Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ön gögüsteki ses

bayram acar
    rosecıty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    32 LC 574
    Edilen teşekkür: 9

Standart Ön gögüsteki ses

ön göğüsten yerini sebebini bulamadığım bir ses geLiyor.. ayrıca sağ ön cam ve torpido zırıLtısı tekrar duyuLmaya başLadı. istikamet servis... bir de nasıL oLuyorsa serviste bu sesLer tamamen kayboLuyor
    Konu erdiyilmaz tarafından (06/10/2008 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: tamamen büyük harfLerLe mesaj göndermeyiniz.

ismail güler
    istugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 HDD 04
    Edilen teşekkür: 34

Benim gp den de ön göğüslük civarında zırıltılar geliyor. Ancak bu fiat arabaların bitmeyen problemi. Ben gidermek için girişimde dahi bulunmadım. Bunun sebebini ve çözümünü bizimle paylaşırsan sevinirim.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı rosecıty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön göğüsten yerini sebebini bulamadığım bir ses geLiyor.. ayrıca sağ ön cam ve torpido zırıLtısı tekrar duyuLmaya başLadı. istikamet servis... bir de nasıL oLuyorsa serviste bu sesLer tamamen kayboLuyor

aynı sorun bendede var ama bır turlu servıse dınlettıremedım.ozellıkle uzun yolda ses yapmaya baslıyor.nası halledecez bılmıyorum
    Konu erdiyilmaz tarafından (06/10/2008 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: Quote
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

Alıntı istugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim gp den de ön göğüslük civarında zırıltılar geliyor. Ancak bu fiat arabaların bitmeyen problemi. Ben gidermek için girişimde dahi bulunmadım. Bunun sebebini ve çözümünü bizimle paylaşırsan sevinirim.
    her firmanın problemı siz hic bir yerınden ses gelmeyen arabaya bindiniz mi ben binmedım sahsen istiosa merso istiosa porsche olsn...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

sadettin ayarcı
    lazuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

99 model accent vardı 160000 km de torpitoda tık ses yoktu...

yakup goksu
    yakup1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    ypg 83
    Edilen teşekkür: 12

2000 model fiat mareadan en ufak tıkırtı gelmiyordu. şuan lineada torpidodan bir ses geliyor fakat bulamadım.bazen kesiliyor daha sonra yeniden başlıyor

sadettin ayarcı
    lazuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

bizim torpidolarda fazla parça var.plastikte sert olduğu için zamanla ses yapıyo.çözümü bence müziğin sesini biraz daha açmak

ismail güler
    istugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 HDD 04
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı lazuri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim torpidolarda fazla parça var.plastikte sert olduğu için zamanla ses yapıyo.çözümü bence müziğin sesini biraz daha açmak
    Çözümü çok sevdim. SÜPER

Kurtuluş Uyanık
    kurtuluş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06BE0027
    Edilen teşekkür: 52

Sol ön küçük camın yanındaki plastik parçalar ve sağ arka kapıdan gelen zırıltılar benim arabada da var.
    Hayatında her şey ters gidiyorsa BELKİ SEN TERS YÖNE GİDİYORSUNDUR... Eski Kullanıcı Adı: ckentli

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Benimde göğüs tarafından bir ses geliyordu araştırdım göstergelerin önündeki şeffaf plastik aksam hafiften oynuyor tutunca ses kesiliyor sizde bir deneyin oradan olabilir ses

İsmail ŞENER
    isocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 91

benimde şu dikkatimi çekti. bozuk bir yolda gittiğimde arabanın içinden dışarı baktığımızda sol silecek süpergesi (büyük olan) varya, onun ucundaki plastik parça ön cama deyip ses yapıyor. arkadanda ses geliyor. elletmemek en güzeli çünkü çözülmüyor fakat insanında canını sıkıyor.
    Follow Me If You Can.

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

Alıntı plastro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde göğüs tarafından bir ses geliyordu araştırdım göstergelerin önündeki şeffaf plastik aksam hafiften oynuyor tutunca ses kesiliyor sizde bir deneyin oradan olabilir ses
    Benim gp de aybı dertten muzdarip. En nihayetinde araç Fiat
    hmmmmmmmm......

Green

Levent CEYLAN
    (̅_̅_̅(̅ЛЭВЭНТ̅_̅(̅(̅( )ڪے THuNDeRCoP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 117

Benim tam ortadaki havalandırmanın oradan bır zırıltı gelıyor arkadaşların dediği gibi uzun yolda bunu çok yapıyor. Çözümü ust kısmına bi Osmanlı tokadı atınca ses kayboluyor uzun bı sure, ama ıcınde ne deryalar donuyor onu bılmıyorum suanda ...

~.Я люблю тебя Любовь моя ~.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

On konsoldaki ses kaynaklari:

1-On cam havalandirma menfezi (boydan boya uzanan ilave parca- emanet gibi duran. Hatta bazi serilerde surucu tarafindaki plastik ayagi kiriliyor imalat hatasi)

2-On kelebek camlarinin dibindeki ic mekan kapama trimi. Kaplamali asfalt yollarda zirilti sesi yapar.

3-Gosterge tablosudaki cami tutan plastik ilave kapama trimi. Bu parcanin 2 adet allen civatasi vardir. Ama parca yerine tam oturmadigi ve arada uygun izolator malzeme olmadigi icin yol durumuna ve sicakliga gore rezonansa girip zirilti yapar.

Bunlarin cozumu yoktur, dogal frekansa bagli tasarim hatalari. Parcalari sokup aralara ilave izolator malzeme monte etmek gerekir.

Bu seslerle vb... artik gercekten ugrasmaktan biktim, 70 000 km nin tecrubesidir, kendi haline biraktim.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yiğit Tuncer
    z_ygt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06az3970
    Edilen teşekkür: 11

Geçen gün bende de aynı sorun oldu.Servise gittim.Artık alışmışlar.Gösterge camını söktüler ve sorunu hallettiler.O cam çıkınca oraya köpük sıkıştırdılar galiba.Şimdi de torpitodan ses geliyor.İllaki bi yerden ses geliyor.Fazla kafaya takmamak lazım.

FARUK AKSOY
    faruk 09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    09EF688
    Edilen teşekkür: 1

Gülen Yüz

arkadaşlar ben bugün üye oldum ve gezerken bu başlığı gördüm.benim arabada da geliyor servis normaldir bunlar düz asfalt için yapılmış arabadır dedi.yani çaresi yok malesef.

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

hosgeldınız aramıza bence servis biraz sacmalamıs her araba asfalt icin yapılmıstır ben hıc dag arabası yada asfalt ıcın uretılmeyen araba gormedım sahsencıp in yerı ayrı suv un yerı ayrı pick up vs vs kullanım yerlerı ayrıdır.o yuzden servisin boyle birsey soylemek gayet amatorce bence
    Konu ERC tarafından (12/10/2008 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı faruk 09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bugün üye oldum ve gezerken bu başlığı gördüm.benim arabada da geliyor servis normaldir bunlar düz asfalt için yapılmış arabadır dedi.yani çaresi yok malesef.
    Faruk, eğer araçtan anormal bir ses geliyorsa ve bunu servis elemanları ile duyduysanız yetkili servis bunu çözmek zorunda.Ne demekmiş asfalt arabası.Günümüzün dört çekerlerinin %80 bile asfalt için üretiliyor.Çıksınlar bakalım araziye neler oluyor.

Araç içinden gelen sesin kaynağı gösterge grubu, havalandırma kanalı+klima kontrol ünitesi ya da ön cam havalandırma kanalıdır büyük bir ihtimal.Bunların da çözümü mevcut servislerde.Çözüm konusunda ısrarcı olmaktan başka çare yok.Durumu Fiat Merkeze de bildirmelisin, geçmiş olsun...
    Konu ABNEW tarafından (12/10/2008 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla...

Kerim yılmaz
    NeoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 43

On panel (gosterge paneli)
    Aynı sorun bendede var servis sorunu çozemedi bende sese alışmak zorunda kaldım....

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı NeoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    On panel (gosterge paneli)
    Aynı sorun bendede var servis sorunu çozemedi bende sese alışmak zorunda kaldım....
    Kerim gösterge grubundan gelen ses araya malzeme konularak çözülüyor.Bu şekilde sorunu çözülen arkadaşlarımız var.Servise tekrar gitmeni öneririm ya da başka bir servise...

Sayfa 1/2 12 SonSon