Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Benzin deposundan gelen çalkantı sesi

Günkut KAYA
    Av.Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434
    Edilen teşekkür: 46

Standart Benzin deposundan gelen çalkantı sesi

Arkadaşlar arabamı alalı 2 ay kadar oldu,dün muğladan izmire gittiğimde bir ses farkettim! Arabamla giderken frene bastığımda arka taraftan bir lokurtu geliyordu. Hemen orada denk geliş gördüğüm şık kardeşler isimli fiat servisine girdim, sesi sordum. Depomun full olduğunu gördüler bu ses yakıt deposundan geliyor dediler. Ancak yakıt deposu içerisinde petekler olduğunu onların dalgalanmayı önlediğini söyleyip onlardan birinin kırılmış olmasından o sesin kaynaklanabileceğini söylediler. Vaktim olmadığından ve akşam olduğundan muğlaya döndüm. Bugün muğla daki fiat servisine gittim ve durumu izah ettim. Sesi dinlediler, yakıt deposu söküldü bir başka aracın deposu takıldı (G.Punto) ve fulledik depoyu, aynı ses yine vardı, bir çalkantı ve lokurtu sesi... Oradaki test aracını da full ledik o da aynı sesten yaptı. Acaba siz dikkat ettiniz mi fulleyince böyle bir ses geliyor mu? Ayrıca bu ses normal midir? Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Not: bu arada sökülen depolara baktım pompa deliğinden,ikisinde de hiçbir petek yoktu...
    BMW 3.20d premium 184 HP

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Depoların içinde petek olduğunu zannetmiyorum çalkantı sesi de normal bir şey ben bir çok araçta duyuyorum bu sesi

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

ben 3 kere fullemisimdir en fazla ayrica mantik olarak calkanti sesinin full den ziyada daha az litrelerde yapmasi daha mantikli geliyor bana...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

valla bencede normal bır ses.bende bırcok aracta duyuyorum aynı sesı...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Arkadaşlar sizinkilerde oluyor mu peki bir çok araçtan ziyade? Bir de arda kardeşim,teknik gözle sen ne diyorsun bu duruma?
    BMW 3.20d premium 184 HP

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Evet benim araçta da o ses var.Çok sinir bozucu.Full ya da boş depo fark etmiyo her durumda o ses geliyor.İlginç olanı depo fullenince de kesilmiyor.Mantıken düşünülünce depo fullken gelmemesi lazım.

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Yemin ediyorum ki bir daha fiat almayacağım! Eğer bu sorun normal bişey ise ben arabamdan soğudum çok! Bir dahaki arabam kesinlikle audi olacak, yeterli parayı biriktirince tabii. Rezillik bu ya nasıl depoda dalgakıran olmaz!
    BMW 3.20d premium 184 HP

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı Av.Efe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizinkilerde oluyor mu peki bir çok araçtan ziyade? Bir de arda kardeşim,teknik gözle sen ne diyorsun bu duruma?

ısın aslını sorarsan, hıc dıkkat etmedım ama daha once kullandıgım araclarda da vardı(vw caddy, ford , fıat doblo, fıat fıorıno, hyundaı accent, opel astra classıc hb, bmw 1.16i) o yuzden bana cokda tuhaf gelmedı.bu sınıftakı araclarda bence normal.yıne bır dahakı sefere ses gelıp gelmedıgıne dıkkat edecegım...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Ben dizel multijet kullanıyorum kesinlikle bende böyle bir ses yok acaba sadece benzine özel bir ses midir çünkü benzin daha akışkan dizel ise yağ gibi bir yakıt oldugundan dolayı fark edermi? Daha önce 1.6 golf motorlu seat ibizam vardı böyle bir durum hiçbir zaman olmadı bana ilginç geldi.

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Benimki de dizel ama bu sesi yapıyor.
    BMW 3.20d premium 184 HP

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Benimkide dizel ve ben sürekli fulleyerek alıyorum mazotu ama hiç duymadım öyle bir ses ama yarından itibaren daha dikkatli dinleyecem belkide vardır ben dikkat etmemiş olabilirim.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Ful depo ile ilgili olduğunu sanmıyorum..Ercan'ın dediği gibi yarım depo veya az iken daha fazla çalkalanması gerekir..Daha fazla boşluk var sonuçta...
    Ben aracımda böyle bir ses duymadım ama Erdek yolları kaymak asfalt değil...Belki de geliyordur ama ben yol sesinden duymuyorumdur...
    Bu arada bu sorunu başka marka araçlara sahip olan arkadaşlarımda da duydum..Sinir bozucu tabi ama sonuçta sadece ses, başka bir zararı olduğunu düşünmüyorum...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

benm aracta benzin en fazla kırmızından sornaki czgide olur ses olayı olsa olsa bende omalı diye dusunyorum ama bende ole bişey yok

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Arkadaşlar zaten süratli seyahat esnasında bu neviden bir ses olmuyor, düşük süratte sert fren yapıp durunca veya 1. viteste aniden yüklenipğ arabayı hoplatınca ya da debriyajdan ayağı sert çekip arabayı sarsınca "blop pops" diye bir ses geliyor. İşin ilginci fiat servisindeki diğer araçlarda da bu ses vardı,ne biçim durum ya! Başka araçtan depo çıkartıp benimkine taktık hala vardı ses ama eskiden yoktu bu eminim. Zira diğer gıcırtıları denerken çok dur kalk yaptık serviste önceleri bu ses yoktu o zaman olsa bu ne derdim ben. Ama depo full'e yakınken
    BMW 3.20d premium 184 HP

cengiz akyol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Benzin tam fulden biraz az olursa daha çok ses gelir yarım yada daha azken benzinin çalkalandığı alan daha çok olduğu için sağa sola rahat salllanır ve çok ses yapmaz hem kütlesel olarak daha hafif kalır yanılmayın

Ve bence günkut kardeş sen o sese odaklandığın için seni daha çok rahatsız ediyordur
    Tabii sesin başka yerden gelme ihtimali de var ama kesin depodan ise yalıtım yardımı ile sorununu hafifletirsin bence

Birşey sormak istiyorum Günkut kardeş ya kısmet se alırsın tabii de alacağın audi de de ayı sesi duyarsan ne yapacaksın merak ediyorum

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Alıntı Buremir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin tam fulden biraz az olursa daha çok ses gelir yarım yada daha azken benzinin çalkalandığı alan daha çok olduğu için sağa sola rahat salllanır ve çok ses yapmaz hem kütlesel olarak daha hafif kalır yanılmayın

Ve bence günkut kardeş sen o sese odaklandığın için seni daha çok rahatsız ediyordur
    Tabii sesin başka yerden gelme ihtimali de var ama kesin depodan ise yalıtım yardımı ile sorununu hafifletirsin bence

Birşey sormak istiyorum Günkut kardeş ya kısmet se alırsın tabii de alacağın audi de de ayı sesi duyarsan ne yapacaksın merak ediyorum
    Dostum tam dediğin gibi fulden çok az daha azalınca maksimum sesi yapıyor ve azalınca benzin hiç yapmıyor. Ancak özellikle belirteyim ki benim odaklanmam ile alakası yok çünkü izmirde şehir içinde dur kalk yaparken küt küt vuruyordu ben de merak edip gidip sordum baktılar ve dediler ki ses benzin deposundan geliyora benziyor... Çünkü şakır şukur ediyor küt sesinin ardından. Sadece araba sert fren yapınca olan bir ses...

İkinci konuya gelince, ben audinin yapacağını sanmıyorum böyle bir ses ama alırken zaten deneyip de alırım Yaparsa ses en fazla bir depo mazotum ziyan olur HA hayır alırsam 70 80 milyarlık arabayı (A4 düşünüyorum inşallah) ve bir süre sonra bu sesi yapmaya başlarsa, direkt intaaaaar ederim
    Konu Av.Efe tarafından (24/12/2008 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.
    BMW 3.20d premium 184 HP

cengiz akyol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aman allah korusun bir audi a4 senin parmağın kadar etmez
    odaklanma hakkında yanlış anlaşılmasın tabii ki ortada bir ses varki takılıyorsun ancak onu önemsediğin için sana iki kat fazla geliyor onu demek istedim ama bu sese bende takıldım şimdi bir çözüm bulmak lazım

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Depo fullken o ses bende de geliyo. Ama zaten çok kısa süreliğine olduğu için kafayı takmıyorum. Ama kafaya bu kadar takıyorsanız depoyu fulletmeyin madem

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Hocam gelmiyor diyen dikkat etmiyordur. Tüm GP lerde sıfırdan alındığından bu yana o ses var. Ben arabamı almadan önce forumda bu lokurtu sesini okumuştum ve arabayı alır almaz fullediğimde de aynen o sesi teyid ettim. İlk fullediğimde yakşalık 1/8 depo yakıtı harcayana kadar o ses geliyor sonra da kesiliyor. Ben açıkçası kafayı takmıyorum bu sese ama başka markalarda da bu kadar hissedilir bir lokurtu gelmiyordu kesinlikle.

Günkut KAYA
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    48 AV 434

Arkadaşlar tüketici mahkemesine başvurmaya karar verdim, arabayı fiat'a geri vereceğim. Bu itlayanlar biz türklere ayıplı mal satmanın bedelini artık ödemeli. Olay aslında bir tetikleme oldu benim için. Şimdi düşünün bu forumda hepimiz güzel bir dayanışma içerisinde sorunlarımızı paylaşıyoruz. Ancak dikkat ettim ki o kadar eften püften sorunlar var ki arabalarımızda, hani çalışan elektronik içerikli makinalardır bir takım mekanik sorunlar eyvallah olabilir. Ama arabalarımızın iç işçilikleriyle ilgili o kadar çok şikayet var ki!.. Yani bu italyanlar Türkiyemizi adam yerine koymuyorlar mı? Eminim ki kendi ülkelerindeki GPlar bu kadar gıcırtı tıkırtı içermemekle birlikte, stepne yerine bilmem ne kiti çıkması gibi sorunları da olmuyordur! Zira AB standartları ve mevzuatı bu tip aksaklıklara karşı çok katı ve istisna vermemektedir. Ama bize yollanan arabalarda her türlü dengesizlik,eksiklik var. Bence bunu öğrendiği takdirde hükümet bu arabaların ithalatını bile durdurmalı! Bakalım bu yaptırım karşısında fiat türkiyeye kafasına estiği gibi ayıplı mal gönderebilecek mi!
    Yine çok ilginçtir ki, serviste depoyla ilgili işlemler için beklerken orada 1 hafta önce showroom'a gelmiş bir GP dikkatimi çekti. Arkadaşlar araç 2009 model GP 1.3 multijet ACTIVE idi ve 3 satır yol bilgisayarı ekranı vardı üstelik aynaları da gövde rengi boyalı idi ama bir diğeri aynı model aynı renk aynı motor olanı ise aynları siyah 2 satır göstergeli idi. Bilinçli olduğum için forumumuzda bu konuya, kesinlikle ikisinin de aynı model ve ACTIVE olduğunu 2 kere inceledim. Bu nasıl bir iştir ya, Uyanalım Allah Aşkına italyanlar bizimle dalga mı geçiyor? kafalarına esene 3 satır esmeyene 2 satır ekran falan yani biz tüketiciyiz, bizi koruyan bir kanun var! Ayrıca benim pejo arabam vardı, onun benzin deposunu inceleme fırsatım olmuştu, abi bir brenzin deposunda nasıl olur da DALGAKIRAN olmaz??? Biz tanker mi sürüyoruz şakır şukur ses gelecek sürekli. Benim hakikaten cengiz arkdaşımın olabilir dediği gibi 2 kat da takma halim olmadı sesi... Ciddiyim ki izmirde bir duruşma için bulunuyordum, sonra alsancakta işim olunca trafiğe girdim. Abi frene basıyorum ışıkta duruyorum, "güm" diye bir ses geliyor yani sanki arka bagajda bir su bidonu var da devrilmiş gibi acayip hissedilir birşey. Ben dikkat etmedim o ses benim dikkatimi zorla çekiyordu açıkçası İşte sonra Muğla'ya döndüm, olanları da yukarıda da anlattım...
    Sözün özü şudur davamı açıyorum arabaya binmeye devam ediyorum ama fiat bu durumu öğrenince en azından arabalarımızı geri çağırıp dalga kıranlı bir depo ile değiştirme nezaketini gösterir inşallah. Ha ben arabamın ücret iadesini isteyeceğim o ayrı konu da ( bkz. 4207 sayılı kanunun 4. maddesi ve 12-13. maddeleri ve bu maddeler ile ilgili ayıplı otolar hakkında yargıtay kararları),eğer ayıplı depoyu değiştirirlerse bi düşünürüm; çünkü arabalarımızı acayip beğeniyorum tasarım, yol tutuş, ekonomi ve performans tatmin edici çünkü... Saygılar tüm forum dostlarına...
    Konu Av.Efe tarafından (25/12/2008 Saat 09:58 ) değiştirilmiştir.
    BMW 3.20d premium 184 HP

Sayfa 1/3 123 SonSon