Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
73 sonuçtan 61 ile 73 arası

Konu: 19.04.2011 benzin zammı

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Konu : 19.04.2011 benzin zammı

Bu başlık altında yazılması gerekenler ise bu ard arda gelen zamların üstümüzdeki etkileri,olası tepkilerimiz,önerilerimiz ve yapılabilecekler. Kalkıpta olayı '' İstemezük '' diyip iktidar yandaşlığına yada '' Nükleer'e Hayır'' diyip muhalefet yandaşlığına çevirmenin alemi yok. Zaten Forum Kurallarına aykırı bir hale geldi gelecek bu başlık.

İlla birşeyler tartışmak istiyorsanız,neden hiçbir yeraltı zenginliği olmayan Japonya'nın yada devamlı petrol ithal eden Çin'in bile bizden daha ucuz petrol mamülleri kullandığını tartışın.Hiç olmadı neden yıllardır yapılan her zulüme ( peşpeşe zamlar biz sıradan insanlara zulümdür) bir türlü ses çıkaramadığımızı,forum olarak birşeyler yapabilir miyizi fln tartışın.

Ya da kalpler kırılmadan konuyu kapatın gitsin.Nasılsa yıllardır olduğu gibi tartışıp tartışım 1 mm bile ileri gidemeyen bir toplumuz.Burda da tartışmayıverelim...

Grey Goose ...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Mesleğin epey bir önemi olduğunu gayet iyi açıklamışsın. Bahsettiğin KW ve elektrik gerilimi, amper hesabı öyle yapılmıyor. Ben bilgi vermeyeceğim ama madem meraklısın dediğim gibi gerekli araştırmaları yap, insanları cehaletle suçlamadan önce de kim oldukları mesleklerinin ne olduğu konusunda iyice bilgilen ! Ayrıca Türkiye 2 adet köyden ibaret değil.

Burada kimse benzin zammını savunmuyor. Ben dahil.

Ayrıca bu, konu ile ilgili son mesajı. Konu hakkındaki açıklama ve kişisel görüşlerim ilk mesajlarda mevcut. Umarım bu benzin fiyatları bir an önce makul bir seviyeye iner..
    Konu GP COSKUN tarafından (25/04/2011 Saat 00:42 ) değiştirilmiştir.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

Alıntı guguk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence iyi yapıyorlar herkesin altında bir araba var araba olmasına ben bir şey demiyorum ama herkeste işe gitmek için araba kullanırmı yaa trafik felç bendede araba var ama hafta sonları kullanıyorum hafta içi servis yada dolmuş kullanıyorum ben bilmiyorum sanki işe arabayla gitmeyi neyse 10 tl de olsa değişen hiçbirşey olmayacak herkes rahatına çok düşkün avrupada herkes metro ve toplu taşıma kullanıyor bizim o seviyeye gelmemize daha çok var neyse için dolu gece vakti konuşmayayım daha fazla
    katılamayacağım bu yoruma...allah kimseyi toplu taşımaya düşürmesin,herkesin evi arabası olsun,dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanmayalım ki herkes işine gezmesine özel arabasıyla gitsin...
    Konu dexter tarafından (23/04/2011 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesajı için 2 kişi dexter'ye teşekkür etti:

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

Nükleer enerji nasıl son çare olabilir, ayrıca bu neyin propagandasıdır, buraya nasıl soktunuz bu konuyu? Akıl fikir versin derken bunları da kastediyorum. Ben vergiden birileri zengin oluyor derken nasıl milletle kavga etmiş oluyorum? Kaçak yakıt konusunu yasalarla sınırlandırmıyor da devlet vergiyi bizim cebimizden soygunla alıyor diyorum, sorunları söylemeye veya tartışmaya gelmemişsin, kavga etmeye gelmişsin diyorsun. Sayın arkadaşım, seninle muhatap olmam diyorsun ama ben senin burada yazdıklarının hepsini okudum ama sen yazılanları okumadan ahkam kesip bir oradan bir buradan alakasız şekilde sallıyorsun. Bu vergi konusunu nasıl "içki ve akaryakıt hızlı tüketilen mamuller dolayısıyla en kolay vergi alınabilecek şeyler" diyerek haklı bulabiliyorsun? İçki ve akaryakıta gelene kadar yediğimiz yiyecekten tut da soluduğumuz havadan da vergi alınabilir! Bu nasıl bir mantıktır ya!

Nükleer enerji konusunu buraya nasıl soktun bilmiyorum ama bu bambaşka bir konu. Güneş enerji potansiyeli bizim neredeyse yarımız olan Almanya'nın 2020'ye kadar nükleer enerji santrallerini kapatıp güneş enerjisine yönelmesi olayları nedense bu ülkede hiç anlatılmıyor. "Bir rüzgar gülü bir köyün elektrik enerjisini karşılamaz, istersen değerlerine bak" demişsin. Neredeki köylere bakıp bu hesabı yaptın, hangi rüzgar potansiyeli olan bölgelerde bu karşılaştırmayı yaptın? 12 ay boyunca yağış alan Karadeniz bölgesinde hesaplandıysa bu elbette karşılamaz.

Antalya yılın neredeyse 12 ayı güneş alan bir bölgede ve yeryüzü şekillerinde çok yüksek bölgeler bulunuyor. Güneş enerjisi potansiyeli özellikle bu enerjiyi aktif olarak kullanan Avrupa ülkelerine göre tartışılmaz düzeyde fazla ve yüksek bölgelerde de rüzgar potansiyeli fazla. Ama biz kalkmış nükleer santral yapıyoruz bravo doğrusu!

Arkadaşın biri de demiş ki
    Alıntı _FeRDi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalkıpta olayı '' İstemezük '' diyip iktidar yandaşlığına yada '' Nükleer'e Hayır'' diyip muhalefet yandaşlığına çevirmenin alemi yok.
    Sayın arkadaş öncelikle muhalefet de destekliyor nükleer enerjiyi bu bir. İkincisi buraya nükleer konusunu ilk yazıp propagandaya dönüştüren Xnode adlı arkadaş. Okumadan, öğrenmeden, düşünce sahibi olmadan nasıl fikir sahibi olabiliyorsunuz, neyi tartışıyorsunuz anlamıyorum doğrusu.

Allah akıl fikir versin diyorum tekrar. Ben AKP, CHP, MHP ya da şu bu demiyorum. Hak yemek, soygun diyorum, hemen psikolojik olarak üste çıkıp konuyu kapatmak için siyaset diyorsunuz.

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazdıklarımdan söylediklerinizi anlıyorsanız, fazla birşey konuşmaya gerek yok bence.. Gençler ayrıca her cümlenin sonuna ünlem koymanız gülünç oluyor, bunu yapmanıza gerek yok.

Uğur kardeşim, mesleğini bilmiyorum ama güneşten ve rüzgardan elde edilebilecek enerji ile nükleer santralden elde edilen enerji mukayese dahi kabul etmiyor.. Eğer öyle olmasaydı tüm büyük dünya ülkeleri nükleer kullanmazdı.. Ayrıca verdiğin rüzgar ve güneş enerjisi ile ilgili tüm veriler yanlış. Bir rüzgar gülü köyün elektriğini falan karşılamaz.. İstersen bu konudaki teknik tabloları inceleyebilirsin ancak incelemeden ve bilmeden bunları yazdığınız ortada. Şehir efsanelerine inanmayın, dahası konu hakkında teknik bilgiye sahip olmadan ölümüne savunmayın.. "Vatan haini" paragrafınız konusunda ne demek istediğiniz anlaşılamadı ?!

Erhan kardeşim, sana cevap vermeye lüzum görmüyorum. Allah aklı ve fikri asıl sana versin. Sen kavga etmeye gelmişsin, sorunları söylemeye veya tartışmaya değil.

Ben konunun izahatını yaptım, isitfade etip etmemek kendinizin bileceği iş.

Selamlar.

uğur ural
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

güneş enerjisiyle cep telefonu bile şarj edilmiyor... bırakalım bu doğalcılığı...akarsularla,rüzgarla,güneşle bu çarklar dönmez.... dünya devleri nükleer sayesinde dev oldu...hem kullanıyor hem satıyor,bizim gibiler de elektriği parayla alıyor... nükleer şart...ancak tüm toplumu etkileyebileceği için çok çok dikkatli olunması şartıyla...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

36 sene toplu taşıma kullandım...ölene kadar kurtulma otobüslerden,dolmuşlardan diyor bazıları...mantığa bak... aç olan "allahım bana iş ver, aş ver "demiyor da "allahım ben açım,onlarda açlıktan ölsün" diyor

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

"dünya devleri nükleer sayesinde dev oldu..."
    Ne kadar kullandın ya da hayatında güneş paneli ya da güneş pili gördün mü bir kere?

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güneş enerjisiyle cep telefonu bile şarj edilmiyor... bırakalım bu doğalcılığı...akarsularla,rüzgarla,güneşle bu çarklar dönmez.... dünya devleri nükleer sayesinde dev oldu...hem kullanıyor hem satıyor,bizim gibiler de elektriği parayla alıyor... nükleer şart...ancak tüm toplumu etkileyebileceği için çok çok dikkatli olunması şartıyla...
    Konu GP COSKUN tarafından (25/04/2011 Saat 00:40 ) değiştirilmiştir.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:57 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

haklısın dünya devleri güneş enerjisiyle dev oldu

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

sanalda bir birine meydan okuma işini lise talebeleri yapar... burada birbirimize meydan okumuyoruz,fikirlerimizi tartışıyoruz... lütfen lise talebesi olmayın...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Okuduğunu anlamayan,yorumlayamayan üstüne tartışamayan bir milletiz.

neyse;

İnadına şahsi aracımla gezicem trafikte özellikle şu otobüsler erguvan rengi olacak ya,ölsem binmem daha

Grey Goose ...

21. Bu mesajı için 2 kişi _FeRDi_'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

arkadaşlar biraz sakin
    lütfen mesajlarımızda birbirimizi kıracak rencide edecek mesajlar yazmamaya özen gösterelim

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234