Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 150 km de 50 TL lik mazot

Samed Şahiner
    samweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35 XX 986
    Edilen teşekkür: 1

Standart 150 km de 50 TL lik mazot

evet arkadaşlar GP 1.3 75 hp multijet active var yakıt şehir içi tüketim 50 tl lik mazot ile 150 km ucu ucuna yetiyor bu sizce iyi mi? göstergede 7.4 yazıyor şehir dışı uzun yol 30 tl ile 120 km yapıyor ekonomik dizel buysa bu aracı satıcam ben

Alper Şengül
    macman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 179

Aynan bende okadar yapıyorum istanbul trafiğinde 7.5 bazen 8.0 bile oluyor tamam çok trafiğe giriyorum ama oranlar bu

Samed Şahiner
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35 XX 986

peki bu arabayı linea yada fiorino ile karşılaştırmak ne kadar doğru? arkadaşta fiorino var aynı motor ile 50 tl mazotla 180-200 km yapıyorum diyor. aynı şekilde linealar da böyle nasıl oluyor bu?

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı samweb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar GP 1.3 75 hp multijet active var yakıt şehir içi tüketim 50 tl lik mazot ile 150 km ucu ucuna yetiyor bu sizce iyi mi? göstergede 7.4 yazıyor şehir dışı uzun yol 30 tl ile 120 km yapıyor ekonomik dizel buysa bu aracı satıcam ben
    şehir içinde bütün araçların yüksek yakması çok normal. Çok kısa bir mesafe yapıyor iseniz eğer(motor tam anlamıyla ısınmadan gitmek istediğiniz yere ulaşıyorsanız yani) bu şekilde yakması gerçek anlamda normal; her türlü ekonomik araç kısa mesafelerde ekonomik olmayan bir araca dönüşmekte. Uzun mesafe ise tam anlamıyla dizelin anavatanı; dizel aracın ekonomisini anlayacağınız yer yani. Geçen yıl 2.000 km'de iki depoya yakın yakıt harcamıştım; ki bu gerçekten ekonomik olduğunu gösteriyor aracın.45 lt yakıt ile yaklaşık olarak 1.000 km gidiyorsunuz bizim araçlarımızla.

Sürekli kısa mesafe yapacaksanız benzinli araca dönmenizi tercih ederim (ortalama 10.000 ile 15.000 km arasında); yok ben daha uzun yollar yaparım derseniz aracınızı tutun; kesinlikle ekonomik olduğunu anlayacaksınız uzun yolda diğer dizellere göre

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkin KURTULUŞ
    ErkinuA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34 UHB 22
    Edilen teşekkür: 25

4.25 olmuş mazotun litresi arabalarda kabahat yok kardeşim .

Samed Şahiner
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35 XX 986

Alıntı farukileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şehir içinde bütün araçların yüksek yakması çok normal. Çok kısa bir mesafe yapıyor iseniz eğer(motor tam anlamıyla ısınmadan gitmek istediğiniz yere ulaşıyorsanız yani) bu şekilde yakması gerçek anlamda normal; her türlü ekonomik araç kısa mesafelerde ekonomik olmayan bir araca dönüşmekte. Uzun mesafe ise tam anlamıyla dizelin anavatanı; dizel aracın ekonomisini anlayacağınız yer yani. Geçen yıl 2.000 km'de iki depoya yakın yakıt harcamıştım; ki bu gerçekten ekonomik olduğunu gösteriyor aracın.45 lt yakıt ile yaklaşık olarak 1.000 km gidiyorsunuz bizim araçlarımızla.

Sürekli kısa mesafe yapacaksanız benzinli araca dönmenizi tercih ederim (ortalama 10.000 ile 15.000 km arasında); yok ben daha uzun yollar yaparım derseniz aracınızı tutun; kesinlikle ekonomik olduğunu anlayacaksınız uzun yolda diğer dizellere göre
    kısa mesafeyi uzun mesafeden daha çok gidiyorum ve bu yüzden benzin&lpg ye döneceğim heralde.

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Gayet normal hava şartları trafikk etkenleri büyük faktör yakıt tüketimindee..

Samed Şahiner
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35 XX 986

Alıntı ErkinuA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4.25 olmuş mazotun litresi arabalarda kabahat yok kardeşim .
    bu da çok doğru bi yaklaşım. benzine kıyasla normalde olması gereken fiyatın çok çok üzerine çıktı mazot. şuan devlet benzinden 5 birim gelir elde ediyorsa mazottan 7 birim gelir elde ediyor. satamadığı benzin ve mazotu da yunanistana 1 tl den ihraç ediyor.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben en fazla 5,7 görüyorum oda şuanda kış döneminde. Sizin kullanış tarzınızda yada araçlarınızda bir sıkıntı olabilir mi arkadaşlar? 20 tl ye yaklaşık 90 küsür km yol yapıyorum Tabi bu ortalama hız agresif kullanım araç bakımı filtrasyonlar vb. etkenlerle değişkenlik gösterebilir.

Samed Şahiner
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35 XX 986

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben en fazla 5,7 görüyorum oda şuanda kış döneminde. Sizin kullanış tarzınızda yada araçlarınızda bir sıkıntı olabilir mi arkadaşlar? 20 tl ye yaklaşık 90 küsür km yol yapıyorum Tabi bu ortalama hız agresif kullanım araç bakımı filtrasyonlar vb. etkenlerle değişkenlik gösterebilir.
    one yaa arkadaş naptınız yaa walla böyle diyenleri duyunca moralim bozuluyor. aracımı çok narin ve devrinde vites değiştirerek kullanmama rağmen 7,4 yazıyor. yeni 60 bin bakımlarını yaptım çok iyi bir usta baktı arabaya ve araban çok güzel dedi neyi eksik yapıyorum ki..

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Kısa mesafelerde kullanıyorsanız bu değerleri görmeniz normal, dizel geç ısınır o yüzden kısa mesafelerde çok yakar.

Bendeki T-Jet bile şu an 27krş civarı yakıyor LPG'ile benzinli tüplü araca geçin bence hep kısa mesafe yapıyorsanız...

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

one yaa arkadaş naptınız yaa walla böyle diyenleri duyunca moralim bozuluyor. aracımı çok narin ve devrinde vites değiştirerek kullanmama rağmen 7,4 yazıyor. yeni 60 bin bakımlarını yaptım çok iyi bir usta baktı arabaya ve araban çok güzel dedi neyi eksik yapıyorum ki..
    Hocam aracı ben işe giderken kullandığımda en aşşağı 30 km yapıyorum. Haliyle motor ısınıyor. Kısa mesafede kullanmıyorum. Gerçi ben 2500 deviri geçmem ve gaz pedalına abanmıyorum. Abanırsam tabikide yakıtım artıyor. Aracımı 2. el aldım 2006 model ve şuan 85000 de. uzun yolda 4.1 ortalamayıda yakaladığım oldu. Sadece gaza istikrarlı şekilde basıyorum. Sol şerit yerine orta şeridi kullanıyorum geçmek istiyen geçiyor geç hızlanıyor az yakıyor misali yani

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla bu multijet kullanan arkadaşların yorumlarını görünce fire motora dua ediyorum.Daha bir de multijetler ekonomik diye dıesel e geçmeyi düşünüyordum ama 7.5,8 litreleri görünce benzin+lpg li bir punto multijet'e 10 defa değer diyorum.Benim 150 km yakıt ortalamam 6.8 litre.Üstelik bugün neredeyse 2-3 saat gaziantep şehir merkezinde 10 larca trafik lambası,kavşak,tepe,trafik yoğunluğu içinde kullanmama rağmen 6.8 litre.Belki arkadaşlar istanbul tarafiğinde kısa mesafede sert kullandığımız için böyle diyecekler ama ben de öyle tasaaruf yapacağım diye fazla dikkat etmeden kullanan biri olduğuma göre ve de sitede tüm yazılanları görünce diyorum ki hangi şartlar altında olursa olsun bir multijet kesinlikle benzin+lpg li bir fire motor kadar tasarruflu değil.Amacım polemik çıkarmak değil ama arkadaşlar neredeyse benzinde kullanarak multijetle aynı yakıt ortalamasını yakalıyoruz.işin içine bir de lpg girdiğinde her durumda fire motor multijetden tasarruflu.

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

93 TL 420 km yol

VE uzun suredeir boyle durumdayım.

İspati vardır fotografları koyabilirim.

Gecen cuma fulledim.Dun aksama kadar 425 kmyol yaptım.Totalden alıyorum aynı pompaya gittim yine fulledim eski kara duzen hesabı.Tık diye attıgı yerde bıraktırdım.Gecen haftada oyle bıraktırmıstım.

Ve bunu izmirde sehir içinde yogun trafikte yasadım.

Her gun işe git gel 60 km yol yapıyorum.Ve sabah aksam yogun trafikte geciyiriyorum yolu.

ve bu 425 kmyi 11.54 saatte gitmişim.Dusun yogunlugu.Ortalama 30 hız ile.

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Şehir içi bende o civarlardayım hatta 150'yi göremediğim çok oldu 50 tl'ye..

hep şehir içi vites 1-2-3..

kısa mesafe motor ısınmıyorsa benzin lpg en iyi çözüm

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    93 TL 420 km yol

VE uzun suredeir boyle durumdayım.

İspati vardır fotografları koyabilirim.

Gecen cuma fulledim.Dun aksama kadar 425 kmyol yaptım.Totalden alıyorum aynı pompaya gittim yine fulledim eski kara duzen hesabı.Tık diye attıgı yerde bıraktırdım.Gecen haftada oyle bıraktırmıstım.

Ve bunu izmirde sehir içinde yogun trafikte yasadım.

Her gun işe git gel 60 km yol yapıyorum.Ve sabah aksam yogun trafikte geciyiriyorum yolu.

ve bu 425 kmyi 11.54 saatte gitmişim.Dusun yogunlugu.Ortalama 30 hız ile.
    Başkan hastayım senin tüketime vallahi ah nerde bende o tüketimler ben istanbul - izmit - kefken arası 80 - 90 km arası hız sabitleyiciyle 80 liraya 534 km yapmıştım o tüketimden sonra öyle şeyler hele şehir içi hiç yaşamadım
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ynt: 150 km de 50 TL lik mazot

Bende sizinle aynı degerlere sahibim. Hatta 8.5lt tuketimim malesef. 3km mesafede kullanıyorum.

Send to mobile

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu multijet kullanan arkadaşların yorumlarını görünce fire motora dua ediyorum.Daha bir de multijetler ekonomik diye dıesel e geçmeyi düşünüyordum ama 7.5,8 litreleri görünce benzin+lpg li bir punto multijet'e 10 defa değer diyorum.Benim 150 km yakıt ortalamam 6.8 litre.Üstelik bugün neredeyse 2-3 saat gaziantep şehir merkezinde 10 larca trafik lambası,kavşak,tepe,trafik yoğunluğu içinde kullanmama rağmen 6.8 litre.Belki arkadaşlar istanbul tarafiğinde kısa mesafede sert kullandığımız için böyle diyecekler ama ben de öyle tasaaruf yapacağım diye fazla dikkat etmeden kullanan biri olduğuma göre ve de sitede tüm yazılanları görünce diyorum ki hangi şartlar altında olursa olsun bir multijet kesinlikle benzin+lpg li bir fire motor kadar tasarruflu değil.Amacım polemik çıkarmak değil ama arkadaşlar neredeyse benzinde kullanarak multijetle aynı yakıt ortalamasını yakalıyoruz.işin içine bir de lpg girdiğinde her durumda fire motor multijetden tasarruflu.
    tüp bencede daha tasarruflu.

1 gün boyunca lpg'li ibiza kullanmak zorunda kalmıştım.

dizel ibizam 1,4 80 beygir
    tüplü olan ise 1,4 85 beygir

40 lira gaz ile izmit - istanbul ~ istanbul izmit yaptım 204 kilometre. 20 liralıkta benzin vardı 62 km'de benzinle yaptım toplamda 266 km 60 liraya geldi.

aynı güzergahta kendi arabamla 50 liraya 200-210'da falan kalıyorum ve kendi arabamla daha yavaş geliyorum tüplüyü bi süre epey sıkıştırdım gebzeden kurtköye kadar
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

20. 20/01/2013, 11:27

Sebep
    yanlış konu

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

dediğin oranlar çok yuksek bence. şirket aracı olarak ta punto kullanıyorum ve benle birlikte birçok kullanan var genelde şehir içi kullanılır bunlara rağmen ortalama 5,8 . bence aracın map sensörü maf sensörü hava filitresi ve özellikle enjektör gibi yakıtı etkileyecek yerlerine bir daha baktır derim.

ABK
    Ziyaretçi ABK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart 150 km de 50 TL lik mazot

Dizel hep aklının bir kenarında kalan biriyim ama yazdıklarınızla LPG'ye devam demem gerektiğini anlıyorum. Çünkü uzun mesafeyi nadir yapıyorum. Ş.içi 0,24 kr/km, Ş.dışı (CC ile sabit hız) 0,20-0,21 kr/km

Sent from my iPhone using

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

motorun komple ısınmasını bekledikten sonra hareket edersek kısa mesafede yakıt tasarrufu olur mu?
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

Sayfa 1/3 123 SonSon