18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Sıfır Punto Yakıt !!!

Serkan AKYÜZ
    serkan5506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06DV7315
    Edilen teşekkür: 0

Standart Sıfır Punto Yakıt !!!

1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S EASY aldım 2 Hafta önce suan 280 KM de ortalama tuketım 9.6 lt / 100 km de gösterıyor bu yakıt ilerıde duşermı. aldıgım fıat bayıı bana 7 lt duser dedı şehir içi ? sizce doğrumu

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

yeni aracınız hayırlı olsun. Muhtemelen düşer çünkü bakımlı olduğu taktirde sakin kullanımda çok ekonomiktir bizim araçlar.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan AKYÜZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06DV7315

çok teşekkürler cevabınız için

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

11 litreden fazlaydı ben ilk aldığımda Düşüyor sonra, sorun yok.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan AKYÜZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06DV7315

İnşallah. Düşmesini Dört Gözle Bekliyorum

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

3-5 bin sürer en fazla bu değerler
    C(C)K

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sabri Ertürk
    SuSabRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JT 5578
    Edilen teşekkür: 3

Ben aracı aldığımda 7.5 ila 8.5 arası gösteriyordu şuan 3700 kmlerde düşüyor yavaş yavaş. Önemli olan sakin kullanım ve dualogice alışmak. Sert kullanımda akıp gidiyor haliyle.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Ynt: Sıfır Punto Yakıt !!!

Yakıtın fazla olması,aracın daha çok yeni ve rodaj süresinin bitmemesinden kaynaklanıyor. Rodajı iyi yapılmış bir punto,ileride sizi çok memnun edecektir.

Biraz sabretmek lazım.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Merhaba. Ben de aracımı sıfır almıştım ve açıkçası aldığım günden beri ortalama tüketimi hep aynı aralıkta geziniyor (5,5 - 6 litre arasında) ama tabii kullandığınız güzergah tüketimi direk etkiliyor.

Ankara trafik yoğunluğunun İstanbul'dan bile fazla olduğu bir şehir. Sık sık dur kalk yapıp yokuşlu yerlerde kullanıyorsanız bu tüketim normal. Test etmek için Eskişehir yolu gibi uzun düzlüklere gidip sabit 80-90 km/s aralığında gidin isterseniz. Burada gördüğünüz değerler 6 litreyi aşmamalı.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan AKYÜZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06DV7315

rodajı ıyı yapılmıs derken neden kastediyorsunuz ? kusura bakmayın ılk arabam oldugu ıçin bılmedığımden soruyorum

yusuf akkaya
    yusuf28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı serkan5506 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S EASY aldım 2 Hafta önce suan 280 KM de ortalama tuketım 9.6 lt / 100 km de gösterıyor bu yakıt ilerıde duşermı. aldıgım fıat bayıı bana 7 lt duser dedı şehir içi ? sizce doğrumu
    Serkan bey hayırlı gunler bu yakıt sorunu araclardan degıl bız kullanıcılardan kaynaklanıyor bende 1.3 multıjet evo dynamıc var 5.5 gecmez ama abımde 1.3 90 beygır punto 2013 otomatık vardır dedıgını gıbı sıfır ve 100/km 9 lt ıle 10 arasında gıttık servıse abımı ınandırmak ıcın aldık aracı bıraz duz yol ve yavasca kullandı servıs ustası tabı ılk sıfırladı her seyı o zaman duzeldı ve abım dedıkı o an hmm demek ben cok basıyordum bence sızde gaza pek fazla yuklenıyorsunuz dedıgımı yapın sıfırlayın ve azıcık duz yola cıkın o zaman kendınızde goreceksınız

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Salih Kadıoğlu
    PuntO61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

280 km yorum yapmanız için çok az bir mesafe! biraz daha bekleyin kullanım şeklinize ve yaşadığınız şehrin trafik yoğunluğuna göre düşebilir de aratabilirde

fatih özer
    87fth1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Granit Gri

arkadaşlar slm sitede yeniyim nasıl soru sorulacağını bilmiyorum en güncel yer burası olduğu için buraya yazayım dedim 2007 model 1.3mjt dnmc punto satın aldım araç suan 125... km de sıkıntı şu ki arac hangi viteste olursa olsun 1750 ila 2200 devirler arasında göğüslükten tıııırrrrrr diye sanki fan ın keskin bir ucu varmışta bir yere sürtüyormuş gibi ses geliyor çözemedim bu arada aracı yozgattan aydına memleketime götürdüm yaklaşık 850 km kadar yol yaptım 145 tl lik yakıt tüketti arac 110 km ila sabit gitti ara ara 120 ila bir kereliğine hızını denedim 195 i gördü arac düz yolda

Barış Karahan
    freeasgod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Van
    Rengi
    Beyaz

yakıt olayı bence de yol şartları sürüşle alakalı ancak sizin 9.6 lt. biraz fazla gibi. ben de 1 ay önce aynı manuel şanzımanlısını aldım. bende ort. 6.1 ş.içi/ş.dışı karışık olarak gösteriyor yol bilgisayarı. minimum ş. dışında 5.6 lt. yi gördüm. ki çok sakin ve 90-95 i pek geçmeden sürdüğüm halde fabrika değerlerinin 1,2 lt. üzerinde. ancak zamanla (özellikle ilk yağ değişiminden sonra) daha düşecektir diye düşünüyorum. sizinki de daha kontrollü bir sürüşle zamanla azalır herhalde.

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Standart Sıfır Punto Yakıt !!!

Araciniz hayirli olsun. Bendede ayni aracin pop olani var. 9.6 hem cok geldi hemde 280 bunu degerlendirmek icin cok erken. Araci mutlaka eco mode da kullanin sehir icinde. Ayaginiz gaz pedaliyla vites degistirmeye alisinca bu deger cok fazla dusecektir. Ben araci aldigimdan beri 7,3 uzerinde bir deger gormedim ama sehir icinde daima eco mode da kullanirim, sehirler arasinda eco kapatirim. S&s cogu kisi sevmesede ben faydali goruyorum yakit tasarrufu konusunda. Uzun kirmizi isiklarda gercekten iyi geliyor. Size soylenilen 7 litre ama yaz aylarinda hep 6,2-6,3 civarinda. Klimasizda gezmiyorum.

Edit: bu arada yol bilgisayarini anlik tuketime ayarlayip goz ucuyla bakarak seyahat etmek gercekten cok fayda sagliyor.

Osman KOCA
    cezalandirici083454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34GZ2403
    Edilen teşekkür: 18

Selamunaleyküm
    ALLAH kaza bela vermesin 1.4 otomatik aracım var. 7-8 arası şehir içi şehir dışı en düşük 4,5 ortalama 5-6 bide şehir içi şartlarıda önemli

24. 27/08/2013, 14:04

Sebep
    daha önce yorum yaptım

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

bence yakıt tüketiminin normali anormali yok, 6 litrede yakar 9-10 a da çıkar, hava, yük, lastik basıncı, bakımlar, yol durumu, sizin gaza basış tepkileriniz hepsi etkili...benimde genelde yol bilgisayarında 7.1 lt çıkıyor değer, ve matematiksel hesap yapıncada hemen hemen doğru olduğu çıkıyor ortaya yol bilgisayarının...
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı egeevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yakıt tüketiminin normali anormali yok, 6 litrede yakar 9-10 a da çıkar, hava, yük, lastik basıncı, bakımlar, yol durumu, sizin gaza basış tepkileriniz hepsi etkili...benimde genelde yol bilgisayarında 7.1 lt çıkıyor değer, ve matematiksel hesap yapıncada hemen hemen doğru olduğu çıkıyor ortaya yol bilgisayarının...
    Anormal derken kastedilen teknik bir sorun olabilir. Çünkü bu araçların her viteste gaza tam bastığınızda yakacağı daha doğrusu enjektörlerin püskürteceği maksimum yakıt miktarı bellidir. Ancak bunun da üstüne çıkıyorsa, bir yerlerde arıza var demektir. Tam tersi durumda da enjektörler önceden ayarlanmış olan minimum miktarın altında yakıt püskürtebilir, motor ve araç çekişten düşer. Bu durumlara "anormal" tüketim desek yanlış olmaz sanırım