Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Fırçasız-süngersiz araç yıkama sistemleri hk.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı grande06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi kimse sllamayınca bizde biş iyapamadık oruç la konuştum ama rabet yok
    kiiii
    Rağbet olur Ilgın! Önce bir konuşmak, fiyatı belirlemek lazım! Peşin peşin kimse gelirim demez! Gerekirse bir gün ayarlayalım, beraber gidelim...

Ayrıca oraya, size ayda şu kadar müşteri kesin getiririz dersen de olmaz! Burada kimseyi yönlendiremeyiz, bu etik olarak çok yanlış olur! Bunları detaylı konuşmak lazım

ılgın akarca
    AnKaRa iNcİsİ grande06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06p8516
    Edilen teşekkür: 12

ab ikonuşalım ozaman
    ben ücreti söledim
    12
    diye ama ayrım yok iç dış diye zaten dış 12 çünki orası elit biyer bilirsi ve ben rakamı 12 ye cektim 1. sınıf temizlik
    msn summer_jam84@hotmail.com

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

fırçasız yıkama kesinlikle yaptırmayıııııııııınnnnnnnnnnn.............

ılgın akarca
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06p8516

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fırçasız yıkama kesinlikle yaptırmayıııııııııınnnnnnnnnnn.............
    BİDAKİKA YAAAA FIRCASIZ YIKAMA YAPTIRMAYIN DEYİP GİTMİŞSİN AÇIKLARSAN SEVİNİRİZ YANİ NEDEN BÖLE BİŞİ DEDİĞİNİ BİLELİM BİŞİ YANLIŞ BİLİYOSAK DİMİ...

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

ılgın onlarda çeşitli kimyasallar kullanılıyo ve arasayı en az 5 6 kez durulamak lazım yoksa hem iz kalıyo pembe hemde zamanla boya nanay

ılgın akarca
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06p8516

anlamadım abi frcasız yıkama yaptırmayın demiş ve gitmiş buralaramı arkadaş b acıklarsa yani anlamadımki

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

2 ay once bende arabama autowax dan boya koruma yaptırdım ve ondan sonra hep turtle wax ın cılalı sampuu sunu kullanıom ve benım annemın bana dıkmıs oldugu peluştan cok yumusak dus lıfını kullanıroum:=)))ok guzel yıkıo.
    bır sey sorcam araca sana cıla yaparız?sumgere cılayı dokup yıyıncege kadar surmek yeterlımı?

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

kullanilacak cilayi kaporta uzerine kisim kisim surerek yumusak bir bez ile hafifce bastirarak ve dairesel hareketlerle yaymak gerekir. cila puslu bir gorunum alinca baska bir yumusak bez ile fazla bastirmadan parlatilmali.

Abdullah BOZKURT
    misli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 82

Herkesin aksine ben fırça ile yıkıyorum çünkü benim fırçam sıradan otoyıkama fırçası değil BANAT marka. Fırçanın uçları süper inceltilmiş, zaten farkı fiyatı 5ytl (piyasa malları 1-2 ytl). Metro markette satılıyor. Birde ben aracımı tavandan basşlayarak yıkıyorum (cilalı şampuanla tabi) yavaş yavaş aşşağıya doğru iniyorum ki eteklerdeki kumlu pislik boyayı çizmesin diye. Son olarakta suni güderimle turtle wax ıslak cilamla kuruluyorum ve daha öncelerden yapmış olduğum cilamıda korumuş oluyorum. sorada karşısına geçip maşallah diyorum

10. Bu mesajı için 2 kişi misli1'ye teşekkür etti:

Metin ORMAN
    mizginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    06M0737
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rağbet olur Ilgın! Önce bir konuşmak, fiyatı belirlemek lazım! Peşin peşin kimse gelirim demez! Gerekirse bir gün ayarlayalım, beraber gidelim...

Ayrıca oraya, size ayda şu kadar müşteri kesin getiririz dersen de olmaz! Burada kimseyi yönlendiremeyiz, bu etik olarak çok yanlış olur! Bunları detaylı konuşmak lazım
    Arkadaslar, arabalari nereye goturmeye karar verdik? Ne diyorsaniz size uyarim.. Ankarali bir GP ci olarak gostermis oldugunuz yikama hassasiyeti icin ayrica tesekkurederim...
    ®man

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

Alıntı mizginn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, arabalari nereye goturmeye karar verdik? Ne diyorsaniz size uyarim.. Ankarali bir GP ci olarak gostermis oldugunuz yikama hassasiyeti icin ayrica tesekkurederim...
    Ankara'nın çok farklı mekanlarına dağılmış olduğumuz için hiç bir yerle anlaşma yapmamanın daha mantıklı olacağı sonucuna vardım şahsen!

Mavi Bilgisayar'ın altında bir yıkamacıya götürüyorum ben. Fırçasız-Süngersiz, iç-dış, 10 YTL...

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

hangi mavi bilgisyarın altına götürüyorsunuz..Söğütözündeki mi???

Cem COLAK
    ceyms_cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GE 4069
    Edilen teşekkür: 144

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğiniz gibi aracımın hemen tüm temizlik ve bakımını kendim yaparım, kış döneminde dahi.

Gerçi geçtiğimiz kış döneminde zorunluluktan ötürü, 3-4 defa bu fırçasız yıkama yerlerinden birine yıkatmıştım ve açıkçası sonuç beni pek de memnun etmemişti. Olay aracın temiz olup olmaması değil, parlaklığının bir miktar azalması idi.

Ben o zamanlar pek üzerinde durmamıştım, aracın cila vakti geldi diye. Ancak geçtiğimiz ay içinde 1-2 defa daha böyle bir yere gitmek zorunda kaldım. Bilinen bir firmanın bayiliğini yürüten yerler bunlar. Sonuç yine aynı tabi, aracın üzerinde elimi kaydırınca o eski kayganlığı ve parlaklığı yoktu.

Arabam 10 gündür kirli idi ve sırf tespitimin doğruluğunu kontrol için bu tür bir yıkama yerine gitmedim ve nihayetinde hafta sonunda Tekirdağ'daki evimizde arabamla başbaşa kaldım ve Turtle Wax Zip Wax konsantre şampuanım ile güzelce yıkadım. Sünger kullanarak tabii ki.

Sonuç gerçekten çok farklıydı. Araç pırıl pırıl parlıyordu. Egzotik gülüm eski ışıltılı günlerine geri dönmüştüHem de sadece bir yıkamada. Zaten kendi yaptığım temizlik ayrı konu, altından üstüne lekesiz. Ama bir süredir beni şüphelendiren şeyin gerçek olduğunu tespit ettim. Fırçasız yıkamalardaki ne olduğu bilinmeyen kimyasal maddeler, aracın cilasını alıyor ve parlaklığını kaybetmesine sebep oluyor.
    Ben arabayı aldıgımdan berı fırcasız yıkama da aracımı yıkatıyorum yaklasık 4 yıldır aynı yere gıdıyorum bu işi istanbulda ilk yapan yıkamacılardan bır tanesıdır ve su ana kadar 7 ay gecti her hafta 2 defa arabamı yıkatırım rengınde hıc bır problem yok hatta ılk aldıgımkı parlaklıgı aynen devam kullanılan malzeme onemlı her yerde arabayı yıkatmamakta lazım tabi.kotu ve ucuz malzeme kullanılan yerlerde bu tur sorunlar olabılır genelde markaları bellı olan yıkamalar tercıh edılebılır.

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

Alıntı GP61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi mavi bilgisyarın altına götürüyorsunuz..Söğütözündeki mi???
    Evet, Söğütözü'ndeki...

fatih erdem oğuz
    ata orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Değerli arkadaşlar sizlere tavsiyem kesinlikle ama kesinlikle kimyasal sıkıp yani ilaçlı yıkama diye tabir edilen fırçasız köpüksüz yıkama yaptırmayan, size söylerler yok özel cilalı yok parlatıcılı inanmayın çoğu hepimizin bildiği bulaşık deterjanı çok köpüreni ise bildiğiniz cif oşekilde sık yıkanan araçlarda görürsünüz bir zaman sonra solma olduğunu benim çocukların çoğu yıkamacılarda çalışırlar oradan biliyorum inanmayın vede uzak durun

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Erdem bey söylemine göre ozaman hiç araç yıkatmıcaz dışarıda..Marka olan ve kaliteli olan yerlerde bizzat ben şahit oldum çoğu sonax marka turuncu renkli özel şampuanla yıkıyorlar..Ve otarzikli su makinasının içine bildiğimiz marka şampuanlardan koyuyorlar..

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

1-benim çocukların cogu derken abi kaç tane cocuk var ve kaçı temizlikte çalışıyor

2-peki araç sonaxtan çıktıktan sonra nasıl öyle parlak oluyor
    sonaxın özel cilalı şampuanından dolayı mı yoksa cif hakkaten öyle cillop yapıyor mu?yıllardır ailenin tüm arabaları sonaxta yıkanır bırak abi solmayı ilk günki gibi durur hepsi.Ama ismi olmayan yıkmacıları bilemem tabiiki

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Mahalle yıkamacısı diye tabir ettiğimiz yıkamacılardan bahsetti erdem bey heralde..Onların çoğu kuyu suyu kullanıyor onunda çok büyük etkisi var araç üzerinde beneklenme ve solma yapıyor o sular Şhsen bir x5i öle gözümle gördüm yuh dedim 150 milyarlıkk arabaya biniosun 5 lira fazla verip adam akıllı yıkatmıosun arabanı

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

üç yıl sonra konuya dönmek iyi olmuş..
    Neyse, arkadaşlar bir de balata kiri sökücü olarak, bildiğimiz asitli kireç sökücüler kullanılıyor haberiniz olsun. Güzelim jantlarınıza yazık olmasın.. Ben kendim turtle wax jant temizleyici aldım, onlar sıkmadan ben kendikimi sıkıyorum

fatih erdem oğuz
    ata orkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Değerli arkadaşlar sanırım açıklayıcı bilgi veremedim tabi ki benim hatam sayın KaGaN arkadaşımın işaret buyurduğu gibi mahalle yıkamacı tanınmadık bilinmedik yerleri kast etmiştim Sonax ve bugibi tanınlara sözüm yok haşa.
    Sayın Erdem Bozdağ yazımdan o şekil anlaşıldı değilimi Benim çocuklar derken ben bir öğretmenim onu kast ettim yani çocuk çok bende Hepsi sanayide serviste staj yada yetişmek amacıyla çalıştıkları için biliyorlar yani

Sayın KaGaN işaret buyurdukları gibi eğer fırsatım yoksa ben asla öyle yerlerde yıkatmam kirli kalsın diye düşünürüm

Selam ve sevgi dileklerimle

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon