Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: Lastiğe ihtiyacım var 195/55/16

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    merzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Standart Cevap: Ce: Lastiğe ihtiyacım var 195/55/16

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cuma günü 19/55/16 michelin cross climate dört mevsim aldım. Kuru yolda , yol tutuşu gayet iyi bakalım karlı havda ne yapacak.
    Ne kadara aldiniz? Benimde degisim yaklasti.

Sent from my Nexus 5 using

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

iyi seçim

arkadaşlar cuma günü 19/55/16 michelin cross climate dört mevsim aldım. Kuru yolda , yol tutuşu gayet iyi bakalım karlı havda ne yapacak.
    En iyi 4 mevsim lastigi en kötü kış lastiğinin yanından bile geçemez. Karda kullanmayi dusunuyorsaniz bir kere daha dusunun. Lastik ureticileri 4 mevsim diye birsey uydurmuşlar. Amac şu olabilir, yilda bir iki gun kar yagiyordur o da yerlerde tutacak kadar olmuyordur ancak o zaman iş görür. Oyle bir iklimde yasayan adamın kis lastigi almasi gereksiz olabilir. Tabi kış lastigini kar lastigi olarak algilamamak lazim. Hava sicakligi 7 derecenin altindaysa kar olsun olmasin yaz lastigi sertlesir ve yola az tutunur.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Alıntı fencolic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyi 4 mevsim lastigi en kötü kış lastiğinin yanından bile geçemez. Karda kullanmayi dusunuyorsaniz bir kere daha dusunun. Lastik ureticileri 4 mevsim diye birsey uydurmuşlar. Amac şu olabilir, yilda bir iki gun kar yagiyordur o da yerlerde tutacak kadar olmuyordur ancak o zaman iş görür. Oyle bir iklimde yasayan adamın kis lastigi almasi gereksiz olabilir. Tabi kış lastigini kar lastigi olarak algilamamak lazim. Hava sicakligi 7 derecenin altindaysa kar olsun olmasin yaz lastigi sertlesir ve yola az tutunur.

bu lastiği kullanmadığınızı düşünüyorum
    Konu Scottie tarafından (05/11/2015 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

öncelikle bu lastikte özel bir hamur kullanılmış ve yeni çıktı , üzerinde de kar lastiği amblemi var , ikincisi yapılan testlerde Avrupa kar lastiği unvanını almış, yaz lastiği konforunu da sağlamış ve deseni ile kar lastiği performansını artırmışlar. Bunun yanında yaz lastiklerine göre biraz daha önce bitebilir dediler .ben karda kullanmayı düşünüyorum, iyi de performans alacağımı düşünüyorum.diğer arkadaşlarının soruna gelince 195/55/16 400 tl civarındaydı ben büyükçekmede de bir michelin bayisinden 315 e aldım. tabi ki arkadaşın görüşüne saygım var,

hocam eğer lastik almadıysan lastikleri ve jantları satmayı düşünüyorum, 185/65/15 jant var mı sende evo jantlarından veya laounge jantlarından, lastiklerle 400 km yaptım daha

Alıntı merzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadara aldiniz? Benimde degisim yaklasti.

Sent from my Nexus 5 using
    hocam eğer lastik almadıysan lastikleri ve jantları satmayı düşünüyorum, 185/65/15 jant var mı sende evo jantlarından veya laounge jantlarından, lastiklerle 400 km yaptım daha
    Konu Scottie tarafından (05/11/2015 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir. Sebep: çoklu alıntı özelliğini kullanınız...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Standart Cevap: Lastiğe ihtiyacım var 195/55/16

öncelikle bu lastikte özel bir hamur kullanılmış ve yeni çıktı , üzerinde de kar lastiği amblemi var , ikincisi yapılan testlerde Avrupa kar lastiği unvanını almış, yaz lastiği konforunu da sağlamış ve deseni ile kar lastiği performansını artırmışlar. Bunun yanında yaz lastiklerine göre biraz daha önce bitebilir dediler .ben karda kullanmayı düşünüyorum, iyi de performans alacağımı düşünüyorum.diğer arkadaşlarının soruna gelince 195/55/16 400 tl civarındaydı ben büyükçekmede de bir michelin bayisinden 315 e aldım. tabi ki arkadaşın görüşüne saygım var,
    bende bu konuda bir kaç şey söylemek istiyorum... yukarıda bir arkadaş 4 mevsim diye bir lastik çeşidi yok demiş... aldığınız lastikler kar da iş görmez demiş... gerçekten haklı...

4 mevsim diye bir çeşit yok... yazın kullandığınız lastikler kışın iş görür fakat karda iş görmez... ikisini farklı kılan şey lastiğin hamurudur... yaz lastikleri kışın soğuktan etkilenir ve dediğiniz gibi desenleri sıktır... kar lastikleri ise soğuktan daha az etkilenerek desenleri de suyu ve karı daha çabuk boşaltmak amacı ile geniş yapılmıştır...

aldığınız lastik hamur özelliği kışlık ise yazın sıcaktan daha çok etkileneceği için asfaltı daha çok tutacak ve yakıt tüketimini artıracaktır... özetle aldığınız lastik kışın kullanılabilir fakat karda iş görmeyecektir...

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bence michelin cross climate 4 mevsim lastiklerini kullanın fikirleriniz değişecektir. Sizin dediğiniz eskide kaldı. Yada bir michelin bayisinde lastikleri inceleyin o zaman bile biraz anlarsın bence lastikleri . ama yine de görüşünüze saygı duyurum.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Lastik hamuru işiyle uğraşıyorum... ve ikisinde hamurlarının içeriğini biliyorum az çok... ikisi de farklı hamurlar ile yapılıyor... birinde doğal kauçuk fazla iken diğerinde az... yani ikisininde aynı koşullarda kullanılması imkansız...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

demek ki michelin mühendisleri bu koyu bilmiyor, saygılar...

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Kar yagdiktan sonraki deneyimlerinizi paylasmanizi rica ediyorum. Eger hem yazin hem kisin is gorecek lastigi urettilerse birdahakine biz de ayri ayri lastige para vermeyelim.

biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

kar yagdıktan sonra tabiki paylaşırım, paylaşmaktan da mutlu olurum benimde arkadaşlaraa bir katkım olursa mutlu olurum.nasıl bir performans verirse aynı şekilde sizde aktarıcam,bütün arkadaşlara kazsısz belasız, iyi günler.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Mıchlenin croosmilate lastiği kışın 10-15 cm şehir içinde çoık iyi iş görür. Yaz lastiği oalrakta gayet başarılı. Zaten mıchlenin tanıtım sitesindede çok yoğun kar yağışı olan havalara uygun olmadığı belirtildi.

Eğer biraz daha iyi bir lastik alayım derseniz NOKIAN yeni çıkarmış olduğu Weatherproof lastiklerini tavisye ederim. Tam 4 mevsimlik. TEst edildi onaylandı.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

yahu arkadaşlar bu konuda yazanların kış lastiğiyle kar lastiğinin aynı olmadığını bildiğini ümit diyorum rusya gibi yılın çoğunu soğuk ve karla geçiren bi memleket değiliz bence 2 lastiğe ayrı ayrı para verip depolama ve sökmek takmakla uğraşacağımıza michelin in işimizi fazla fazla göreceğini düşünüyorum internette de çokca testi var izleyebilirsiniz
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Sayfa 2/2 İlkİlk 12