8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kara Elmasım (2007 Grande Punto 1.4 Fire Active)

ABDULSAMET DEMİRBAŞ
    allmylife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırıkkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Kara Elmasım (2007 Grande Punto 1.4 Fire Active)

artık bende aranıza katıldım arkadaşlar ama aklıma bazı sorular takıldı, bunları sizle paylaşmak istedim

1) 75 b 8v ile 95 b 16 v motor arasındaki farklar nelerdir.?

2) Aracı kullanmaya başladıktan sonra emniyet kemeri uyarı sistemi devreye giriyor, yani emniyet kemeri takmadan beni süremezsin diyor bunu nasıl kaldırabilirim.Şehiriçinde sürekli emniyet kemeri takmak istemiyorum

3) Aracı daha dün aldım, lpg takılı ve garanti kapsamı dışında kalmış.Bu çok önemli midir? 1.4 8v 77b araçta lpg gerekli midir?Gerçekten yakıt tüketimini asgari seviyeye indirir mi?

4)Aracı servise götürdüğümüzde usta 40 bin bakımının yapılmadığını söyledi ama satın aldığım adam özel serviste 40 bin km bakımını yaptırdığını ve bunun yetkili servisteki bilgisayarda gözükmediğini söyledi.Bu doğru mudur? Ben şimdi 40 bin km bakımının yapılıp yapılmadığını nasıl anlayabilirim?

5) Cd çalar sanırım mp3 çalmıyor bu modellerde ama ben mp3 dinlemek istiyorum.Fait servisinden mp3 çalar cd satın alabilir miyim?

6) Adam park sensörü olduğunu söyledi, bunu anlamanın yolu nedir?

7) Kasko tavsiye ediyor musunuz? Neden?

ARKADAŞLAR VERECEĞİNİZ CEVAPLAR BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ, CEVAPLARINIZA GÖRE GEREKENLERİ YAPICAM, ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

https://forum.grandepuntotr.com/genel/1913-1-4-fire-neden-8-valf.html

2) Aracı kullanmaya başladıktan sonra emniyet kemeri uyarı sistemi devreye giriyor, yani emniyet kemeri takmadan beni süremezsin diyor bunu nasıl kaldırabilirim.Şehiriçinde sürekli emniyet kemeri takmak istemiyorum

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30-emniyet-kemeri-ikaz-sesi.html

3) Aracı daha dün aldım, lpg takılı ve garanti kapsamı dışında kalmış.Bu çok önemli midir? 1.4 8v 77b araçta lpg gerekli midir?Gerçekten yakıt tüketimini asgari seviyeye indirir mi?

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/7850-garanti-bozulmadan-lpg-mumkun-mu.html

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/75-lpg-donusumu.html

4)Aracı servise götürdüğümüzde usta 40 bin bakımının yapılmadığını söyledi ama satın aldığım adam özel serviste 40 bin km bakımını yaptırdığını ve bunun yetkili servisteki bilgisayarda gözükmediğini söyledi.Bu doğru mudur? Ben şimdi 40 bin km bakımının yapılıp yapılmadığını nasıl anlayabilirim?

özel servisten 40bin bakımında neler yapıldığına dair faturada mı almamış? almamışsa siz yine de yetkili bir serviste yağına, balatalara vs.ye baktırın.

5) Cd çalar sanırım mp3 çalmıyor bu modellerde ama ben mp3 dinlemek istiyorum.Fait servisinden mp3 çalar cd satın alabilir miyim?

alırsınız fakat pahalı olur. dışardan herhangi bir teyp alırsanız da direksiyondan kumanda iptal olur. fm transmitter alabilirsiniz mp3 dinlemek için.

arka tamponda 4 tane sensör olması lazım. aracı geri vitese takıp arkada da birisi dursun. eğer sesli uyarı geliyorsa park sensörü vardır

kasko tavsiye ederim. Allah korusun ne olur ne olmaz.

3. Bu mesajı için 10 kişi anvil'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Hoşgeldiniz önce

Kısaca geçeyim emniyet kemeri ile oynamayınız .Ne kadar kısa olursa olsun emniyet kemerinizi takınız

Araç lpg takıldıktan sonra sadece motor kısmı garanti kapsamında kalır yani diğer bölgelerin garantisi halen geçerlidir..

40 bin bakımı nerde yaptırırsanız yaptırın ( yetkili olan yerler) bilgisayara ekranında gözükür muhtemelen 40 bin bakımı resmi yapılmamıştır dışarıda özel servise gidilerek bakım yapılmıştır

Mp3 sizin modellerde yok, dışarından ı pod tarzı uygulayarak kullanabilirsiniz yada sitede satan arkadaşlardan edinebilirsiniz.. Servislerde biraz fiyatlar yüksek olabilir

Adam park sensörü olduğunu söyledi ama siz bilmiyorsunuz Acaba aracı aldığınızdan beri hiç geri vitese takmadınızmı bir takın ve deneyin (Aracın tamponunda 4 adet sensör göz bulunur ) Gözden kaçması imkansız

Kasko tavsiye ediyormusunuz derken bu biraz sizi ilgilendiren bir sorudur Çünkü aracınızda kaza yada başka dış etkenlerden oluşabilecek sorunları ben cebimden öderim kaskoya ne gerek var deseniz O zaman yaptırmayın ,Ama yok ne olur ne olmaz ben sağlam kazığa bağlayayım derseniz yılda vereceğiniz 750, 800 ytl belki daha az.. sizi bu zahmetlerden kurtaracaktır

Aracınız tekrardan hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız belasız kullanın

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

https://forum.grandepuntotr.com/genel/1913-1-4-fire-neden-8-valf.html

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30-emniyet-kemeri-ikaz-sesi.html

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/7850-garanti-bozulmadan-lpg-mumkun-mu.html

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/75-lpg-donusumu.html

özel servisten 40bin bakımında neler yapıldığına dair faturada mı almamış? almamışsa siz yine de yetkili bir serviste yağına, balatalara vs.ye baktırın.

alırsınız fakat pahalı olur. dışardan herhangi bir teyp alırsanız da direksiyondan kumanda iptal olur. fm transmitter alabilirsiniz mp3 dinlemek için.

arka tamponda 4 tane sensör olması lazım. aracı geri vitese takıp arkada da birisi dursun. eğer sesli uyarı geliyorsa park sensörü vardır

kasko tavsiye ederim. Allah korusun ne olur ne olmaz.

abı hakkaten Super'sın
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuzhan ÖZCAN
    oguzhan ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 317

Ya mod dediğin böyle olur işte tebrik ediyorum.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

çağatay bayraktar
    cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 BC 2556
    Edilen teşekkür: 63

bende 8v punto sahibiyim, eğer lpg takıldıysa mehmet abinin dediği gibi aracın motoru kasko dışına çıkar ki lpg'nin takıldıgı iyi olmuş çünkü motorumuz çok ufak oldugundan gaza yüklendiğiniz zaman naya benzin yakıyor aracımız, aracın motorunun kasko dışı kalmasının önemi aracınızın kaç km'de olduğuna bağlı tam olarak bende bilmiyorum ama belli bir km'den sonra zaten garantisi sona eriyor, km'si düşük olabilir ozamanda belli bir zamandan sonra ki zannedersem 2 yıl sonra araç zaten garanti dışı kalıyor.

emniyet kemeri çok canınızı sıkıyorsa, 5 ytl'ye sadece emniyet kemeri satılıyor bunu alıp takabilirsiniz kemeri kullanmadan.

normalde fabrika çıkışlarında sizin aracınızda park sensörü yok! , çünkü active modellerde park sensörü bulunmuyor daha sonra taktırabilirsiniz, eğer satın aldıgınız kişi taktırmışsa zaten arka tamponda 4 tane ufak siyah sensörlerin olması lazım ki femolinin dediği gibi görememek imkansız

aracın 40.000 bakımı eğer serviste gözükmüyorsa Femolinin dediği gibi başka bir özel serviste yapılmış olabilir, bunuda herhangi yetkili bir Fiyat yetkili servisinde kontrol ettirerek öğrenebilirsiniz, 40.000 bakımının belirli prosedürleri vardır uygulanıp uygulanmadıgını buradan öğrenebilirsiniz.

Mp3 çalara gelince forumların ilan bölümlerini takip edin mutlaka satan bir arkadaşa rastlarsınhız hatta orjnal Mp3 çalar arıyorum diye başlık açmanızı tavsiye ederim, yanlış hatırlamıyorsam 300 ytl'ye satan vardı zamanında ancak servisten almaya kalkarsanız fiyat 1000 ytl civarındaydı ama bana soracak olursanız farklı bir teyp alın pioneer,sony..vs..vs bunlar içinde teyp çıtaları var bunuda FEMOLİ'den temin edebilirsiniz.

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Bunu serviste istege baglı iptal etmek istiyorum diye yazı imzaladıktan sonra araçın beyninden direk kapatabiliyorlar ama tavsiye edilmiyor. Bir yöntemde kemeri koltugun arkasından geçirip sürekli takılı bırakmak ki benim araçta bu böyle.( Kulaktan duyma bi bilgi : Emniyet kemeri takılı iken airbaglar daha etkili kuvvetlerde patlıyormuş, yane takmış gibi gösterip gerçek anlamda takılmazsa herhangi bir kaza anında airbag açılmama gibi bir durum olabilir buda ciddi bir durum oluşturuyor. )

Benim araçta 1.4 77b 100 kmde 20ytl yakıyor. Garanti bittikden sonra takmayı düşünebilirim lakin hiç ısınmadım lpg ye.

Servisden almanıın bir anlamı yok ille orjinal mp3 olsun dersen internette araştır biraz bulamassan bencede normal bir mp3 çalar al. ( Çakmaklık kullanarak mp3 çalmanı tavsiye etmem )

Benim araçımda yok nasıl kullanıldıgını bilmiyorum ama olan araçlarda arka tampona baktıgında kendini bariz bir şekilde belli ediyor. Araçın arkasından bir foto çekip koyarsa sana var yada yok diye söyleyebiliriz.

Siz iyi bir kullanıcı olsanız bile, bir gün bir bilmeyenin birisi sizi bulacagını düşünerek yaptırmanızı tavsiye ederim. Forumda bir çok arkadaşımızın araçı park halinde iken vurup kaçan yurttaşlarımız var.

Aşşa yukarı hepimiz aynı cevapları vermişisiz herkesin görüşü aynı. Fatih abi ellerine saglık şiir gibi bir cevap vermissin.
    Konu halilim tarafından (04/12/2008 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.

12. Bu mesajı için 2 kişi halilim'ye teşekkür etti:

sinan sarı
    sarisinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    :(
    Edilen teşekkür: 19

öncelikle aramıza hosgeldin abi..dh dada yorumlarının hepsine cevap yazdım ben sonra bi dedim gpye bakim burdada aynı sorular yaa bence 1.4 arabaya lpg takmak bence cok greksizya cagatay abi falan ii olmus demis ama bence harbiden greksiz araba hic yürümeski..zaten ölede yürümüyor..

14. Bu mesaj için teşekkür edenler: