Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dostum soyle yap aracını aksam park ettiğinde yol bilgisayarını sıfırla sabah aracına bin bi iki sokak arası gez 3. vitese hiç geçme şehir içinde 4. vitese hiç girmeden ilerle arada bi iki kırmızı ışıkta dur hee bide çok sıcak olursa klimayı aç bi iki dur kalk yap daha sonra akıcı trafiğe gir ortalama 50 km sonra bize yol bilgisayarındaki değeri çek bakalım 6 dan aşşağı ise aracımı satıp senin araca istediğin fiyatı veririm

gönülden katılıyorum arkadaşıma arabayı bisiklet gibi kullanınca herkes yakalıyor o değerleri. normal kullanımda düz bir yolda dikkatinizi çekerim düz diyorum çünkü ölçüm yapan arkadaşların çoğunun yokuş aşağı meyilli yerlerde ölçüm yaptığını düşünüyorum şahsi fikrim budur düz yolda normal kullanımda 4.5 ila 6,1 arası değişiyor 3,9 hayal diye düşünüyorum. ben şahsım sadece uzun bir yol yokuş aşağı gittikten sonra en az 4.1 görmüştüm onda da gaza basmıyordum zaten ama düz yolda bence imkansız. hele hele şehir içinde araç ikiden yukarı çıkmazken o değerler bence imkansız. zaten 3 e 4 çıkabiliyorsan vites olarak ben ona şehir içi demem. saygılar...