13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Opetlerdeki cilalı köpük

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Standart Opetlerdeki cilalı köpük

sanırım hemen hemen her opette var geçen gün corollaya yaptırdım beğendim, puntoya sürmeye çekiniyodum NXT 2.0 wax a zarar verirmi diye ama bugun kirli kirli gezmekten bıkıp yıkattım. bundan sonrası için merak ediyorum Mert Oğuz cevaplayın bakalım bilginiz varmı bu köpük cilayı waxı sökermi?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

10UR 10UR
    10UR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 7

ben gölcük tafaflarında siyah puntoma opette makineye girdim cilalı köpük yaptırdım.Bir gün sonra aracımın bir çok yerinde beyaz lekeler oldu.Hemen duru su ile yıkdaım biraz uğraştıktan sonra çıkarabildim araçta boya koruma vardı ondan olabileceğini düşündüm açıkçası bir daha cesaret edemem.
    Konu Scottie tarafından (01/07/2011 Saat 14:33 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

makine derken? bu fırçalı makinelermi? ben fırçanın hiç bi türünü değdirmem zaten arabaya. benim bahsettiğim 1 tl ile çalışan (hem çeşmede hem aydında adamlar parayı alıp sıkıyodu ) bi araçlık köpük püskürten makineler.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Fuat Yurtseven
    tmac_fuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

Tekirdağ'da merkezdeki Opette köpük cilalımı bilmiyorum ama sürekli orada yıkatıyorum, çok memnunum, daha başka bir yere gitmedim, hemen önünde de kuruluyorum aracımı, daha bir parlak geliyor

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım hemen hemen her opette var geçen gün corollaya yaptırdım beğendim, puntoya sürmeye çekiniyodum NXT 2.0 wax a zarar verirmi diye ama bugun kirli kirli gezmekten bıkıp yıkattım. bundan sonrası için merak ediyorum Mert Oğuz cevaplayın bakalım bilginiz varmı bu köpük cilayı waxı sökermi?
    Bence ömerde cevaplasın

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı omer06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ömerde cevaplasın
    ömer kim ki?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ömer kim ki?
    bende bilmiyom acep

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

ozan benim evin yanında da opette yıkama var ama para ile çalışmıyor adamlar kendileri elle sıkıyor
    2 senedir devamlı yıkatıyororum fırçasız süngersiz çokta güzel temizliyor
    boyayada bir zararını görmedim
    gerçi mert daha iyi bilir bu konuyu adam bu işin kompedanı
    normalde yakıtı fullpetten alıyıyorum ondada var köpüklü yıkama ama onunki bu kadar iyi temizleyemiyor
    arabanın yıkanması geldiğinde opete diğer zaman fulpete gidiyorum =))

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

benzinliklerde kullanılan köpükler haliyle ucuzundan ve kalitelisinden olmayacağı için wax.ı felan komple söker atar, hatta 10ur'un yaşadığı gibi lekeler bile bırakıp boyayı da yakabilir, yaşayanlar var bildiğim...

bu yüzden kendi aldığınız iyi olduğunu bildiğiniz şampuanınızla aracınızı yıkamanız daha iyi olacaktır...

köpükle yıkanıyor, fırça değmiyor diye iyi olacak diye de bişi yok çünkü fırça değmiyorsa en ağır kimyasallar değiyor, zaten yarın birgün arabanıza zarar verecek olan da o kimyasallar olacaktır...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

würth ürünlerinin satışını yapan arkadaşımdan aldığım bilgiye göre , benzinliklerde ve yıkama makinalarıda sıkılan köpüklerin içerisinde ağır kimyasalların ve kostik oranının çok yüksek olduğunu ve bununda aracın boya üzerindeki verniğine çok zararlı olduğunu bildirdi, bu nedenle bende aracımı bu tarz yıkamaya soktuğumda, sonaxın konsantre oto şampuanını bir sprey şişeye koyuyorum aracımın üzerine püskürtüp sadece basınçlı su ile yıkıyorum, 3 - 4 yıkamada birde turtle wax ın sprey hızlı cilasını kullanıyorum. kişisel tavsiyem bu köpükleri araçlarınızda kullanmamanız.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cengiz taşdemir
    albay cengizhan01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    01-tf-249
    Edilen teşekkür: 5

ben adana'da 1 tl ye köpükletip ardından da basınçlı yıkama ile yıkatıyorum , fırçalı yıkamadan daha güzel daha parlak ve daha temiz görüküyor, ayrıca lastik yanakları kömür gibi oluyor , ben begeniyorum bir zararınıda görmedim şimdiye kadar

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

Alıntı cengizhan01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben adana'da 1 tl ye köpükletip ardından da basınçlı yıkama ile yıkatıyorum , fırçalı yıkamadan daha güzel daha parlak ve daha temiz görüküyor, ayrıca lastik yanakları kömür gibi oluyor , ben begeniyorum bir zararınıda görmedim şimdiye kadar
    umarım görmezsiniz de çook methedilen fahiş fiyatlara satılan iyi marka diye tanıtılan bir ürünü de boyayı yakabiliyorsa, 1 TL'ye kullanılan köpükten neler neler beklenir. siz demek oldukça dikkatli duruluyorsunuz ve kuruluyorsunuz...

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

Alıntı serkankucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzinliklerde kullanılan köpükler haliyle ucuzundan ve kalitelisinden olmayacağı için wax.ı felan komple söker atar, hatta 10ur'un yaşadığı gibi lekeler bile bırakıp boyayı da yakabilir, yaşayanlar var bildiğim...

bu yüzden kendi aldığınız iyi olduğunu bildiğiniz şampuanınızla aracınızı yıkamanız daha iyi olacaktır...

köpükle yıkanıyor, fırça değmiyor diye iyi olacak diye de bişi yok çünkü fırça değmiyorsa en ağır kimyasallar değiyor, zaten yarın birgün arabanıza zarar verecek olan da o kimyasallar olacaktır...
    hemşerime kesinlikle katılıyorum günde yüzlerce aracın girdiği bi petrolde bizim kendi aldığımız malzemelerden daha iyisini bulacağımız sanmak biraz hayal gibi...en iyisi güzel bi oto şampuanı ve sünger)
    noone knows that except both of us

20. Bu mesaj için teşekkür edenler: