13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Araç değeri hangi durumlarda çok fazla değer kaybeder ?

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Standart Araç değeri hangi durumlarda çok fazla değer kaybeder ?

Merhaba sevgili arkadaşlar uzun zamandır forumda birlikteyiz bir konuda fikirlerinizi almak istedim. Geçen hafta aracımı park ederken ilk kez gitmiş olduğum yerdeki çukuru görmedim ve aracın sol ön tekeri aşağıda gözüken çukura düştü. arabamın sol davlumbazı kırıldı. tampon alt tarafında gözükmeyen yerde çatlak oluştu. tampon altında iki vidanın monte edildiği küçük bir yer kırıldı Tampon altı lifi sol taraftan 5 santim yırtıldı. Ben aracı olay sonrası alıp tampon altında görünmeyen çatlak ve kırık için plastik kaynak yaptırmak için alıp 45 km gittim. Araçta ses veya herhangi bir sorun olmadı. Ustaya gösterince araç önünde radyatör fanının bağlı olduğu plastik parçanın da kırık olduğu tespit edildi. Araç bu şekilde kullanılabilir dendi. Hatta bir çok arkadaş bu şekilde kullanmakta. Ama benim canım rahat etmedi (poliçemde 1 hasarsızlık korumam olduğu için) radyatörün bağlı olduğu plastik parçayı davlumbazı, tampon altı lifi orjinalleriyle serviste değiştirdim. Kasko kapsamında servis tamponun altını görünmese de oto kingte yaptırdı hatta tampon altındaki aracın eğilerek bakılabildiği kısımı da boyattı.

Ben bu işlemleri dışarıda uygun bir fiyata yaptırır tramere de kaydettirmezdim ama sonuçta var olanı söylemeyi prensip edinmiş biri olarak madem söyleyeceğim o zaman servis garantili orjinaliyle değiştireyim birileri gibi dışarıda yaptırıp aracın hasar kaydı yok demeyeyim dedim.

Sonuç olarak araçta sanırım 1500 TL hasar kaydı oluştu küçük bir çukurdu ama çıkardığı sorun büyük oldu. Sadece radyatörün monte edildiği plastik 800 TL imiş. Şimdi sorum şu 2011 model aracım satarken sizce çok değer kaybeder mi ?

Konu sinanuzun tarafından (15/01/2014 Saat 15:38 ) değiştirilmiştir.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Yaptırdığınız işlemlerin faturası mevcut ise onu kaybetmeyin. Ve ilan verirkende kesinlikle bu faturanında fotoğrafını çekip koyun. Sonuçta 1500 tl lik hasar işlendiğinden dolayı insanlar arabaya acaba neresi kazalı, kötü kazamı diye yaklaşacaklardır. Normalde ben alıcı olsam pek takılmam buna. Ama en ufak boyaya takıntılı insanımız da var bizim. Bu yüzden faturayı kaybetmez ve olan biteni ispat edebilir bir delil varsa elinizde alan kişide buna riyayet ederek alır ve aracınız değer kaybetmez. Aksi takdir de hem değer kaybeder hemde alıcı 50 kişiyse 30 'a düşer.

Geçmiş olsun...
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Aynen faturalarını kaybetmeyin ciddi bir alıcı bu tür bir hasara kafa takıp aracın değerinin düşmeyeceğini bilir zaten..
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Ersin BAŞARAN
    ersobas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

konuyu görünce benzer şey benim başımda direk açtım. Bende düşüreceğini zannetmiyorum. Benim arabama cuma sabah sol ön lastik tarafından ana yolda ben giderken talihi yoldan çıkan minibüs çarptı. Hata tamamen adamda, aracın değeri düştü diye sıkıntım var benimde. Dava açmayı planlıyorum. Düşen değerin tespitinin yapılıp tarafımıza ödenmesini istiyecem umarım olur kazasız günler

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

1500 tl'lik hasar büyük bi hasar değil bence,araçta değişen boya olmadıktan sonra.ayrıca fatura vsde istemez alacak adam aracı servise götürdüğünde zaten yapılan işlemlerin dökümü çıkacaktır,serviste yaptırdığınızdan dolayı..

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

öncelikle geçmiş olsun benimde aracımın sol 2 kapısını 10 ar cm çizdiler 800tl hasar gözüküyor tramerde birde çarpma yazıyor fotoğrafını çekmiştim ama belli belirsiz kaskodan yaptırmıştım 600 tl boya işçiliği 200 tl fitil conta falan şişirilmiş fiyatlar sanayide 100 tl ye yaptırırdım ama yalan borcum yok isteyen gider sıfırını alır tabi bu zamlardan sonra aracıma 8000 tl zam geldi siz dürüst olursanız zaten alıcısı çıkar zamlardan sonra sizde ona göre satarsınız

mustafa girgin
    ScaNNeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 8

radyatörü tutan plastik parça üst kısmıyla beraber değişir ve yetkili servisi yaklaşık 500 tl fiyat veriyor. oysaki sanayide 100 tl ye değişebiliyor keşke kaskoyu bozmasaydınız. ayrıca aracınızında ciddi bişeyi yok 1500 tl tramer kaydı pek sıkıntı olmaz satarken. ama şuna eminim bu durum sizi aracınızdan soğutmuşdur ama size tavsiyem aracın fiyatını böyle bir durum için kesinlikle düşürmeyin..
    6 Vites Candır..

Sinan UZUN
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok

Herkese yorumları için teşekkür ederim.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

İlan verirken açıklayın belege ve fotoğraflar çok önemli netice de metal parçalarda değişim olmadığı sürece kapı kaput kapak vs. pek sıkıntı değil iki aracıda ikinci el alan birisi olarak ben olsam çok fazla önemsemem ama tabii ki sağlam bir şekilde kanıtlandığı sürece.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlan verirken açıklayın belege ve fotoğraflar çok önemli netice de metal parçalarda değişim olmadığı sürece kapı kaput kapak vs. pek sıkıntı değil iki aracıda ikinci el alan birisi olarak ben olsam çok fazla önemsemem ama tabii ki sağlam bir şekilde kanıtlandığı sürece.
    Şasede darbe olmadigi bi o kadar onemli

Discovery cihazımdan gönderildi
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Sinan UZUN
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok

Arkadaşlar bu mesajdan sonra serviste uğrayıp geçen gün faturayı aldım ne yazık ki parçalar 675 Tl işçilik 800 Tl aracın klima gazı bile değişmiş nedenini anlayamadım. Normalde 1500 Tlye kadar eksper gelmesine gerek kalmıyormuş bana hesap şişirilmiş geldi. Sigorta şirketimi şikayet dilekçesi yazdım aradılar. Araç tramere önden hasarlı girilmiş. Verilen fiyatın uygun olduğunu sigorta şirketi teknikerleri tarafından uygun bir fiyatlama yapıldığı söylendi ben ısrarla 1500 Tl ye kadar eksper gönderilmediği için 1500 Tlye yakın bir fiyat çıktığını neden farketmediklerini söyleyince durumda anormal birşey yok dediler. Aracın önden hasarlı olmamasına rağmen böyle kaydedilmesinin sebebini tamamiyle tramer bilgi girişi modülünde alttan vurma şeklinde bir menü olmadığını yönünde ifade ettiler. Bende durumu BİMER'e yazdım (tramer kayıt ekranına bu tür olaylar için seçilebilir menüde bu tarz bilgilerin eklenmesi durumunu) böyle saçmalık olmaz aracın altını vuruyorsunuz önden hasar diye kaydediyorlar bakalım BİMER ne cevap verecek.
    Konu sinanuzun tarafından (13/04/2014 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

caner can
    Eagle34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 51

bir exper olarak hasar kaydı 5000 tl ye kadar araç değerinden bir şey kaybetmez

Kaptan Kartal
    eros06060 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 29

Şaseye tavana motora bir şey olmasın hiç bir şey kaybetmez benim görüşüm ne boya takıntılı adamım ne kaza. araba alırken hatta biraz boya filan olsunda kırpabilirsem kırparım diye bakıyorum sizinki boya bile sayılmaz sıkıntı yok kendi fikrim