Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: Yakıt Tüketimi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

akşam vaktiyse bendim herhalde sahilden dönüyordum artık arabayla caddeye inmiyorum trafiği park yeri derdi insanı bıktırıyo.Bende artık haftaiçi kullanmıyorum otoparkta yatıyo haftasonları çıkarıyorum

Sedat GÖKTAŞ
    thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 YG 255
    Edilen teşekkür: 19

Genelde Bursa-Yalova yolu ve çevre yollarını kullanıyorum (ort. 60-90 km hız arası şehir içi kullanım). İlk aracı aldığımda ort tüketim 5,8 - 6,1 lt arasında idi. Bu değerler bile 11 lt. tüketimli Palio Sporting aracımdan sonra muhteşemdi ..

Aracın vites geçişlerini genelde devrinde yapmaya özen gösteririm. Şu an aracım 6300 km civarında, bugün 4,7 lt. tüketim değerini gördüm. Ancak genelde 4,7 - 5,2 lt. arasında değişiyor.. Dizelin ise keyfi bambaşka ..
    2012 - Grande Punto 5P 1.3 Multijet 75HP S5 E4 + Skydome + FullKit.. " Devir ekonomi devri " ..
    2003 - Palio Sporting 120 HP + Allah ne verdiyse .. " Onun tadı başkaydı " ..

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Alıntı thb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde Bursa-Yalova yolu ve çevre yollarını kullanıyorum (ort. 60-90 km hız arası şehir içi kullanım). İlk aracı aldığımda ort tüketim 5,8 - 6,1 lt arasında idi. Bu değerler bile 11 lt. tüketimli Palio Sporting aracımdan sonra muhteşemdi ..

Aracın vites geçişlerini genelde devrinde yapmaya özen gösteririm. Şu an aracım 6300 km civarında, bugün 4,7 lt. tüketim değerini gördüm. Ancak genelde 4,7 - 5,2 lt. arasında değişiyor.. Dizelin ise keyfi bambaşka ..
    palio sportingde subarunun şanzumanı vardı değil mi? Sınırsız vites.Çok övüyorlardı ama yakıt tüketiminden dolayı piyasada tutunamadı

Sedat GÖKTAŞ
    thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 YG 255
    Edilen teşekkür: 19

Alıntı emrahisilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    palio sportingde subarunun şanzumanı vardı değil mi? Sınırsız vites.Çok övüyorlardı ama yakıt tüketiminden dolayı piyasada tutunamadı
    Tam olarak şanzumanı bilmiyorum ama vites aralıkları çok kısa idi. Koltuğa mıhlıyordu. Şahsi görüşüm hem yakıt hemde arka frenler kampana olmasından dolayı çok tercih edilmedi. Zaten Fiat da bu aracı sanırım 3 sene felan getirdi.
    2012 - Grande Punto 5P 1.3 Multijet 75HP S5 E4 + Skydome + FullKit.. " Devir ekonomi devri " ..
    2003 - Palio Sporting 120 HP + Allah ne verdiyse .. " Onun tadı başkaydı " ..

Alper Şengül
    macman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 179

Ben fazlamı yakıyorum acaba. Şehir içi 6.6 bazen 7 oluyor istanbul içi trafikte

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı macman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben fazlamı yakıyorum acaba. Şehir içi 6.6 bazen 7 oluyor istanbul içi trafikte
    Bence bu kadar trafikte. Hele ki su son kopru bakimlarindam sonra gayet iyi bir deger

Sent from my GT-I9100 using 2
    Oz Büyücüsü

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şu köprü tadilatı yüketimimde artış göstermesine sebep oldu doğal olarak, işimde evimde anadolu yakasında ama evle iş arasında 2 köprünün trafiğinede maruz kalıyorum. klimanında etkisi vardır tüketimin artmasında.

150 km yol yapmışım, ortalamam 5,6 lt, ortalama hızım 29 km gösteriyor, bi 100 km daha kullanıp depoyu tekrar doldurup yol bilgisayarı ile tüketim arasındaki farka bakarım.

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Günde 25 km yol yapıyorum şehir içi (büyük kısmı şile yolunda) daha 5.5 'in altına düşemedim. En ufak dur kalka girsen 5 'in üstünde değerlere varıyor araba nasıl şehir içi 4.5 olur anlamadım gerçekten...

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı matushella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günde 25 km yol yapıyorum şehir içi (büyük kısmı şile yolunda) daha 5.5 'in altına düşemedim. En ufak dur kalka girsen 5 'in üstünde değerlere varıyor araba nasıl şehir içi 4.5 olur anlamadım gerçekten...
    kullanıma bağlı demek ki, bende o yolu kullanıyorum, ister istemez ya tepe üstünde ya da altunizade'de köprü trafiğinden etkileniyorum. ortalamam 5-5,2 litre arasında geziniyor

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullanıma bağlı demek ki, bende o yolu kullanıyorum, ister istemez ya tepe üstünde ya da altunizade'de köprü trafiğinden etkileniyorum. ortalamam 5-5,2 litre arasında geziniyor
    Bende çekmeköy'den ergo binası arası yol yapıyorum ama genelde 130'la sabahları akşamları 110 la dönüyorum, ama tepeüstü kavşağı biraz fazla tıkalı, tüketimi artıranda o oluyor.

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    DV 544
    Edilen teşekkür: 277

Şehir içi biraz agresif kullanarak 9 lt yakıyorum 28 km ortalama hız bu performans la isterse 10 lt. yaksın şikayetçi değilim uzun yolda kendimi fazla sıkmadan ara sıra gazlayarak 7.4 lere düşüyor.Biraz daha dikkat etsem eminim ki düşer yakıt ortalamam.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12