Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
101 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Hidrojen Yakıt Tasarruf Sistemleri

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Standart Hidrojen Yakıt Tasarruf Sistemleri

Araçlarımızda hidrojenin yeni nesil güç olması tartışılmaz. Yeni hidrojen yakıt tasarrufu sistemleriyle inanılmaz değerler elde ediliyor. Tabiki her tür araçta ve motorda uygulanabilirliği ve verimliliği tartışılır bir konu.bu bir süredir dikkatimi çeken bir konu.
    Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Özellikle Fiat motorlarında verimi nedir ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Netten bazı açıklamalar...

BU SET 2000CC YE KADAR OLAN MOTORLU ARAÇLAR İÇİNDİR.

Sistemimiz Türkiyedede test edilmiştir.sonuçlar

Enjeksiyonlu, Benzinli ,oksijen sensörü içermeyen araçlarda: Mercedes 200E Araçta çekişte çok çok fazla artış sağlanmıştır.Eskiden egzosdan çıkan siyah duman tamamen kesilmiştir.Ortalama yakıt tasarrufu %40 dır.

Enjeksiyonlu , Benzinli, oksijen sensörlü araçlarda:
    Bu tip araçlarda OBD-2 performans çipi kullanılması gerekmektedir.Çip kullanılmadığı takdirde çekişte artış sağlanmakta ancak yakıt tasarrufu yeterli olmamaktadır.Çip kullanıldığında ortalama tasarruf %28 dir.

Karbüratörlü benzinli-LPG li araçlar:
    Bu tip araçlarda çekişte artış sağlanmakta, yakıt tasarrufu LPG'de %30 benzinde %35-40 dır.Egzostan çıkan siyah duman tamamen kesilmektedir.motor harareti düşmektedir.

Bu sonuçlar tamamen bu cihazı alıp kullanmış müşterilerimizin verdiği değerlerdir.
    Dizel araçlarda:

Motorda güç artışı olmakta, yakıt tasarrufu ortalama %30 ve üzeridir.Hyundai Accent crdi 1500cc araçta alınan sonuç %30 olmuştur.Mitsubishi L200 pikapta alınan sonuç %50 olmuştur.

YAKIT GİDERİNİZ YARI YARIYA AZALDI.....DİZEL VE BENZİNLİ ARAÇLARINIZDA YAKITTA %30-50 AZALMA.DİZEL ARAÇLARA, BENZİNLİ ARAÇLARA VE LPG Lİ ARAÇLARA HİDROJEN GAZI...
    ARAÇLARINIZDA SU YAKIN...YANLIŞ OKUMADINIZ SU...CİHAZ ARAÇ KONTAĞINI ÇEVİRDİĞİNİZDE OTOMATİK DEVREYE GİRER VE HİDROJEN GAZI ÜRETİR.BU GAZ YAKITLA BERABER YANIYOR... ÖMÜR BOYU BEDAVA YAKIT...

-HİDROJEN SİSTEMİ. ARACINIZA TAKILAN BU SİSTEMLE, SUYU ELEKTROLİZ İLE HİDROJEN VE OKSİJEN GAZINA AYRIŞTIRIYO VE YAKIT OLARAK MOTORDA YAKILIYOR. AYRICA YAKITIN %100 OLARAK TAM YANMASINI SAĞLIYOR...HEM EK YAKIT GÖREVİ SAĞLIYOR HEMDE YAKITIN TAM YANMASINI SAĞLAYARAK (KOMBILERDEKİ YOĞUŞMALI SİSTEMİ GİBİ) BÜYÜK TASARRUF SAĞLIYOR...

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

-TÜM DİZEL - BENZİNLİ VE LPG Lİ ARAÇLARINIZA(OTOBÜS,MİDİBÜS,MİNİBÜS,TIR,KAMYON,KAM YONET,ÇEKİCİ,İŞ MAKİNASI,TRAKTÖR , JENERATÖR VE OTOMOBİLLER) TAKILIR...

-MAZOT,BENZİN VE LPG PARANIZDAN %30-50 DAHA AZ ÖDEYİN...BÖYLELİKLE YAKITTA BÜYÜK AVANTAJ SAĞLAYIN....PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN...

-HİDROJEN GÜÇLÜ BİR YAKITTIR.MOTOR ÇEKİŞİNİZ %20 ORANINDA ARTACAKTIR...DÜŞÜK PERFORMANSLI ARAÇLARDA BİLE YÜKSEK PERFORMANS ARTIŞI SAĞLAR...

-PİSTONLARDAKİ VE YANMA ODASINDAKİ KURUMU TEMİZLER, MOTORU YENİLER VE ÖMRÜNÜ UZATIR...ARACINIZI DAHA UZUN SÜRE KULLANIRSINIZ...ARACINIZIN KONTAĞINI ÇEVİRDİĞİNİZDE, ARACINIZIN BAKIMI BAŞLAMIŞ OLUR...MOTORU TEMİZLER...

-BAKIM VE SERVİS GİDERLERİNİZ %50 AZALIR...SANAYİYİ UNUTACAKSINIZ...BİR TASARRUF DA BAKIM GİDERLERİNDE...PARANIZ CEBİNİZDE KALACAK...

-MOTOR YAĞINIZIN ÖMRÜ UZAR, 50.000 KM DE BİR DEĞİŞTİRİRSİNİZ...YAĞ GİDERİNİZ BİTTİ...PARANIZ CEBİNİZDE KALACAK...

-ÇEVRECİDİR, TAM YANMA SAĞLAR VE EGSOZDAN ÇIKAN ZEHİRLİ GAZLARI %0 A İNDİRİR.EKSOZDAN ÇIKAN KARA DUMANA SON...

-ÜLKE EKONOMİMİZ MİLYONLARCA TON YAKIT VE MİLYARLARCA DOLAR TASARRUF SAĞLAMIŞ OLUR...ÜLKEMİZ REFAHA VE FERAHA ERİŞECEK...EKONOMİMİZE DESTEK OLACAĞIZ...DAHA GÜÇLÜ-GÜVENLİ-SAĞLAM YILLARA, YARINLARA ZEMİN HAZIRLAMIŞ OLURUZ...

-CİHAZ GARANTİLİDİR,MEMNUN KALACAĞINIZDAN EMİNİZ.MEMNUN KALMAZSANIZ PARANIZI İADE EDERİZ.NE SÖYLÜYORSAK ARACINIZDA HARFİYEN AYNISINI GÖRECEKSİNİZ...
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Serbay Çakırlı
    Serbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 16

Ne kadar ödeyerek sahip olacağız dizel araçlarda nasıl çalışacak su yu nekadar hızla elektrolizden geçiriyo su ayrımı yapıyomu erikli mi koyacaz =)

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

benim arkadaşımın aracı benzin+suyu karıştırıp hidrojene çeviriyor 2000 model 2.0 150 hp astra gsı.hem ekonomik hemde performansı yerinde.özel olarak ikitelli sanayide yapılmış.sahibindende ilanı var araştırabilirsiniz

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

İlginç, siteyi arayıp buldum. İlk başta 'erke dönergeci' gibi termodinamik ilkelerine aykırı bir şey sanmıştım ama açıklama mantıklı görünüyor.

Hidrojen en küçük moleküllere sahip olduğu için silindir içerisinde çok daha hızlı yayılacak ve içerideki yanmanın etkisini arttırarak benzinin daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Aklıma takılan bir kaç şey var:

1- Yakıtı yakmak için kullanılacak Oksijen aynı hızda yayılamayacak
    2- Bu sistemin kullanılan benzinin oktanını değiştirmiş gibi bir etki yapacağını düşünüyorum, ateşleme zamanları doğru bir şekilde yapılamazsa beklenen verim elde edilemeyebilir.
    3- Hidrojenin hava filtre girişinden verilmesi beni biraz ürküttü. En hızlı yayılan ve her an patlamaya hazır bir maddeyi silindirin içine girmeden hava (dolayısı ile oksijen) ile biraz erken buluştrmuş olmuyormuyuz?

Sistemde OBD-II destekli bir cihaz daha görünüyor, bu cihaz 2. numaralı problemi de çözüyor olabilir.

Mantıklı geldi ama biraz temkinli yaklaşmak lazım.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Zaten suyu hidrojen ve oksijen e ayırmak için enerji gerekiyor

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten suyu hidrojen ve oksijen e ayırmak için enerji gerekiyor
    Benim de ilk algılamam öyle olmuştu, 'dönüştürürken harcadığı enerjiden daha fazlasını geri alması mümkün değil' diye düşündüm ama adamların iddiası enerjinin hidrojenden gelmesi şeklinde değil, hidrojeni kullanarak benzini daha iyi yakmak şeklinde.

Hani kömürü tutuştururken çıra kullanırsın ya onun gibi bir şey.

Bu arada internet güzel şey.

Aşağıdaki adreste konu ile ilgili hoş bir makale buldum:

8.7 MOTOR YAKITI OLARAK HİDROJEN

Özetle makalede de diyor ki, "evet, benzin gibi bir yakıtla birlikte kullanıldığında emisyon değerlerini düşürür, verim artışı sağlar; ancak karbüratörlü motorlarda hidrojen kullanımı sırasında 'geri yanma' ihtimali önemli bir problemdir"

Hee, şimdi bizim araçlar enjeksiyonlu tamam ama, benim takıldığım nokta da hidrojenin hava filtresi girişinden veriliyor olmasıydı ki hala haklı olduğumu düşünüyorum.

Makaleyi okuduktan sonra fikrim şudur, sistem çalışır. Kabul. Tasarruf da sağlar. Onu da kabul ediyorum.

Ama çok hassas dengeler üzerine kurulu bir sistem. Sürekli bakım ve kontrol yapılmazsa -ki burada bir gazdan bahsediyoruz, gözle kontrolü çok mümkün değil- sistemden alınacak verim hızlı bir şekilde düşebilir. Hatta hidrojenin kullanımı için ateşleme ayarları da değişiyorsa, sistemin arıza yapması durumunda normalden çok daha fazla verimsizliğe sebep olma ihtimali yüksek.

Eski kafalıyım biraz, o kadar parayı denenmemiş bir şeye vereceğime arabama tüp taktırırım diye düşünüyorum.

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

ankarada bizzat gördüm ve test ettim
    yapılan bir çok denemede chip tuningle beraber %20-25 dolayında ekonomi sağlıyor
    chip tuning olmadan daha az düzeyde oluyor
    6.2 olan yakıt 5.4 düştü...
    bir zararı yok bir kaç ay sonra kapak söküldü ve yanma odası tertemizde ve hiç bir hasar yoktu

traktör tır ve araçlarda defalarca uygulandı
    su haznesi ve sudaki hidrojeni ayrıştıran bir cihaz...cihazdan çıkan gaz emme manifolduna bağlanıyor. hepsi bu...

tavsiye ederim...denersiniz memnun kalmazsanız iptal edilir...
    Konu cemal arslan tarafından (04/01/2013 Saat 14:56 ) değiştirilmiştir.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

ümraniyede bir ustayla konuşmuştum. onlarda yeni üretcekleri sistemi bikaç otomobilde ve şehiriçi otobüste deniyolardı yakında piyasaya sunacaklarını,ve özelliklerini anlattı. montajının kolay kullanımının kolay bakımının kolay olduğundan ve hiçbir tehlikesinin olmadığından bahsetti. anlatılanları dinleyince insana mantıklı geliyor. ama şu manifolda açılan delikler hiç hoşuma gitmedi bunun başka bi yolu olmalı.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Serhat Sağlam
    diesel32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 190

benim anlamadığım hidrojeni sudan sağlıyorsa ne kadar suyla ne kadar yol yapılacağı ve suyu nereye koyacağımız...

Serhat Sağlam
    diesel32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı diesel32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım hidrojeni sudan sağlıyorsa ne kadar suyla ne kadar yol yapılacağı ve suyu nereye koyacağımız...
    sorumun cevabını buldum...
    suyun litresi 10 liraymış ve 4 silindirli araçlarda yarım litre suyla 7000 km yapılıyormuş...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

inanmayanlar bu ilandan bakabilir.isterseniz aracın yanına gidip test edebilirsiniz

Opel Astra 2.0 GSI 1999 Model 22.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk

Can Sever
    Mentor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 10

dizelde deneyen varmıkı bu urunu ondakı oranlar nedır acaba ?
    Now that the war is through me.Nothing is real but pain now !!

2013 Volkswagen Passat 1.6 TDİ DGS Comfortline
    2008 Grande Punto 1.3 M.jet Active
    2008 Volkswagen Passat 1.4 TSi Comfortline

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Benim de çok ilgimi çekti. Web sitesi var mı bu ürünün?

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

en son audi q7 3000 v6 tdi 233hp 2008 model araça takıldı...hem chiplendi hem ekomax takıldı....

ondan önce mercedes benzinli e200 dizel e220cdi lere yapıldı...

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son audi q7 3000 v6 tdi 233hp 2008 model araça takıldı...hem chiplendi hem ekomax takıldı....

ondan önce mercedes benzinli e200 dizel e220cdi lere yapıldı...
    sonuç abi

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

sonuç ???

audi zaten yakıt fazla araba çekmiyor diyordu...
    ama her zaman ki gibi insanlar arabasına toz kondurmuyor ve olası bir mekanik arızaya bakmıyorlardı...

işlemden 1 hafta sonra aynı şikayatlerle geri geldi...

manifold klepeleri arızalıydı...her ikisi de değişti...araba da herhangi bir arıza kalmadı...

şuan 2 hafta daha geçti...henüz ses soluk yok : ))))

demek ki sonuç olumlu...olumsuz olsa...ertesi gün insanlar ya arıyor ya geliyor....

mercedes e200 benzinli kendi dediğine göre....45 kuruş dan 25 kuruşa düşmüş...
    ben onun yalancısıyım...
    hatta daha sonra 1-2 araba daha getirdi...

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bunun maliyeti nedir abi?

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

mustafa bey ekomax sistemini sanırım 600 tl ye satıyor...

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon