Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bendemi problem var yoksa bu puntolar çokmu yakıyor?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bu arada Hüsamettin hocam sen 120 bin bakımını yaptın mı bunun biliyorsun 60-120 bin bakımları arabanın canı gibi birşey..

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada Hüsamettin hocam sen 120 bin bakımını yaptın mı bunun biliyorsun 60-120 bin bakımları arabanın canı gibi birşey..
    120000 de kayışlar(kaç tane ise), sıvılar, filitreler, yağlar gerekli ise fren balataları
    değişmesi olmazsa olmaz hangileri acaba merak ettim, servis m.jetlerin ya 6 yılı yada 160bin km yi doldurduğu taktirde triger zincirinin değişmesi gerektiğini söylemişti benimkide 2006 120 binde ve servise göre trigerinin değişmesi gerektiği,
    acaba aramızda 6 yaşını geçipte 160 bin kmye varmamış triger zinciri değiştiren yada değiştirmeyen arkadaşlar varmıdır bilgilendirirlerse sevinirim bence çok önemli bi detay herkes bilgilenmiş olur

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hüsamettin abi o değerler yaptırdığın debimetre ve valf temizliğinden sonra artmış olabilir 1000 1500 km sonra normale döner diye düşünüyorum. Ben servise sorduğumda yakıt artışı olucaktır ama normalede döner dedi oldu ve döndü.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120000 de kayışlar(kaç tane ise), sıvılar, filitreler, yağlar gerekli ise fren balataları
    değişmesi olmazsa olmaz hangileri acaba merak ettim, servis m.jetlerin ya 6 yılı yada 160bin km yi doldurduğu taktirde triger zincirinin değişmesi gerektiğini söylemişti benimkide 2006 120 binde ve servise göre trigerinin değişmesi gerektiği,
    acaba aramızda 6 yaşını geçipte 160 bin kmye varmamış triger zinciri değiştiren yada değiştirmeyen arkadaşlar varmıdır bilgilendirirlerse sevinirim bence çok önemli bi detay herkes bilgilenmiş olur
    hocam 120 bin bakımı çok çok önemli gerçekten bence serviste yada gibi tanıdık temiz çalışan bir ustada yaptırmak gerekli diye düşünüyorum..trigier değiştiren arkadaşlarımız sitede vardı ses yapıyor genelde yüksek km li araçlarda onun için değiştiriyorlar..

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu arada ist. damısın abi sem?

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayfun hocam tüm filtreler yağı balatalar kayışlar değişti araçta. Yağı ve tüm filtreleri ben değiştirdim , balatalar ve kayış eski sahibinde değişmiş. Servis kayıtlarında çıktı. Ben içim rahat olsun diye sadece yağı ve filtrelrin değiştirdim

Zincir eski puntomda değiştirtmiştim ses yapmaya başlamıştı. Bunda bırakın zincir sesini motor ısındıktan sonra motor sesi bile duyulmuyor patronumun 1.3 2012 model corsası var o bile benim 120 bindeki aracımdan çok daha fazla sesli çalışıyor.

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüsamettin abi o değerler yaptırdığın debimetre ve valf temizliğinden sonra artmış olabilir 1000 1500 km sonra normale döner diye düşünüyorum. Ben servise sorduğumda yakıt artışı olucaktır ama normalede döner dedi oldu ve döndü.
    map sensörünü ve debimetreyi kendim aldığım gün yağı değiştirdikten sonra temizledim. İkisinide söktüm balata spreyiyle temiledikten sonra kurumasını bekleyip taktım. Aracın performans konusunda sıkıntısı yok zaten. 75 likten sonra zıpkın gibi geliyor bana

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ist. damısın abi sem?
    Yok burak ben Bartın'dayım. Yarın izinliydim her tarafta gece kar geliyor yoğun diye haber okuyunca iznimi iptal etttirdim. ne yapcam izin günümde evdemi oturacam Kar lastiğide yok..çalışıyım bari havalar düzelince kaçarım şehir dışına dedim

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı eisenheim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yok burak ben Bartın'dayım. Yarın izinliydim her tarafta gece kar geliyor yoğun diye haber okuyunca iznimi iptal etttirdim. ne yapcam izin günümde evdemi oturacam Kar lastiğide yok..çalışıyım bari havalar düzelince kaçarım şehir dışına dedim
    Zaten müsait olduğun bir zamanda İstanbula da bekliyoruz..

Ziyaretçi048

Zaten müsait olduğun bir zamanda İstanbula da bekliyoruz..
    Tayfun hocam yarın kar problemi olmasaydı valla gelicektim. birkaç saygıdeğer kardeşim de var forumda mini buluşma yapıcaktık Kar şimdi bastırır rezil olurum yollarda kar lastiğide yok artık buluşma yapıldığı bir güne denk getirip gelicem inşallah

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı eisenheim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun hocam yarın kar problemi olmasaydı valla gelicektim. birkaç saygıdeğer kardeşim de var forumda mini buluşma yapıcaktık Kar şimdi bastırır rezil olurum yollarda kar lastiğide yok artık buluşma yapıldığı bir güne denk getirip gelicem inşallah
    Aynen buluşma olduğu zamana denk getir bende daha 1 buluşmaya gidebildim yahu

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

Bence yol bilgisayarinizda problem var ne kadar sert kullansanizda multijet 75 hp punto 10 lt yi gormez tabi 160 ve uzeri uzun sure seyyehat etmezseniz

sent from my new ipad

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Daha önceki aracınızla ilgili de buna benzer bir konu vardı sanırım.
    Kastamonu'dan bir üyemize ait de benzer bir durum vardı. Her ikisi için de aynı yorumlarımı tekrarlıyorum...

Multijet muadillerine göre geç ısınan bir motor. O yüzden kısa mesafe kullanımlarında birazcık fazla yakıyor..
    Bu yüzden size dCi önermiştim(Onun yakacağı da 8-8.5lt'dir) ama siz renault'u gerçekten hiç sevmediğinizi çok net ortaya koydunuz

20'nin altındaki ortalamalarda 10lt civarı yakması çok normal.. Bu birçok motor için geçerli bir durum.

Benim istatistiklerimde hıza bağlı aracımın yakıt tüketimini vermiştim bir konuda onu da ekliyim. Ortalama hız düştükte yakıt artar, olay bu kadar.

Konu celenlee tarafından (07/01/2013 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Hüsamettin abi burak abiylede konuşuruz bi dahaki buluşma vaktini sanada uygun bi vakit yapmaya çalışırız sen geldiğin vakite denk gelsin hem yüz yüze tanışmış oluruz hem arabanla uzun yol ölçümü yaparsın )

İlla arabayla gelmenede gerek yok sıkıntı olacaksa bi puntonun yerini tutmasada ibizayla istediğin yere gider geliriz sıkıntı yok
    Konu Birkan61 tarafından (07/01/2013 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Hocam 10.3lt çok ciddi rakam, bazen debimetreyi temizlemekte yetmiyo değişim isteyebilir, ben aracımı yazın aldığımda tüketim 8 lt civarıydı, bosch car serviste debimetreyi değiştirdiler bir hafta içinde de cemal abiye yazılım attırdık tüketim 5.5-6 lt yi geçmedi, ara ara agresif genelde sakin kullanırım,
    bence debimetreyi değiştirerek başlayabilirsin, en azından yenilenmiş olur
    Debimetreyi kaça değiştirdiniz ?
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debimetreyi kaça değiştirdiniz ?
    120 tl bosch marka..
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi puntonun yerini tutmasada ibizayla istediğin yere gider geliriz sıkıntı yok
    Kardeşim senin ruhun puntocu, yol yardım gibisin
    Ne mutlu Türküm diyene.

Birkan GENÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim senin ruhun puntocu, yol yardım gibisin
    Yolda kalan olursa çekiciye falan para vermesin babamda minibüste var her yere çekeriz hehehe

İbiza yerine punto alsaydım 4. puntom olacaktı abi..

╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

yok ölebisi
    Sakin ve Öfkeli altanasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

hocam benim arabada o civarlarda idi hava akışmetresi ve o map sensörünü temizleyince 5.6 - 6,1 lere düştü

bende şehir içi kısa mesafe kullanıyorum değerler 6.3 ün üzerine çıkmış değil

Ziyaretçi048

Bugün gittim elektrikçiye söktüm tekrar map sensörünü ve akışmetreyi. Bir güzel temizledim tekrardan balata spreyiyle. Yol bilgisayarını sıfırladım. 50 km sonra bakalım son durumu ne olacak..

Bu arada istanbul buluşması işi yattı gibi. Anca yaz ayına. Önümüzdeki günlerde İzmire gitmem kesin gibi. Dün akşam kuzen aradı deniz kuvvetlerinde astsubay. O davet etti. İzin hakkımı İzmirden yana kullanacağım. a baktırırım artık

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi048

Şimdi Fiat Çaycuma servisinden geliyorum. Karbon clean yaptırdım. Uzun yol tüketimi 120 Km civarı 6.0 litre. Bartına girdim bir daha sıfırladım işyerinin önüne çektim aracı daha kötü durum 100/L 11.2 litre eyvah eyvah rekora koşuyorum

Ziyaretçi048

yakıt tüketimim çıldırdı sıfırlayıp çarşıda 2 tur attım sonuç

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon