13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: A Enerji

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Standart A Enerji

Arkadaşlar bu odtü tarafından da onaylanan A enerji yakıt tasarruf cihazını kullanan var mı?
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

Onur Genç
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51

Yakıt fiyatlarını sıkıntı yapan yok anlaşılan

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

ben çok güvenemiyorum, radyolarda habire reklamları çıkıyo.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Genç
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51

Bugün de gazete de gördüm. Sürekli reklamını görünce merak ettim kullanan var mı acaba diye önümüzde ki ay almayı düşünüyorum bakalım ne olacak?

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yanlış anlamayında ben bişi olucağını sanmıyorum. Uzun zamandır piyasalarda böyle cihazlar var , alıp kullanan arkadaşlarım ve aileleri oldu ancak bir taneside az yaktım vs bişi demedi.

Onur Genç
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51

doğrudur ben de öyle tahmin ediyorum da o kadar belge almış merak ettim

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Alıntı onurgenc87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün de gazete de gördüm. Sürekli reklamını görünce merak ettim kullanan var mı acaba diye önümüzde ki ay almayı düşünüyorum bakalım ne olacak?
    Bence acele etme, bana sanki piyasaya sürülmüş para tuzağı gibi geliyo, malum otomotiv ülkemizde büyük sektör,
    Diğer sitelerde bi ara yorumlarına denk gelmiştim herhangibir değişikliğin olmadığını yazmışlardı, öyle olsa bile mutlaka taksiciler dolmuşcular bu cihazları kullanırlardı ama hiç duymadım kullandıklarını ...

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Bundan 7-8 sene önce bir arkadaşım yurt dışından hem kendisine hemde benim aracıma getirtmişti ve hevesle benim arabama takmıştı. Ben hiç birşey fark etmedim.
    zaten odtünün raporlarında bile fark edecek kadarda düşük tüketmediğini raporlamışlar, %6. 100km mesafe yerine 106km gidebilmek herkesin fark edeceği birşey olmasa gerek.

Daha sonra merak edip içini açıp bakmıştım, sadece 2 adet mıknatıs vardı.

Edit : Belgeleri inceliyorumda CE ve iso belgesi zaten üretim aşamasının kaliteli olması, kurumsal özellikler taşıyan bir kurum tarafından üretildiği vs. gibi bir onay belgesi. Yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Emisyon test raporunun hangi şartlarda alındığını kim garanti edebilir ?

Geriye sadece odtüden alınmış rapor kalıyor diye düşünüyorum.
    Konu tyilgin tarafından (18/01/2013 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türküm diyene.

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

ligradyo da reklamı vardı şebnemin marketiydi sanırım, avrupadaki araçların % 60'ı bu cihazdan kullanıyo diye bana biraz palavra gibi geldi, avrupadaki yakıt fiyatları kendi gelir seviyelerine göre zaten çok düşüktü, 2011 de almanya ya gitmiştim oradaki türklere ne kadar maaş aldıklarını sorduğumda 2000-2500 € civarında aldıklarını söylemişlerdi, bide mazot benzin fiyatlarına bakmıştım euro diesel=1.50 € // benzin=1.54 € lpg hiç denk gelmedim, birde bizim durumumuza bakın böyle cihazların ülkemizde satılması çok normal

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ligradyo da reklamı vardı şebnemin marketiydi sanırım, avrupadaki araçların % 60'ı bu cihazdan kullanıyo diye bana biraz palavra gibi geldi, avrupadaki yakıt fiyatları kendi gelir seviyelerine göre zaten çok düşüktü, 2011 de almanya ya gitmiştim oradaki türklere ne kadar maaş aldıklarını sorduğumda 2000-2500 € civarında aldıklarını söylemişlerdi, bide mazot benzin fiyatlarına bakmıştım euro diesel=1.50 € // benzin=1.54 € lpg hiç denk gelmedim, birde bizim durumumuza bakın böyle cihazların ülkemizde satılması çok normal
    Almanya' da benzin pahaliymis. Amerika ortalamasina (eyaletten eyalete farkliliklar gosteriyor) gore litre fiyati suan 1.45TL civarinda. Bence %6 lik bir iyilestirme hic fena sayilmaz. Neticede "energy saver" adi altinda satilan lastikler %5 civarinda yakit tasarrufu saglamasina ragmen, satin almada onemli bir etken oluyor. Eger surekli uzun bir zaman bu ekonomiyi sagliyabiliyorsa vede fiyatida uygunsa dusunulebilir. Oyle yakit sistemine katalizor mayetinde takilan bir cihazdan da yukse bir olcude tasarruf yapmasi beklenemez, termodinamik anlamda bakildiginda dusuk verimlilikle yanmis yakit miktari %1-2 seviyesini gecmez.

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Alıntı ms777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya' da benzin pahaliymis. Amerika ortalamasina (eyaletten eyalete farkliliklar gosteriyor) gore litre fiyati suan 1.45TL civarinda. Bence %6 lik bir iyilestirme hic fena sayilmaz. Neticede "energy saver" adi altinda satilan lastikler %5 civarinda yakit tasarrufu saglamasina ragmen, satin almada onemli bir etken oluyor. Eger surekli uzun bir zaman bu ekonomiyi sagliyabiliyorsa vede fiyatida uygunsa dusunulebilir. Oyle yakit sistemine katalizor mayetinde takilan bir cihazdan da yukse bir olcude tasarruf yapmasi beklenemez, termodinamik anlamda bakildiginda dusuk verimlilikle yanmis yakit miktari %1-2 seviyesini gecmez.
    benim kıyaslamam türkiye almanya gelir seviyelerine göre oradaki bi işçi ortalama 2000 € maaşa göre 1.55 € çokta pahalı sayılmaz, birde türkiyedeki bir işçinin aldığı maaşa ortalama 900 tl dersek ve 4.65 tl benzin bizimki çok uçuk,
    yani akaryakıt fiyatları aynı bile değil ama gelirler kat kat farklı, diğer ülkelerle kıyaslanırsa
    3 gün önceki haber, portalhaber sitesinden alıntı :
    Dünya’daki benzin fiyatları, En pahalı benzin Türkiye’de
    Aşağıdaki infografikte bütün ülkelerin kullandığı petrolun fiyatını görebilirsiniz. Grafikteki değerler euro cent olarak gösterilmiş, 100′e bölerek kullanılan petrolun kaç euro olduğunu görebilirsiniz…
    Dünya’da en ucuz benzini Venezuela, İran ve Suudi Arabistan kullanıyor.
    Dünya’da en pahalı benzini ise Danimarka,İtalya,Norveç ve Türkiye kullanıyor.
    En pahalı petrol fiyatı an itibariyle 224 cent, 2.24 euroluk fiyatla maalesef Türkiye’de.
    Türkiye’de petrolün fiyatının bu kadar yüksek olmasının sebebi, maalesef ki alınan yüksek vergi…
    Konu ligdevi tarafından (18/01/2013 Saat 01:31 ) değiştirilmiştir.

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim kıyaslamam türkiye almanya gelir seviyelerine göre oradaki bi işçi ortalama 2000 € maaşa göre 1.55 € çokta pahalı sayılmaz, birde türkiyedeki bir işçinin aldığı maaşa ortalama 900 tl dersek ve 4.65 tl benzin bizimki çok uçuk,
    yani akaryakıt fiyatları aynı bile değil ama gelirler kat kat farklı, diğer ülkelerle kıyaslanırsa
    3 gün önceki haber, portalhaber sitesinden alıntı :
    Ben onda hem fikirim. Kesinlikle Turkiyede otomobil sahibi olmak buyuk kulfet. Sadece benzinden alinan vergiler asir olmakla kalmiyor, yillik alinan motorlu araclar vergisi ve alirken odenen OTV de cok fazla.

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Bu arada aracımın vergisi (2006) 95 tl den 101 tl ye yükselmiş mtv zammıda gördük ya helal olsun bu hükümete, durmak yok yiyişe devam

Yer imleri

Yer imleri