Sayfa 15/15 İlkİlk ... 1112131415
295 sonuçtan 281 ile 295 arası

Konu: Full Akaryakıt

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

.
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ramazan kardeşim sen bu gibi düşüncelerle testlerle sadece kendini kandırıyorsun be güzel kardeşim bak bilgisi olmayan arkadaşlarıda yanlış yönlendiriyorsun bilip bilmeden konuşarak. Ya hakikatten sağlıklı bir yakıt satılıyorsa sen birçok insanın fazla para ödemesine bu yorumlarla sebep oluyorsan bunu vijdanen kaldırabilecek misin? yahu normal dizelin kokusu rengi bile farklı böyle birşeyi yapmak mumkun mu? herkes tüpraştan alıyor tabiki yakıtı bazı kendi bayilerini işletmeyen istasyonlar kaçak yakıt kullanıyor onlar gemileri vs olan bayiler zaten.
    uğurcum bence ramazan en doğrusunu yapmış..hesabınıda artsı eksısıyle yapmış kararını vermiş.bu arada bende bu konuda herkeze fullden almamaları için uyarıda bulunuyorum..forum uyeleride dahil ..bu arada fullun sağlıklı yakıt sattığna sahsen inanmıyorum ben..tamam olması gereken normlar ve standartlar içinde ama diğer firmaların yuksek performanslı geliştirilmiş yakıtlarının arasında çok vasat kalmakta..tamam ucuz ama nedeni de bu katkısız ve geliştirilmemiş.95 oktanıda 97 oktanıda aynı fiyat ikisinide alın kullanın arada farkmı var? tabıkı yok...diğer ıstasyonlarda iki yakıt arasındaki performans farkı hıssedilir sekılde var ama fullde bi tık yok...bu bır gercekk..

onrky
    1.4 starjet 95hp

serkan serkan
    sekoli82_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmırdede var zaten konakta
    konakta değil ÇINARLI DA

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

.
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.

ertan alp
    meltdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar Fullpet tahlil rapoları geldi sizinde tahmin edebileceğiniz gibi yakıtla ilgili bir sıkıntı bulunmamakta ancak benim yaptığım yol ve araç çalışmasında değişiklikler olmaya başladı çünkü 3 depodur yakıtımı opetten alıyorum ve sanırım artık başkada bir yerden almayacam.

Birde şöyle bir hesap yaptım son durumuma göre onuda aşağıda bilgilerinize sunarım, sonuç olarak fullpet maddi tasarruf değil aksine maddi ve manevi zarardır...

Ortalama bu zamana kadar yaptığım km. :25.000
    Tam depo ile alınan yol (42lt.) : 735
    Toplam doldurulan depo sayısı : 34,014
    Toplam ödenen ücret : 5.329TL
    Opet kullanmaya devam etseydim.
    Tam depo ile alından yol (42lt.) : 805
    Toplam doldurulan depo sayısı : 31,056
    Toplam ödenen ücret : 5.021TL
    Aradaki fark : 308TL

Burada en önemli olanlar, yağlayıcılık özelliği, setan sayısı ve viskozite bunlar da zaten ölçülmemiş... Setan indeksi setan sayısına yakı değer verir ama asla birebir olduğu garantisi vermez...

ayrıca ısıl değeri de verilmemiş... performansı doğrudan etkileyen özellikler...

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Ramazan kardeşim sen bu gibi düşüncelerle testlerle sadece kendini kandırıyorsun be güzel kardeşim bak bilgisi olmayan arkadaşlarıda yanlış yönlendiriyorsun bilip bilmeden konuşarak. Ya hakikatten sağlıklı bir yakıt satılıyorsa sen birçok insanın fazla para ödemesine bu yorumlarla sebep oluyorsan bunu vijdanen kaldırabilecek misin? yahu normal dizelin kokusu rengi bile farklı böyle birşeyi yapmak mumkun mu? herkes tüpraştan alıyor tabiki yakıtı bazı kendi bayilerini işletmeyen istasyonlar kaçak yakıt kullanıyor onlar gemileri vs olan bayiler zaten.
    Açıkcası ben vicdanen rahatım sonuçta kendi gözlemlerim doğrultusun da bu yorumlarda bulunuyorum ben almıyorum artık fullden yakıt ve almayacam da alanlara da tavsiyem almamaları ve tekrar diyorum bunu vicdanen rahat bir şekilde söylüyorum.

Yakıttaki katkı olayına gelince bana yakıta katkı katmadıklarını Tüpraşın yakıtını sattıklarını ve başka bir yerden yakıt almadıklarını raporum ile ilgili bilgi vermek için arayan bayan söyledi. Ben yakıtın renginden kokusunda nedir ne değildir diye anlayacak gözlem bilgisine sahip değilim ancak kullandığım yakıt ile ilgili aldığım yol duyduğum motor sesi yaşadığım sıkıntılar vs. benim bu yakıttan uzak durmam için yeterli sebeplerdir. İsteyen istediği yerden yakıt kullanır ama ben burada ve çevremdeki insanlara da almamaları konusunda uyarıda bulunuyorum.

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Alıntı meltdown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada en önemli olanlar, yağlayıcılık özelliği, setan sayısı ve viskozite bunlar da zaten ölçülmemiş... Setan indeksi setan sayısına yakı değer verir ama asla birebir olduğu garantisi vermez...

ayrıca ısıl değeri de verilmemiş... performansı doğrudan etkileyen özellikler...
    Açıkcası test sonuçlarında nelerin önemli olduğunu bilmiyorum ancak sizin bu söylediklerinizi bana raporu gönderen kişiye soracağım ve bunların da test edilmesini talep edeceğim. Sonuçta bu yakıt performans ve tüketim tarafında ucuz bir yakıt değil aksine pahalı bana göre...

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Arkadaşım siz tamemen pisikolojik olarak etkileniyorsunuz ve bu etkilerede kendiniz inandığınız kalmıyor insanlarıda yanıltıyorsunuz. Kanıtı ne biliyor musun? son yazdığın mesaj. 97 oktan benzin hiçbirimizin aracında daha fazla performans vermez aksine daha düşük performansa yol açar. Benzinde oktan seviyesi arttıkça benzinin yanıcılığı azalır yani yanma ısısı yukselir daha zor yanar bu yuksek oktandan düşük oktana göre daha fazla performans almak istersen aracının avans ayarlarını 97 oktana göre yaptırman ve daha yuksek sıkıştırma yapman gerekmektedir. Turkiyede satılan benzinli araçlar 95 oktana göre ayarlıdır. Eğer öyle olmasa idi 95 oktan aldığınız benzinle aracınız asla düzgün çalışmaz ateşlemeden önde yanarak vuruntuya sebep olurdu.

Ayrıca katkılı yakıt olayına gelince, katkı deterjandan ibaret. Bunların ben anlık olarak iyi bir izlenim vermesinden öte uzun vadede zarar olarak geri döneceğine inanıyorum. Katkı olsun diye ne olduğu belli olmayan kimyasallar katan kimbilir kaç şirket var. Misal ben aracıma özellikle katkısız lpg koyuyorum katkılı yerlerden asla lpg almıyorum. Benim fltrelerim 100binde bir değişen filtreler. Katkılı lpg kullandığımda zamanından önce şişerek balçık gibi yağ benzeri bir madde doluyor. Ha eski tip bir araç kullansaydım yakıtla beraber yağlamaya ihtiyacı olsaydı emjektorlerim en son teknoloji enjektorler olmayıp karbürator olsaydı katkının yararını görürdüm ancak şu aşamada yakıt katkılarının tek etkisi bana zarardır. Enjektörleri bozabilecek tek etmen yakıttaki pislik ve katkıdır.

Saygılarımla...
    95 oktan ve 97 oktan arasındaki farkları aracıma koyduğumda aradaki farkı anlıcak kadar iyi bir şöför oldugumu dusunuyorum.kımse kullandığnız aracta farklı bir etki yaratmaz diyemez.diyende hiç birşey bilmiyen bir insandır.motorlarımız 95 oktana göre yapılmış doğrudur..ama senın o dediğn yanmaymış manmaymış falan filan hikaysei bana hiç açıklayıcı gelmedi...bundan 3 sene önce shellin 100 oktan benzini vardı buyuk ihtimalle kullanmamışssındır pahalıdır dıye..ben çok uzun zaman kullandım..pahalı olduğundan rağabet görmedi ve satıştan kaldırıldı..eğer senın dediğn gibi 95-97 veya 100 oktan her ne ise araçlarımız 95 oktana göre ayarlandığı için hiç bir performans artısı sağlamadığını varsayarsak 100 oktan benzini aracıma koyduğumda ara hızlanmalar yokuş yukarı ve son hızdaki perforrmans artısı nerden çıkıyor? heralde oda piskolojik yada km göstergesindeki son hızda psikolojık olorak etkilenip 5-10 km fazla gösteriyor.. bu arada sen benzin konusunda aşşmıssın?95 oktan benzine hangi deterjanı tavsiye ediyorsun performans artısı açısından? omo matık iyimidir ? yada persil? beyazlar için yada renkliler için fark edermi?yada bir lt benzine nekadar ve nasıl koyuyoruz sulandırıpmı yoksa ölçeklemi? yumuşatıcı koysak acaba eksozdan çıkan kokuya bahar esintisi etkisi yaparmı? bu arada benım vicdanım çok rahat kullanmam
    kullananada kullanma derim...aracımda gortugum değişiklikler kullanmamam için yeterli bir etkendir...son sözümde budur..
    Konu kara kız tarafından (03/12/2011 Saat 20:37 ) değiştirilmiştir.

onrky
    1.4 starjet 95hp

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Arkadaşlar kımımız Full'un yakıtından memnunuz kimimiz memnun değiliz bildiğiniz üzere malum akaryakıt fıyatlarıda basımızdakılerın sayesınde aldı basını gıdıyor.Full'de bugune özel %12 indirim var ilgilenenlere duyrulur.
    20 MARTTA FIYATLAR BU SEKILDE IDI BUYUK IHTIMAL AYNIDIR

SADECE HAVALAR DEĞİL CEPLERİNİZ DE ISINIYOR !

BUGÜN ( 27 Mart 2012) öğlen 12: 00 - gece 24: 00 saatleri arası AKARYAKIT VE LPG' de %12 ' ye varan indirim sizleri bekliyor.

BU FIRSATI KAÇIRMA !!!

Full Ataköy Marina ve Full Bodrum Marina istasyonlarımız bu kampanyaya dahil değildir. Kurumsal ve Ticari kartlar bu kampanyadan faydalanamamaktadır.

(20 MART) Kampanya süresince geçerli olan pompa satış fiyatlarımız;
    95-97 Euro LPG
    İSTANBUL 4,18 3,58 2,36
    ANKARA 4,18 3,58 2,4
    KOCAELİ 4,17 3,58 2,4
    İZMİR 4,18 3,58 -
    MERSİN 4,18 3,58 -
    BURSA 4,18 3,6 2,37
    ANTALYA 4,2 3,61 2,43
    ESKİŞEHİR 4,19 3,61 2,42
    FULL ŞİŞLİ (İST) 4,18 3,58 2,35
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

bu kadar yorumdan sonra ben de mi alsam full den ne yapsam ya. beykent full şubesi dizel 3.77 ben de mi alsam ne yapsam? araç dizel olunca biraz benimki yusuf yusuf ediyor bir şey olur diye.

Okan A.
    oknadr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    20ADR89
    Edilen teşekkür: 106

Arkadaşlar groupon'da bugüne özel bi Full kampanyası varmış. Groupona özel bu kartla Full istasyonlarından bir yıl boyunca ekstra %8 indirim daha kazanılıyormuş, fiyatı 115 TL.
    Link => Tüm FULL İstasyonlarında Akaryakıt Alımlarında %7ye Varan Mevcut İndirime Ek %8 İndirim!

Not: Daha önce hiç Fullden akaryakıt almadım, sadece kullanan arkadaşlar için paylaşmak istedim

Orhun Küpeli
    deor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 11

Bahçeşehirde yeni Full istasyonu açıldı bir ara tüm akaryatıklarda %25 indirim vardı kuyruk olmuştu

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar yorumdan sonra ben de mi alsam full den ne yapsam ya. beykent full şubesi dizel 3.77 ben de mi alsam ne yapsam? araç dizel olunca biraz benimki yusuf yusuf ediyor bir şey olur diye.
    onun yerine kredi kartı indirimlerini kullanın çok daha uyguna alırsınız mazotu şu an ben bonus shell indirimini kullanıyorum her 50 tl ye 5 tl veriyor %10 indirim yapar yani mazot bana 3.60 a geliyor ayrıca shell den çok memnun kaldım yakıt ortalamam şehir içi 5.6 şu an

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Valla ben dün ilk defa Full den mazot aldım ve tesadüfmüdür yoksa ilgisi varmıdır bilmiyorum ama ısıtma bujisi hatası verdi..Yakıttan kaynaklanırmı bilmiyorum ama huylandım..

ÖZGÜR ERKAN
    ozgur_er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 7

Selamlar,
    Ben Ocak ayından beri İzmir-Çınarlı full'den euro dizel yakıt alıyorum, yukarıdaki kampanya gibi bir kampanyadan 110TL'ye %8 indirim kartı almıştım, en son cumartesi günü 3.52'den yakıt aldım, herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar... Yakıt tüketimiminde de herhangi bir değişiklik olmadı, çevre yolu max. 110-120 km hızla 4.8lt ortalama (multijet 90 - 6 vites).

Sayfa 15/15 İlkİlk ... 1112131415