Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Panda 0.9 dualogic'i nasıl bilirsiniz?

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

Bilgilendirme Panda 0.9 dualogic'i nasıl bilirsiniz?

Degerli arkadaslar merhaba, otomatik sanzimanin oldugu bir arac alma planimiz var.alternatifler polo,skoda citigo ,/ panda ve nissan micra.pandanin 0,9 luk motorunun teknik verileri cok iyi ama arac 2 silindirliymis. Daha once hic 2 silindirli arac oldugunu duymamistim.

hasan erdemir
    hasanerdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06put29
    Edilen teşekkür: 0

Otomatik aracda japondan şaşmayın polo dizellerinde 3 silindirli si var onlarinda sorunlu olduğunu duydum. Honda jazz cvt şanziman düşünebilirsiniz.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

4 kisi yokus cikar mi o
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

çıkmaz.otomatiği değil, düzü zor çıkıyor.panda şehir içi, hatta şehirler arası iyi bir tercih değil.çok zenginseniz, evinizde yemek yapan kadınlar var ise eğer onlar markete gitsin diye bisiklet olarak kullanabilirsiniz )

nissan micra ve honda jazz öneririm.honda çok az yakıyor.nissan micra da yakıt konusunda fena değil.

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

2 silindir ama turbo ve multiair var o motorda 69hp olanı test için kullanmıştım o bile fena değildi. Denemeye değer, bayiye gidip test edin bence.

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    merzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Bugun ailemle piknige gittik. Odemis beydag yolunu bilir misiniz bilmiyorum. 1.4 fire kullanicisiyim. Yol genellikle yokus ve virajlidir. Arac beni kanser etti. Kamyonlar denk geldiginde 1. vitese dustugumu biliyorum. 2 ile zor ciktim yokuslari. Bi ara 1.2 corsanin bile beni solladigini hayal meyal hatirliyorum. 😁 Aman hocam turbosuz arabadan ve dusuk beygirden uzak dur. Bu benim ilk arabam. İkinci alacagim araba buyuk ihtimal sifir olur. Nasil bir araba alacagim simdiden kafamda sekillenmeye basladi.😀

Sent from my Nexus 5 using

ali can
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri

Bugun nissan micrayi test ettim begenmedim....kia picantoyuda test etmek istedim ancak test araci yoktu.picanto 4 ileri tam otomatik......goruntusu cok hos icide genis .ah birde deneme imkanim olsaydi.nette yorumlari inceledim gayet olumlu.

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Punto 1.4 77hp benzinliler kasayı zor çekerken 0.9 mu ? Teknolojisini bilmiyorum ama 1.4 ü gördükten sonra 0.9 unundan ondan farklı olacağını sanmıyorum açıkcası

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı merzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun ailemle piknige gittik. Odemis beydag yolunu bilir misiniz bilmiyorum. 1.4 fire kullanicisiyim. Yol genellikle yokus ve virajlidir. Arac beni kanser etti. Kamyonlar denk geldiginde 1. vitese dustugumu biliyorum. 2 ile zor ciktim yokuslari. Bi ara 1.2 corsanin bile beni solladigini hayal meyal hatirliyorum. 😁 Aman hocam turbosuz arabadan ve dusuk beygirden uzak dur. Bu benim ilk arabam. İkinci alacagim araba buyuk ihtimal sifir olur. Nasil bir araba alacagim simdiden kafamda sekillenmeye basladi.😀

Malesef Punto 'nun 1.4 motoru rezalet bir motor bu açıdan. Ben de uzun yol yapmıştım aynı şeyleri yaşamıştım. Hafif tatlı yokuşlarda bile 3. viteslere kadar düştüğümü hatırlıyorum. Şimdi 1.3 mjet kullanıyorum. Uzun yol yapma şansım olmadı daha ama genel anlamda 1.4 fire 'a göre çok çok daha iyi. Bayılsa bile hemen toparlıyor kendini.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef Punto 'nun 1.4 motoru rezalet bir motor bu açıdan. Ben de uzun yol yapmıştım aynı şeyleri yaşamıştım. Hafif tatlı yokuşlarda bile 3. viteslere kadar düştüğümü hatırlıyorum. Şimdi 1.3 mjet kullanıyorum. Uzun yol yapma şansım olmadı daha ama genel anlamda 1.4 fire 'a göre çok çok daha iyi. Bayılsa bile hemen toparlıyor kendini.
    1.2 corsa beni gecince kafama sikasim geldi.😀 Turbosuz araca binilmez.

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar size bisey danışmak istiyorum. Dun gittigim yolun donusunde hep inisti hic gaza basmadan frenle indim. Bazi yerlerde cok fazla kullanmak zorunda kaldım. Bir yerde manzarayi izlemek icin durduk. Arabadan yanik kokusu geldi. Buyuk ihtimal balatalardan geldi. Bu koku normal midir? Boyle durumlarda ne yapmak gerekir?

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

bendede 1,4 fire motor var ılgaz dağına çıkarken bile 1e düşmedi o kadarda abartmayın.1,6 atmosferik bir araçda tek gidiş geliş yolda kamyon arkasına düşerse kolay toplamıyor.eskiden yollar çok sakindi insanlar sollamaları çok daha rahat yaptıkları için pek devir düşme sıkıntısı yaşanmıyordu.şimdi yollar kalabalık hemen sollayamıyorsunuz araba kamyon arkasında rampa çıkarken bayılmaya başlıyor üstünede birde lpg faktörü ekleniyor.turbosuz araçların kaderi bu.turbo düşük devirde yüksek tork ve yüksek hp sağlıyor.birçok turbolu motor 1700-4000 dd arası düzgün bir tork eğrisine sahip.sağladıkları esnek sürüş imkanı onları günlük kullanımda avantajlı hale getiriyor.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede 1,4 fire motor var ılgaz dağına çıkarken bile 1e düşmedi o kadarda abartmayın.1,6 atmosferik bir araçda tek gidiş geliş yolda kamyon arkasına düşerse kolay toplamıyor.eskiden yollar çok sakindi insanlar sollamaları çok daha rahat yaptıkları için pek devir düşme sıkıntısı yaşanmıyordu.şimdi yollar kalabalık hemen sollayamıyorsunuz araba kamyon arkasında rampa çıkarken bayılmaya başlıyor üstünede birde lpg faktörü ekleniyor.turbosuz araçların kaderi bu.turbo düşük devirde yüksek tork ve yüksek hp sağlıyor.birçok turbolu motor 1700-4000 dd arası düzgün bir tork eğrisine sahip.sağladıkları esnek sürüş imkanı onları günlük kullanımda avantajlı hale getiriyor.
    Hocam zaten okursaniz kamyon arkasina denk gelince 1. vitese kadar dustum. Dik yokuslari 2 ile cikiyorum, ancak gazi dipine kadar koklememe ragmen arac banamisin demiyor ivmelenmiyor. 2. viteste 3500 devire kadar geliyorum hadi 3'e alayim diyorum alıyorum 3'e hop araba bayiliyor. Sonra tekrar 2. 😎

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Mutlaka test edin Panda'yı. Ama bence de az da olsa yokuşlu bir yerde yaşıyorsanız almayın. Kanser edebilir çünkü.

Ben neredeyse hiç yokuş çıkmıyorum. O yüzden Fire ve dualogic aldım. Haliyle memnunum araçtan fakat eski aracım 54 beygirlik dizel Citroen C1 resmen dağ keçisi Punto'nun yanında Vites büyüterek yokuş çıkıyordu.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Beyler bu bahsettiğiniz makine 85BG 150Nm turbolu bir araç...

Atmosferik 0,9 muamelesi yapaılamaz!! Bineni kesinlikle şarşırtacaktır..

**Yokuşlarda turbolu araç kolayla kanser etmez, ama atmosferik fire kanser eder

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 kisi yokus cikar mi o
    çıkar satocum o kadar da değil.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

ali can
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri

2 silindir arac oldugu dogrumudur..motordan pek anlamam ama 2 silindir cokda cekici gelmiyor

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıkar satocum o kadar da değil.
    Kanser eder durdummu kalkmaz valla zorlamaktan piston kollari egilir. Bislerde iki silindir habire piston kolu egiyor
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Silindiri bilmem de turbosu olan 0.9 bana çok acayip geldi şimdi duydum yani. Bence fire gibi bogulma vs. yapmaz. Turbo kuvvetli bir tork yani tırmanma gücü ekler diye dusunuyorum.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Dualogic twinair turbo Panda'nın torkunun 100 Nm olması lazım (ve 77 beygir). Punto'ya göre torku daha düşük ama araç daha hafif. Yokuşlu bir yerde kullanacak olsaydım Panda'yı almazdım. Keza Punto'nun da benzinli otomatiğini almazdım Ama her halükarda test etmek lazım. Herkesin beklentisi farklı zira.

Sayfa 1/2 12 SonSon