Sayfa 1/4 1234 SonSon
61 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bendemi problem var yoksa bu puntolar çokmu yakıyor?

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bendemi problem var yoksa bu puntolar çokmu yakıyor?

eski 75 lik puntom 100 km de 10 litre yakardı. Hatta konusunu bile açmıştım. 90 lık puntodada değişen bir şey yok. araba ok gibi fırlıyor yerinden performansı iyi..Şu anda ortalama tiketimim 9.7 litre. nerde kaldı dizelin ekonomisi? aracım yeni bakımdan çıktı herhangi bir sorunuda yok..

Bugünün tarihi

ortalama tüketim

düzeltme 10 km / L şeklindeymiş yol bilgisayarı , 100 Km /L olarak düzelttim durum daha vahim

ortalama hız

seyehat süresi 10 saat 33 dakika

yapılan yol ( 10 .5 saatte

Konu Ziyaretçi048 tarafından (06/01/2013 Saat 15:09 ) değiştirilmiştir.

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Ortalama hızına göre iyi abi

Çok durk kalk'a mı kaldın abi naptın?

Ortalama hızım 37 iken 70 km hızla giderek ortalamamı 4.4'e düşürdüm e5'de
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Hüseyin GÜNDOĞDU
    seastar1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 276

hüsamettin hocam 9.7 litreyi sehiriçi bu hava şartlarında t-jette yapıyorum.dizel araçta 9.7 lt banada çok geldi.
    Dünyayı iki elinin arasına alabilirmisin? dediler.Bizde GALATASARAY atkısı açtık...

Ziyaretçi048

Şehir küçük olunca gittğimiz yerler belli. max 3. vites görüyoruz. Bu kadar fazla yakmaması lazım anlamadımki ben bu işten bişi. her hafta 50 liralık mazot gidiyor yahu

Ziyaretçi048

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama hızına göre iyi abi

Çok durk kalk'a mı kaldın abi naptın?

Ortalama hızım 37 iken 70 km hızla giderek ortalamamı 4.4'e düşürdüm e5'de
    1 yıldır punto kullanıyorum bir kere o ortalamayı göremedim. En düşük 4.5 görmüştüm oda Ankara-Bartın arası 90 la gelerek şehir içinde asla 8 litre altına düşemiyorum

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

e5'e falan çıkmadığım zaman bendede öyle abi gayet normal o değerleri göstermesi.

Dün e5'e çıkmadan önce bulunduğum semtte dolandım bi 10 15 km kadar. Vitesi nadiren 3'e alıyorum bende

Ortalamam 12 litreleri gösteriyordu. Daha fazla gösterdiğide oldu..

50 liralık mazota 150 - 160 km anca yapıyorum e5'e çıkmadan şehir içinde max. 3.vitesi gördüğüm vakitler

ey gidi günler zamanında 50 liralık mazota şehir içi 300 kilometre yapardık
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ziyaretçi048

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e5'e falan çıkmadığım zaman bendede öyle abi gayet normal o değerleri göstermesi.

Dün e5'e çıkmadan önce bulunduğum semtte dolandım bi 10 15 km kadar. Vitesi nadiren 3'e alıyorum bende

Ortalamam 12 litreleri gösteriyordu. Daha fazla gösterdiğide oldu..

50 liralık mazota 150 - 160 km anca yapıyorum e5'e çıkmadan şehir içinde max. 3.vitesi gördüğüm vakitler

ey gidi günler zamanında 50 liralık mazota şehir içi 300 kilometre yapardık
    O zaman normal yani bu değerler.. Bizde e5 yok.. çevre yolu var ama oraya çıkan kim çevre yolu dediğimde 1 km lik düzlük yol .. 50 liralık mazotla 300 Km yine yapıyor ama düz yolda şehir içi max 150-170 km falan

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Alıntı eisenheim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman normal yani bu değerler.. Bizde e5 yok.. çevre yolu var ama oraya çıkan kim çevre yolu dediğimde 1 km lik düzlük yol .. 50 liralık mazotla 300 Km yine yapıyor ama düz yolda şehir içi max 150-170 km falan
    aynı kullanımlarla aynı km'leri yapıyormuşuz abi o zaman sıkıntı yok demektir benim araçtada allaha şükür bi sıkıntı yok gibi gözüküyor. Havalardan ve çok dur kalka kaldığımız için böyle

2012 Haziran'da 80 liraya 534 km yol yapmış bi delikanlıyım bende

Uzun yol ve 80 km'ye hız sabitleyici
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ziyaretçi048

neyse kış geçsin bakcaz bi çaresine artık... aslında yakıttan şikayetçi değilim ama biri geliyor ulen ben şehir içinde 5 litre yakıyorum 6 yakıyorum diyor ya o zaman tepem atıyor. yahu biz başka bir arabayamı biniyoruz?

duruşu yeter

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

neyse kış geçsin bakcaz bi çaresine artık... aslında yakıttan şikayetçi değilim ama biri geliyor ulen ben şehir içinde 5 litre yakıyorum 6 yakıyorum diyor ya o zaman tepem atıyor. yahu biz başka bir arabayamı biniyoruz?

duruşu yeter
    Kesinlilke abi

Yakaladıkları en düşük değeri yazıyorlar sanki devamlı öyleymiş gibi
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ziyaretçi048

Birkanım sen seatı satmıştın yanlış hatırlamıyorsam. İptalmi oldu o satış? Dh dede yazdım ama cevap vermedin. Yarın izinliyim sen bilirsin buluşma varmı bir yerde akşama kadar evde pinekleyeceğime geliyim bende

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Hüsamettin hocam bana kalırsa sen biraz sert kullanıyorsun bunun yanında yaşadığın yerde çok az km yapman bunun yanında kış şartları olunca bu ortalamaları buluyor gibi geliyor bana..ayrıca ortalama hızın da çok düşük zaten..yalnız benzinli kullansan ortalaman ne olurdu merak da etmiyor değilim

Ziyaretçi048

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüsamettin hocam bana kalırsa sen biraz sert kullanıyorsun bunun yanında yaşadığın yerde çok az km yapman bunun yanında kış şartları olunca bu ortalamaları buluyor gibi geliyor bana..ayrıca ortalama hızın da çok düşük zaten..yalnız benzinli kullansan ortalaman ne olurdu merak da etmiyor değilim
    Tayfun hocam 2 yıl BMW 3.18 kullanmış biri olarak rekorum 20 Tl lik LPG ile 17 Km motor ısınıncaya kadar harcanan benzini saymıyorum

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Hocam hesabı yanlış yapmışsın sanırım, 100 km ye yaktığın yakıt 10.30 lt, yol bilgisayarındaki (9.7 km / lt) yani 1 litreyle gidilen mesafe, yani siz 1 lt mazotla 9.7 km geziyosunuz, sol difrizör taraftaki menü düğmelerinden lt/100km şeklinde ayarlayabilirsiniz,
    sizin yaktığınız yakıt aslında 10.30 lt / 100km litre fiyatını 4.25 tl den baz aldım ..
    ama sizin normalde bu hızlarda max 8-9 lt geçmemesi lazım aynı motora sahibiz 90lık 6 ileri üstelik araç yazılımlı ve ort. tük. 6.1 lt / 100km, ort. hız 22 km/h çok devirli mi kullanıyosunuz acaba ?

Ziyaretçi048

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam hesabı yanlış yapmışsın sanırım, 100 km ye yaktığın yakıt 10.30 lt, yol bilgisayarındaki (9.7 km / lt) yani 1 litreyle gidilen mesafe, yani siz 1 lt mazotla 9.7 km geziyosunuz, sol difrizör taraftaki menü düğmelerinden lt/100km şeklinde ayarlayabilirsiniz,
    sizin yaktığınız yakıt aslında 10.30 lt / 100km litre fiyatını 4.25 tl den baz aldım ..
    ama sizin normalde bu hızlarda max 8-9 lt geçmemesi lazım aynı motora sahibiz 90lık 6 ileri üstelik araç yazılımlı ve ort. tük. 6.1 lt / 100km, ort. hız 22 km/h çok devirli mi kullanıyosunuz acaba ?
    Halil bey yol bilgisayarı 10km/L şeklinde ayarlıymış. Düzelttim.100/L şeklinde şimdi. Yanlız durum dahada vahim oldu 10.3 litre

Konu Ziyaretçi048 tarafından (06/01/2013 Saat 15:08 ) değiştirilmiştir.

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

map sensörü ve debimetre temizliği yaptınızmı hiç, dün akşam yapan arkadaş 3 litre civarında bir düşüş olduğunu söyledi.
    80000 den sonra temizlenmesi gerektiğini söylüyorlar. Sizinkide benim araç gibi 120k yı devirmiş maşallah.
    Ne mutlu Türküm diyene.

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Birkanım sen seatı satmıştın yanlış hatırlamıyorsam. İptalmi oldu o satış? Dh dede yazdım ama cevap vermedin. Yarın izinliyim sen bilirsin buluşma varmı bir yerde akşama kadar evde pinekleyeceğime geliyim bende
    Abi görmüştümde o sırada işim vardı yazamadım sonra kaynadı gitti

Geri aldım abi sonra, detayları yine müsait bi vakitte anlatırım

Sen gel senin için yaparız bi buluşma abi ayıp ediyosun gerçi yarın finallerim başlıyor ayrı mesele
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ziyaretçi048

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

map sensörü ve debimetre temizliği yaptınızmı hiç, dün akşam yapan arkadaş 3 litre civarında bir düşüş olduğunu söyledi.
    80000 den sonra temizlenmesi gerektiğini söylüyorlar. Sizinkide benim araç gibi 120k yı devirmiş maşallah.
    Aracı alır almaz yaptığım ilk iş debimetre ve Map sensörü temizliği oldu. Kendim balata spreyi ile temizledim. aracın gidişinde sorun yok zaten. 2500 devirden sonra 4000 e kadar soluksuz yapıştırıyor..7 yaşına girmiş dizel araç 120 bin Km gayet normal bir Km bence. Sahibinden.com 2009-2010 model 150 bin Km lerde punto kaynıyor

ONUR HAN
    ritimsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    CBV
    Edilen teşekkür: 20

walla ben 3. puntomu aldım ve ort. 5.8 civarında. ki ben fazla olduğunu düşünüyorum. daha önceki puntomda 4.9 civarındaydı. şu an çalıştığım yerde iniş çıkış bol olduğundan sarfiyat böyle diyordum. sizde bir sıkıntı olmasın beyler?

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Halil bey yol bilgisayarı 10km/L şeklinde ayarlıymış. Düzelttim.100/L şeklinde şimdi. Yanlız durum dahada vahim oldu 10.3 litre

Hocam 10.3lt çok ciddi rakam, bazen debimetreyi temizlemekte yetmiyo değişim isteyebilir, ben aracımı yazın aldığımda tüketim 8 lt civarıydı, bosch car serviste debimetreyi değiştirdiler bir hafta içinde de cemal abiye yazılım attırdık tüketim 5.5-6 lt yi geçmedi, ara ara agresif genelde sakin kullanırım,
    bence debimetreyi değiştirerek başlayabilirsin, en azından yenilenmiş olur
    Konu ligdevi tarafından (06/01/2013 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/4 1234 SonSon