Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: 19.04.2011 benzin zammı

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

Bu yorumları gördükçe bize herşey müstahak diye düşünüyorum.

hasan çiçek
    hsncck26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 30

lanet olsun, o vergiler o zamlar kimin cebine giriyorsa haram olsun..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı aslanerh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle
    kendinize haksızlık etmeyin...
    Konu xnode tarafından (21/04/2011 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı guguk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence iyi yapıyorlar herkesin altında bir araba var araba olmasına ben bir şey demiyorum ama herkeste işe gitmek için araba kullanırmı yaa trafik felç bendede araba var ama hafta sonları kullanıyorum hafta içi servis yada dolmuş kullanıyorum ben bilmiyorum sanki işe arabayla gitmeyi neyse 10 tl de olsa değişen hiçbirşey olmayacak herkes rahatına çok düşkün avrupada herkes metro ve toplu taşıma kullanıyor bizim o seviyeye gelmemize daha çok var neyse için dolu gece vakti konuşmayayım daha fazla
    Ertuğrul Bey,
    Toplu taşıma araçları kullanımı konusuna katılıyorum.
    Ancak; "iyi yapıyorlar" derken?
    Ne demek iyi yapıyorlar? Dalga mı geçiyorsunuz anlayamadım...

Biz mecburmuyuz dünyanın en pahalı yakıtını kullanmaya?

Neyse.

Saygılar...
    Suat.

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

Alıntı hsncck26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lanet olsun, o vergiler o zamlar kimin cebine giriyorsa haram olsun..
    Amiiin...

umarım; 13 haziranda şu an bizim vergimizle alınan mercedeslerinde, bizim benzinimizle gezemez. Kendi araçlarınla cepten benzin doldurururlar...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Bence iyi yapıyorlar herkesin altında bir araba var araba olmasına ben bir şey demiyorum ama herkeste işe gitmek için araba kullanırmı yaa trafik felç bendede araba var ama hafta sonları kullanıyorum hafta içi servis yada dolmuş kullanıyorum ben bilmiyorum sanki işe arabayla gitmeyi neyse 10 tl de olsa değişen hiçbirşey olmayacak herkes rahatına çok düşkün avrupada herkes metro ve toplu taşıma kullanıyor bizim o seviyeye gelmemize daha çok var neyse için dolu gece vakti konuşmayayım daha fazla
    Bende toplu taşımanın kullanılması taraftarıyım ama insan gibi taşındığım sürece. Benim iş yerim Altunizade'de ve ben Beylikdüzü'nde oturuyorum. İstanbulun bir ucundan diğer ucuna gidiyorum sayılır hergün. Toplu taşıma şaheseri olan Metrobüs'te yolculuk yapmak çok hoş sayılmaz. İnsan gibi taşınmıyoruz çünkü, otobüslerin dolmuşların içine istif ediliyoruz. Kimse arabası varken leş gibi kokan bazı insanların dibinde saatlerce yolculuk yapmak istemez. Heleki bayanlar için diyorum taciz konusu başka bir mesele.

Bu yüzden toplu taşımayı övmeyelim de yolların genişletilmesi ve akaryakıtın fiyatının normal seviyelere gelmesini düşünelim. Şunuda söyleyeyim yurtdışında birçok ülkede toplu taşıma denildiğinde metro'dan başka bir şey akıllara gelmez. Bizde de metro diye bir kavram olmadığı için toplu taşımamızı övmeyelim ve teşvikte etmeye çalışmayalım.

12. Bu mesajı için 2 kişi matushella'ye teşekkür etti:

Erhan Aslan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Bu yazılanlar küçük çocukları şekerle kandırmaya benziyor. Sanki parası olan benzin 10 TL olsa da gitmeyecek arabayla? Burada şikayet edilen bu mudur, bunu mu anladınız?

Aldığımız neredeyse her ürün hatta hizmetler bile genellikle lojistik ile sağlanıyor, uçak, gemi vs geçtim, örneğin bir tır aracı iyi durumda 100 km ye 30-40 lt dizel yakıt yakabiliyor ortalama. Bu bize peki nasıl yansıyor? Sonuç olarak yalnızca aracı olan değil olmayan da soyuluyor. Ben yalnızca devlet soygunculuk yapıyor demiyorum, aynı şekilde petrol şirketleri de soygunculuk yapıyor, çünkü dünyadaki petrol fiyatına ve bizim jeopolitik konumumuz düşünüldüğünde de ham petrol fiyatı da ülkemizde pahalı. Üstelik kimi zaman bilmesek de kaçak ya da içine su vs katkı katılan yakıtları satın alıyoruz o soyguncu şirketlerden. Ama ne yazık ki ülkemiz "oh iyi yapıyorlar, trafiğe çıkan soyulsun" diyen ya da bu konu umrunda olmayanlarla dolu. Bu da beni deli ediyor.

Konu benzinin 3 kuruş veya 5 kuruş zamlı olması ya da yüzde bilmem kaç vergi alınması değil. Konu bizim sırtımızdan kimlerin zengin olduğu ve buna yıllardır seyirci kalmamız ya da bunları iyi birşeymiş gibi desteklememiz!

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendinize haksızlık etmeyin...
    Bu konuda tepki gösterenleri eleştirmeye çalışanları da Allah'a havale ediyorum. Hak yememek kadar, hak yedirmemek de önemlidir, ne kendime ne de başkalarına yapılan haksızlığa katlanamıyorum.
    Konu aslanerh tarafından (21/04/2011 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.

14. Bu mesajı için 3 kişi aslanerh'ye teşekkür etti:

ARMAĞAN ÖZMEN
    armi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Bence yanlış mantık yürütüyorsunuz. Trafik derdi dünyanın bütün metropollerinde mevcut. Sorun trafik mi yoksa akaryakıtın ülkemizde pahalı olması mı?

Akaryakıt aldığınızda parasal olarak %60ından fazlası devlete vergi olarak gidiyor. Peki gitsin, gitsin de biz vatandaş olarak bunun ne kadarını geri alabiliyoruz? Adam gibi yürümeye kaldırım mı yapılıyor yoksa adam gibi toplu ulaşıma çare mi üretiliyor yoksa adam gibi eğitim mi diyim, sağlık mı diyim adalet mi diyim ne diyim bilemedim şimdi...

Neyse bizde konuşmayalım gece vakti şimdi

16. Bu mesajı için 3 kişi armi'ye teşekkür etti:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Benzin 4.30 Mazot 3.85 vay anasını arkadaş

1.3 75 Punto şehir içinde 25 kuruş yakıyor yani. Valla yazık.

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Petrol ürünleri zamları dönmüş dolaşmış trafik sorununa gelmiş,ilginç Dünyanın birçok ülkesini gezdim,tüm büyük özellikle betonarme ve iyi planlanmamış şehirlerde trafik büyük sorun.Bunu çözebilen ülke çok az.60 lardan kalma trenlerle,Varşova Paktından kalma otobüslerle,battı batacak vapurlarla hizmet vermeye devam edersen bu hizmeti sadece mecbur olanlar kullanır.Ben şahsen araç sahibi olupta o Ikaruslarda sürünmem,birçoğumuzda sürünmez aslında.Ama iş tepki göstermeye,hakkımızı aramaya gelince her zamanki gibi ya sistem korkusu yada şakşakçılığı,çözemedim bizim milleti.
    Zamlara en ufak tepki göstermeyen Türk halkına,Haklısınız,haklılığınıza şu cümle ile katılıyorum; ''Meeeeee meeee''
    Konu _FeRDi_ tarafından (21/04/2011 Saat 22:55 ) değiştirilmiştir.

Grey Goose ...

19. Bu mesajı için 3 kişi _FeRDi_'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Beyler Ankamallın oradakı Kadoılde pazar %10 hafta ıcı %8 ındırım varmıs benzını nasıl kullanan varmı fullpet ıle bır depo ıle 430 km gıdınce ıstasyonu degıstırmek farz oldu
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

arkadaşlar bi konu açılıyo ordan oraya sürükleniyo. konuya sadık kalmak isteyenler de sadece yakınıyo. gelin hep birlikte eylem yapalım sesimizi duyuralım desek polis engeli çıkyo(yaklaşık 20 gün önce wv ciler ankarada eylem yapmak istedi polis plakalarınıza ceza keseriz dedi herkes dağıldı). motorlu taşıt kullananlar 1 ay kontak kapatıp akaryakıt almasa ( tüm Türkiye için) ülke ekonomisini görürüz işte ozaman. ünlü bi siyasetçinin dediği gibi vergi dairelerini kapatın benzinlikler yeter vergi almaya die. alınan lpgde %80 benzinde %70 vergi var ee bize geri dönen ne hiç bişey sadece zam. araç kullanıcıları yakıt almayı kessin bakalım ne olcak!!! ham petrole zam geliyo fiyatlar yükseliyo, ham petrol fiyatı düşüyo yine zam geliyo anlam verebilen varsa bana da anlatsın

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem *
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Bu konuda tepki gösterenleri eleştirmeye çalışanları da Allah'a havale ediyorum. Hak yememek kadar, hak yedirmemek de önemlidir, ne kendime ne de başkalarına yapılan haksızlığa katlanamıyorum.
    Bu konuda tepki gösterenleri eleştirmeye çalışanları da Allah'a havale ediyorum..

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 17:00 ) değiştirilmiştir.

Cem *
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Türkiye'de eylemde birlik olunamama sebebi, yapılan hemen tüm eylemlerin aslında hak arama mücadelesinden öte siyaseten yapılmasından kaynaklanıyor. Bunu siyasi bir tarafı olmayan biri olarak söylüyorum. Adam kişisel hakkı için eylem yapıyor, ergenekon sanığı gelip destek veriyor, alakasız konuşmalar yapıp yandaş toplamaya çalışıyor; Öteki falanca eylemi yapıyor terör örgütü sanığı adam destek için geliyor. Kel alaka adamlar anında siyasetlerine alet ediyor ve eylemi baltalamak dışında bir işe yaramıyor bu halleri..

Çocukluğumda coca-cola fiyatı fahiş bir şekilde artmıştı ve bir anda Tüm Türkiye tepk göstererek Coca-Cola boykotu yapmıştı. Ve fiyatı düşürmek zorunda kalmışlardı. Keşke bu türden, siyasi amaç gütmeyen ve bir yere yamanmayıp dürüst ve ahlaklı eylemler yapılabilse..

Akaryakıt fiyatlarının bu kadar fahiş olma neden bir devlet politikası. Ancak fakrlı siyasi oluşumlar bunu siyasetleri için bir rant amacı olark kullanıyorlar. Bugün diesel yakıt 1.0 TL'ye satılabilir. Üstelik rafineri ve bayi karı dahil olmak üzere.. Ancak devlet açığını kapatmak ve yeni yatırıma kaynak aktarabilmek için sirkülasyonu yüksek olan metaları fahiş vergilendirme yoluna gidiyor. Örneğin sigara, akaryakıt, içki ve çabuk tüketilebilen ürünler..

Bunların engellenebilmesi için yeni finans kaynakları oluşturulmalı, enerji ucuzlatılmalı (Ki tek çare nükleer, yenilebilir enerji kaynağı yetmiyor başka çare yok maalesef istemesekte).. Ağır sanayi ve elektronik sanayii yatırımları artmalı, askeri harcamalar azaltılmalı ve en önemlisi nitelikli insan varlığı çoğaltılarak daha az emekle daha fazla üretim yapılmalı...

Aksi takdirde, "İSTEMEZÜK!" türünde karşı çıkışlarla ne soruna çare bulunabilir ne de herhangi somut birşey elde edilebilir. Edilemiyor da.. Kendince kinaye ve gönderme yapan vatandaşımıza da gülüyorum sadece.. Çözüm üretin arkadaşım, durduk yere milletle dalaşmakla iş olmaz.

Saygılar.

Erhan Aslan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Siyasi bir tarafım yok diyorsun ama "ergenekon"dur, "tek çare nükleer"dir, "milletle dalaşmak"tır, sözleri kimin ağzında sakız bu günlerde?

Sana AKP veya şudur budur demiyoruz, biraz padişahım çok yaşa deme de her yerde kaçak kullanılan yakıt satılıyorken, yok bunu vergiden, içkiden çıkarmamız gerekiyor mantığını düşün diyoruz!

Ayrıca milletle dalaşan kim, biz burada hakkımızı savunmaya çalışıyoruz, nasıl bir mantıktır bu Allah'ım yarabbim, akıl fikir versin diyorum, sırf bu mantıkla birilerinin cepleri doluyor, sonra da batıyor işte bu ülke!

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de eylemde birlik olunamama sebebi, yapılan hemen tüm eylemlerin aslında hak arama mücadelesinden öte siyaseten yapılmasından kaynaklanıyor. Bunu siyasi bir tarafı olmayan biri olarak söylüyorum. Adam kişisel hakkı için eylem yapıyor, ergenekon sanığı gelip destek veriyor, alakasız konuşmalar yapıp yandaş toplamaya çalışıyor; Öteki falanca eylemi yapıyor terör örgütü sanığı adam destek için geliyor. Kel alaka adamlar anında siyasetlerine alet ediyor ve eylemi baltalamak dışında bir işe yaramıyor bu halleri..

Çocukluğumda coca-cola fiyatı fahiş bir şekilde artmıştı ve bir anda Tüm Türkiye tepk göstererek Coca-Cola boykotu yapmıştı. Ve fiyatı düşürmek zorunda kalmışlardı. Keşke bu türden, siyasi amaç gütmeyen ve bir yere yamanmayıp dürüst ve ahlaklı eylemler yapılabilse..

Akaryakıt fiyatlarının bu kadar fahiş olma neden bir devlet politikası. Ancak fakrlı siyasi oluşumlar bunu siyasetleri için bir rant amacı olark kullanıyorlar. Bugün diesel yakıt 1.0 TL'ye satılabilir. Üstelik rafineri ve bayi karı dahil olmak üzere.. Ancak devlet açığını kapatmak ve yeni yatırıma kaynak aktarabilmek için sirkülasyonu yüksek olan metaları fahiş vergilendirme yoluna gidiyor. Örneğin sigara, akaryakıt, içki ve çabuk tüketilebilen ürünler..

Bunların engellenebilmesi için yeni finans kaynakları oluşturulmalı, enerji ucuzlatılmalı (Ki tek çare nükleer, yenilebilir enerji kaynağı yetmiyor başka çare yok maalesef istemesekte).. Ağır sanayi ve elektronik sanayii yatırımları artmalı, askeri harcamalar azaltılmalı ve en önemlisi nitelikli insan varlığı çoğaltılarak daha az emekle daha fazla üretim yapılmalı...

Aksi takdirde, "İSTEMEZÜK!" türünde karşı çıkışlarla ne soruna çare bulunabilir ne de herhangi somut birşey elde edilebilir. Edilemiyor da.. Kendince kinaye ve gönderme yapan vatandaşımıza da gülüyorum sadece.. Çözüm üretin arkadaşım, durduk yere milletle dalaşmakla iş olmaz.

Saygılar.
    Konu GP COSKUN tarafından (25/04/2011 Saat 00:45 ) değiştirilmiştir.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 17:00 ) değiştirilmiştir.

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem *
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Bu yazdıklarımdan söylediklerinizi anlıyorsanız, fazla birşey konuşmaya gerek yok bence.. Gençler ayrıca her cümlenin sonuna ünlem koymanız gülünç oluyor, bunu yapmanıza gerek yok.

Uğur kardeşim, mesleğini bilmiyorum ama güneşten ve rüzgardan elde edilebilecek enerji ile nükleer santralden elde edilen enerji mukayese dahi kabul etmiyor.. Eğer öyle olmasaydı tüm büyük dünya ülkeleri nükleer kullanmazdı.. Ayrıca verdiğin rüzgar ve güneş enerjisi ile ilgili tüm veriler yanlış. Bir rüzgar gülü köyün elektriğini falan karşılamaz.. İstersen bu konudaki teknik tabloları inceleyebilirsin ancak incelemeden ve bilmeden bunları yazdığınız ortada. Şehir efsanelerine inanmayın, dahası konu hakkında teknik bilgiye sahip olmadan ölümüne savunmayın.. "Vatan haini" paragrafınız konusunda ne demek istediğiniz anlaşılamadı ?!

Ben konunun izahatını yaptım, isitfade etip etmemek kendinizin bileceği iş.

Selamlar.
    Konu GP COSKUN tarafından (25/04/2011 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon