Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Lassa Snoways hakkında

erkan e
    rational - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 27

4 adet lastik için fiyat aldım. bu lasa snoways 2 plus 125 dendi.heryerde fiyatları farklı sanırım.4 tanesini 360 'a alan da var.en uygunu nerde bulunur ki...

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı rational Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 adet lastik için fiyat aldım. bu lasa snoways 2 plus 125 dendi.heryerde fiyatları farklı sanırım.4 tanesini 360 'a alan da var.en uygunu nerde bulunur ki...
    Kışlık lastik fiyatları 2 ay öncesinde şimdiye göre %20 daha ucuzdu. Liste fiyatından %40 inidirim yaptılar.Şimdi ise en fazla %10-20 indirim yaparlar. Dolayısıyla alım zamanından dolayı fiyat ciddi oranda fark edebilir. Ayrıca diğer arkadaşlarla aradaki fark jant ebadından kaynaklanabilir. Ben 2 ay önce 350 YTL ye nexen aldım 4 adet. O zaman Lassa'nın en son çıkan ve yeni satışa sunulan Snoways Era modelinin fiyatını sordum. 15 jant için 120 ye bırakmışlardı. Alacaksan da Era modelini almanı tavsiye ederim. Ben daha ucuz diye Nexen aldım fakat abime era modelinden aldık. Şimdilik memnun.

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

arkadaşlar snoways 2 plus ı dün bizzat test ettim karda. gerçekten mükemmel yol tutuşu var. bilginize

bayram çolak
    bayramcolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

arkadaslar yeni gp aldım ve malum kış şartları.acaba hemen bir kış lastiği almalımıyım.araçta şu an continental marka 4 mevsim lastiği var.

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

Alıntı TunFeB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar snoways 2 plus ı dün bizzat test ettim karda. gerçekten mükemmel yol tutuşu var. bilginize
    Ayynen,

2 kıştır kullanıyorum,

son derece memnunum!

son gündür de deli gibi kar yağıyor ankarada,

ana caddeler olsun, (ankaralılar bilir) birlik mahallesi, turan güneş gibi en yüksek yerlerde bile bana mısın demiyor lastiklerim!

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

bugün ankara resmen beyaza büründü ve gerçekten hiçbiyerde zorlamadı beni lastikler

Ad bilgisi yanlış. Soyad bilgisi yanlış.
    azenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

Gülen Yüz tavsiyem sana ...

Alıntı iongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ılk defa bır kıs Ankara'da araba kullanacam;Mersinli olmam nedeniyle kar lastıgıyle işim olmaz bu kar lastiklerini taktırmasak ne olur.Tabiki karlı havalarda kullanmamak sartıyla.Yoksa Ankara gibi yerde tüm kış kar lastiği gerekli olurmu?

benim gibi iki kışlık tekerle kar yağarken kayseride,kavşaga girip 360derece dönünce alırsın tekerin kralını

Taylan S
    PuntoFun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    ?? ??? ??
    Edilen teşekkür: 11

kar varken dolmus en iyisi

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

ben 2006 da 4 tane lassa kar lastiği aldım.özellikle asfaltta biraz ses yapıyo ama kesinlikle kayma yapmıyor.hamuru çok iyi bence.

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

arkadaşlar araçla gelen dunlop ses yapıyordu.yesi lassa snoways era kış lastiği aldım ve ses kesildi yazın kesin yeni lastik alacağım onları kullanmam daha.kış lastiği olmasına rağmen dört mevsim dunloplardan daha az ses yapıyor.

elcid conqueror
    elcid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Standart Snoways2 plus

Aracıma Lassa Snoways2 plus taktıralı 2-3 gün oldu. bu süre içerisinde lastiklerimi karda ve buzda test etme şansım oldu. yorumlarım şöyle:

Güvenlik
    buzda ve karda yola tutunması mükemmel. virajlara korkmadan girebiliyorsun. Fren mesafesi oldukça iyi. kar ve buz (birkaç günlük) üzerinde bir kaç kez hızlanıp fren yaparak test ettim ve çok başarılı buldum. çok düşük sıcaklıkta bile (-8 derece) özelliklerinden hiç bir şey kaybetmedi. karlı-buzlu dik bir rampada aracı durdurdum ve gayet güvenli bir şekilde kaldırabildim. özetle, bu lastikler oldukça güvenli.

Konfor
    lastikler takıldıktan sonra araba yürümeye başlar başlamaz rahatsızlığını belli etti. uğultu yapıyor ve araç normalden fazla titriyor. sürüş zevkini azalttığı kesin.

Fiyat
    benim kullandığım ebatta (175/65/15) piyasada bulabileceğiniz en ucuz lastiklerden birisi.

Sonuç
    kış aylarında güven 'olmazsa olmaz'sa ve benim gibi daha fazla konfor için para veremeyecekseniz ideal bir lastik.

Lassa Hakkında
    bu markanın konfor özellikleri ön plana çıkarılmış olan snoway era modeli de mevcut. takdir edersiniz ki era nın zorlu kış koşullarında tutunma kabiliyeti daha düşük. eğer ankarada yaşıyorsanız ve kış koşullarının çok çetin olduğu zamanlarda araba kulllanmak zorunda kalmıyorsanız era sizin için daha uygun olabilir. ama benim gibi sık sık karda buzda araba kullanmanız gerekiyorsa snoways2 plus ya da daha da güvenli olan (hatta çivi takılabilen) Iceways modelleri daha kullanışlı olacaktır.

lastikler üretim hatalarına karşı 2 yıl garantili. ayrıca, Lassa Yol Yardımı diye bir şey var. sebebi ne olursa olsun!, yolda kalırsanız lassa size ücretsiz çekici gönderiyor ve en yakın servise/ustaya bırakıyor. fakat bu hizmetin süresi satıştan sonra ki 1 yıl için geçerli.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

ben de snoways kullanıyorum,memnunum şimdilik. tabi sesin arttığı bir gerçek

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Lassa snoways 2 plus kullanıyorum. Dediğiniz gibi araç lastikleri taktıktan sonra uğuldamaya başladı. Hatta kuru zeminde dönüş ve manevralarda (dişler açılıp yolu tutuyor sanırım) acayip bir ses veriyor Bunun için lastik seçimleri önemlidir, ses yapmayan uzun yol kar lastikleride var ama ben Bolu gibi çok yağış alan bir bölgede olduğumdan gayet memnunum...

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

2 sene lassa snoways bu sene de petlasın kar lastiğini gezdiriyorum petlasa göre sessiz lassa ama ikisininde karda yol tutuşu süper. tabi soğuk ve lastik özelliklerinden kaynaklı uğultu ve ses normal bence.

Ahmet Uzunçelebi
    van_hoijdonk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Snoways 2 plus aldım bugün şuanda takıyorlar araca. Yarın deneyebileceğim tanesi 140 liradan 560'a geldi.

Artık Bartın'da yaşadığımdan hergün de işe gidip gelirken kış lastiği lazımdı. İnşallah ses olayı çok fazla olmaz, yorumlar uğultu fazla şeklinde olmuş ama.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı van_hoijdonk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Snoways 2 plus aldım bugün şuanda takıyorlar araca. Yarın deneyebileceğim tanesi 140 liradan 560'a geldi.

Artık Bartın'da yaşadığımdan hergün de işe gidip gelirken kış lastiği lazımdı. İnşallah ses olayı çok fazla olmaz, yorumlar uğultu fazla şeklinde olmuş ama.
    Ahmet, ben de yenile snoways aldım 2 haftadır kullanıyorum (205 50 17'') Ses benimkinde pek yok...

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Bende lassa snoways kullanıyorum, uğultu problemi aynı sekilde bendede mevcut.

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Kışın konforu değil bence güvenliği ön planda tutun.
    Snoways'ı lastikçi bir arkadaşın tavsiyesi ile 2 yıl önce aldım ve bu güne kadar beni üzmedi.
    Geçen sene ankaraya yağan karı ve sonrasındaki buzlanmayı bilenler bilir....
    o zaman bile her gün yoğun trafikte, yokuşta, bayırda sürdüm aracı ve bir kez olsun kaydırma ya da patanaj falan almadı araç...
    Yine de karar sizlerin...
    Ama güvenlik herşeyden önce gelmeli bence...

Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Valla bendede var ama soğuk havada ses az karda yağmurda cok sağlam lastik ben tavsiye ederim milim kaymaz Gerçi. Daha ucuz olduğu için almıştım o zaman

Ahmet Uzunçelebi
    van_hoijdonk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet, ben de yenile snoways aldım 2 haftadır kullanıyorum (205 50 17'') Ses benimkinde pek yok...

175/65/15 olarak değişti. Daha lastikler takıldıktan sonra kontağı çevirmedim. Sabah 40 km işe giderken kuru zeminde deneriz zaten 1-2 haftaya kadar kar da düşünce daha sağlıklı yorumlar yapabilirim.

Snoways 2 plus'mış tam olarak. Zaten bizim ebatlarda başka ürünü yokmuş lassanın.

İlk hedef debica vs almaktı ama onlar bile 128-130 lira olunca 140'a lassa çok mantıklı geldi. 100 lira civarı olsaydı diğer markalar onlara yönelecektim.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12