Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Shell fulsave???

BURAK KAĞAN
    hakan3548 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 14

Dikkat Shell fulsave???

Arkadaşlar aracımı alalı dört ay olmasına ve şu ana kadar vpover,PO ve en son olarak da Totalden mazot almış biri olarak hala hangi yakıtı almalıyım,hangisi daha ekonomik ve bizim motorlar için daha uygundur çözemedim.Çok kararsızım bilemiyorum.Çevremde ise shell fulsave aldığını ve yıllardır hiç sorun yaşamadığını söyleyenler olmasına karşın ben bu yakıtın kalın olduğunu(eski kırsal motorinin yeni hali) bu yüzden de belli bir süre sonra motora belki bir zararı olabileceğini duymuştum biryerlerden.Ama çevremde kullandığını söyleyenler de ekonomisinin çok iyi olduğunu özellikle belirtiyorlar.Fulsave yi rahatlıkla kullanabilir miyiz yoksa bizim arabalar için vpover en iyisi mi?Lütfen kullananlar varsa yazsın,çok kararsızım...
    Konu hakan3548 tarafından (13/03/2013 Saat 16:49 ) değiştirilmiştir.

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

hocam merhaba,

Son 6 aydır Total Excellium alıyordum. Opet ten sonra ilaç gibi gelmişti gerçekten. Ciddi fark vardı.

Son aydaki 2 depomu deneme amaçlı Shell Fuel Save aldım.

Çoğu kişi arabanın motor sesinin bile değiştiğini, daha atak ve tasarruflu olduğu yazıyor ama ben pek bir fark göremedim. Galiba psikolojik.

Serkan ALTUNAY
    MethyLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BOR 65
    Edilen teşekkür: 83

Benim arabam benzinli mazot konusunda yorum yapmak doğru olmaz. Ama ben benzinde Shell'den vazgeçmem. Bir de renkleri sarı kırmızı olmasa

Zor da kalırsam shell yoksa opet.
    Hayat herkesi adam yapar , seve seve hemde..

BURAK KAĞAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam merhaba,

Son 6 aydır Total Excellium alıyordum. Opet ten sonra ilaç gibi gelmişti gerçekten. Ciddi fark vardı.

Son aydaki 2 depomu deneme amaçlı Shell Fuel Save aldım.

Çoğu kişi arabanın motor sesinin bile değiştiğini, daha atak ve tasarruflu olduğu yazıyor ama ben pek bir fark göremedim. Galiba psikolojik.
    Peki son iki depo kullandığınız fuel save ekonomi olarak farketti mi? Total excellium da çok övülen bir yakıt, kaldıki ben de en son totalden aldım ama aklım fuel save'de hala.Enjektör vs. sorun çıkarmaz herhalde.

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

opetten sonra totalde depo başı 35- 40 km fazla yol yaptım.

ama total den sonra shell de depo başı fark göremedim. Motor sesimde değişmedi. Ataklığıda farketmedi.

yok ölebisi
    Sakin ve Öfkeli altanasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

shell gtl kullanıyorum ben hocam saat gibi çalışıyor motor performans ta çok iyi duman falan da atmıyor
    6 depo harcadım

shell gtl çok daha iyi ama diğerlerine göre 50 70 km daha az yol yapıyor
    Konu altanasci tarafından (29/04/2013 Saat 10:04 ) değiştirilmiştir.

FATİH ÖZDEMİR
    PARS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 EF 7949
    Edilen teşekkür: 13

shell fuelsave araçta yülendiğin zaman siyah duman yapıyor gaza bastığın zaman aynadan görürsünüz zaten fuelsave normal mazot gibi genelde ağır vasıtalar alıyor motor sağlığı için katklı motorin kullanın 1 depo yakıt kullanmayla anlayamazsınız hangi marka olursa olsun denemek amaçlıda olsa en az 3-4 depo aynı yakıtı almalısız ayrıca total den şaşmayın ben en uzun km total excellium ile yaptım uzun yol non stop 1281 km fullediğimde 43lt yakıt aldı..
    Konu PARS tarafından (13/03/2013 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.

BURAK KAĞAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı PARS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shell fuelsave araçta yülendiğin zaman siyah duman yapıyor gaza bastığın zaman aynadan görürsünüz zaten fuelsave normal mazot gibi genelde ağır vasıtalar alıyor motor sağlığı için katklı motorin kullanın 1 depo yakıt kullanmayla anlayamazsınız hangi marka olursa olsun denemek amaçlıda olsa en az 3-4 depo aynı yakıtı almalısız ayrıca total den şaşmayın ben en uzun km total excellium ile yaptım uzun yol non stop 1281 km fullediğimde 43lt yakıt aldı..
    1281 km miiiiiiiiiiii??????? Bu süperin de süperi valla... Ben şehiriçi 600 km göremedim daha bu da canımı çok sıkıyor. Shell gtl en pahalı mazot.Vpover daha ekonomik olmaz mı onun yerine?

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

hocam duydugunuz şey dogru. bana bizzat pompacı söledi bunu,bende fuelsave ciydim eskiden ucuz diye pompacı bana,abi şıkır şıkır araban var bunu koyarak rezil etme motorunu dedii hayırdır dedim shellin dizelini alıyoruz işte falan. Abi bu bildiğin kırsal motorin dedi o gün bugündür gtl kullanıyorum müthiş performansı var

BURAK KAĞAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam duydugunuz şey dogru. bana bizzat pompacı söledi bunu,bende fuelsave ciydim eskiden ucuz diye pompacı bana,abi şıkır şıkır araban var bunu koyarak rezil etme motorunu dedii hayırdır dedim shellin dizelini alıyoruz işte falan. Abi bu bildiğin kırsal motorin dedi o gün bugündür gtl kullanıyorum müthiş performansı var
    O zaman galiba en iyisi vpower,herkeste genel kanı bu galiba.Fuelsave bizim araçlara göre değil,en azından şimdilik...

Kenan Ozel
    ken01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06HA2512
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı PARS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin bu değerlerin sanırım uzun yolculukta tek kademede kontak kapatmadan yaptığın değere benziyor. ama süper bir sonuç. hangi yol güzergahında ulaştın bu sonuca. km de 145 kr. muhteşem yani. bende son 5 depodur total exellıum kullanıyorum. menzilde gerçekten diğerlerine göre en az 50 km farkettiriyor. bende memnunum.

murat su
    ares86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 15

ben sürekli fulsave alırım ne çekiş sorunum ne de duman atma sorunum oldu. ayrıca istasyon müdürleri pompacılara nedendir bilinmez vpower ve gtl satışına teşvik edilmesini söylemişler pompacı çalışan bir arkadaşımın bana söylediği ortada bir maddi kazanç var sanırım onlarda

FATİH ÖZDEMİR
    PARS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 EF 7949
    Edilen teşekkür: 13

benim yaptığım km edirne iskenderun arası idi bayram tatilinde istanbul trafiğini gece geç geçmiştim peygamber sabrı lazım 1800-2000 devir arası 6.vites 70-90 km arası acelem yoktu sakin sakin gittik bende şaşırmıştım ama devamlı aynı marka yakıt aynı marka motor yağ ve sürtünme direci az yakıt tasarruflu lastik en az c sınıfı ve yukarısı olması gerekir tüketim değeri yanlış anlaşılmasın lastik alırken mutlaka etiket değerlerine dikkat edin beyaz eşya nasılsa a sınıfı en az enerji lastiktede aynı..

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

vallaha ben yine aynı şeyi diyeceğim son 7 depodur İZMİR AYTEMİZ den fullüyorum. pompanın önünde BMW lerle sıra beklemek hoşuma gidiyor memnuniyet konusunda ise GAYET MEMNUNUM. hiç bir sıkıntı yok.. shell kullandığımda gaz pedalına basınca sanki boşluğa basıyormuşum gibi geliyor... bilen izmirli arkadaşlar bilir AYTEMİZ ÇINARLI en son 3.93 tü litresi.... forumlarda da bakıyorum DH de falan olsun , sıra beklerken (malum bütün izmir orda ) konuştuklarıma soruyorum pek memnun olmayan "ŞÖYLE ZARARI OLDU ARACIMA " diyeni pek görmedim.
    Konu shellcininabisi tarafından (14/03/2013 Saat 13:38 ) değiştirilmiştir.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

murat su
    ares86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 15

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallaha ben yine aynı şeyi diyeceğim son 7 depodur İZMİR AYTEMİZ den fullüyorum. pompanın önünde BMW lerle sıra beklemek hoşuma gidiyor memnuniyet konusunda ise GAYET MEMNUNUM. hiç bir sıkıntı yok.. shell kullandığımda gaz pedalına basınca sanki boşluğa basıyormuşum gibi geliyor... bilen izmirli arkadaşlar bilir AYTEMİZ ÇINARLI en son 3.93 tü litresi.... forumlarda da bakıyorum DH de falan olsun , sıra beklerken (malum bütün izmir orda ) konuştuklarıma soruyorum pek memnun olmayan "ŞÖYLE ZARARI OLDU ARACIMA " diyeni pek görmedim.
    şurayı incelemenizi tavsiye ederim Aytemiz Akaryakıt Şikayetleri - Şikayetvar

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

ben Bpet den alıyorum euro dizeli 20.000 km dir kullanıyorum hem tüketim hemde yakıtta bir sorun yaşamadım en son hesapladığımda 21 kuruş yakmıştı aracım izmir şehir içi
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

BURAK KAĞAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ares86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sürekli fulsave alırım ne çekiş sorunum ne de duman atma sorunum oldu. ayrıca istasyon müdürleri pompacılara nedendir bilinmez vpower ve gtl satışına teşvik edilmesini söylemişler pompacı çalışan bir arkadaşımın bana söylediği ortada bir maddi kazanç var sanırım onlarda
    İşte bu şekilde olumlu veya olumsuz gerçek kullanıcı yorumu hepimize daha doğru yolu gösterecektir,teşekkürler.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

Alıntı ares86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şurayı incelemenizi tavsiye ederim Aytemiz Akaryakıt Şikayetleri - Şikayetvar
    hocam ben buradakileri almaya başlamadan tek tek okudum ve bütün Türkiyenin bence 1 numaralı şikayet platformu ŞİKAYETVAR da sadece ama sadece 10 tane şikayet var. shell 378 tane , opet 367 tane şikayet var. bu da beni tatmin etmeye ve güvenmeye yeter. ki bu 10 şikayetin sadece 1 tanesi arıza ile ilgili iken geri kalanı hava basıyorlar , depomdan fazla verildi üzerine.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

vpower diesel forever
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

BURAK KAĞAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aytemiz diyorsunuz yani.Peki ama İzmir'de başka nerelerde Aytemiz var mazot alabileceğimiz???
    Konu hakan3548 tarafından (15/03/2013 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon