Sonuçlar: Sizce Hangisi Daha Kaliteli ???

Katılımcı sayısı
62. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Shell

28 45.16%
  • Petrol Ofisi

7 11.29%
  • Bp

4 6.45%
  • Luk Oil

0 0%
  • Opet

15 24.19%
  • Total

8 12.90%
  • AlPet

0 0%
  • TürkPetrol

0 0%
  • FuLL

0 0%
  • Sunpet

0 0%
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Benzinde Hangi Firma , Kaç Oktan Tercih Ediyorsunuz ?

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

shell 97 t jet motorda sanki daha uzun gidiyor gibime geldi bana. benzinlik sahibiyle sohbet ettik 97 daha az yakar dedi çünkü daha az gaz basıyosun araba daha rahat hızlanıyo dedi.bilemiyorum yoruma açık.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz kedi besliyoruz ama

Şu Shell97'i deneyeceğim yukarda arkadaşların işartine binaen..
    Furkan bey benim araçta 77 lik daha soluklu gittiğini hissediyorsunuz. Araçtaki gaz tepkileri daha hızlı ve net oluyor. Fark burada Uzun yolda daha az yakıyor...1 depoyla 1040 km gitmek gibi tabi 90 km yi geçmemek kaydı ile.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shell 97 t jet motorda sanki daha uzun gidiyor gibime geldi bana. benzinlik sahibiyle sohbet ettik 97 daha az yakar dedi çünkü daha az gaz basıyosun araba daha rahat hızlanıyo dedi.bilemiyorum yoruma açık.
    Aynen öyle ben bu olayı denedim. 1100 kmlik yolum vardı bi 95 ile bir depoda 100 km az yapıyor araç.

mehmet yıldırım
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. milanrapajc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle ben bu olayı denedim. 1100 kmlik yolum vardı bi 95 ile bir depoda 100 km az yapıyor araç.
    kubilay bey merhaba bende punto alma arefesindeyim 77hp benzinli fire motor ile uzun yolda 1100 km yaptığınızı mı belirtiyorsunuz??

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Standart Ynt: Benzinde Hangi Firma , Kaç Oktan Tercih Ediyorsunuz ?

Alıntı OAGP1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 oktan bulunmadığına göre, kesinlikle 97 oktan.
    Abi V-Power 100 oktan vardi 2005 -2006 yillarinda sen hatirlarsin muhakkak.

Su an ki 97'de isimizi goruyor ama o 100 oktanin tadi bir baskaydi. Arabanin dna'sini degistirirdi.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Oz Büyücüsü

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

Depo bitince bide shell 97 deneyeceğim bakalım bp nin 97 ile arasında fark varmı hiç kullanmadım shell in 97 sini.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı volume23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depo bitince bide shell 97 deneyeceğim bakalım bp nin 97 ile arasında fark varmı hiç kullanmadım shell in 97 sini.
    çok bi fark olacağını düşünmüyorum 97 ler genelde iyi. Ancak 95 likle kıyaslarsanız fark hissedersiniz....

bulent ozdemir
    safety car evoefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06 EPP 95
    Edilen teşekkür: 371

garanti kapsamında oldugu için evo ve c-max ta opet 97 kullandım...

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi V-Power 100 oktan vardi 2005 -2006 yillarinda sen hatirlarsin muhakkak.

Su an ki 97'de isimizi goruyor ama o 100 oktanin tadi bir baskaydi. Arabanin dna'sini degistirirdi.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Evet Cüneyt'ciğim, daha önceki arabalarımda ben hep 100 oktan kullanırdım ve hakikaten çok iyi bir performans alırdım. Şu anda da 97 oktan, turbo-aşırı besleme ve yaratabileceği riskler açısından da t-jet için en iyi seçim.

mehmet yıldırım
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. milanrapajc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yanlış biliyorsam lütfen düzeltin fiat puntolar için 95 oktan benzin tavsiye ediyor.Depo kapağında böyle bir uyarı olduğunu hatırlıyorum ?

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı milanrapajc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış biliyorsam lütfen düzeltin fiat puntolar için 95 oktan benzin tavsiye ediyor.Depo kapağında böyle bir uyarı olduğunu hatırlıyorum ?
    Doğru söylüyorsun. Ancak bu uyarı 95 oktan altını kullanmayın mahiyetli. Benzinin kalitesi oktan denilen birim ile ölçülür. En kalitelisi yani tavan 100 oktandır. 97 kullanmak aracı yıpratmaz.

mehmet yıldırım
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsun. Ancak bu uyarı 95 oktan altını kullanmayın mahiyetli. Benzinin kalitesi oktan denilen birim ile ölçülür. En kalitelisi yani tavan 100 oktandır. 97 kullanmak aracı yıpratmaz.
    Benim bildigim motorlar turkiye icin 95 oktana gore ayarlanmistir 97 veya ustunde avans vurma gibi problemler yasanabilir.kisaca 97 oktan 100 oktan arabayi ucurur diye bir kaide yok.bazi ulkelerde oktan daha dusuk olabilir.ulkemizdede gercekten 95 oktan satildigini dusunmuyorum

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

kullanma kılavuzunda minumum 95 oktan kullanın diyo maksimum diye bi ibare yok.

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Benim bildigim motorlar turkiye icin 95 oktana gore ayarlanmistir 97 veya ustunde avans vurma gibi problemler yasanabilir.kisaca 97 oktan 100 oktan arabayi ucurur diye bir kaide yok.bazi ulkelerde oktan daha dusuk olabilir.ulkemizdede gercekten 95 oktan satildigini dusunmuyorum
    Mehmet kardeş, avans vurma veya klepaj (detonasyon) yüksek oktanda değil, düşük oktanda ortaya çıkar. Sıkıştırmada düşük oktanlı benzin çabuk (erken) yanar ve detonasyon yaratır, yanma enerjisi düşüktür. Bu nedenle, tüm araçlarda ve hele aşırı beslemeli araçlarda bu durum daha da önem kazanır. Üstelik de modifiye edilmiş turbo beslemeli araçlarda, özellikle yüksek oktan gerekir ki, erken yanma ve dolayısıyla detonasyon olmaksızın yanma enerjisi de yüksek olduğundan, güvenli ve yüksek performans sağlar. 95 oktan ibaresi minimum anlamındadır.
    Konu OAGP1960 tarafından (30/01/2013 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Luc

mehmet yıldırım
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Mehmet kardeş, avans vurma veya klepaj (detonasyon) yüksek oktanda değil, düşük oktanda ortaya çıkar. Sıkıştırmada düşük oktanlı benzin çabuk (erken) yanar ve detonasyon yaratır, yanma enerjisi düşüktür. Bu nedenle, tüm araçlarda ve hele aşırı beslemeli araçlarda bu durum daha da önem kazanır. Üstelik de modifiye edilmiş turbo beslemeli araçlarda, özellikle yüksek oktan gerekir ki, erken yanma ve dolayısıyla detonasyon olmaksızın yanma enerjisi de yüksek olduğundan, güvenli ve yüksek performans sağlar. 95 oktan ibaresi minimum anlamındadır.
    orkun bey wikipedia da aşağıdaki gibir makale buldum benim söylediklerime çok paralel şeyler yazmışlar,bu oktan ekstra enerji değildir ne kadar oktan okadar hız gibir bir bağlantı maalesef yok.x
    Oktan sayısı - Vikipedi
    Konu milanrapajc tarafından (30/01/2013 Saat 09:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: x

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

orkun bey wikipedia da aşağıdaki gibir makale buldum benim söylediklerime çok paralel şeyler yazmışlar,bu oktan ekstra enerji değildir ne kadar oktan okadar hız gibir bir bağlantı maalesef yok.x
    Oktan sayısı - Vikipedi
    Mehmet kardeş, aktarmış olduğunuz yazıda benim de size aktardığım gibi, düşük oktanlı benzinin vuruntuya sebep olduğu yazılmakta. Yüksek oktanlı benzinin ise, avans derecesinden daha düşük derecede yani, geç yandığı ve bu yüzden vuruntuya değil, performans düşüklüğüne sebep olabileceği yazılmakta. Eğer 100 veya 97 gibi cadde koşulları için üretilmiş oktanda benzin kullanırsanız, özellikle de yüksek performanslı araçlarda avans derecesine uyumlu bir ateşleme ve yanma koordinasyonu sağlayarak, kaliteli ve uygun zamanlı yanmanın sağladığı yüksek enerji ile güvenli yüksek performans sağlayabilirsiniz.

mehmet yıldırım
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Mehmet kardeş, aktarmış olduğunuz yazıda benim de size aktardığım gibi, düşük oktanlı benzinin vuruntuya sebep olduğu yazılmakta. Yüksek oktanlı benzinin ise, avans derecesinden daha düşük derecede yani, geç yandığı ve bu yüzden vuruntuya değil, performans düşüklüğüne sebep olabileceği yazılmakta. Eğer 100 veya 97 gibi cadde koşulları için üretilmiş oktanda benzin kullanırsanız, özellikle de yüksek performanslı araçlarda avans derecesine uyumlu bir ateşleme ve yanma koordinasyonu sağlayarak, kaliteli ve uygun zamanlı yanmanın sağladığı yüksek enerji ile güvenli yüksek performans sağlayabilirsiniz.
    Orkun beycim turkiyede kullandigimiz enazindan fiatin motorlari 95 oktana gore uygulanmistir.97 100 oktan kullandiginizda performans artisi gibi bir durum soz konusu degildir. son olarak turkiyede gercekten 95 oktan benzin satildiginida zannetmiyorum

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

T-jet kullanıyorum,menzil için PO, performans için SHELL V POWER 97....
    Konu GRDEDE tarafından (30/01/2013 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

2 sene önceki anketlerde OPET açık ara önde giderdi. Artık öyle değil.

Benzin almamdaki ilk kriter tayibim PO,BP,Shell,Total istasyonlarından birinde bonus yada axesse 5 liralık kampanya düzenlerse ordan alıyorum. kampanyasız kaldığım süreler içinde bu dördünden hangisine denk gelirsem alıyorum.

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Orkun beycim turkiyede kullandigimiz enazindan fiatin motorlari 95 oktana gore uygulanmistir.97 100 oktan kullandiginizda performans artisi gibi bir durum soz konusu degildir. son olarak turkiyede gercekten 95 oktan benzin satildiginida zannetmiyorum

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Mehmet kardeş, ben daha önce de Fıat grubundan benzinli turbo ve 4 çekerli 94 ve 96 model Alfa Romeo 155 Q4 arabalarımda ve 2000 model Subaru İmpreza GT turbo arabamda 100 oktan kullandım ve en son da 2008 Fıat Grande Punto t-jet arabamda 100 oktan piyasadan kalktığı için 97 oktan benzin kullanmaktayım. Bana inanabilirsiniz ki 100 ve 97 oktan, 95 oktana göre belirgin bir performans farkı yaratıyor. Tecrübeyle de sabittir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12