Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: Mazot pompası

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Standart Cevap: Mazot pompası

Arkadaşlar yakıtı aldığınız yer çok önemli . Her markanın her şubesi ayrı hizmet ve kalite sunar. Senin aldığın yerle ilgili bir sıkıntı var yoksa total yabana atılacak bir marka değil. Benim başıma gelen bir olayı anlatayım arkadaşlar. Geçenlerde istanbulda iyi bir şekilde kar yağdı shell istasyonuna girdim , en dıştaki pompaya yanaştım görevli tabancayı depoya yerleştirdi fakat öyle bir şey oldu ki inanın basiretim tutulmuş gibi ıslanmış pompaya bakıp durdum pompadaki su resmen çeşme gibi depoya boşaldı bildiğiniz akıl tutlması oldu . ben de sonradan müdahale ettim ve iş işten geçti. Sonrası mı ne oldu araç üç beş gün sonra düşük hızlarda silkelemeye başladı geçer dedim ama nafile . Sanayiye gittim durumu anlattım bereket versin ki usta tanıdıktı aracı bırak ben hallederim dedi . Bıraktım bir iki saat sonra aracımı aldım ve çok şükür bir şey yok. Belki de sizin de başınıza aynı şey gelmiş olmazsa da böyle talihsizlik yaşamışsınızdır. Şimdi kalkıp bu durumda shelli kötülemek pek de akıl işi olmaz. Markadan çok yakıtı aldığınız yer önemlidir.
    Konu ayaman tarafından (04/02/2017 Saat 02:37 ) değiştirilmiştir.

Sercan Dönmez
    srcn1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

gecen yil eskisehir opetten yakit aliyordum agustos 2016 sonrasi bakimla birlikte eskisehir merkezde bir shell istasyonundan yakit almaya basladim shell vpower nitro+ koyuyorlar her seferinde mazot pompamda 1-1.5 aydir ses geliyor simdide altindan mazot kacirmaya basladi denk mi geldi yakittan mi oldu bilemiyorum.

Özcan Çömez
    ozcncmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

aynı problem bendede oldu ve eleştirler kısmına şu yorumda bulundum.

"1- Yakıt pompası sızdırması vardı araçta bilerek aldım. Netten araştırdığım kadarıyla pompanın revizyon yapılabileceği söylendi. bursa orhangazide tekniş otoya fiat servisine gittim. yakıt pompa değişimi + 10bin bakımı 750 lira fiyat verdiler.
    o servisten tanıdık usta beni aradı ve bana birini yönlendirdi. yeni pompa ve 10 bin bakımı 600e yapacağını söyledi. bende 450 lira pompa 150 lira 10 bin bakımını yaptırdım. castrol 5-30 full sentetik yağ, yağ, hava ve polen filtresi değiştirildi. şuan sızdırma yok.
    Burada not olarak; yakıt pompasından sızan yakıt motora bağlı 2" civarı bir plastik boru var ona damlıyor. zamanla sızan sıcak yakıt sert boruyu yumşatarak yırtıyor ve araç yolda kalıp motorda büyük hasarlar meydana geliyor. usta bana bu yakıt pompasını değiştirmedikleri için 8000 lira masraf açan motorların olduğu söyledi. Sızan yeri kontrol ettim ve gerçekten kuru kalan yere nazaran bariz yumuşaktı."

Volkan abide bu gibi önemli parçaların yan sanayi olmamasına dikkat etmemi gerektiğini söyledi.
    ayrıca bosch servislerinde 200 liraya falan içindeki ringleri değiştiriyorlarmış.
    bence en kısa zamanda çözmen gereken bir problem.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı ozcncmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı problem bendede oldu ve eleştirler kısmına şu yorumda bulundum.

"1- Yakıt pompası sızdırması vardı araçta bilerek aldım. Netten araştırdığım kadarıyla pompanın revizyon yapılabileceği söylendi. bursa orhangazide tekniş otoya fiat servisine gittim. yakıt pompa değişimi + 10bin bakımı 750 lira fiyat verdiler.
    o servisten tanıdık usta beni aradı ve bana birini yönlendirdi. yeni pompa ve 10 bin bakımı 600e yapacağını söyledi. bende 450 lira pompa 150 lira 10 bin bakımını yaptırdım. castrol 5-30 full sentetik yağ, yağ, hava ve polen filtresi değiştirildi. şuan sızdırma yok.
    Burada not olarak; yakıt pompasından sızan yakıt motora bağlı 2" civarı bir plastik boru var ona damlıyor. zamanla sızan sıcak yakıt sert boruyu yumşatarak yırtıyor ve araç yolda kalıp motorda büyük hasarlar meydana geliyor. usta bana bu yakıt pompasını değiştirmedikleri için 8000 lira masraf açan motorların olduğu söyledi. Sızan yeri kontrol ettim ve gerçekten kuru kalan yere nazaran bariz yumuşaktı."

Volkan abide bu gibi önemli parçaların yan sanayi olmamasına dikkat etmemi gerektiğini söyledi.
    ayrıca bosch servislerinde 200 liraya falan içindeki ringleri değiştiriyorlarmış.
    bence en kısa zamanda çözmen gereken bir problem.
    Bende geçen hafta ankarada İmren As pompada Pompayı revize ettirdim. pompa revize işlemi için 200 Tl aldılar. Pompara üstten giren iki borunun ucundaki girişlerin değişimi içinde 50 Tl aldılar. Pompa ornik değişimleri yapıldıktan sonra test tezgahında basınç testinde 20 Dk kaldı . herhangi bir sorun çıkmadı. Bir haftadırda kullanıyorum sıkıntı yok. Daha önceden test tezgahı olmayan bir yerde babamın aracının pompasını yaptırmıştık. Poma 5 defa söküldü sürekli sızdırdı. Onun için test tezgahı çok önemli ve her zaman aracınızın üzerşndeki pompayı revize ettirin. pompacıların bazıları çıkma pompaları müşteriye revize edip veriyorlar ama kapaklarında çizikmi var ne oldu belli değil. onun için pahalı bir parçada bu gibi uygulamaya gitmeyin.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Mazot Pompası sorunu 96bindeki puntomun başına da geldi.Daha önce 90bin bakımında Oringleri değişmiştik yan tarafta sızıntı vardı.Şimdi alt tarafta (yere bakan) terleme mevcut.Fiya bilgisi vermek için yazıyorum.
    Bostancı Rese otoya gittim,baktılar,pompa revizyonu gerektiğini söylediler.Pompayı söküp,Bostancı sanayideki Bosch servise götürdüklerini,garantili bi şekilde,test cihazıyla tamir ettiklerini söylediler.Bir de ekstradan vakum contasının değiştiğini,bazı tamircilerin contayı değiştirmek yerine silikonla işi hallettiklerini ama contayı değişmenin daha sağlıklı olacağını söylediler.Fiyatlara geleyim.
    250₺ Bosch servisin aldığı tamir ücretiymiş!!!
    50₺ değişecek vakum contasının fiyatı
    50₺ sök-tak işçiliği-Rese Oto
    Toplamda 350₺,bana biraz tuzlu geldi.Kendim yekten Bosch servisi arayıp fiyat alıcam,ayrıca söktak işlemi yapıp yapmadıklarını sorucam.Arada çok bi fark yoksa,şimdiye kadar aracımı güvenle tamir ettirdiğim Rese otoya gidicem ama çok fark çıkarsa (100₺ ve üstü) ,Bosch serviste yaptırmayı düşünüyorum.
    Sizlerin 200-250₺ gibi fiyatlara hallettiğinizi görünce,sizlerin fikrini almak istedim.

Sent from my iPad using

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Servisler 260 TL artı KDV alırlar. Her pompaci söker merak etmeyin. 200 TL ye biter üst giriş hortum uçları ile 250 TL olur. Kesinlik le test şart sonra başınız ağrımasın.

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazot Pompası sorunu 96bindeki puntomun başına da geldi.Daha önce 90bin bakımında Oringleri değişmiştik yan tarafta sızıntı vardı.Şimdi alt tarafta (yere bakan) terleme mevcut.Fiya bilgisi vermek için yazıyorum.
    Bostancı Rese otoya gittim,baktılar,pompa revizyonu gerektiğini söylediler.Pompayı söküp,Bostancı sanayideki Bosch servise götürdüklerini,garantili bi şekilde,test cihazıyla tamir ettiklerini söylediler.Bir de ekstradan vakum contasının değiştiğini,bazı tamircilerin contayı değiştirmek yerine silikonla işi hallettiklerini ama contayı değişmenin daha sağlıklı olacağını söylediler.Fiyatlara geleyim.
    250₺ Bosch servisin aldığı tamir ücretiymiş!!!
    50₺ değişecek vakum contasının fiyatı
    50₺ sök-tak işçiliği-Rese Oto
    Toplamda 350₺,bana biraz tuzlu geldi.Kendim yekten Bosch servisi arayıp fiyat alıcam,ayrıca söktak işlemi yapıp yapmadıklarını sorucam.Arada çok bi fark yoksa,şimdiye kadar aracımı güvenle tamir ettirdiğim Rese otoya gidicem ama çok fark çıkarsa (100₺ ve üstü) ,Bosch serviste yaptırmayı düşünüyorum.
    Sizlerin 200-250₺ gibi fiyatlara hallettiğinizi görünce,sizlerin fikrini almak istedim.

Sent from my iPad using
    Ziya sat arabayi 😃 bak buraya da yaziyorum dilimde tüy bitti.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Standart Mazot pompası

Alıntı ecuadorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ziya sat arabayi bak buraya da yaziyorum dilimde tüy bitti.
    Daha arka kamera takıcamNe didin?!?!
    https://youtu.be/hGzEpBAWInI

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu arenas tarafından (08/03/2017 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Hakkaten abi, çok masraf ediyorsun.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Ahahahaha

Konu dağıldı yahu. Efsane bölümlerden birde bunun sezai li sat versiyonu var o daha komedi.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakkaten abi, çok masraf ediyorsun.
    Haklısın ama ne bileyim,satacak olsam bile bu şekilde vermek istemem kimseye.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

90 binde oringler degistiyse contalarda degismistir. O alt tarafdaki sizinti yag olabilir. Vakumun contasi degismediyse ordan sizin yag pombanin yere bakan yerini nemlendiriyor. Sanki mazot kaciriyormus gibi. Oringleri degistirip contanin degismeme gibi birseyi yok.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servisler 260 TL artı KDV alırlar. Her pompaci söker merak etmeyin. 200 TL ye biter üst giriş hortum uçları ile 250 TL olur. Kesinlik le test şart sonra başınız ağrımasın.
    Üst giriş hortum uçları dediğiniz,yan taraftaki, benim Oring diye tabir ettiğim 2 adet hortum ucu mudur?onları dediğim gibi daha önceden değiştik.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Evet onlar. Onlarda sızıntı yoksa 200 TL den fazla verme

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12