Arkadaşlar forma henüz yeni katıldım. Biraz enteresan bir sorum olacak. Epey zor bi şekilde para biriktiryorum. 16-17 binim var 23-25e tamamlayıp veya kredi çekip punto almayı düşünüyorum.
aklımda dolaşanlar şunlar:
c3 sanırım bu fiyat sınıfındaki en az yakan araç (kullanıcı deneyimleri puntoyla aynı yaktığı yönünde tam bilemedim yani)
Punto bu fiyatta alınacak tipi en düzgün araç.
Bravo ise C segment geniş konforlu teknik donanımıda performansıda yüksek bir araç.

Performans çok önemli değil benim için.
En önemlisi yakıt.
2. sırada sağlamlık
3. tip
4. sırada konfor (performans dahil) var.
3-4 yer değiştirebilir kararsız kaldım

Fakat durum şundan ibaret: 20bin lira civarına c3 var ve fabrika verileri doğruysa en az yakan bu fakat tipi o kadar iğrenç ki yüzüne bakılmıyor. Dedim 3-5 daha vereyim punto alayım yakıt ya aynı yada yakındır. sonra bi baktım 28-32 arasında bravo var.
Bravoya kimisi az yakıyor diyor kimisi çok,Puntoya da aynı.
Benim tahminim normal kullanımda şehir içi 5.7LT gibi bi değer punto verir 6.3 gibide bravo
şehir dışında 4litrenin üzerine çıkmazsa punto güzel. bravoda sanırım 4.8 gören var.
Ağırlıklı kullanımım normal şekildedir.Burda da buna göre konuştum uzun yolda 90-99 gibi mesela.
Aynı kullanımda puntoyla aynı yaksa hiç düşünmeden bravoya yönelirim. 1 buçuk senedir para biriktiriyorum yemedim içmedim. kredi çeker yada biraz daha sabrederim de bu kadar sabrımın karşılığında paramı sağlam bi arabaya bağlamak istiyorum şimdi bana hangisini önerirsiniz

Yada başka araba varmı az yakan tipi ecüş bücüş olmayan sağlam uzun yolda falan sürekli yolda bırakmayan. 25 bandını geçmezse iyi olur 15 diye çıktım zaten yola, sonra çıka çıka 25e geldim o bile çok gibi.