Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yinemi akaryakıta zam?yeterrrrrrr

ozz kut
    toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Kızgın Yinemi akaryakıta zam?yeterrrrrrr

Yükselen petrol fiyatları ve dolar akaryakıt fiyatlarını vurdu. Bu geceden itibaren benzine 14 kuruş, motorine 17 kuruş, LPG'ye de 5 kuruş zam yapılacak.Benzin ve motorine geçtiğimiz hafta da sırasıyla 11 kuruş ve 8 kuruş zam yapılmıştı.

Zamlarla birlikte İstanbul'da 95 oktan benzinin litre fiyatı 5.06 TL'ye, 97 oktan benzinin litre fiyatı 5.16 TL'ye, motorinin fiyatı da 4.60 TL'ye yükselecek..
    Bıktık artık bu zamlardan,yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

ozz kut
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

Dünyanın En pahalı benzini, en borçlu 6.ülkesi, en fazla cari açık veren ülkesi, en fazla gazeteci, sanatçı, yazarın hapiste olduğu ülkesi, en fazla teröre kurban veren ülkesi, en çarpık kişibaşı geliri olan ülkesi..teşekkürler AKP..Cumhuriyet tarihimizde ulaşılmaz rekorlara imza attın.

3. Bu mesajı için 3 kişi toprakozz'ye teşekkür etti:

ozz kut
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

Durmak yok pompaya devam....

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

akşam zam yemeden depoyu shel dizel v-power ile fulledim 4.42'den

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

kalbim temizmiş (full) 97 oktan benzini 2 saat önce 4,99 dan aldım opetten. Yupppiii....

REZALETE BAK... Ağla

41lt x4,99 = 205
    41Ltx 5,18 = 212 bi bi buçuk litre fark var yaaaa. depoda...
    Konu biancoangelo tarafından (30/08/2013 Saat 00:40 ) değiştirilmiştir.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

bakalım 17 kuruşluk zam dolumda ne kadar etkileyecek beni...4,44'de doldurduğumda 205 TL'ye doldurmuştum aracımı ilk aldığımda; şimdi göreceğim fiyat beni korkutmaya başladı şimdiden

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ankarada iyi bir lpg montajcısı aranıyor. artık benzinle olmayacak.

Onur Özden
    Özden's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 4

Shell'den 39 litre mazot aldım, 180,00 tl.
    17 kuruş zam, 4.60.

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Artık sözlerin bittiği yerdeyiz anayasamıza göre hiç kimsenin seyahat etme özgürlüğü kısıtlanmaz kısıtlayanlar hakkında cezai işlem uygulanır peki şimdi bu zamlarla kişilerin seyahat etme özgürlüğü elinden alındığına göre neden millet olarak suc duyurusunda bulunmuyoruz toplu halde bu sekilde bir olay gerçekleşirse ses getirir düşüncesindeyim artık yeter

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

ben çözümü buldum artık aylık benzin faturalarımı topladım 480 tl idi evimi taşıdım 300 tl ye bianchi 21 vites bisiklet aldım ayda 20 tl taksitle şimdi kafam rahat 2km gidiş 2 km geliş bisikletle 6 dakika sadece hafta sonları denize gidiyorum 20 tl benzin tamam isterse litresi 20 tl olsun eşek olunca semer vuran çok oluyo kimse ses çıkarmıyor en iyisi böyle

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

İşte 20 tl olsunda diğer seylere zam gelmesede olsunda millet anlasın desek ama maalesef nakliyat taşıma vs hayatımız benzine mazota endeksli benzine geliyor garibanın yiyeceği ekmege bineceği dolmuşa otobüslerde geliyor

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

devlet bizi ciddi anlamda yolmaya başladı farkındamısınız 10 senedir 3 tane ceza yemiş ben bu sene 12 tane ceza yedim saçma sapan şeylerden benzin 5 lirayı geçti trafik sigortaları uçtu harçlar kalktı dendi sadece birinci öğretimler için dendi fasa fiso.. sağlık ücretsiz dediler daha 30 liradan aşağı çıkamadım ilaç hariç elektrik o biçim doğal gaz o biçim devlet bizi koruyacağına biz onu koruyoruz itiraz edincede vatan haini oluyoruz kusara bakmasın kimse 5bin nüfüslü bir beldenin belediye başkanı bile sl 500le gezerken ben köpek gibi çalışıp kazandığım parayı haybeye bu devlete veriyosam verdiğim her kuruş yaptığım askerlik hepsi haram olsun lanet ettirdiler artık

14. Bu mesajı için 2 kişi ygttt54'ye teşekkür etti:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Ikea reklamındaki yine mi bamya diyen çocuğa döndük.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı didi77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık sözlerin bittiği yerdeyiz anayasamıza göre hiç kimsenin seyahat etme özgürlüğü kısıtlanmaz kısıtlayanlar hakkında cezai işlem uygulanır peki şimdi bu zamlarla kişilerin seyahat etme özgürlüğü elinden alındığına göre neden millet olarak suc duyurusunda bulunmuyoruz toplu halde bu sekilde bir olay gerçekleşirse ses getirir düşüncesindeyim artık yeter
    Zamla pek alakası yok ama:
    Forumda bir çok kişi farkında değil ama bizler, yani araçları olanlar, ülkenin genelini temsil etmiyoruz. Çok şükür araçlarımız var.

Ülkemiz çoğunluğuna, şartlarına baktığımızda oransal olarak binek otomobillerin hala lüks olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle ÖZEL TÜKETİM.

Bazılarımız hatta tek kişi kullanıyor, bireysel binek halinde, (ne mutlu ben de o şekilde kullanabilmek isterim o da ayrı bir konu)

Ama iettlerde görmüyorsunuz tabi, iki kolunda iki cocukla seyehat eden kadınları, çoluk cocuk otobüslerde onlarca aktarma yapıp eş dost ziyaretine gidenleri vs. vs. bir dünya örnek. Ve bunların ne kadar çok olduğunu bilmiyorum, çünkü görmüyoruz.

Hal buyken, böyle bir suç duyurusunda bulunduğunuzda, o insalar sizin için nasıl bir duyuruda bulunur hiç düşündünüz mü
    Konu celenlee tarafından (01/09/2013 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

ozz kut
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah

Bazı arkadaşlar depoyu fullemişler ve sevinerek söylüyorlar şaka mı yapıyorlar ciddiler mi anlamadım.Merak etmesinler biz sesimizi çıkarmadıkça depo bitmeden başka zammı görürüz,yaptığımız günü kırtarmaktan başka birsey değil...

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Bence 5 TL ucuz yukardada arkadaş demiş ya lüx tüketimimiz akaryakıt!10TL olsun!!! O zaman anlarız toplu taşıma kullananların halini
    Bu arada geçen sene Berlinde bütün toplu taşıma araçlarını kullandım ve hepsinde yukardaki arkadaşın dediği türden insanla karşılaştım ve otobüsüde metrosuda hep doluydu ama aylık geliri kendi mesleğimden yola çıkarak benim 3 katı olan Alman vatandaşı litre bazında benden %20 daha ucuza kullanıyordu benzini.Acaba ordada toplu taşıma kullananlar özel araç kullananlara saydırıyorlarmıdır?
    Almanya ortalama öğretmen maaşı: 3000€, benzin:1,6€ yaklaşık 1900lt
    Türkiye ortalama öğretmen maaşı: 2100TL benzin:5,1TL yaklaşık 410lt
    Harbiden lüks yaşıyoruz bu tabloya göre. 410lt lik alım gücümün 60lt sini kullanabiliyorum. İşte geriye kalanda diğer giderler.
    Konu Honor COOPER tarafından (02/09/2013 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

19. Bu mesajı için 3 kişi Honor COOPER'ye teşekkür etti:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Ynt: Yinemi akaryakıta zam?yeterrrrrrr

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda bir çok kişi farkında değil ama bizler, yani araçları olanlar, ülkenin genelini temsil etmiyoruz. Çok şükür araçlarımız var.

Ülkemiz çoğunluğuna, şartlarına baktığımızda oransal olarak binek otomobillerin hala lüks olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle ÖZEL TÜKETİM.

Bazılarımız hatta tek kişi kullanıyor, bireysel binek halinde, (ne mutlu ben de o şekilde kullanabilmek isterim o da ayrı bir konu)

Ama iettlerde görmüyorsunuz tabi, iki kolunda iki cocukla seyehat eden kadınları, çoluk cocuk otobüslerde onlarca aktarma yapıp eş dost ziyaretine gidenleri vs. vs. bir dünya örnek. Ve bunların ne kadar çok olduğunu bilmiyorum, çünkü görmüyoruz.

Hal buyken, böyle bir suç duyurusunda bulunduğunuzda, o insalar sizin için nasıl bir duyuruda bulunur hiç düşündünüz mü
    Ne demektir bu? O insanları kimse zorla bindirmiyor toplu taşımaya. Kendi tercihleri,veya imkanları dahilinde kullanıyorlar. Ben arabam olmasına rağmen toplu taşıma kullanan birisiyim. Verdiğiniz örnek çok ama çok saçma olmuş kusura bakmayın.

Herkesin eşit koşullarda yaşayabildiği bir ülke isterim ben de. Ama bunun mümkün olmadığını da bilmeliyiz.(sadece maddi anlamda söylüyorum. Kişilik,özlük hakları,adalet vs. Konularda herkesin eşitliğine inanan birisiyim.) Kimimizin durumu iyiyken,kimimizin kötü olabilir. Dolayısıyla,araç benim için lüks değil,ihtiyaçtır.

Siz aracınıza hobi maksatlı biniyor olabilirsiniz. Bu herkes için geçerli bir durum değil.

Devletin halkın cebinden çok para almasının(hele ki bu durumda) meşru,mantıklı hiç bir açıklaması yok. Varsa da bilmek istemem. Böyle pahalı benzin mi olur?..

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

21. Bu mesajı için 3 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

özel aracı lüks olarak kullanıyoruz evet buna kısmen katılıyorum. ama her caddeye her sokağa metro yapıldı, her saat tıkır tıkır otobüsler metrolar toplu taşımalar çalışıyorda bizim mi haberimiz yok??? ben avcılarda oturuyorum. metrobüs olmasa gayrettepedeki iş yerime mecburen aracımla gideceğim. e tekim. otobüs kullananlara ayıp olur diye yanıma yolcu mu almam gerek.

22 nisanda aracımı aldım. toplamda 5 gün aracımla işe gitmedim. lakin toplu taşıma ağı örümcek ağı gibi olduktan ve saatleri sık olduktan sonra bir çok insan aracını bırakır. sabah 2. duraktan biniyorum metrobüse 7-15, 7-30, da durağa gelirsem saat 8 e kadar binemiyorum metrobüse neden? kapılar açılmıyor insan kalabalağından... akşamlarıda keza öyle. hadi ben kısmen netrobüs kullanıyorum. insanlığımdan çıksamda binişlerde kullanıyorum. devlet baba bana bahşetmiş bu lüksü!!! kullanıyorum. adam metrobüse binene kadar 2 araç değiştirip geliyor sonra metrobüse binmeye uğraşıyor. sonra işe gidiyor. şimdi bu adam ne yapacak. ******** böyle toplu taşımayı lan deyip ilk fırsatta borç harç araba alacak...

sonra forumda arkadaşın biri çıkacak. her araçta bir kişi iki kişi diyecek. bunlar lüks diyecek...

bende bunları her sabah her akşşam metrobüste her türlü kavgalar gürültüler tacizler bağırışlara şahit olup buraya büyük bir şükranla lüksümün tadını çıkaracağım... ne diyeyim..
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne demektir bu? O insanları kimse zorla bindirmiyor toplu taşımaya. Kendi tercihleri,veya imkanları dahilinde kullanıyorlar. Ben arabam olmasına rağmen toplu taşıma kullanan birisiyim. Verdiğiniz örnek çok ama çok saçma olmuş kusura bakmayın.

Herkesin eşit koşullarda yaşayabildiği bir ülke isterim ben de. Ama bunun mümkün olmadığını da bilmeliyiz.(sadece maddi anlamda söylüyorum. Kişilik,özlük hakları,adalet vs. Konularda herkesin eşitliğine inanan birisiyim.) Kimimizin durumu iyiyken,kimimizin kötü olabilir. Dolayısıyla,araç benim için lüks değil,ihtiyaçtır.

Siz aracınıza hobi maksatlı biniyor olabilirsiniz. Bu herkes için geçerli bir durum değil.

Devletin halkın cebinden çok para almasının(hele ki bu durumda) meşru,mantıklı hiç bir açıklaması yok. Varsa da bilmek istemem. Böyle pahalı benzin mi olur?..

Mesele okuduğunu anlayabilmekte!

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

"Siz çıkar da benzinin fiyatı arttı, benim seyahat hakkım kısıtlandı derseniz saçma olur."
    Benim yukarda değindiğim konu budur.Gayet açık ve net. Ön yargılı okumaya, başka yerlere çekmeye gerek yok.

Ve eğer, aynı Türkiyede yaşıyorsak, verdiğim örnekleri, halkın ne kadar kısmının kendi araçları ile seyahat ettiğini, ne kadar kısmının o beğenmediğimiz toplu taşımaya mahkum olduğunu biliyor olmalısınız. Hal buyken dediğim budur. Her cümleme burda paragraflarla tercüme yazmayacağım. Lütfen karşınızdakini anlamaya çalışarak okuyalım.

TÜRKİYE'min en büyük problemi:

**** KARŞIDAKİNİ ANLAMAYA ÇALIŞMAMAK***

**Bu arada LÜKS demek, bir toplumda herkesin/çoğunluğun kolay elde edemediğini, kullanabilmak demektir.
    Konu celenlee tarafından (02/09/2013 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Ynt: Yinemi akaryakıta zam?yeterrrrrrr

Mahkum diye bir şey yok. Dediğim gibi silah zoruyla binmiyor kimse toplu taşımaya..

2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Sayfa 1/2 12 SonSon