Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Shell V-power Nitro Deneyen Varmı?

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

Standart Shell V-power Nitro Deneyen Varmı?

Daha önce shell gtl kullanıyodum,yakıt tüketimini biraz artırsada performans olarak gayet tatmin ediciydi,zaten artık hiç bi istasyonda gtl kalmamış,yerine v-power nitronun satışı başlamış fiyatı diğer firmaların eurodizeli ile aynı,4.60 tl den aldım 2 gün önce depoyu fulleyip denedim,her zaman kullandığım yolu kullanarak 130 km yol yaptım şehiriçi 6.3 olan ortalamam 5.9 a düştü,motor sesinde çok hafif bi azalma var(gtl de daha sessizdi.),performans olarak gtlden daha iyi gibi geldi tesadüfmüdür,gerçekten işe yarıyomu emin olamadığım için başka kullanıp deneyen varsa fikrini alayım diyorum

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Ben de geçen depoyu sıfırladığımda bunu denedim Peugeot 'de. HDI'ın motor sesi zaten hasta eder adamı.. bunu denedim,motor sesi azaldı sanki. 'de ortalama göstermiyor o yüzden tasarruf konusunda bir şey diyemeyeceğim ama daha sessiz çalıştırıyor motoru

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

2-3 gün önce aldım bende. Ses ve az yakma konusuna hiç dikkat etmedim ama, sanki biraz daha kolay devirleniyor gibi geldi banada.

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Bende sabah fulledim deneyip görelim nasılmış En son opet euro diesel ile 40lt mazotla 700km (tamamı ş.içi ve kısa mesafe) yol yapmıştım bakalım bu ne kadar götürecek...

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sabah fulledim deneyip görelim nasılmış En son opet euro diesel ile 40lt mazotla 700km (tamamı ş.içi ve kısa mesafe) yol yapmıştım bakalım bu ne kadar götürecek...
    Abi tavsiyeyi kelden,benzini Shell'den alacaksın ya
    (7 ceddi kel olan,en geç 10 yıl içinde kel kalacak bir gencim... )

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

bende v-power alıyorum sürekli geçen hafta sonu aldım bu yakıttan şuan 150 km yol yaptım arkadaşın dediği gibi sanki bana da daha kolay devirleniyor gibi geldi.

ONUR ACARARICAN
    onurciko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97
    Edilen teşekkür: 199

Bana da araba daha rahat çalışıyor ve daha hızlı devirleniyor gibi geldi.
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Aracı aldığımdan beri opet euro dizel kullanıyorum.sırf bu fiatın tavsiyesi motor arızasına vs ye verdiği garanti için.sizce hatamı yapıyorum ?
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

Standart Ynt: Shell V-power Nitro Deneyen Varmı?

Bende bu konuda çok gel gitler yaşadım. Daha sonra araştırmalarım sonucunda bu garanti olayının bir kandırmaca olduğunu zaten sheel inde herhangi yakıtla alakalı sorunda aynı şekilde garanti verdiğini öğrendim. Ve o andan itibaren sadece vpower dizel alnaya başladım

GT-I9300 cihazımdan 2 ile gönderildi

Muhammet Burak YILDIRIM
    mburaky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    14 BV 192
    Edilen teşekkür: 15

V-Power diesel nitro aldım arkadaşlar. Neredeyse depoyu fulledim. Hafta sonu Ankara gidip geleceğim. Gelince fikrimi yazarım.

Oğuzhan Mungan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

yaptığım yol yaklaşık 300 km oldu,aynı şekilde şehiriçi ortalama tüketim 5.9-6.0 aralığında geziniyo,eğer fiyatında artış olmazsa v-power nitro cidden tasarruflu bi yakıt

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

[QUOTE=vek66;860448]Bende bu konuda çok gel gitler yaşadım. Daha sonra araştırmalarım sonucunda bu garanti olayının bir kandırmaca olduğunu zaten sheel inde herhangi yakıtla alakalı sorunda aynı şekilde garanti verdiğini öğrendim. Ve o andan itibaren sadece vpower dizel alnaya başladım

bu konuda bende cok gel git yasıyorum ve hala opetteyım.
    ben seyı dusundum mesela tamam ''x'' firmasından yakıt aldım, sorun cıktı bu yakıtın onların yakıtı olduğunu nasıl kanıtlarım.adam derse kardesım sen baska yerden almısın. boyle bır durumda nasıl bır yol ızlenıyor acaba.opette malumunuz karda km kaydettırıyoruz.

Oğuzhan Mungan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

[QUOTE=kitanotr;860455]
    Alıntı vek66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu konuda çok gel gitler yaşadım. Daha sonra araştırmalarım sonucunda bu garanti olayının bir kandırmaca olduğunu zaten sheel inde herhangi yakıtla alakalı sorunda aynı şekilde garanti verdiğini öğrendim. Ve o andan itibaren sadece vpower dizel alnaya başladım

ben seyı dusundum mesela tamam ''x'' firmasından yakıt aldım, sorun cıktı bu yakıtın onların yakıtı olduğunu nasıl kanıtlarım.adam derse kardesım sen baska yerden almısın. boyle bır durumda nasıl bır yol ızlenıyor acaba.opette malumunuz karda km kaydettırıyoruz.
    bütün akaryakıt firmaları sattığı yakıt içinde marker(boya)kullanır.aracınızın yakıt deposundan numune alınır ve numune içine tablet şeklinde kimyasal bir madde atılır.yakıt içindeki marker aktif hale gelir ve yakıt renk değiştirir.mesela opet mavi renk,bp yeşil renk,shell sarı renk kullanır.ve hatta şeffaf bi renk kartelası var buna bakılarak ne kadarı opetin yakıtı bu bile belli olur.yani 40 litre opetten alıp 5 litre x markadan alsanız bile belli olur.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FIRAT TUNA DENİZ
    ESH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 86

[QUOTE=kitanotr;860455]
    Alıntı vek66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ayni sorunu bende yasiyordumaklimda soru isaretleri falan ama yakit fislerini saklayin bir ariza verdiginde en aon 10-12 doluma bakiyorlar bunlarda ortalama iste bir depo ile misal 1000 km yapiyorsa ortalama 10 depo ile 9-10000 km yol yapar diye baza aliyorlar benimde bir yil garantim var 150 tl mazot aldim opetten. 550 km yol yapti dun aksam canima tak etti gittim shellden nitro aldim ama yakit fislerinizi toplarsaniz hic sikinti olmaz

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Sev
    sharkemrefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar herkes 5,5-6 litrelerden bahsetmişde yaz ayının başından beri zaman zaman ağır trafiğinede girmeme rağmen ortalama 4,5-4,6 arasında gidip geliyor.Yakıtı aracı aldığımdan opet ten alıyorum.

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Denemedim ama kesin iyi birşeydir

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

[QUOTE=Ozzy3327;860458]
    Alıntı kitanotr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bütün akaryakıt firmaları sattığı yakıt içinde marker(boya)kullanır.aracınızın yakıt deposundan numune alınır ve numune içine tablet şeklinde kimyasal bir madde atılır.yakıt içindeki marker aktif hale gelir ve yakıt renk değiştirir.mesela opet mavi renk,bp yeşil renk,shell sarı renk kullanır.ve hatta şeffaf bi renk kartelası var buna bakılarak ne kadarı opetin yakıtı bu bile belli olur.yani 40 litre opetten alıp 5 litre x markadan alsanız bile belli olur.
    bu açıklayıcı yorum için çok teşekkürler.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

normalde v power alıyordum geçen gördüm pompacıya sordum abi bu son teknoloji gtlden iyi filan dedi. benim düşüncem gtl satmıyor diye kaldırdılar ama alan 3-5 kişiyi kaybetmeyelim diye vpowerın adını değiştirip satıyorlar.
    zaten bu tip farkların çoğunun psikolojik olduğunu düşünüyorum.
    ben en ufak bir fark hissetmedim rolling bile içeren karma 400kmlik kullanımda

zaten marka değil istasyon seçin. benim shellden alma sebebim bilkentte olması ve shellin kendi istasyonu olması
    hoş geçen sene izmir ankara arasında 5.6 yakan araba bu sene 6.0 yaktı geçen sene heralde shelldir, bu sene opet hala neden çözemedim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normalde v power alıyordum geçen gördüm pompacıya sordum abi bu son teknoloji gtlden iyi filan dedi. benim düşüncem gtl satmıyor diye kaldırdılar ama alan 3-5 kişiyi kaybetmeyelim diye vpowerın adını değiştirip satıyorlar.
    zaten bu tip farkların çoğunun psikolojik olduğunu düşünüyorum.
    ben en ufak bir fark hissetmedim rolling bile içeren karma 400kmlik kullanımda

zaten marka değil istasyon seçin. benim shellden alma sebebim bilkentte olması ve shellin kendi istasyonu olması
    hoş geçen sene izmir ankara arasında 5.6 yakan araba bu sene 6.0 yaktı geçen sene heralde shelldir, bu sene opet hala neden çözemedim.
    Abi açıkçası benim de fikrim değişti ya. bir fark yok. bugün bütün gün bahsi geçen 'leydim. Eski haline dönmüş gibi Dedim herhalde biz kafadan sıktık

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Zaim
    zaimkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Aracım 2006 model 1.4 Fire motor. Aldığım günden beri yakıtı opetten alıyorum. Aracım 149.000'km de. Bugüne kadar yakıtla ilgili hiç bir problem yaşamadım. Fakat şöyle bir durum yaşadım, Evlenmeden önde oturduğum ev ankarada göksu parkı konutlarında idi. Orası düz ayak bi yerdir. Sabahları arabaya binersin, dümdüz otopartan çıkarsın rampa falan çıkmadan anayola ulaşırsın. Evlendikten sonra taşındığım evde raba rampada duruyor. Yani sabahları soğukken çalıştırınca 200-300 metre rampa çıkıp yola ulaşıyorsun. İşte bu noktada dikkatimi çeken husus, sabahları 1. viteste o arabayı kaldırırken arabadan bi hırr lama sesi gelmesi. hani araç devirsiz kalınca subaplar vurur ya, aynı ses. VW nin FSI motorlarında vardı bu sıkıntı. Bu sesi bariz şekilde duyuyorum. Bende bundan sonra yakıt işine kafayı taktım. Sehilin bu benzinini aldım ve bu ses kalmadı. Araç özellikle soğuk motorda, sabahları çok daha rahat hareket ediyor. Ayrıca motor sesinde biraz azalma olduğunu da hissettim. Bence güzel bir ürün çıkarmış Shell.

Sayfa 1/3 123 SonSon