Sayfa 10/10 İlkİlk ... 678910
200 sonuçtan 181 ile 200 arası

Konu: Araçlarınız bir depo ile kaç km yapıyor

ALİ GÜN
    Gezgin8793 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Metalik Gri
    Plaka
    34SSP56
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    220 lira civarında doluyor
    aslında 4,76*45*214,2 yapar ki hiç bir zaman bu kadar dolmaz en fazla 200 tl de kalır çünkü genelde ışık yanınca 7-8 litre mazot kalıyor

Gökhan Becerik
    Sauron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

İstanbul trafiği apayrı bir trafik gercekten ama bana yine de fazla geldi açıkcası. Kullanim tarzınız nasıl? Mümkün mertebe düşük devirde kullanmanız lazım araci.
    Çok sakin kullanıyorum gerçekten de 2000 devirde vites değiştiriyorum anlık tüketime dikkat ediyorum , birde dikkat etmesem herhalde 10 litreyi geçecek .. servise de gösterdim herşey normal diyorlar.
    Konu Sauron tarafından (03/02/2014 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.
    Önümüz tufanmış ne gam , Nuh'un gemisidir VATAN!

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı seralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim benim içinde küçük veya büyük olmuş önemli değil herkes benim gözümde değerli kardeşim arkadaşım abimdir. Kimseye kötü bir laf edipte kalbini kırmak istemem kırarsamda bundan ilk başta ben rahatsız olurum üzülürüm. Ancak sen ve diğer arkadaşım ısrarla beni milleti yanıltmakla, sallamakla ve abartmakla suçlayınca ister istemez gerildim ve ister istemez küfür ve hakaret içermeyen (zaten asla etmem) kötü sözler sarfetmiş olabilirim ama asla aşağılayıcı bir söz kullanmadım. bu yüzden sen ve diğer arkadaşımın kalbini kırdıysam üzdüysem affola kusura bakmayın.

Konumuza dönecek olursak, ben aracımı 6 aralıkta aldım araca oldukça yabancıyım bu yüzden gerek yakıt olsun gerekse başka konularda sürekli araştırmalar yapıp konular açıyorum aracımı tanımaya çalışıyorum, yakıtımı nasıl daha fazla düşürebilirim diye uğraşıyorum.

Aracım bakıma kadar ort. 6.2 ile 6.5 arası yakıyordu, bunu bilgisayara ve aldığım benzinle katettiğim yola göre söylüyorum ve bunu söylediğimde benzin 4.97 tl idi. Forumda bir arkadaşta dizel aracının 35 krş yaktığını söyleyince bende çok yaktığını ve benim aracın bile 30 32 krş arası yaktığını yazdım direk 30 krş demedim. bunda kötü birşey varmı bana göre yok. Arkadaşa çok yakıyorsun diye kötü birşey dememişim hakaret etmemişim aşağılamamışım haddim değil. Aynı şekilde biride gelip bana 1.4 benzinli aracının 25 krş yaktığını söylese demekki yakabiliyormuş diye bende aracımı o değerlere düşürmenin yolllarını ararım kalkıpta adama yalan söylüyorsun milleti yanıltıyorsun diye çıkışmam. Ha bana 20 krş yakıyor derse birşey demem sadece ciddiye almam.
    Ben sizin 35 40 krş arası yakar dediğiniz araca 30 32 krş diyordum zamlardan sonra maksimum 33 krş yakar diyorum, çok mu abartılacak bir durum 6 7 krş az yakması imkansızmı birşeymi? Yol, trafik ve şöföre göre bu değerler yalanamazmı? O yüzden sevgili kardeşim imkansız olmayan birşey için beni suçlama, bak hala milleti yanıltıyorsun diye beni suçluyorsun. Senden rica ediyorum tartışmamıza neden olan bu kelimeleri kullanma kardeşim. İnanmayabilirsin inanmakta zorunda değilsin, yalan söylüyor dersin beni ciddiye almazsın olur biter ama burada beni sallamakla abartmakla milleti yanıltmakla suçlayınca işin boyutu değişiyor. Hiç kimse hakkında ulu orta kötü sözler safedilmesini istemez. 20 25 krş yakıyor deseydim gel yüzüme tükür, ne dersen de başım gözüm üstüne ama 30 32 krş dedim diye o kelimeleri hakettiğimi düşünmüyorum.

Çok uzun uzun yazıp başınızı ağrıtıyorum ama suçlamalar için kendimi açık açık ifade etmem gerek.

Sen o değerleri yakalıyorsan ş.içi değildir a şehrinden b şehrine gider gibi ş.dışıdır diyorsun ya google earthı aç orada bak. Evim çakmak mahallesi işyerim ise şehrin tam göbeği bayramyeri mevkiinde. ş.içi sayılması için illaki istanbul gibi bi tarfik olması şart değil heralde, bizimkide istanbulla kıyaslanamayacak kadar olsa bile şehir içi ev iş arası 10 km, 6 7 km'sinde 70 80 km hızla gidiyorum kalan kısımda yoğun trafik var, ev-iş iş-ev ort hız 33 km. ort. tüketim 6.5 lt. ayrıca aracı çok sakin kullanırım, gereksiz sollama yapmam, ani kalkış hiç yapmam, kimseyle kapışmam, yüksek devirlere çıkıp motoru bağırtmam gözüm sürekli anlık tüketimdedir ama en sağa geçipte kamlumbağa gibide gitmem, hangi yolda hangi hızla gidilecekse öyle giderim. 3 kuruş tasarruf yapayım diyecek kadarda durumum kötü değil Allah'a şükür. Amacım aracın maksimum değerlerini görebilmek. Eğer aracımda herhangi bir değişiklik olmadan 2 3 bin km aynı ve en iyi değerleri yakalabilsem o zaman aracın kapasitesi bu bundan daha iyi yakmaz derim ve yakıt konusunu ciddiye almam, ama şimdilik yeni aracımda en iyiye ulaşmaya çalışıyorum.

Diyeceklerim bunlar söylediklerime inanabilirsinde inanmayabilirsinde, kullandığım yere ş.dışıda diyebilirsin o senin fikrindir inanmıyorum desen kafi, beni suçlamadığın sürece her türlü fikrine saygı duyarım.
    Daha fazla uzatmaya gerek yok bence de birbirimizin kafasını şişirmeyelim abi. Dediğim gibi ben o değeri alamazsınız demiyorum. Şehir içi zor diyorum. Benim aracımda 35 'e düşmesi zaten imkansız. Bunun sebebi yağ değişim zamanı geldi, baskı balatam bitmek üzere ve İstanbul da ne zaman çıkarsan çık hangi saat olursa olsun kesin bir mevki de trafik olmasına bağlı. Ama ben Punto 'nun 35 altına gelebilceğine pek ihtimal vermiyorum. Zaten çok hantal bir araba. Kalkışlar da vs.

Neyse dediğim gibi uzatmayalım. Konu iyice amacından saptı gitti İyi forumlar, saygılar.
    Konu byadrenalin tarafından (03/02/2014 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı Sauron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sakin kullanıyorum gerçekten de 2000 devirde vites değiştiriyorum anlık tüketime dikkat ediyorum , birde dikkat etmesem herhalde 10 litreyi geçecek .. servise de gösterdim herşey normal diyorlar.
    Sizin sıkıntınız da yukarda cevap verdiğim abininki gibi yağ ile ilgili olabilir. Tavsiye edilen yağ 5w40 Castrol Edge. Yakıt 'ta değişiklilk yaptığını söyleniyor. Tabi bu arada arabanızın baskı balata, lastik durumunu bilmiyorum ve nasıl bir trafik içine düşüyorsunuz onu da bilmiyorum Ben geçen tam 1,5 saatte Edirnekapı dan Avcılar 'a trafiğe kalarak gittim ve geri dönüşte yine Avcılar 'dan Gazi Osman Paşa ya döndüm. Bahçelievler de 15 dakikalık bir trafiğe yakalandım. Aracımda lpg var ve lpg litre olarak benzinden fazla çektiğini hesaplarsak 9 litre ortalama tüketim değeri aldım.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı Gezgin8793 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında 4,76*45*214,2 yapar ki hiç bir zaman bu kadar dolmaz en fazla 200 tl de kalır çünkü genelde ışık yanınca 7-8 litre mazot kalıyor
    Vallahi benzin olmuş 5,10 lira sanırım
    Ben genelde ışık yanınca dolduruyorum ama 220 lira derken kastettiğim yaklaşık 42-43 litre falan, yani ışık yandıktan bir miktar sonra.

No Name
    ThePhenoM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 51

Ikına ıkına benzinciye varıp 216 liraya opetten fulledim. İstanbul > Giresun + Gezmek = 1350 km yol yaptım. 2006 punto 90 hp dizel.
    Sen Herşeye Kadirsin Galatasaray!

Gökhan Becerik
    Sauron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin sıkıntınız da yukarda cevap verdiğim abininki gibi yağ ile ilgili olabilir. Tavsiye edilen yağ 5w40 Castrol Edge. Yakıt 'ta değişiklilk yaptığını söyleniyor. Tabi bu arada arabanızın baskı balata, lastik durumunu bilmiyorum ve nasıl bir trafik içine düşüyorsunuz onu da bilmiyorum Ben geçen tam 1,5 saatte Edirnekapı dan Avcılar 'a trafiğe kalarak gittim ve geri dönüşte yine Avcılar 'dan Gazi Osman Paşa ya döndüm. Bahçelievler de 15 dakikalık bir trafiğe yakalandım. Aracımda lpg var ve lpg litre olarak benzinden fazla çektiğini hesaplarsak 9 litre ortalama tüketim değeri aldım.
    İşe gelip gidiyorum çok fazla trafik durumuna göre hareket etme şansım yok 8 - 18:00 arası bayrampaşa çalışıyorum - b.evler de oturuyorum . aracım 40 bin km de lastiklerim iyi durumda ( kışlık değil) bomboş kullanıyorum ekstradan yük falan da yok . Ne olursa olsun 9,5 litre fazla .. ayda 900 - 950 km yol yapıyorum 400 - 450 lira yakıt parası veriyorum .
    Önümüz tufanmış ne gam , Nuh'un gemisidir VATAN!

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok

Ortam çok ısınmış ama punto için 30 kuruşlar bence mümkün ve reel rakamlar, daha öncede yamıştım dualogic punto 1.4 fire dynamic 2008 model 99.500 de şuan üzerinde kış lastikleri var 100.000 bakımı geldi. Sabit şehiriçi trafikte kullanım değerim 6.7 litrelerde oda yanılmıyorsam 34 kuruşa filan geliyor. Bu yüzden araca lpg taktırsam mı diye düşünüyorum şayet 30 kuruş yakacaksa lpgde taktırmaya gerek yok bence.

SERKAN BOZDEMİR
    seralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı grandeizmit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortam çok ısınmış ama punto için 30 kuruşlar bence mümkün ve reel rakamlar, daha öncede yamıştım dualogic punto 1.4 fire dynamic 2008 model 99.500 de şuan üzerinde kış lastikleri var 100.000 bakımı geldi. Sabit şehiriçi trafikte kullanım değerim 6.7 litrelerde oda yanılmıyorsam 34 kuruşa filan geliyor. Bu yüzden araca lpg taktırsam mı diye düşünüyorum şayet 30 kuruş yakacaksa lpgde taktırmaya gerek yok bence.
    Eyvallah kardeşim nihayet bana hak veren biri çıktı Ben 30 krş diye iddaa etmedim 30-32 krş arası dedim son zamlardan sonrada maksimum 33 krş yakar diyorum ki şuan ortalamam 6.4 yani 32 - 33 krş Havalar 3 5 derece artsa biraz daha kassam 30 31 krş yakalayabilirim sanırım Sizin aracınızda bakıma girip çıksa ve kar lastiklerini çıkartsanız heralde 32 kuruşa rahat düşersiniz

Lpg konusunda bana sağdan soldan lpg taktırırsan 22 23 krş yakarsın diyen çok kişi var ama ben emin değilim, eğer 22 23 krş yakacaksa hemen yarın taktırırım. 25 28 krş arası yakacaksa 6 7 krş için 1.500 2.000 tl masraf edip lpg taktırmaya değmez, artı bunun bakım masrafı var motora verdiği zarar var. O yüzden lpyi şimdilik düşünmüyorum.

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok

Foruma kayıtlı bi üye 22 kr yaktığını yazmıştı 950 liralık atiker kitle. mesaj yazmıştım ama dönüş yapmadı atikerde bir çok kit var acaba onun taktırdığı hangisi. Birde yıllar önce palioma lpg taktırmıştım benzinden fazla yakmaya başlamıştı. birde 2 ay sonra benzin pompasını yakmıştı. o yüzden kesin olarak bi lpg dönüşümcüsü garanti vermez ise taktırmayı düşünmüyorum.

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Sauron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm ben tabii aracın sağlıklı olduğunu varsayarak yorum yapiyorum. Zaten siz de bunu teyit ediyorsunuz. Demek ki sizin güzergah biraz sıkıntılı. Çok Yokus varsa, sürekli küçük viteste ve/veya sık sık dur kalk yaparak ilerliyorsanız 15 litre de görürsünüz.

Benim yolum çok sakin (çok erken yola çıktığım icin). Hep sabit hızda gidebiliyorum. Öyle ki bir depoda yol bilgisayarına göre 5,8 litre tükettiğim bile oluyor ama bazen gercekten yogun sehir ici trafiğine giriyorum (haftasonları), o zaman ortalama 6,5 litreleri bile görüyorum. Zaten bu durumu bildigim icin dizel aracımı satıp Punto aldım. Ilerde taşınır ve yogun trafikte araç kullanmak Zorunda kalırsam başka bir araç alırım herhalde.

Ertan OKUMUŞ
    ErtanOKUMUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35 PEL 08
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı grandeizmit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır aracimla 550 km yaptım ışık yanıncaya kadar 34 krs gibi hesapladım, 2.depo 556 km yaptı, , eğer rodaj tamamlanmış olsaydı 30 krs çokta uçuk bir değer değil bence

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

ALİ GÜN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Metalik Gri
    Plaka
    34SSP56

Vallahi benzin olmuş 5,10 lira sanırım
    Ben genelde ışık yanınca dolduruyorum ama 220 lira derken kastettiğim yaklaşık 42-43 litre falan, yani ışık yandıktan bir miktar sonra.
    Dalgınlık işte ben mazot fiyatı ile karıştırdım kusura bakma araç o kadar az yakınca şaşırıyor insan

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Gezgin8793 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dalgınlık işte ben mazot fiyatı ile karıştırdım kusura bakma araç o kadar az yakınca şaşırıyor insan
    Tahmin ettim
    Ben memnunum aracın tüketiminden. Çünkü surpriz olmadı benim icin.

ALİ GÜN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Metalik Gri
    Plaka
    34SSP56

Tahmin ettim
    Ben memnunum aracın tüketiminden. Çünkü surpriz olmadı benim icin.
    şimdi bu araçları hemen clio symbol yada megane ile karşılaştırıyorlar 1.5 dci ye göre multijet çok yakıyor diyorlar ancak clio 950-1000 kg ama bizim araçlar 1200 kg geliyor aradaki 200 kg da yakıta biraz etki etsin değil mi ^^

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertan OKUMUŞ
    ErtanOKUMUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35 PEL 08
    Edilen teşekkür: 4

Km 5000 de enson ölçümüm 190 TL benzin aldım 585 te ışık yandı yaklaşık 100 km kadar klima açık gittim bana göre mükemmel sonuç

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

730 km gittim. % 50 şehir dışı %50 şehiriçi ..1.4 fire motor
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Aracım 90 hp altı ileri dizel bir depo şehir içi 850km uzun yolda 1000km yapıyorum ama çok efendi gidiceksin

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

182tl ye fullemiştim en son tamamı şehir içi 685km yol yaptım bir depoyla.17" jant + yazılım var agresif kullanıyorum genelde

zahir baba
    zahirbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 29

90 lira lpg ile fulluyorum 5 kişi artı 170 hız ortalaması ile 350 km gittim

Sayfa 10/10 İlkİlk ... 678910