Sayfa 1/2 12 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Şehir içi yakıt tüketimi hk.

Mustafa KURT
    taka1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

Standart Şehir içi yakıt tüketimi hk.

Merhaba arkadaşlar.
    Şehir içi yakıt tüketimim 6.8 sürekli daha aşağısını göremiyorum resmen. Genelde 2700devirde vites değiştiririm 2.viteste agresif olarak gaza sonuna kadar yüklendiğimde oluyor ara ara. NEden kaynaklanıyor olabilir acaba?
    Not: Şehir içinden kastım 1,2,3. vites aralığındadır..

Efe ERDEM
    efe_erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

Bana normal gibi geldi sadece 1 2 3.vites ve arada yuklenıyorsan gayet ıyı bı rakam bence. Aynısını benzınlıyle yapınca 10 lıtre dolaylarında oluyor cunku.

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Bende sürekli şehir içinde kullanıyorum eskişehirde, en fazla gördüğüm 5.2 lt/100km en düşükte 5.0 lt/100km oldu. hele bir dizeli agresifte kullansan sizin değerlerinizi görmesi biraz zor gibi geliyor bana, birde ben bakımı şu anda 1700km geçmişken bu değerler var

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı taka1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Şehir içi yakıt tüketimim 6.8 sürekli daha aşağısını göremiyorum resmen. Genelde 2700devirde vites değiştiririm 2.viteste agresif olarak gaza sonuna kadar yüklendiğimde oluyor ara ara. NEden kaynaklanıyor olabilir acaba?
    Not: Şehir içinden kastım 1,2,3. vites aralığındadır..
    eğer çok hafifde olsa yokuş aşağı gidiyorsan 2000 devirde değiştir 2700 e kadar çıkma dene faydasını çok göreceksin

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

ben 7.5lt ortalamayla geziyorum... sanırım tek sebebi yoğun trafik dur-kalk ve kısa mesafe!
    aynı şekilde bende 4. vitese nadiren çıkabiliyorum yaptığım günlük güzergahta,günde en fazla mesafemde 6-8 km arası sorun bu! sakin bir yola çıkıp bir 15dk uygun devirde en üst vitese kadar çıkın ortalamanın düştüğünü göreceksiniz bende anında 1lt düşüş oluyor dediğim şartlarda...

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

Alıntı efe_erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana normal gibi geldi sadece 1 2 3.vites ve arada yuklenıyorsan gayet ıyı bı rakam bence. Aynısını benzınlıyle yapınca 10 lıtre dolaylarında oluyor cunku.

Aynen, buna katılıyorum. Trip sıfırlayıp mahalle aralarında gezdim. Dediğiniz gibi 1,2,3 vites kullanabildim. Ortalama 10-11 civarındaydım.

Buda benim beyaz meleğim....

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mümkün olduğunda 2000 üstünde yüksek viteste kulanıyorum en fazla 5.5 ortalama var üstelik ankara gibi bol yokuşlu yollarda olmama rağmen

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Ben İstanbul trafiğinde bile bu kadar yüksek değerler görmedim.Arkadaş Manisa da yaşıyor.Bence bi sorun var.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben İstanbul trafiğinde bile bu kadar yüksek değerler görmedim.Arkadaş Manisa da yaşıyor.Bence bi sorun var.

+1

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Efe ERDEM
    efe_erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

İstanbul trafıgınde bence normal. sadece 1 2 3 dıyor arkadas cevre yolunu falan da kullanmıyorsan devamlı dur kalkta o yakıt cok normal. 7 yi bile gecebilir.
    Siz en iyisi aracın yol bilgisayarındaki ortalama hız yazan yere bakın. Orda yazan ortalama hızınız 15 cıvarı falan ıse o yakıt tuketımını cok normaldır. Bazı arkadaslar sehırıcı tuketım yazıyor ama adam ortalama 50 60 km ıle gtmıs. Istanbul ıcın konusuyorum cevre yolunu e 5 ı falan katarsanız sehırıcıne takbıkı ortalamanız duser. Benım benzınlı aracım bıle cevreyolunda 5 lıtre yakıyor yanı. Bi haftasonu cadde trafıgınde 5 lıtre ımkansız. Bu degerlerı verırken bıraz daha gercekcı olmak gerekıyor bence.

Saygılar

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Arkadaşlar emin olun İstanbul'da daha rahat ediyorsunuzdur İzmir çok berbat. Ortalama hızım 15-17 arası yakıt 7.5 lt. Gerçi lastiklerim 205 55 16 onun da 1 lt etkisi olduğunu düşünüyorum. Bilhassa uzun yol değil şehir içinde farkettiriyor.
    biz gp'yi çok sevdik

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı ecosi26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sürekli şehir içinde kullanıyorum eskişehirde, en fazla gördüğüm 5.2 lt/100km en düşükte 5.0 lt/100km oldu. hele bir dizeli agresifte kullansan sizin değerlerinizi görmesi biraz zor gibi geliyor bana, birde ben bakımı şu anda 1700km geçmişken bu değerler var
    arkadaş şu ortalama hızınıda bi yaz sen nasıl şehir içiymiş anlayalım...

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

3 km ye kadar % 8 yakan araba 6km ye kadar % 6 ya düşüyor kısa mesafe acayip etkiliyor...
    50 km de 6.0 ortalama 500m geçiyosun 6,1 oluyor

Sami Süvari
    waffen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 12

İstanbulda dur kalklarla beraber sadece şehir içi performansı 5.0-5.2-5.5 diye tuturan arkadaşlara imrenmemek mümkün değil ...bende ne kadar sakin(1,2,3.vites) ve azami dikkatle dur kalka denk gelmicek yolları kullanmaya çalışsamda 6.8 den gram aşşağı inmiyor arkadaş...anlamadım,sorun nerde? (1.3 multijetle 5.0 litreyi yakalayan olduğuna göre sorun bende olmalı)

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

şehir içi 100km/6.0 ın üzerine çıktım ama aşağı bir türlü düşmüyor
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer çok hafifde olsa yokuş aşağı gidiyorsan 2000 devirde değiştir 2700 e kadar çıkma dene faydasını çok göreceksin
    araçlarınız turbolu olduğu için 2000 devirde vites vermek sıkıntılıdır en az 2500 de vites verilmeli..turboya zarar veririsiniz
    Alıntı cihankardes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar emin olun İstanbul'da daha rahat ediyorsunuzdur İzmir çok berbat. Ortalama hızım 15-17 arası yakıt 7.5 lt. Gerçi lastiklerim 205 55 16 onun da 1 lt etkisi olduğunu düşünüyorum. Bilhassa uzun yol değil şehir içinde farkettiriyor.
    1 litre kadar kesınlıkle etkiliceğine inanmıyorum ben 215 40 17 kullanıyordum neredeyse hiç etkilemiyordu yakıtı ve jantlarım ağırdı
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

O kadar etkilemez diyorsanız benim araçta başka sorun var demektir ...
    biz gp'yi çok sevdik

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Alıntı efe_erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafıgınde bence normal. sadece 1 2 3 dıyor arkadas cevre yolunu falan da kullanmıyorsan devamlı dur kalkta o yakıt cok normal. 7 yi bile gecebilir.
    Siz en iyisi aracın yol bilgisayarındaki ortalama hız yazan yere bakın. Orda yazan ortalama hızınız 15 cıvarı falan ıse o yakıt tuketımını cok normaldır. Bazı arkadaslar sehırıcı tuketım yazıyor ama adam ortalama 50 60 km ıle gtmıs. Istanbul ıcın konusuyorum cevre yolunu e 5 ı falan katarsanız sehırıcıne takbıkı ortalamanız duser. Benım benzınlı aracım bıle cevreyolunda 5 lıtre yakıyor yanı. Bi haftasonu cadde trafıgınde 5 lıtre ımkansız. Bu degerlerı verırken bıraz daha gercekcı olmak gerekıyor bence.

Saygılar
    cadde trafiğinde benim tjet 10-11 lt yi görüyor

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

bana gore punto ıcın cok yuksek degerler...bende cok yogun trafıkte kullanırım genelde ve agresıf kullanırım oldukca bravo 1.6 120 lıkle opet tuketımım 6.5...grande punto ve evo ıle 5.4-5.5 kullanırdım

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Bende şehir içi 6.8-7 yakanlara hayret ediyorum.Demekki yükleniyosunuz pedala o zamanda haliyle harcama artıyor.Araçla giderken gaz pedalını kullanmada hassas bi ayar vardır,öyle bi basıcaksınızki sabit hızda giderken devir artık düşmeye meyillenirken sabitliceksiniz. Bu çok ince bi ayar,yazıyla anlatırken zorlanıyorum.Sıkışık trafikte önünüzdeki araca yapışık şekilde gitmek de yakıt artışına sebeb olur.Misal: yoğun trafikte 100 m lik mesafeyi öndeki araca çok yakın ve onun haretiyle aynı şekilde dur-kalk yaparak 20 defa gaz verip kalkıyorsak yaktığımız yakıt 2 birim ise aynı yoğunluktaki trafikte öndeki araç hareket ettikten , arada belli bir mesafe açtıktan sonra hareket edersek ve bu hareketimizde ani hızlanmadan kaçınıp çok yavaş gidersek 100 metreyi 10-12 gaz verme ile bitirip yaktığımız yakıtı 1-1.5 birime kadar düşürme imkanımız olur.Ayrıca eğer arada belli bir mesafe bırakarak hareket ederseniz büyük ihtimal öndeki araç siz hareket halindeyken durmuş ve siz durmadan tekrar hareket etmiş olacaktır ve size bi müddet daha mesafe kazandıracaktır.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Sayfa 1/2 12 SonSon