Sayfa 40/146 İlkİlk ... 203637383940414243446090140 ... SonSon
2914 sonuçtan 781 ile 800 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

Sinan ÖZCAN
    sinan1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 SC 970
    Edilen teşekkür: 11

şehir içi 6.5 yakıyo brava dan sonra inanılmaz ekonomik en beğendiğim yönü

volkan sert
    lifeforsea59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 8

1.3. 90 hp otomatik gp ile 1 depo dieseloıl ile kc km yapılır

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

Standart ne kadar ekmek o kadar köfte

Alıntı lifeforsea59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manueli için bir depoda 650-850km arası gidersin.. otomatik için de ortalama bu değerlerdedir diye düşünüyorum.. amaa motor açıldı artık deliler gibi basma vaktidir diyip bir depoyu 500 bile görmeden tüketebilirsin.. yada dur bakalım bu ay kaç km yapcak diye sakin kullanıp 750-800km hatta şehir dışı ağırlıklı ise bir deponun 1000 kilometreye kadar yolu olduğunu görürsün..
    5000km yi devirdiğimde ortalama 170km hızla (aralarda ibre 200ü görüyordu) yarım depoyu 200km de bitirdim.. bir depo kaç km giderin cevabını kimse bilemez bence..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı lifeforsea59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok değişken bir konu ama bence normal şehir içi trafik koşullarında 700km civarı yapar.Şehir dışında ise 800-900km civarı olur gibi.Benim şehir içi ortalamam 5.5lt/100km idi...

volkan sert
    lifeforsea59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 8

tahmini bir ortalamadan bahsediyordum,cvp için teş.arkadaslar

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Şehirler arası yolda 80-90 bazen 100-110 km hız ile ben 1050 km yol yaptım ve benimki manuel vites.

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Alıntı akin78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehirler arası yolda 80-90 bazen 100-110 km hız ile ben 1050 km yol yaptım ve benimki manuel vites.
    Helal olsun 1000 km yi geçen ilk sizi gördüm aslında geçilir ama ben mesela 880 km gitmişken ileride opet bulamam diyerek doldurtmuştum depoyu ve 39 litre almıştı ki bu da demek oluyor ki kalan 6lt motorin ile 1000 km yi geçebilirdim ama cesaret edemedim.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

arkadaslar bu yaz henuz puntom ile yol yapabilmis degilim ancak civicle bi ayvalık bornova istanbul yaptım benzini 3.440 aldım km de 18 ykr yaktım klima arada sırada nadiren actim cok sıkıldıgım zamanlarda 180-190 nadiren bastım hemen herzamanki hızım 99 a dustum. arac 6 kisi artı bagaj. arac 1.6 vtec II sizce degerlen nasıl?? punto benzinli kullanan arkadaslarımdan yorum bekliyorum.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün Ankara-Abant-Ankara gittim geldim. Ankara'dan çıkarken sıfırladım. Hızım 100-160 arası ama genelde 130-140 civarı idi. Ankara' ya döndüğüm zaman tüketim 5,3 yazıyordu.
    iyi degerler ancak biraz abartı iyi bende aynı aracı kullanıyorum ortalama hızım 119-120 civarinda iken 5.5 yakıyor.

arkadaslar yol bilgisayarı degerlerini yazarken yol bilgisayarının gosterdigi ortalama hız var onuda yazarsak daha saglıklşı bilgilendirme yapmış oluruz arkadaşlarımızı. cunki yavaslamalar dur kalklar cok etkiliyor tuketim degerlerini.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi degerler ancak biraz abartı iyi bende aynı aracı kullanıyorum ortalama hızım 119-120 civarinda iken 5.5 yakıyor.

arkadaslar yol bilgisayarı degerlerini yazarken yol bilgisayarının gosterdigi ortalama hız var onuda yazarsak daha saglıklşı bilgilendirme yapmış oluruz arkadaşlarımızı. cunki yavaslamalar dur kalklar cok etkiliyor tuketim degerlerini.
    Yol bilgisayarı değeri 99 km/h gösteriyordu. Fakat bunun sebebi de abant çevresinde yaklaşık 45 dk kadar dur kalk ve manzara turlarıyla ve 20 km/h süratlerle geçen turlarım da dahil. Uzun yolda ekonomi için anlık tüketim göstergesi çok faydalı oluyor. Birçok yerde 6 ıncı viteste gaza basmak yerine 5 inci viteste biraz daha devirli ama daha az gaza basarak kullanmak çok daha ekonomik oluyor. Aynı mantık 5-4, 4-3 için de geçerli.

Erkan .
    EPKAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***
    Edilen teşekkür: 32

Alıntı sinan1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şehir içi 6.5 yakıyo brava dan sonra inanılmaz ekonomik en beğendiğim yönü
    sinan brava dan sonra 1.4 fire a binmek nasıl birşey. brava çok güçlü bir motora sahip ama fire sadece 77 bg. bunu sorma sebebim benim de bravam var ve 1.4 fire almayı düşünüyorum ama sudan çıkmış balığa döneceğim diye de çok korkuyorum çünkü birinde tork 115 diğerinde 144. yorumların nelerdir?

m.r. yumak
    dogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 z 0021
    Edilen teşekkür: 130

arkadaşlar maşukiye buluşmasına giderken depoyu fulledim tam 300 km yaptım ortalama yakıt 5 lt gösteriyordu yol bilgisayarı,bu hesaba göre depoyu fulledigimde 15lt alması gerekirsen 20lt aldı.benim yolbilgisayarındamı bir sorun var,

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Valla benimkisi 1/1 tutuyor. Fullediğim zaman yol bilgisayarı hesabı ile karşılaştırıyorum. Hatta yol bilgisayarı ya tam ya 0,1 lt fazla gösteriyor fulleme hesabına göre.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı dogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar maşukiye buluşmasına giderken depoyu fulledim tam 300 km yaptım ortalama yakıt 5 lt gösteriyordu yol bilgisayarı,bu hesaba göre depoyu fulledigimde 15lt alması gerekirsen 20lt aldı.benim yolbilgisayarındamı bir sorun var,

bnm bıldıgım kadarıyla yol bılgısayarı yapmıs oldugun son 100km. cercevesınde bır ortalama alıyor.yanı yapmıs oldugun 300km. degılde, yapmıs oldugun son 100km. baz alarak bu verılerı ekrana yansıtıyor.yanlıs bılıyorsam duzeltın lutfen
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Yol bilgisayarı Trip A veya Trip B olarak ne zaman sıfırladıysanız o noktadan itibaren ölçüm yapmaya başlar. Son 100 km falan gibi bir olay yok. Depoyu bitir doldur eğer sıfırlama yapmazsanız yine kaldığı yerden devam eder.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

düzelttik say yol bilgisayarının formülü büyük ihtimalle şudur. km yi 0 ladığınızı düşünelim
    60km yaptınız

60km de misal 3 litre yaktıysa
    100km de x litre yakar diyor
    sonuç 5 litre çıkıyor.

sen 0 lıyana kadar bu hesap yaptığın km üzerinden devam ediyor.
    Konu KaMiKaZe tarafından (26/04/2008 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Alıntı dogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illada yol bilgisayarında sorun olmıyabilir. Yol bilgisayarı enjektörlerden püskürttüğü benzinle yapılan km yi bilir ve tüm hesaplarını bunun üstüne yapar. bunları etkiliyecek tüm faktörler yol bilgisayarının hesap hataları yapmasına sebep olabilir. örnek powerbox gibi, lastik boyutları ile oynamak gibi olaylar. bunun dışında depoyu fullemek olayına gelince benzinlikler genelde 0 eğimli olur ama sonuçta türkiyedeyiz çok güvenemeyiz buna eğimden dolayı depodaki taşma kiliti erken kapatmış olabilir kendini vsvs. sonuçta yol bilgisayarı sürekli doğru değeri ölçüyor diyemeyiz. önemli olan takribi bir rakam vermesi ve ne kadar benzinle ne kadar gidebileceğinizi göstermesidir.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol bilgisayarı Trip A veya Trip B olarak ne zaman sıfırladıysanız o noktadan itibaren ölçüm yapmaya başlar. Son 100 km falan gibi bir olay yok. Depoyu bitir doldur eğer sıfırlama yapmazsanız yine kaldığı yerden devam eder.

abı bu resıme bakarak ole bı yorum yaptım.hanı orda 1/100km. yazıyor ya ordan yola cıkarak dedım son 100km.dekı ortalama yakıtı yazıyor..
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

m.r. yumak
    dogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 z 0021
    Edilen teşekkür: 130

arkadaşlar yanılmayayım diye depoyu taşırana kadar doldurdum,bilgisayarı sıfırladım ve yola çıktım lastik ölçülerim standart. yol bilgisayarı illaki ufak bir yanılma payı olur ama 15 lt gösterip 20lt alıyorsa bu %33 lük bir yanılgı buda tamamen fazla demekki benim yol bilgisayarı tamamen hikaye

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Ben açıkçası senin yol bilgisayarından değil, benzin aldığın yerden şüpheleniyorum.