Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Hangi punto esp li

ismail ince
    elk.tek17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Dikkat Hangi punto esp li

arkadaslar 97 model accent kullanıcısıyım aracımı satıp gp almayı düşünüyorum.acaba hangi punto modelinde esp var bana yardımcı olabılırmısınız

baran alemdar
    gpmanyağı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 20

emotionda var(benimki emotion oradan biliyorum)

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Alıntı elk.tek17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 97 model accent kullanıcısıyım aracımı satıp gp almayı düşünüyorum.acaba hangi punto modelinde esp var bana yardımcı olabılırmısınız
    Güvenlik kit dahilinde gelen bir özelliktir. Bunun dışında MTA (dualogic vites) tercih ederseniz ESP+ASR+HBA+MSR+HILL HOLDER şekliyle aracınızın donanımında bulunacaktır.

baran alemdar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

ESP+ASR+HBA+MSR+HILLHOLDER bunların hepsi benim aracımda bulunuyor fakat esp,asr ve hıllholder haricinde diğerleri tam olarak ne işe yarıyor tam bilmiyorum acaba yardım edermisiniz?

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail ince
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok

benim bütce 2008 e kadar elveriyo arkadaşlar bu modele kadar olanların hangisinde var esp

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Güvenlik paketiyle geliyor arkadaşım...Sadece duologiclerde standartmış. Yani şu arabada var diyemeyiz..Ama baktığım aracın esp li olup olmadığını nasıl anlarım diyorsan iki yol var birincisi ön konsolda 4 lü düğmesinin sağında asr off düğmesi varsa yada kaputu aç kafanın akünün arkasına doğru uzat orada bosh marka bir cihaz var ahanda o esp. O araçta asr abs esp hilholder var demektir...
    BY Turbo SPORT 150 HP

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Benimki esp li
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

Alıntı Serkut Demirel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ESP+ASR+HBA+MSR+HILLHOLDER bunların hepsi benim aracımda bulunuyor fakat esp,asr ve hıllholder haricinde diğerleri tam olarak ne işe yarıyor tam bilmiyorum acaba yardım edermisiniz?
    google dan araştırıp öğrenebilrsin anlamlarını

esp emotionlarda standart diye biliyorum..birde bazı dynamiclerde opsiyon özellikli bulunabiliyor

tansel ustun
    cnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    39 sk 517
    Edilen teşekkür: 19

Standart esp

arkadaslar asr ne ise yariyordu birde sorucam asryi kapatinca espde kapaniyormu arkadasimda jetta var onda haricen esp tusu var

ismail ince
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok

iginize cok tesekkurler

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

ESP: Elektronik Stabilite Programı (ESP), sensörler sayesinde otomobilin seyir halinde çizgisini korumasına yardımcı olur. Böylece, araç savrulmadan stabil bir şekilde seyrini sürdürür.

BAS ya da EBA: ''Brake Assist System'' ve ''Emergency Brake Assist''in kısaltmaları olan BAS ve EBA, sürücünün fren pedalına sert basması halinde devreye girerek, fren gücünü tam olarak devreye sokar.

ABS: ''Antiblock Brake System''in kısaltması olan ABS, sürücülere, tekerlekler kilitlenmeden fren yapma olanağı sağlar. Ani frenler veya ıslak zeminlerde devreye giren ABS, kullanılan aracın manevra ve kontrol yeteneğini artırarak, sürücüye yardımcı olur.

MSR: ''Motor Schleppmomenten Regelung''un kısaltması olan MSR, özellikle kaygan zeminlerde, sürücünün ayağını gaz pedalından çekmesiyle oluşacak kaymayı, motor torkunu kullanarak önlemeye çalışır.

ASR: ''Anti Schlupf Regelung''un kısaltması olan ASR, araçların patinaja düşmeleri önler. Türkçe'ye antipatinaj sistemi olarak çevrilebilecek ''ASR'', patinaja geçildiğinde çekiş olan tekerleklere giden gücü kontrol eder ve tutunmayı sağlar.

EBD: ''Electronic Brake Distributor''ün kısaltması olan ''EBD'', fren yapılması halinde gücün ön ve arkadaki akslara dengeli şekilde dağılmasını sağlar. Böylece, güvenli fren yapılmasına yardımcı olur.

Tiptronic: Araçlardaki şanzımanın manuel ya da otomatik olarak kullanılmasına olanak sağlar.

Cruise Control: Otomatik hız kontrol sistemi olarak tanımlanan ''Cruise Control'' sürücü tarafından devreye sokulduğunda, aracın hızını sabitler. Sistem devreden çıkarılmak istendiğinde, gaza, frene ya da sistemi çalıştıran düğmeye yeniden basılması gerekir. Günümüzdeki bazı yeni nesil modellerde kullanılan, ''Akıllı Cruise Control'' ise sensörler aracılığıyla öndeki araçla olan mesafenin daraldığını tespit eder etmez, aracı yavaşlatır ve daha sonra hızı tekrar ayın seviyeye otomotik olarak getirir.

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Asr kapatilsa bile esp devrede kaliyo..sadece beyinden kapatilabilir..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Rengi
    Yok

ABS hakkında bilinen en büyük yanlış, fren mesafesini azalttığıdır. Bu bilgiye göre hareket edersek sonucu felaket olabilir arkadaşlar. ABS nin başlıca görevi direksiyondaki kilitlenmeyi önlemek ve tekerleklere yön verebilmemizi sağlamaktır.

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Aynen katılıyorum...

mert özer
    bardak_kola bardak_kola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 ka 411
    Edilen teşekkür: 3

2007 dynamıc lerde var...bence 2006 ile 2008 arasındaki puntoları tercih etmelisin..bende vardı daha yeni sattım...zaten logolarıda onların mavi oluyoo..

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı bardak_kola Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 dynamıc lerde var...bence 2006 ile 2008 arasındaki puntoları tercih etmelisin..bende vardı daha yeni sattım...zaten logolarıda onların mavi oluyoo..
    al bendende okadar..
    BY Turbo SPORT 150 HP

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

arkadas dogru dıyor benım arabam da 2007 hep sı var abs hılholdır esp falan fılan

kenan çohatutar
    cuhadar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    45 C 3242
    Edilen teşekkür: 10

benim araç2008 active hepsi var

baran alemdar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ESP: Elektronik Stabilite Programı (ESP), sensörler sayesinde otomobilin seyir halinde çizgisini korumasına yardımcı olur. Böylece, araç savrulmadan stabil bir şekilde seyrini sürdürür.

BAS ya da EBA: ''Brake Assist System'' ve ''Emergency Brake Assist''in kısaltmaları olan BAS ve EBA, sürücünün fren pedalına sert basması halinde devreye girerek, fren gücünü tam olarak devreye sokar.

ABS: ''Antiblock Brake System''in kısaltması olan ABS, sürücülere, tekerlekler kilitlenmeden fren yapma olanağı sağlar. Ani frenler veya ıslak zeminlerde devreye giren ABS, kullanılan aracın manevra ve kontrol yeteneğini artırarak, sürücüye yardımcı olur.

MSR: ''Motor Schleppmomenten Regelung''un kısaltması olan MSR, özellikle kaygan zeminlerde, sürücünün ayağını gaz pedalından çekmesiyle oluşacak kaymayı, motor torkunu kullanarak önlemeye çalışır.

ASR: ''Anti Schlupf Regelung''un kısaltması olan ASR, araçların patinaja düşmeleri önler. Türkçe'ye antipatinaj sistemi olarak çevrilebilecek ''ASR'', patinaja geçildiğinde çekiş olan tekerleklere giden gücü kontrol eder ve tutunmayı sağlar.

EBD: ''Electronic Brake Distributor''ün kısaltması olan ''EBD'', fren yapılması halinde gücün ön ve arkadaki akslara dengeli şekilde dağılmasını sağlar. Böylece, güvenli fren yapılmasına yardımcı olur.

Tiptronic: Araçlardaki şanzımanın manuel ya da otomatik olarak kullanılmasına olanak sağlar.

Cruise Control: Otomatik hız kontrol sistemi olarak tanımlanan ''Cruise Control'' sürücü tarafından devreye sokulduğunda, aracın hızını sabitler. Sistem devreden çıkarılmak istendiğinde, gaza, frene ya da sistemi çalıştıran düğmeye yeniden basılması gerekir. Günümüzdeki bazı yeni nesil modellerde kullanılan, ''Akıllı Cruise Control'' ise sensörler aracılığıyla öndeki araçla olan mesafenin daraldığını tespit eder etmez, aracı yavaşlatır ve daha sonra hızı tekrar ayın seviyeye otomotik olarak getirir.

teşekkür ederim gerçekten tam aradığım bir açıklama

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABS hakkında bilinen en büyük yanlış, fren mesafesini azalttığıdır. Bu bilgiye göre hareket edersek sonucu felaket olabilir arkadaşlar. ABS nin başlıca görevi direksiyondaki kilitlenmeyi önlemek ve tekerleklere yön verebilmemizi sağlamaktır.

bir sürü kişiye bu geçeği anlatmaya çalıştım...ama maalesef türk insanı çok sabit fikirli yanlış bir şeye doğru gibi inanıyor.abs hakkında çok yanlış efsanevi bilgiler mevcut...
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Sayfa 1/2 12 SonSon