13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Almanyada benzin zammına protesto !

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Standart Almanyada benzin zammına protesto !

Almanyada uzun bir aradan sonra yapılan akar yakıt zammına halk büyük tepki gösterdi.Yapılan zamma tüm ülkede gün boyunca 1 litre bile yakıt almama kararı verildi.Protesto,zam geri çekilmezse ileriki günlerde tekrarlayabilir.

Birde bizim ülkemize bakın.Her ay yapılan zamma off ya genemi deyip geçiyoruz . Keşke milli birliğimizi bu durumlarda konuşturabilsek.Benzin 5 tl ye yaklaştı, motorin 4 tl yi geçti.Dünyanın en pahalı yakıtı rekorun daha ne kadar ülkemize ait olucak ?
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Ufuk Orhan
    ufuk_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    33fv137
    Edilen teşekkür: 279

sonuna kadar katılıyorum size.bu gidişle bu rekoru bırakamayız..arabaya binmek bi lüks..bindiğimz araçlar dünyanın belki de en küçük motorlu araçları..bunlarda bile ibreye bakıyorsak yazık bize..babam yurtdısında yasıyor..touareg 100litre mazot alıyormuş tam bilmiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam 170 frank veriyorlarmış..bizim burda litresi 2 tl olsa düşünemiyorum arabayı stop ettirmem

Ufuk Orhan
    ufuk_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    33fv137
    Edilen teşekkür: 279

şuan bir sitede almanyadaki güncel mazot fiyatına baktım..1.45 euro gözüküyor.şaka gibi

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

alman hayranı olamamak içten bile değil....

adamlardaki saygı disiplin ve birbirine bağlılık ...çok nadir görülen vasıflar....

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Düşünebiliyor musunuz ? sadece bir kasaba yada şehirde değil, tüm ülkede protesto ediliyor ve kimse yakıt almıyor. Bu nasıl birlik beraberliktir.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

EEEE işte bu yüzden bu milleti seviyorum...

adamlarda sen ben davası o bu davası yok...japon ve alman halkı...gerçekten dünyada başka örneği olmayan 2 devlet.....

bak gör...zam geri alınacak...

daha öncede oldu...1 kuruş mu 2 kuruş mu zam yapıldıydı....ufak bir protesto sonucu geri alınmıştı...

şimdi de aynısı olacak...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

bizde tüketici dernekleri halkı örgütlemeli...üç beş kişiyle değil tüm türkiye protesto etmeli bizde de...
    Keyif BMW'Dir...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı ufuk_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan bir sitede almanyadaki güncel mazot fiyatına baktım..1.45 euro gözüküyor.şaka gibi
    Ben de aşırı bir fark var zannettim.Mazotun litresi 3.39 tl ye geliyor.

mehmet baran
    cemehmetbaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100
    Edilen teşekkür: 23

Direk olarak birim fiyatları karsılastırınca fark az cıkıyor ama alım gücü, gsmh gibi değerleri de hesaba kattıgınız zaman çok ciddi fark oldugu bariz.

ismail x-ray
    x-ray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 49

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyada uzun bir aradan sonra yapılan akar yakıt zammına halk büyük tepki gösterdi.Yapılan zamma tüm ülkede gün boyunca 1 litre bile yakıt almama kararı verildi.Protesto,zam geri çekilmezse ileriki günlerde tekrarlayabilir.

Birde bizim ülkemize bakın.Her ay yapılan zamma off ya genemi deyip geçiyoruz . Keşke milli birliğimizi bu durumlarda konuşturabilsek.Benzin 5 tl ye yaklaştı, motorin 4 tl yi geçti.Dünyanın en pahalı yakıtı rekorun daha ne kadar ülkemize ait olucak ?
    sanırım geçen seneydi. yine akaryakıt zamları peşpeşe geliyordu. bir radyoda yayın yapan programcı sabah ve akşam programlarında 2-3 dakikalık oyun havası çalıp trafikteki araçları, 4lü leri yakarak, zamları "kutlamaya" davet etti. bu yanılmıyorsam 1 ay kadar gitti gitmedi mecburen durduruldu. trafikte "kutlamaya" katılanlara trafik polisi ceza yazmış, programcıya da bir şekilde "otur oturduğun yerde" denmiş. ben bunları radyodan takip ettim. anlattıklarım istanbul başta olmak üzere o radyoyu çeken diğer büyük ve orta büyüklükteki şehirlerde de katılımla "kutlanmış"tı. ancak ne bir etkisi oldu ne de sürdürülmesine müsade edildi.

aşağıdaki yorumlara katılıyorum. fakat hukuka saygısı olan insanlarımız yani bizler, yani toplum, yani bu devletin tüm vatandaşları cüzdanlarından önce vicdanlarını düşünür ve hak etmediği bir toplu iğneye bile göz dikmez ise işte o zaman almanları da geçeriz japonları da.
    yoksa anca başka milletlere hayran olur, ancak onların "ahlakından" yoksun yaşar ve öz kardeşimizden bile çalmayı düşünürüz.

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alman hayranı olamamak içten bile değil....

adamlardaki saygı disiplin ve birbirine bağlılık ...çok nadir görülen vasıflar....
    Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünebiliyor musunuz ? sadece bir kasaba yada şehirde değil, tüm ülkede protesto ediliyor ve kimse yakıt almıyor. Bu nasıl birlik beraberliktir.
    Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EEEE işte bu yüzden bu milleti seviyorum...

adamlarda sen ben davası o bu davası yok...japon ve alman halkı...gerçekten dünyada başka örneği olmayan 2 devlet.....

bak gör...zam geri alınacak...

daha öncede oldu...1 kuruş mu 2 kuruş mu zam yapıldıydı....ufak bir protesto sonucu geri alınmıştı...

şimdi de aynısı olacak...
    Konu x-ray tarafından (05/03/2012 Saat 21:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

Koyun olmak başka millet olmak başka. Güdülmekten rahatsız olmazsan mazot 4 benzin 5 lira olur, hatta daha da artacaktır. Bizim milletimizde genetik bir hastalık var alzheimer, bugün zam gelse forumlarda sanal ortamda kıyamet kopar, ertesi gün herkes laylay taytay.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ARMAĞAN ÖZMEN
    armi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Ne desek boş. Bizde öyle bir şey olmaz. Çünkü her zaman acil bir işimiz olur ve karar alınan gün ya biz ya ailemizden biri gider mazotu alır. Almanlara da otomobillerine de saygı duyuyorum

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aşırı bir fark var zannettim.Mazotun litresi 3.39 tl ye geliyor.
    şöyle düşün benzinin litresi 1,45 tl, hadi olsun 2 lira. sonuçta alman vatandaşları maaşını tl olarak alıp döviz bürosunda euro'ya çevirmiyor.