18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Performans düşüklüğü

sonat çorumlu
    sonat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Performans düşüklüğü

Arkadaşlar daha önce şirket aracı olarak 1.5 dci clio sybol kullanıyordum.Tork ve güç olarak Puntodan daha düşük olmasına rağmen daha performanslıydı.Şuan kullandığım 30.000 kmdeki 1.3 mltjt 75hplik puntonun performansı açıkçası bana çok zayıf geliyor.Özellikle otoyolda rampalarda ve sollamalarda ne kadar vites küçültsemde araba bayılıyor ve ya sabır çekerek ilerliyorum.Şehir içindeki dik yokuşlarda da aynı sorunu yaşıyorum.Sizce bu sorun neden kaynaklıdır.Yoksa bu tip motorların tipik özelliği midir.İzmirde önerebileceğiniz iyi bir yetkili servis var mı?(Şık Kardeşler Dışında)

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

clio daha hafif en kuvvetli nedeni o olmalidir.ayrica motor da hava filtresi,yakit filtresi,yakit pompasi basta olmak uzere motordan da kaynaklaniyor olabilir...
    Konu OzzY tarafından (10/01/2009 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Carbon clean daha önce yaptırmadıysan yaptır ve hava filtresini değiştir eğer kirlenmişse

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Servis olarak Merkez Servis ve Enriko Alibertiyi tavsiye ederim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

bu motorların özelliği herhalde.bende de var

FATİH AYDIN
    f@tih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 TV 720
    Edilen teşekkür: 55

Kesinlikle Enriko Alibertiyi tavsiye ederim birde benzinli olanını

HAYAT Bİ GÜNDÜR O DA BUGÜNDÜR...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arabanda mekanik bir problem olabilir. Şöyle tam bir bakıma girip çıksın. yağ yağ filtresi hava filtresi mazot filtresi hepsinin değişmesi gerekebilir. baskı balata bile kaçırıyor olabilir her şey olabilir. tüm bakımlar yapıldıktan sonra yine yetmiyorsa fazla şey bekliyorsun demektir. yoksa 75 lik kullanıp da performanstan şikayet edene pek rastlayamayız. hatta eski 70 lik bile gayet iyi motoru. yetmezse yine modifikasyona yönelmen gerekir.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Sorunu yazan arkadaşın arabası "dizel". Yani Ercan' ın yazdığı gibi buji falan yok arabada. 1.3 MJ yerine benzinli araba tavsiye ederken bari 1.4 77 HP lik olmayanını diyin de sonra bilmeden okuyanlar yanlış anlayabilir. )))
    65 HP lik dizel Renault u ben de kullandım daha önce ve gerçekten gücüne göre çok performanslıydı.
    MJ de olabilecek sorunları ise eğer ki hararet falan gibi birşey yaşamamış sağlıklı bir motorsa, kurum bağlaması ve carbon clean istemesi veya debimetre sorunu gibi düşünüyorum.

9. Bu mesajı için 3 kişi ekorkut'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Teknik bir problem yoksa aradaki fark şunlardan da kaynaklanabilir:
    -Ağırlık
    -Vites oranları
    -Dci lehine olan 250cc lik büyük farklılık dolayısıyla düşük devirlerde üretilen daha yüksek tork

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Arda açıklamış zaten

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

65 hplik Clioyu ben de bir süre kullandım. O araç 950 kg. Punto 1105 kg. Bu bir. İkincisi işletim sistemi farkı, şanzıman farkı. vs. Ani ivmelenme hissi Clioda daha fazla. Ama yarışsalar Punto alır.

sonat çorumlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar söylediklerinizde haklısınız clio daha hafif olabilir ve clio 65hp 160nm tork verirken punto 75hp 190 nm tork değerlerine sahip ağırlık farkı bir şekilde bertafar edilmiş.Clio çalıştığım şirkette hala cliolar var ve arabalar 100000 kmden fazla olmasına rağmen rampada tazı gibiler üstelik araçlar yıpranmış durumda...Yarın aracımı servise götürdüğümde umarım sizlere iyi haberler veririm sorun çözülmüş olur...Ama yine de konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum..

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

arkadaşlarımın hepsi dogru yerlere deginmiş bunlara ek olarak birde cok kolay yapabilecegin bir kontrol: yag seviyesini kontrol et fazla ise arabanın performansı duser devirlenme istegi bariz azalır.

sonat çorumlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar sorun çözülemedi.Aracı yüksek devirde kullanmak zorunda kalıyorum genellikle...

ilker sezgin
    ilkersezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 17

arkadaşlar reno demek şanzuman demektir. renonun üzerinde en fazla durduğu konu budur sembol 8 valftir ani hızlanması çok iyidir ilk kalkışta bizim puntoları yer . sembol 950 kg putolar 1200 kg ben 75 lik ile 190 km gördüm sembolün son hızının bu kadar olacağını olursa bile nasıl durabileceğini bilmiyorum saygılar

sonat çorumlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı ilkersezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar reno demek şanzuman demektir. renonun üzerinde en fazla durduğu konu budur sembol 8 valftir ani hızlanması çok iyidir ilk kalkışta bizim puntoları yer . sembol 950 kg putolar 1200 kg ben 75 lik ile 190 km gördüm sembolün son hızının bu kadar olacağını olursa bile nasıl durabileceğini bilmiyorum saygılar
    Kalkış konusunda kesinlikle sana katılıyorum.Ama daha sonrasındada renonun alma olasılığı yüksek daha önceki aracım clio idi ibre 195e oturuyordu.Sonuç itibarı ile fiata daha çok sempati duymama rağmen performans ve ekonomi konusunda kesinlikle clio 1 adım önde...Punto ise konfor ve güvenliği ile öne çıkıyor.
    Konu OzzY tarafından (24/02/2009 Saat 18:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: alıntı

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Clio nun motorunun 1.5 olması rampalarda daha rahat gitmesine neden olabilir tabi.Ben dizel 65 lik clio kullandığımda çokda performanslı bulmamıştım açıkcası.Eski arabam 1,4 8v 75hp benzinli clio idi ve kalkışlarda gayet seri idi.
    Benim puntodaki motordan tek şikayetim düz yol değilde eğimli yol koşullarındaki kalkışlarda biraz gaza basmak gerekiyor.Tabi gaza fazla basıncada araç pati yapmaya başlıyor.Bu durumdada debriyaz ile bunu dengeliyorsun.Bunun cevebınıda Arda özetlemiş Ağırlık,vites oranları ve küçük motor.
    Birde arkadaşımın 1,9 dizel 100 hp meganı var 99 model.Araba gaza basmadan viteste iken yokuş çıkıyor.Sonuçta benim puntomda 90 lık ve box var ama.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Annemin kullandığı benzinli opel astrada da söylediğine göre performans olarak düşme olmuş, araç hantallaşmış. Ben başlarda inanmadım, devirsiz kullandığı için felan motoru sağır etti diye düşündüm ama akü bittiği için yolda kalınca gerçek anlaşıldı.
    Elektrik tesisatındaki ufak bir erime sonucu akü yavaş yavaş bitmiş, büyük ihtimal sistemin voltaj ya da amper değerleride az biraz sapmış. Buna bağlı olarak ateşleme sistemi felan etkilenmiş diye düşünüyot çünkü servis sorunu halledip aküyü doldurunca aracın performansı gözle görülür artmış.
    Tavsiyem mekanik etkenlerin yanında elektrik tesisatına bağlı sorun olma olasılığını unutmayın.

22. Bu mesajı için 3 kişi Stalker'ye teşekkür etti: