Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: uzun yol deneyimi,punto ve yakıt..

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Dikkat uzun yol deneyimi,punto ve yakıt..

arkadaşlar malumunuz düğünüm vardı 4 haziranda..ilk önce kına için Kocaeli daha sonra da ordan Aydın-Nazilli ye geçtim ve deneyimlerimi aktarmak isterim..aracım Grande Punto Emotion multijet 90ps 6 ileri 114000 km...arkadaşlar öncelikle 1 hafta içinde tam 1840 km yol yaptım..aracım Kocaeliden Nazilliye klima sürekli açık 80 lira yaktı(620 km) bilenler bilirler bursa çevre yolu istanbul otobanı ve milimum yokuşlarda falan bazı radar olmadığını inandığım yollarda 120-160 arası hızım değişti(120 den sonrasını bursa çevre yolu ve otobanda)ama kesinlikle 100 den aşşağı düşmedim 2 yerde mola verdim..80 lira bana çok uygun geldi ki Babam aynı yolu Opel Astra 2000 1.6 16v ile 150 ytl ye gitti(araç benzinli)rahatlık sürüş keyfine gelince klimam sürekli açık ve süper soğutuyordu(digital klimanın hakkını vermek lazım kendi kendine yol boyunca üfledi soğuttu azaldı çoğaldı ısıyı sabit tuttu) o açıdan hiçbir sorun yok hiç beni yokuşlarda üzmedi 6. vites boşu boşuna koyulmuş bir vites kesinlikle değil gerçekten on numara çekişi olan ve yakıt sarfiyatını inanılmaz düşüren bir vites ve bence her dizel araç için gerekli..aracın yaylanması virajları alışı frenleri falan gerçekten güven verdi bana arabalarımız bence güzel arkadaşlar tabiki fiat bazen bize sağ gösterip sol vursa da bakımlı bir gp yada evo herzaman piyasadaki çoğu arabaya nal toplatır yalnız HIZ SABİTLEYİCİ şart!!!!..sorularınız olursa elimden geldiği kadar cevaplarım teşekkürler
    Konu tayfux tarafından (06/06/2011 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

öncelikle hayırlı olsun. Allah bir yastıkta kocatsın
    deneyimleriniz için teşekkürler. Araçlarımızın artı yönlerini okuyunca seviniyorum valla

Taner -
    tnrsrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    16 FBS
    Edilen teşekkür: 18

tayfun hocam aracın hem multijet hemde emotion olsun o kadar bastın mı gider çektin mi durur bu arada tekrar hayırlı olsun Allah bir yastıkta kocatsın inş..

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    km de 13 kuruş mu yaktı hocam
    Serhatım bölüp çarpmadım koyduğum mazotu gittiğim yolu bilirim ben

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

serhatım bölüp çarpmadım koyduğum mazotu gittiğim yolu bilirim ben

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Keyif BMW'Dir...

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

uzun yolda gerçekten hız sabitleyici çok büyük bir avantaj olur

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

uzun yolda da şehiriçindede keyıflı konforlu bencede punto...
    ama yakıtınız supermiş.....bızım de umut lpgde....13 kurus mumkun olmaz ama 15 16 kurus yaksa uzun yolda super

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı aslanerh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun yolda gerçekten hız sabitleyici çok büyük bir avantaj olur
    kesinlikle hemde ayağımız rahatlar
    Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun yolda da şehiriçindede keyıflı konforlu bencede punto...
    ama yakıtınız supermiş.....bızım de umut lpgde....13 kurus mumkun olmaz ama 15 16 kurus yaksa uzun yolda super
    evet yakıttan uzun yolda çok memnun kaldım gerçekten..6.vites ve digital klima mükemmel

Taşkın Cin
    synx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 25

Ah bu 6. vites keşke bende de olsa Hayırlı olsun.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı synx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah bu 6. vites keşke bende de olsa Hayırlı olsun.
    sağol hocam aynı yolu 75 lik active multijet ile gitmiştim onun en az yaktığı hız 80..e tabi bende 80 ile gitmeyeceğime göre baya bi yakmıştı..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

hocam 80 liraya 620 km gittiysen ben şimdi benim arabaya ne yapayım...satıp kurtuluyum ya
    Keyif BMW'Dir...

MUHAMMET ALBUZ
    albuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 16

arkadaşlar bende bir depoyla 1240 km gitmiştim uzun yolda ama forumda inanmayan arkadaşlar çıkmıştı 6.vitesin harika ekonomisi diyorum ben buna tabi digital klimanında hakkını yememek lazım

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hocam 80 liraya 620 km gittiysen ben şimdi benim arabaya ne yapayım...satıp kurtuluyum ya
    serhat gerçekten 90 lık araçlarımız çok iyi 6.vites çok gerekli fena ekonomik..şehir içinde 75 lik daha az yakar ama şehir dışı 90lık mükemmel..digital klima da başka

Güney ...
    evo_dynmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

mesut bahtiyar olsun ömür boyu ayrıca yakın zamanda gideceğim izmir seyahati öncesi aldığım güzel fikirler iyi oldu arabama hergün daha çok güveniyorum

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Bende Pazar günü İzmir'den Bursa'ya gittim akrabanın düğünü için Bursa'da bayağ bi gezdik tekrar İzmir'e döndüm dün 105 TL. yaktı klima full auto da olunca az yakıyor hiç kapatmasanızda az yakıyor gerçekten. 6. vites tabiiki başka ama beni asıl etkileyeni araç devrini alınca 5. viteste rampayı çok rahat çıkıyor.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Pazar günü İzmir'den Bursa'ya gittim akrabanın düğünü için Bursa'da bayağ bi gezdik tekrar İzmir'e döndüm dün 105 TL. yaktı klima full auto da olunca az yakıyor hiç kapatmasanızda az yakıyor gerçekten. 6. vites tabiiki başka ama beni asıl etkileyeni araç devrini alınca 5. viteste rampayı çok rahat çıkıyor.
    çağatay hocam bursa çıkışındaki çevre yolu yokuşu 6.vites 150 ile çıktım hiç devir kaybetmeden klima açık..gerçekten dediğin gibi auto da kalınca klima kendi ayarlıyor devirden de almıyor arabanın çekişi kesinlikle düşmüyor..

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar malumunuz düğünüm vardı 4 haziranda..ilk önce kına için Kocaeli daha sonra da ordan Aydın-Nazilli ye geçtim ve deneyimlerimi aktarmak isterim..aracım Grande Punto Emotion multijet 90ps 6 ileri 114000 km...arkadaşlar öncelikle 1 hafta içinde tam 1840 km yol yaptım..aracım Kocaeliden Nazilliye klima sürekli açık 80 lira yaktı(620 km) bilenler bilirler bursa çevre yolu istanbul otobanı ve milimum yokuşlarda falan bazı radar olmadığını inandığım yollarda 120-160 arası hızım değişti(120 den sonrasını bursa çevre yolu ve otobanda)ama kesinlikle 100 den aşşağı düşmedim 2 yerde mola verdim..80 lira bana çok uygun geldi ki Babam aynı yolu Opel Astra 2000 1.6 16v ile 150 ytl ye gitti(araç benzinli)rahatlık sürüş keyfine gelince klimam sürekli açık ve süper soğutuyordu(digital klimanın hakkını vermek lazım kendi kendine yol boyunca üfledi soğuttu azaldı çoğaldı ısıyı sabit tuttu) o açıdan hiçbir sorun yok hiç beni yokuşlarda üzmedi 6. vites boşu boşuna koyulmuş bir vites kesinlikle değil gerçekten on numara çekişi olan ve yakıt sarfiyatını inanılmaz düşüren bir vites ve bence her dizel araç için gerekli..aracın yaylanması virajları alışı frenleri falan gerçekten güven verdi bana arabalarımız bence güzel arkadaşlar tabiki fiat bazen bize sağ gösterip sol vursa da bakımlı bir gp yada evo herzaman piyasadaki çoğu arabaya nal toplatır yalnız HIZ SABİTLEYİCİ şart!!!!..sorularınız olursa elimden geldiği kadar cevaplarım teşekkürler
    Dostum bence harika, aracı tek kelimeyle harika anlatmışsın bu söylediklerinin hepsi evo da veya gp de standart bilmeyen sadece kötülüyor ancak aracıma bindikce, fiyat & donanım duyunca veya görünce şaşırıp kalıyor üstelik yol tutuş ve yakıtı duyunca veya görünce çıldırıyo ne kadar memnun edici bir puntocu olarak ömür boyu mutluluklar, bende önümüzdeki hafta kısmet olursa uzun yol yapacağım eğer sabredipte sabit gidebilirsem bende paylaşmak istiyorum dönüşte yakıt değerlerini, evet kesinlikle hız sabitleyici şart ben onu düşünerek almıştım ve inanın varsın arka camlar elle çevirmeli olsun ancak hız sabitleyici ve ESP """FARZ""" hehe

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serhat gerçekten 90 lık araçlarımız çok iyi 6.vites çok gerekli fena ekonomik..şehir içinde 75 lik daha az yakar ama şehir dışı 90lık mükemmel..digital klima da başka
    Dostum benim önceki 75 likti şehir dışı yaklaşık 120 km yi 15 küsür a giderken, geçtiğimiz hafta sonu aynı yolu dualogic 95 likle denedim aynı ama hız sabitleyiciyle her iki yolu denemiştim sabit hızda herşeyi aynı hatta 95 likte ekstra yolcu ve yük bile vardı , bu haldeyken 95 lik 13 küsür a gitti ve dondum kaldım resmen yolcu ve yük olmasa 10 liraya gidecek puntiş TÜM GRANDE PUNTO VE EVOLARA ALLAH IM NAZAR DEĞDİRMESİN KORUSUN

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum bence harika, aracı tek kelimeyle harika anlatmışsın bu söylediklerinin hepsi evo da veya gp de standart bilmeyen sadece kötülüyor ancak aracıma bindikce, fiyat & donanım duyunca veya görünce şaşırıp kalıyor üstelik yol tutuş ve yakıtı duyunca veya görünce çıldırıyo ne kadar memnun edici bir puntocu olarak ömür boyu mutluluklar, bende önümüzdeki hafta kısmet olursa uzun yol yapacağım eğer sabredipte sabit gidebilirsem bende paylaşmak istiyorum dönüşte yakıt değerlerini, evet kesinlikle hız sabitleyici şart ben onu düşünerek almıştım ve inanın varsın arka camlar elle çevirmeli olsun ancak hız sabitleyici ve ESP """FARZ""" hehe
    Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum benim önceki 75 likti şehir dışı yaklaşık 120 km yi 15 küsür a giderken, geçtiğimiz hafta sonu aynı yolu dualogic 95 likle denedim aynı ama hız sabitleyiciyle her iki yolu denemiştim sabit hızda herşeyi aynı hatta 95 likte ekstra yolcu ve yük bile vardı , bu haldeyken 95 lik 13 küsür a gitti ve dondum kaldım resmen yolcu ve yük olmasa 10 liraya gidecek puntiş TÜM GRANDE PUNTO VE EVOLARA ALLAH IM NAZAR DEĞDİRMESİN KORUSUN
    aynen hocam senin araçta hız sabitleyici var sanırım uzun yolda mutlaka sabitle o zaman ekonomi ve rahatlık ikisi bir arada nasıl oluyor göreceksin..senin gibi düşünenlerdenim esp hız sabitleme olsun varsın arka camlar otomatik olmasın

Sayfa 1/2 12 SonSon