Sayfa 47/146 İlkİlk ... 274344454647484950516797 ... SonSon
2914 sonuçtan 921 ile 940 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

burak saydam
    brks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34npu39
    Edilen teşekkür: 6

aracı ilk aldığımda bana da 15.000 den sonra yakıt azalır dediler.
    aracım şu an 17.000 de ama hala çok yakıyor.
    açıkcası yakışından pek memnun değilim

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı enginengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakıt oranlarınız nedir?

aracı yeni teslim aldım, 1.4 Fire Dynamic benzinli.
    dün 50YTL, bugun 70 YTL'lik aldım fakat çok yol yapmadım. Ama sanki ibre hiç durmadan düşüyor gibi.

tamamiyle benzini bitirip öyle denicem fakat normali nedir?
    bu model bir aracın ne kadar yakması gerekiyor (basılmadan, hız yapmadan, şehiriçi)

ona göre test edicem, araçta sanirim sorun var.
    Normal şartlarda 7lt/100km civarı yakması gerekiyor.Tabi trafik, araç durumu ve sürüş birebir etkili tüketimde,

Aracınız hayırlı olsun...

Sinan ÖZCAN
    sinan1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 SC 970
    Edilen teşekkür: 11

benim ilk aldığımda depoyu fulledim bi belki de arabaya alışmadan kaynaklanıyodu o sefer 8-8.5 lt di ortalama. Sonraki depolarda hep 6.5-6.7 lt oldu ortalama

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı brks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim punto dizel 75hp şehir içinde 190 kr ciwarı yakıyo.
    ama 16 jant ve geniş lastik war bu yüzden çok yaktını düşünüyorum.
    ortalaması 100km/6.0 litre
    İyi de Burak zaten fabrika verisinin altında yakmışsın daha ne istiyorsun?? Benim de 6.0 lt/100 km şu andaki ortalamam.

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1,3 multijet
    50 ytl lık yakıt ile 320 km yaptım ş.içi.
    ama vites aralıklarını uzatmadan, düzenli devir, orjinal ölçülerde lastik. düzenli yakıt seçimi.
    ben çok memnunum yakıtından.

bide servisler ucuz olsaaaa

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Alıntı yakupca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1,3 multijet
    50 ytl lık yakıt ile 320 km yaptım ş.içi.
    ama vites aralıklarını uzatmadan, düzenli devir, orjinal ölçülerde lastik. düzenli yakıt seçimi.
    ben çok memnunum yakıtından.
    çok güzel değerler,ortalama km de 15,6 ykr yakmış.keşke bende bu değerleri yakalayabilsem

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

valla benım aractada enteresan bısey gıbı ama depoyu son fulledıgımde sıfırlamıstım, sabah tekrar mazot aldım.ortalama 7.0lt. yazıyordu.ben sureklı klıma acık gezıyorum sehırıcı ve bu sefer bıraz yuksek hızlarda kullandım aracı ama bu kadar cok olmaıs normalmıdır acep ???
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

yıldıray aksakal
    yıldıray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    10 TV 156
    Edilen teşekkür: 47

arkadaşlar mrb.bir hafta önce başımdan geçen bir durumdan bahsedeyim.Bursaya gitmiştim.Dönüşte carrefuar a uğradım Ordan gönene gelmek için(130-140 km civarında) yola çıktım.Çıktığım an birkaç metre gittikten sonra yakıt ışığı yandı.Yakıt almadan gönene kadar geldim.20-30 km daha giderdi.Bu durum normalmi?Bir araç ışık yandıktan sonra bu kadar kilometre gidebilirmi.Kış aylarında bir depo ile sadece şehir içinde 550-600 civarında km yapıyordum.Şu an bu mesafe 600-640 civarlarında.Normal olması gereken değerler bu seviyelerdemi.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

yaklaşık 7 L benzin kala ışık yanıyor sanıyorum, buda şehiriçi neredeyse butun araclarda 100 km yi deviriyor şehir dışı kullanıma baglı olarakta 100-140 km arası degisebiliyor.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

selamlar,
    her 3000km de bir hava filtresini değiştirmek yakıt tasarrufu sağlıyormuş.. geçtiğimiz cumartesi 10.000km bakım yaptırdım hava filtresi 13ytl.. yakıta katkı vs koymak yerine sık sık hava filtresini değiştirmek daha mantıklı geliyor ne dersiniz?

https://forum.grandepuntotr.com/serv...uzu-bakim.html

istanbuldan lüleburgaza gelirken bakımdan sonra daha az yaktı gibi geldi.. ibre giderken 1,6 birim inmişti gelirken 1,3 indi.. toplamını 8 birim kabul ediyorum..
    beşiktaş-lüleburgaz otoban mesafe:190km

burak saydam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34npu39

Bence şu An En çok Yakan Dizel Araçlardan Biri Benim Puntom.
    Bence 1.3 Dizel Bi Araç Için çok.megane,fiesta,getz Bizim Araçlarimdan çok Daha Az Yakiyooo

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Bence şu An En çok Yakan Dizel Araçlardan Biri Benim Puntom.
    Bence 1.3 Dizel Bi Araç Için çok.megane,fiesta,getz Bizim Araçlarimdan çok Daha Az Yakiyooo
    Katalog verisine bakarsan 6,2 mi ne yazıyor senin araban için. Evet bizimkisi rakiplerine göre fazla yakıyor o konuda birşey demiyorum ama bu rakiplere Getz i dahil etme. Renault' nun 1,5 dci si olsun, Ford' un 1.4 tdci ı olsun bizden daha az. Ama Getz olsun, Toyota' nın 1.4 dizeli olsun bizim arabalardan daha fazla yakıyor. Şirkette her marka model dizela arabalar var çalışanların ve haberimiz oluyor birbirimizin ne yaktığından. Getz şehir içi 6,5, Auris şehir içi 6,9 lt ortalamada arkadaşların.

Tolga Güçlü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**

getz konusuna kesinlikle katılmıyorum,çünkü eski aracım 2006 (eski tip) model getz di...evt puntodan daha atikti ama yakıt konusunda puntonun yanına yaklaşamaz.getz le haftada 70-80 yakarken puntoyla aynı mesafede (okul yolum-hergün gidiyorum) 50-55 ytl yakıyordum...

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    her 3000km de bir hava filtresini değiştirmek yakıt tasarrufu sağlıyormuş.. geçtiğimiz cumartesi 10.000km bakım yaptırdım hava filtresi 13ytl.. yakıta katkı vs koymak yerine sık sık hava filtresini değiştirmek daha mantıklı geliyor ne dersiniz?

https://forum.grandepuntotr.com/serv...uzu-bakim.html

istanbuldan lüleburgaza gelirken bakımdan sonra daha az yaktı gibi geldi.. ibre giderken 1,6 birim inmişti gelirken 1,3 indi.. toplamını 8 birim kabul ediyorum..
    beşiktaş-lüleburgaz otoban mesafe:190km

yok oyle birsey 10bin kmde 13 ytl kar yapmaz filtreden dolayı, ha stabilize ve filtreyi gercekten dolduracak gibi tozlu yerlerde surekli kullanılıyorsa degebilir bi ihtimal. ancak degistirmek yerine cikartın ve tazikli hava ile kendiniz temizleyin kesinlikle deger.

burak saydam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34npu39

ben getz kullanmadım ama arkadaşlarımda war benimkinden daha az yaktığını idda ediyolar.litre olarak sormadım ama benim arabam km de 190 yakarken onlar 160 yakıyomuş

Tolga Güçlü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**

ben getz kullanmadım ama arkadaşlarımda war benimkinden daha az yaktığını idda ediyolar.litre olarak sormadım ama benim arabam km de 190 yakarken onlar 160 yakıyomuş
    doğrudur 160 yakıyordur,babamda oyle diyordu çıldırıyordum nası yani diye,yanında yolculuga çıkınca anladım 5. viteste 80-90 arası sabitliyor ve gidiyor,bu şekilde gidince evt 160 olur,150 ye bile inebilir.ancak iki aracı yakıtını karşılaştırırken ilk olarak soforun aynı olması gerekir,yani inanın siz getz'i punto yu kullanır gibi kullansanız getz 200 den aşağı yakmaz.eğer arkadasınız getz'i kullandıgı gibi puntoyu kullansa puntoda 140 dan fazla yakmaz ...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğrudur 160 yakıyordur,babamda oyle diyordu çıldırıyordum nası yani diye,yanında yolculuga çıkınca anladım 5. viteste 80-90 arası sabitliyor ve gidiyor,bu şekilde gidince evt 160 olur,150 ye bile inebilir.ancak iki aracı yakıtını karşılaştırırken ilk olarak soforun aynı olması gerekir,yani inanın siz getz'i punto yu kullanır gibi kullansanız getz 200 den aşağı yakmaz.eğer arkadasınız getz'i kullandıgı gibi puntoyu kullansa puntoda 140 dan fazla yakmaz ...

Ohooo ben o şekilde 80 e baglasam 4 litre yani 130 binler civarında seyrederim. Burada kıstas şehir içi.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğrudur 160 Yakıyordur,babamda Oyle Diyordu çıldırıyordum Nası Yani Diye,yanında Yolculuga çıkınca Anladım 5. Viteste 80-90 Arası Sabitliyor Ve Gidiyor,bu şekilde Gidince Evt 160 Olur,150 Ye Bile Inebilir.ancak Iki Aracı Yakıtını Karşılaştırırken Ilk Olarak Soforun Aynı Olması Gerekir,yani Inanın Siz Getz'i Punto Yu Kullanır Gibi Kullansanız Getz 200 Den Aşağı Yakmaz.eğer Arkadasınız Getz'i Kullandıgı Gibi Puntoyu Kullansa Puntoda 140 Dan Fazla Yakmaz ...
    Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ohooo Ben O şekilde 80 E Baglasam 4 Litre Yani 130 Binler Civarında Seyrederim. Burada Kıstas şehir Içi.
    +100

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Babamda 2005 Getz 1.5 CRDI var. Arabayı hep şehir içinde kullanır. Ortalaması genelde 6,5 civarında ama o aracı ben kullansam 6 ya düşürürüm kesin. Ama yine de aynı şartlarda GP den daha az yakması imkansız. Ben şu en son depoda 5,1 ortalama ile kendi rekorumu kırdım. Yakıt fiyatı arttıkça Kasmaya devam bakalım ne kadar daha düşecek.

Tolga Güçlü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ohooo ben o şekilde 80 e baglasam 4 litre yani 130 binler civarında seyrederim. Burada kıstas şehir içi.

yok emre abi yanlış anladın,tabiki kıstas şehir içi,ben sadece ornek verdim kullanımla ilgili oldugunu bununda sofore bağlı oldugunu anlatabilmek için,mesela şimdi aklıma geldi ışıkları uzaktan gordugu zaman bosa atardı vitesi,araba neredeyse hiç 2500 deviri geçmedi vs. bunlar yani sofore bağlı olan konular...