bu hasret bitiyor...araçlarımız italyadan yola çıkmışşş....

ABNEW
26/04/2009, 14:25
Tunç, Fiatta triger kayışlar yanlış hatırlamıyorsam 120000km de ya da 5 yılda 1 değişmekte.Bir de benzinli ya da dizel tüm motorlar 20000km de bir periyodik bakıma giriyor.Dizellerde 10000km de 1 sadece yağ değişimi yapılmakta...

karaelmas67
26/04/2009, 18:36
Arkadaşlar,fun ve active siparişi olanlar çok yakında bu hasret bitiyor...araçlarımız italyadan yola çıkmışşş....
1.4 Fire 77 Hp Dynamıc den haber yokmu arkadaşım. Banada mayıs başında araçına kavuşursun demişlerdi.

poyraz_o
26/04/2009, 18:56
umarım benimkide içindedir...

Raistlin
26/04/2009, 19:01
Bu söylenilenler acaba mart için sipaiş verenler için mi geçerli?ben 27 martta fun siparişi verdim ve mayıs sonu teslim edilicek dediler..Bu gelenlerde bizimkilerin olma ihtimali var mı acaba ?

qwertasdf
26/04/2009, 19:12
Bu söylenilenler acaba mart için sipaiş verenler için mi geçerli?ben 27 martta fun siparişi verdim ve mayıs sonu teslim edilicek dediler..Bu gelenlerde bizimkilerin olma ihtimali var mı acaba ?

ben de 25 martta sipariş vermiştim. aracın daha şase nosu gelmemiş.bayi üretim tamamlanmamış dedi.bence üretim daha başlamadı bile:) en iyi ihtimal haziran başına hazırlıyorum kendimi.sonradan hevesim kursağımda kalmasın diye:)

Raistlin
26/04/2009, 19:18
bu gidişle haziran 15 te alırız arabaları

qwertasdf
26/04/2009, 19:28
ötv indirimine yetişsin de.napalım bu kadar bekledik biraz daha bekleriz.

RAMSEY
26/04/2009, 20:20
16 nisanda sparişimi verdim.bayinin bana dediği,fun activeler italyadan yola çıkmış yolda gözüküyor.emotionlar mayıs 20 den sonra gelecek dedi.dinamic hakkında bilgim yok sanırım mayıs 20 den sonra...24 de görüştüm.pc den beraber baktık araçlar yolda hazır görünüyor...prosüdürler ne kadar sürer bilmiyom...

tunc35
26/04/2009, 20:58
16 nisanda sparişimi verdim.bayinin bana dediği,fun activeler italyadan yola çıkmış yolda gözüküyor.emotionlar mayıs 20 den sonra gelecek dedi.dinamic hakkında bilgim yok sanırım mayıs 20 den sonra...24 de görüştüm.pc den beraber baktık araçlar yolda hazır görünüyor...prosüdürler ne kadar sürer bilmiyom...
Tühhh Fun mı alsaydık ki...

Raistlin
26/04/2009, 21:09
Arkadaş böyle diince merak ettim bide ben arayım sorayım yarın bayiyi sipariş numaramla o zman...

tyrant86
26/04/2009, 22:33
satın aldığım bayi araba gümrüğe gelmeden arabanın teslim gününü göremiyoruz dedi.bandırma kadıoğlu bayi.ama bugün bayi bilgisayarından bugün baktığımızda aracın 18/04/2009 tarihinde üretim bandında olduğu yazıyordu.mayıs ayının sonunu (belki) bulabilir dedi daha öncede gelebilirmiş.haziran ayına geçmeden aracınızı teslim alırsınız dedi.

RAMSEY
26/04/2009, 22:39
bana da aynısını dediler gümrük işlemleri yapılmayınca arabalar hakkında bilgi bilmiyolarmışş.sadece bildikleri arabaların italyadan yola çıktığı zaman haberleri oluyormuş.gerisi hikayelerden ibaret...

poyraz_o
26/04/2009, 23:16
ötv indirimine yetişsin de.napalım bu kadar bekledik biraz daha bekleriz.

ötv geçse bile madur olmayacakmışız öle söledi eskişehir birmot....

tunc35
27/04/2009, 20:44
bana da aynısını dediler gümrük işlemleri yapılmayınca arabalar hakkında bilgi bilmiyolarmışş.sadece bildikleri arabaların italyadan yola çıktığı zaman haberleri oluyormuş.gerisi hikayelerden ibaret...

İtalyan Fiat'ın ve bizim bayilerin yaptıkları iş ciddiyetten uzak.

egemavera
28/04/2009, 20:22
1.4 Fire 77 Hp Dynamıc den haber yokmu arkadaşım. Banada mayıs başında araçına kavuşursun demişlerdi.
bende aynı modeli sipariş ettim 22 martta bugün konuştum boyada olduğunu kısmetse mayıs 15 inde teslim edeceklerini söylediler.

xcruelx
28/04/2009, 21:31
dynamicler bu pazartesi -perşembe arasında üretiliyor. hafta sonuna yolca cıksa (iyi ihtimal) mayıs 2. hafta olur. Emo lar bir sonraki haftaymış.

karaelmas67
28/04/2009, 23:02
dynamicler bu pazartesi -perşembe arasında üretiliyor. hafta sonuna yolca cıksa (iyi ihtimal) mayıs 2. hafta olur. Emo lar bir sonraki haftaymış.
Arkadaşlar bilgiler sağlammı ben bir haftadır bayiyi aramadım yarın arıycam
şase nosu belli olurmuki
bikaçgüne kadar.

SRKN
29/04/2009, 00:48
Benim araba cuma günü tırdan indi hala bayide yarın teslim alacağım işallah plaka halolduysa bu arada arkadaşlar arabanın üzrindeki jant last,ği satıcam haberiniz olsun araç daha hiç yürümedi tırdan indiği gibi servisin içinde duruyor halen yeni jant lastik aldım yarın onlar takılacak oyuzden aracın uzerındekı orjınaller hıc yurumeden servıste kalacak satılık oalrak dusunen bana ulassın yardımcı olurum jantlar fun jantı 16" lastıkler dunlop sp 30 195/55/16

memox
29/04/2009, 08:46
Arkadaşlar, böyle bir düzen olduğunu sanmıyorum. Bursa'daki fabrikada araçlar tamamen karışık olarak üretiliyor, sıraya konulması gibi bir gerekçe yok, italya'dada bu hafta dyn haftaya emo gibi bir düzene gideceklerini sanmıyorum. Ama bu aracınız gecikecek anlamına gelmiyor. Bir sürü araç siparişi var, mümkün olduğunca beraber üretip aynı gemiyle göndermeye çalışacaklardır diye düşünüyorum.

Benim Dynamic ayın 22'sinde üretimden çıkmış öğrendiğim kadarıyla. Bayi çok detaylı bilgi ver(e)miyor, ya başları çok meşgul olduğu için yada gerçekten sistemden göremiyorlar bilmiyorum. Gümrüğe gelince haberimiz olacak hemen size haber vereceğiz diyorlar ama gemiye binip binmediğini yada şase numarasını sölemiyorlar henüz. Beklemekten başka çağre yok..

mustafaf
29/04/2009, 08:52
Grande Punto'ları bılmem ama dun fıat bayısındeydım.bır arac fıyatı ogrendım.sıparıs vermem halında, ındırımın bıtmesıne daha 45 gun olmasına ragmen yetısmesının mumkun olmadıgını soyledıler.mınımum 2 ay surede gelır dedıler.tabı fabrıkaya sadece Turkıye'den talepler gıtmıyor.dunyanın heryerınden gıdıyor.helekı bu donemde bıraz daha uzaması gayet normal...

xcruelx
29/04/2009, 09:13
Arkadaşlar, böyle bir düzen olduğunu sanmıyorum. Bursa'daki fabrikada araçlar tamamen karışık olarak üretiliyor, sıraya konulması gibi bir gerekçe yok, italya'dada bu hafta dyn haftaya emo gibi bir düzene gideceklerini sanmıyorum. Ama bu aracınız gecikecek anlamına gelmiyor. Bir sürü araç siparişi var, mümkün olduğunca beraber üretip aynı gemiyle göndermeye çalışacaklardır diye düşünüyorum.

Benim Dynamic ayın 22'sinde üretimden çıkmış öğrendiğim kadarıyla. Bayi çok detaylı bilgi ver(e)miyor, ya başları çok meşgul olduğu için yada gerçekten sistemden göremiyorlar bilmiyorum. Gümrüğe gelince haberimiz olacak hemen size haber vereceğiz diyorlar ama gemiye binip binmediğini yada şase numarasını sölemiyorlar henüz. Beklemekten başka çağre yok..
Bende öyle oldugu düşünmüyorum. Tofaş fabrikasındanda böyle yapmıyorlar. Lakin söylenenlerden cevreden edindiğim bilgilerle bu yorumu yaptım. Emo siparişi verenlerin hemen hemen hepsine mayıs 20 den sonra diyorlar nedense. Birde ben biraz uyuz oldum. Hatırlarsan mehmet senle gecen konusmada 22 civarında üretimden cıkacak dedilerdi. Bu hafta da aradıgımda hala üretimde diyorlar. Canım sıkıldı yani.

karaelmas67
29/04/2009, 20:59
Bugün bayiyle görüştüm zaten haftada bir arıyorum 21 martda sipariş vermiştim araba artık yola çıkmak için bekliyormuş üretilmiş mayısın 15 ine kadar inşallah diyor bakalım hayırlısı bekliyorum.

tunc35
29/04/2009, 21:11
Artık ne arayıp ne soruyorum. Müşteri hizmetleri Haziran başında gelir dedi. Unuttum siparişi falan. Sanki hiç sipariş vermemiş gibi davranıyorum. Yoksa düşün düşün yok yetişecek mi yetişmeyecek mi stres yapıyo. Düşünmeye gerek yok.

qwertasdf
29/04/2009, 21:15
ben de en son bi kaç gün önce aradım. geldiğinde arıcaklarını söylediler. yine mayıs sonu dediler.daha aracın şase nosu bile belli değil.bekliyoruz.

tunc35
29/04/2009, 21:18
ben de en son bi kaç gün önce aradım. geldiğinde arıcaklarını söylediler. yine mayıs sonu dediler.daha aracın şase nosu bile belli değil.bekliyoruz.
Hayırlısı diyelim. Geç olsun da güç olmasın.

qwertasdf
29/04/2009, 21:21
öyle tabi.vardır bi hayır. şimdiye kadar bekledik.biraz daha bekleriz.

kutkuozen
29/04/2009, 21:56
Ben de 27 Nisan'da sipariş verdim Mayıs'ın 20'si civarında geleceği söylendi.

xcruelx
29/04/2009, 23:28
Ben de 27 Nisan'da sipariş verdim Mayıs'ın 20'si civarında geleceği söylendi.
İyi demişler valla. Biz martta verdik bize bile mayıs diyorlar.

ocean_1919
30/04/2009, 03:26
Arkadaşlar seri1 ve seri2 arasında ne fark var? Fiyatları yaklaşık 3bin lira oynuyor.

poyraz_o
30/04/2009, 11:00
Arkadaşlar seri1 ve seri2 arasında ne fark var? Fiyatları yaklaşık 3bin lira oynuyor.
ya ben anlaşmada seri 1 seri 2 falan konuşmadım..
FUN lar sadece seri 2 mi...
bi arkadaş geçen ay seri 1 FUN buldum 2bin daha ucuzdu pek fark yok deye onu aldım demişti ??? :(((

memox
30/04/2009, 12:00
Hala Seri 1 satılıyormu? Elde kalanları satıyorlardır diye düşünüyorum, ki fazla kalmamış olması lazım artık.
Seri 1'de fun yoktu bildiğim kadarıyla. Seri 2 ile fun çıktı piyasaya.

kutkuozen
30/04/2009, 13:24
İyi demişler valla. Biz martta verdik bize bile mayıs diyorlar.

Benim anladığım Mayıs ayı içerisinde bir tane gemi geliyor. Hepimizin puntosu onun içinde olacak.

Birde bana söylenen aracımın 10 Mayıs'ta üretileceğiydi.

tunc35
30/04/2009, 13:52
Piyasada bırakın seri 1 i araba kalmadı ki. olanların hepsi satıldı.

RAMSEY
30/04/2009, 17:02
arkdaşlar,FUN VE ACTİVE'ler 27 04,2009 günü bayilere gelmiştir.siparişi olanlar varsa gidip baksınlar.ben gittim gördüm.sadece eloktornik yüklemesi gelmemiş onu bekliyoruz, dediler.pazartesiye gelcekmiş.nasip olursa salıya teeslim alacam.1,4 fun 77hp egzotik kırmızı.fiyat.23600

memox
30/04/2009, 17:44
arkdaşlar,FUN VE ACTİVE'ler 27 04,2009 günü bayilere gelmiştir.siparişi olanlar varsa gidip baksınlar.ben gittim gördüm.sadece eloktornik yüklemesi gelmemiş onu bekliyoruz, dediler.pazartesiye gelcekmiş.nasip olursa salıya teeslim alacam.1,4 fun 77hp egzotik kırmızı.fiyat.23600
Hayırlı olsun :) Diğer arkadaşlarında geldimi acaba? gelenler el kaldırsın bakalım? :)

qwertasdf
30/04/2009, 20:37
arkadaşlar ben bugün sordum bayiye.emotion siparişi vermiştim.bu ay içinde gelecek dediler. bu arada artık emotion gelmicekmiş diye bişey söylendi.tam doğruluğunu bilmiorum.ama pek emotion pazarı olmadığı için artık gelmicekmiş dediler.bu gelenler son partiymiş.

SRKN
01/05/2009, 00:14
:icon_smile_8ball:Benimki cuma günü indi tırdan bayiye dün teslim aldım.

xcruelx
01/05/2009, 10:50
Hepinize hayırlı olsun. Diyim nediyim. Stresten karnıma ağrılar giriyor. ARtık. ihtiyacımda var. Kendimi hapis gibi hissediyorum. :)

Seri 1 ile Seri 2 arasında hafif değişiklikler var. Mesela eskiden seri 1 dinmikler de esp stadarttı (starjet t jet te) su an değil.
Ayrıyetten göserge çercevesi krom kaplı 2 lerde. Ayrı yetten seri 1 dinmiklerde arka kapılar kollu. Seri 2 lerde elektikli.
Birde karbon görünümlü ön panel olayı var tabi.

Emotion dan pazı opsiyonları cektiklerinden dolayı dinamik alıp 2cift paket taktırmak ucuza geliyor.

poyraz_o
01/05/2009, 17:17
Ya bugün bayi ile konuştum..
içeme doğuyo yakında gelecek gibi senin araba diyor.. eleman..
benimkide geldi de süprizmi yapacak ki....

karaelmas67
02/05/2009, 01:24
Of ulan of ne olcak bu arabasızlık bir 15 gün daha bekleyelim bakalım. Hiç gelişmelerden bahsedende yok herhalde artık herkes bu ayı bekliyor.

SRKN
02/05/2009, 01:42
Ya bugün bayi ile konuştum..
içeme doğuyo yakında gelecek gibi senin araba diyor.. eleman..
benimkide geldi de süprizmi yapacak ki....

Onur senin siparişin fun ise emin ol gelmiştir.Yoğunluktan aracı hazırlayıp teslim etme şansları olmamaıştır.

otto1234
02/05/2009, 21:30
valla beyler bu iş yalan oldu :) bende 1 hafta önce sipariş verdim gelmedi gerçi hiç aramadım ama ne arayan var ne soran :D:D

tyrant86
02/05/2009, 22:16
korkut bey biz 43 gündür bekliyoruz daha da haber yok sizin şafağınız çok daha!gerçi fire'lar biraz daha erken gelebiliyor bazı bayilerin elinde oluyorda sipariş veren bayiye aktarıyorlar aracı.

leon033
02/05/2009, 22:59
biz 19 martta bayi ile anlaştık 26 martta teslim ederiz denildi ama araç bulunamamış..araç teslimi anca nisan sonu mayıs başı gibi olur denildi fiyatı sabitlemek için ödemenin tamamını yapmamız istendi biz de ödemeyi 26 martta yaptık 24 nisanda araç teslim edildi çok şükür...

tunc35
03/05/2009, 14:56
Az önce bayideki satış temsilcisi arkadaşla görüştüm. Emotion'ın satılmayacağını; daha araba elimize geçmeden üreretimden kalktığını söyledim. Araç daha üretilmediği için Bravo almak istedimi söyleyince bana arabanın üretildiğini ve yola çıkacak olan araçlarla birlikte geleceğini söyledi. Bilmiyorum ne derece doğrudur. Şu an kendisi bayide olmadığı için yarın arayıp motor şase numarasını bildirecekmiş bana.

qwertasdf
03/05/2009, 15:05
tunç ben de perşembe günü gitmiştim bayiye.ekranda kendim baktım.şase nosu falan belli değildi.bu arada üretilmiş olduğunu zannetmiyorum.bu arada bravo almakta ciddi miydin?sen ne zaman sipariş vermiştin?

okan-erkoc
03/05/2009, 15:18
yaw mart 25 de verdim siparişi mayıs 20 dediler geçen gün aradım sordum bursa limanına indi dediler gümrükten kaçgünde çıkar ankaraya ne zaman gelir bilmiyorum bir araba 2 ay beklenirmi birde benim araba emotion... bir de gelmezse o zaman onların....

qwertasdf
03/05/2009, 15:21
ben de 25 martta sipariş vermiştim. bana da bu ay içinde geleceğini söylediler. haziran başını bulabilirmiş.ben de emotion siparişi verdim.herkes farklı birşey söylüyor.kusura bakmazsan ne kadara almıştın arabayı okan??

tunc35
03/05/2009, 15:34
tunç ben de perşembe günü gitmiştim bayiye.ekranda kendim baktım.şase nosu falan belli değildi.bu arada üretilmiş olduğunu zannetmiyorum.bu arada bravo almakta ciddi miydin?sen ne zaman sipariş vermiştin?
Ben 21 Martta sipariş vermiştim. Eğer uygun bir fiyatta anlaşırsak şartları biraz daha zorlayarak alabilirim Bravoyu.

tunc35
03/05/2009, 15:36
yaw mart 25 de verdim siparişi mayıs 20 dediler geçen gün aradım sordum bursa limanına indi dediler gümrükten kaçgünde çıkar ankaraya ne zaman gelir bilmiyorum bir araba 2 ay beklenirmi birde benim araba emotion... bir de gelmezse o zaman onların....
Sözleşme yaptıysanız gelir mutlaka.

qwertasdf
03/05/2009, 15:37
neden böyle bi karar verdin:) emotion araçların gelmicek olması bizi etkilemez heralde.

tunc35
03/05/2009, 15:38
Benim anladığım bayiler ya bizi avutmaya çalışıyorlar ya da onlar da ne zaman üretilip ne zaman geleceğini bilmiyorlar. Ama Fiat'ta işlerin gayri ciddi bir şekilde yürüdüğü kesin.

tunc35
03/05/2009, 15:42
neden böyle bi karar verdin:) emotion araçların gelmicek olması bizi etkilemez heralde.
Ben araba konusunda çok titizim. Punto kötü mü, kesinlikle değil. Emotion da son derece donanımlı bi araç. Ancak ileride bu aracı satarken Emotion dediğimizde Puntoyu tanımayan insanlar bu donanımın üretimde olmaması nedeniyle uzak durabilirler. Yoksa başka bi nedeni yok.

qwertasdf
03/05/2009, 15:44
Benim anladığım bayiler ya bizi avutmaya çalışıyorlar ya da onlar da ne zaman üretilip ne zaman geleceğini bilmiyorlar. Ama Fiat'ta işlerin gayri ciddi bir şekilde yürüdüğü kesin.

öyle heralde.ben ne zaman gitsem hep yuvarlak cevaplar.zaten araç üretildiği zaman mail yoluyla şase numaraları yollanıo.her gittiğimde ekrana kendim bakıyorum ama hep aynı durumda.bu gittiğimde tekrar baktım araç üretim haftası 19.05 yazıodu.o zaman bu araç daha üretilmemiş 19 mayısta üretilirse haziranı bulur dediğimde ona bakmayın o gelişi falan die bişeyler söylediler.kendi haline bıraktım artık ben de.yapacak bişey yok.

tunc35
03/05/2009, 15:54
öyle heralde.ben ne zaman gitsem hep yuvarlak cevaplar.zaten araç üretildiği zaman mail yoluyla şase numaraları yollanıo.her gittiğimde ekrana kendim bakıyorum ama hep aynı durumda.bu gittiğimde tekrar baktım araç üretim haftası 19.05 yazıodu.o zaman bu araç daha üretilmemiş 19 mayısta üretilirse haziranı bulur dediğimde ona bakmayın o gelişi falan die bişeyler söylediler.kendi haline bıraktım artık ben de.yapacak bişey yok.
Bu ay sonuna kadar gelir en geç. Bilemedin haziranın üçü beşinde gelir kesin. Yarın ben iş çıkışı bayiye bi uğrayıp olayın nihayetini öğrenirim.

qwertasdf
03/05/2009, 15:57
Bu ay sonuna kadar gelir en geç. Bilemedin haziranın üçü beşinde gelir kesin. Yarın ben iş çıkışı bayiye bi uğrayıp olayın nihayetini öğrenirim.

ben de bu ayın sonuna doğru geleceğini düşünüyorum.

xcruelx
04/05/2009, 00:41
ufff nefes alamıyom.

xcruelx
04/05/2009, 14:11
Bu gun görüştüm banotoyla aracınmın şase nosu aldım preforma faturayı aldım kredi için arac nakliye bekliyormuş. bu hafta zor gibi ama haftaya alıcaz gibi görünüyor. Hadi hayırlısı. :)

Raistlin
04/05/2009, 14:22
Siparişi ne zman vermiştiniz acaba ?

memox
04/05/2009, 16:45
Geçen hafta Fiat müşteri hizmetlerini arayıp aracın geliş tarihini sormuştum. Bayidekinden farklı bir bilgimiz yok en iyisi bayiyi arayın demişlerdi. Ama isteğimi işleme koymuşlar anlaşılan, az önce müşteri hizmetlerinden aradılar. Aracınız üretilmiş nakliye bekliyor. Gelişi 2-3 hafta sürebilir, Mayıs sonuna teslim almış olursunuz dediler..
Umarım daha kısa sürede gelir ama beklemekten başka çağre yok artık.. :)

tyrant86
04/05/2009, 20:55
Şu meşhur fiat müşteri hizmetleri 3 sefer aradım 1 kez olsun beni aramadılar.hiç kimseye inanılmaz bu ülkede!.bayiden bilgi alın diyor müşteri hizmetleri bayiler araçların durumunu görebiliyor diyor.müşteri hizmetlerinin amacı ne o zaman hiç bişeyi göremiyorlarsa!.

tunc35
04/05/2009, 21:17
Geçen hafta Fiat müşteri hizmetlerini arayıp aracın geliş tarihini sormuştum. Bayidekinden farklı bir bilgimiz yok en iyisi bayiyi arayın demişlerdi. Ama isteğimi işleme koymuşlar anlaşılan, az önce müşteri hizmetlerinden aradılar. Aracınız üretilmiş nakliye bekliyor. Gelişi 2-3 hafta sürebilir, Mayıs sonuna teslim almış olursunuz dediler..
Ben de bugün bayiye gittim. Bilgisayardan baktık arabamın şase numarası belli ancak ne enteresandır ki motor nosu ekrana henz düşmemiş. Neden olduğuna anlam veremedik. Sadece listenin başındaki ilk 2 aracın motor nosu vardı. Bayideki arkadaş en kısa zamanda motor nosunun ekrana düşeceğini söyledi. Yani arabam üretilmiş. (Motorsuz da olsa) :)
Benim araç da maximum 2-3 haftaya gelir dediler.Büyük ihtimalle sizinkiyle aynı tarihte sevkedilecek.

egemavera
04/05/2009, 21:47
daha araba gelmeden içim sıkıldı bu nasıl bir ticaret anlayışı inanın arkadaşlar artık bir kumpasın olup olmadığı konusunda ciddi kaygılarım var müşteri hizmetleri bayi diyor bayi birkaç hafta diyor bu işin sonu inşallah herkes için hayırlısı olur.

fcoskun
04/05/2009, 23:55
Merhabalar
Bizimde ailecek ilk olacak aracımız Grande Punto.
Ötv İndirimden dolayı sıfır araca yöneldik. İyiki de yapmışız diyorum. Forumu dolaştıkça araç gelmeden herşeyiyle kabullendim ve çok sevdim.
Bizde 31 Martta GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC Tekno Gri seçeneği ile üzerimize opsiyonlattık. Nisan aynın 2. haftasında aracınız teslim edilecektir denildi. Ancak söylendiği gibi olmadı.
Sonrasında ileri teslim seçeneği çıktı. Eğer ileri teslime dahil olursanız ilk gelen araçlar arasında olucaktır aracınız denildi. Bizde ileri teslime aldırdık. Bugün itibariyle aracın bayiye geldiğini yarın fatura kesiceklerini söylediler. Bende görmeden inanmam diyorum artık.
Çok zor günlerdi. Bekleyen puntoculara Allahtan sabır diliyorum.

qwertasdf
05/05/2009, 00:03
daha araba gelmeden içim sıkıldı bu nasıl bir ticaret anlayışı inanın arkadaşlar artık bir kumpasın olup olmadığı konusunda ciddi kaygılarım var müşteri hizmetleri bayi diyor bayi birkaç hafta diyor bu işin sonu inşallah herkes için hayırlısı olur.

ben de bekliyorum.hala neden kesin bir tarih verilemiyor onu pek anlamış değilim.ne zaman sorsak yuvarlak cevaplar veriliyor.umarım herkesin istediği gibi olur.

xcruelx
05/05/2009, 00:35
Merhabalar
Bizimde ailecek ilk olacak aracımız Grande Punto.
Ötv İndirimden dolayı sıfır araca yöneldik. İyiki de yapmışız diyorum. Forumu dolaştıkça araç gelmeden herşeyiyle kabullendim ve çok sevdim.
Bizde 31 Martta GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP ACTIVE DAB ABS AC Tekno Gri seçeneği ile üzerimize opsiyonlattık. Nisan aynın 2. haftasında aracınız teslim edilecektir denildi. Ancak söylendiği gibi olmadı.
Sonrasında ileri teslim seçeneği çıktı. Eğer ileri teslime dahil olursanız ilk gelen araçlar arasında olucaktır aracınız denildi. Bizde ileri teslime aldırdık. Bugün itibariyle aracın bayiye geldiğini yarın fatura kesiceklerini söylediler. Bende görmeden inanmam diyorum artık.
Çok zor günlerdi. Bekleyen puntoculara Allahtan sabır diliyorum.

Sizinki bizimkiden hızlı gelmiş gene iyisiniz. :) Biz daha erken vermişti siparişi.

xcruelx
05/05/2009, 00:41
Mehmet senle aynı gelicek arac bence aynı tarihte verdik çünkü. Bursa olayından dolayı ilk biz alacagız. Fiat müşteri hizmetleri İstanbul Merkez üstü diye biliyorum. Ondan sana 2-3 hafta demiştir. Bu hafta yola cıksa haftaya gelir diyorum ben. Sıkma tatlı ccanınını :) aracları alınca toplanalım bir ya. Şurda forumda araç bekliyen Bursadan en az 6 kişi var gibi. :P

tyrant86
05/05/2009, 00:46
ben b.kesirdenim ama bursada araçla ilgili işlerim olabilir bende gelebilirim toplandığınız bi vakit.

poyraz_o
05/05/2009, 21:00
arabam gemideymiş..
deniz havası alıyor.. :d

kutkuozen
05/05/2009, 21:12
Ben arabamı düşünmemeye çalışarak zamanın daha erken geçeceği fikrine kendimi alıştırmaya çalışıyorum. Şunun şurasında 23 Mayıs'a ne kaldı ki?

poyraz_o
05/05/2009, 21:29
Ben arabamı düşünmemeye çalışarak zamanın daha erken geçeceği fikrine kendimi alıştırmaya çalışıyorum. Şunun şurasında 23 Mayıs'a ne kaldı ki?
daha çoooookk var abi çook:busted_b::busted_b::busted_b:

narkoz30
05/05/2009, 23:45
ee şafak kaç şimdi? bir zamanlar kısa dönem askerlik yaparken bizim şafak da 28 mayıstı oradan geldi aklıma :D

memox
06/05/2009, 08:45
arabam gemideymiş..
e süper.. gemi dediğin 2 gün sürer.. sonra gümrüğe girince plaka işlemlerinide başlatıyorlar zaten. 1-2 haftaya alırsın sanırım..

ik77
06/05/2009, 10:37
Arkadaşlar 5 dakika önce bayi ile görüştüm. Lojistikteki arkadaş aracımın üretildiğini gemi beklediğini söyledi.En geç 20 gün sonra aracınızı almış olursunuz dedi.Daha erken bile olabilirmiş.Heyecanlandımmı ne.

tyrant86
06/05/2009, 14:37
arabam gemideymiş..

bayiler araçlar gümrükten geçmeden nerede olduğunu göremiyoruz diyorlardı ama??

karaelmas67
06/05/2009, 15:31
Bende az önce bayiyi aradım araçın yolda olduğunu söyledi ne kadar zaman alır dediğimde önümüzdeki hafta sonuna kadar inşallah diyor bakalım bekliyoruz. Bu kadar bekledik biraz daha bekleriz 21 marttan beri bekliyorum bu arada aracımıda sattım 2 aydır arabasız kaldım çok zor günlerdi bu günler benim için biraz daha bekleriz artık hayırlısı.

tunc35
06/05/2009, 21:26
Anlaşılan o ki sipariş bekleyen arkadaşların hepsi bu ay sonunda muratlarına erecek (ben de dahil). :)

poyraz_o
07/05/2009, 00:10
bayiler araçlar gümrükten geçmeden nerede olduğunu göremiyoruz diyorlardı ama??
vallaha abi bayii gemide olduğunu söyledi....
ben bu arabayı 22 senedir bekliyorum deyince dayanamadı galiba :D

okan-erkoc
07/05/2009, 00:57
arkadaşlar geçen gün bayii aradım motor numarası şasi numarası belli oldu dediler... gümrüğe indiğini söylediler bu gümrükten kaç günde çıkıyor bu arabalar bana bi blgi verebilri misiniz.. ha birde arabam gelince crom egzos borusu bagaj çıtası ve ön ızgara taktırtmak istediğimi söyledim bayii bana onlarında sipariş üzerine geldiğini onunda yaklaşık bir ayı bulabileceğini söylediler varmı bunun aslı astarı başına gelen oldumu...

tyrant86
07/05/2009, 00:58
o zaman benim aracım ve çoğumuzun aracı aynı gemi ile geliyordur inş.wallaha onur kime inanacağımızı şaşırdık.bayinin araçtan haberi yok müşteri hizmetleri allaha emanet onlarda bişey demiyor ne iş yaptıkları belli değil.sen araç gemide deyince sana da inanamadım ama inş. senin haber aldığın gibidir:)

tyrant86
07/05/2009, 01:02
bende krom egsoz ve ön ızgara taktırmak istiyorum ama yarın bayiyi aradığımda sorarım serviste var mı bu parçalar yoksa sipariş ile mi gelecek diye.sana haber veririm.araç gemiye bindiğinde 3 gün yol+3 gün gümrük+3 gün bursa'da fabrikada diyorlardı önceki msjlarda

xcruelx
07/05/2009, 11:05
bende krom egsoz ve ön ızgara taktırmak istiyorum ama yarın bayiyi aradığımda sorarım serviste var mı bu parçalar yoksa sipariş ile mi gelecek diye.sana haber veririm.araç gemiye bindiğinde 3 gün yol+3 gün gümrük+3 gün bursa'da fabrikada diyorlardı önceki msjlarda

Yanlısın var. 3 gün yol 3 gün gümrük gümrükten bursaya geliş vakit almıyor.
Gümrük içinde 3 gün sürebilir diyorlar. 3 gün değil. 1 gündede iş bite bilir. Tabi bütün aracların biteceğini sanmam o da ayrı.

memox
07/05/2009, 12:36
Ben bayiyi aramayı bıraktım artık. Detaylı bilgi veremiyorlar, gümrüğe gelince plaka işlemlerini başlatacağız, sizide arayacağız diyebiliyor ancak.. Bende arasınlar diye bekliyorum artık. Üstelik araç gelincede serviste bir çok araç biriktiği için temizleyip hazırlamalarıda zaman alacak büyük ihtimalle.. Sürekli bir bekleme var yani :)

okan-erkoc
07/05/2009, 23:23

sağol dostum cevap bekliyorum..

xcruelx
08/05/2009, 09:57
Ben bayiyi aramayı bıraktım artık. Detaylı bilgi veremiyorlar, gümrüğe gelince plaka işlemlerini başlatacağız, sizide arayacağız diyebiliyor ancak.. Bende arasınlar diye bekliyorum artık. Üstelik araç gelincede serviste bir çok araç biriktiği için temizleyip hazırlamalarıda zaman alacak büyük ihtimalle.. Sürekli bir bekleme var yani :)
En son nezaman konustun mehmet kardes?

memox
08/05/2009, 11:07
En son nezaman konustun mehmet kardes?
Geçen hafta başlarında konuşmuştum. Sonra geçen hafta birde müşteri hizmetleri beni aradı, ordan öğrendimki araç üretilmiş, gemiye binmesi bekleniyormuş. Bu süre içinde aslında binmiş olması gerekir heralde ama aramaktan sıkıldım artık. Sen ararsan haber ver :)

memox
08/05/2009, 16:15
Bu gün Banoto'yu arayıp konuştum tekrar. Araç yoldaymış, gelecek hafta teslim ederiz büyük ihtimalle diyorlar.

vampire181
08/05/2009, 17:31
Arkadaslar merhaba..
aracımla ilgili olarak 6 nisanda 1,3 mj fun 3k 75 bg skydome+e kit spariş etmiştim. 2-3 gün önce bayiyle konustum henuz bi tarih goremiyordu ekranından. ama aracı mayıs sonunda teslim edebilecegini soyluyor. sizce araç ne zaman gelir?

Teşekkürler.

okan-erkoc
08/05/2009, 18:08
sana gene iyi zaman vermişler nisandaki siparişe mayıs sonu gayet iyi bence ben martta verdiğim sipariş için mayıs sonunu bekliyorum... ancak arkadaşım nisan ortasında verdiği siperişi 2 gün önce teslim aldı. çok abuk bir durum.. telefon ediyorum gümrükte diyorlar vs vs..

derinliklerden son çıkan _BEYAZ İNCİm_ (FİAT PUNTO SERIE II 5K STARJET 1.4 16V 95HP ***EMOTİON*** BEYAZ)

xcruelx
08/05/2009, 19:15
Bu gün Banoto'yu arayıp konuştum tekrar. Araç yoldaymış, gelecek hafta teslim ederiz büyük ihtimalle diyorlar.

Aynısını banada dediler. SEni bilgilendirmek için yazam diye girdim ama sen aramışsın. :) Gelmiş te olabilir diyorlar. Çünkü onlarda şaşırmış durumda artık sayfa hep geç tazeleniyormuş.

tyrant86
09/05/2009, 17:04
sağol dostum cevap bekliyorum..

arkadaşım bugün bayi ile konuştum.krom parçalar ve ön ızgara hakkında.araç geldiğinde sipariş veririz gelir dedi.sipariş kaç günde gelir belirtmedi.