15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Gp'den Gelen Sesler

Ender GÜVENAL
    Scorpex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    14EN160
    Edilen teşekkür: 62

Dikkat Gp'den Gelen Sesler

Arkadaşlar 1 hafta önce aracımından gelen sesler gelmeye başladı. Orta direklerden geliyor gibi arac esnerken yapıyor.(örnek: Rampa çıkıp sağa veya sola dönüp aracı düz yola alırken yani bir şekilde askıda kalmak gibi ) Orta direklerden geliyor gibi geldi bana ama tam olarak bilemiyorum. Plastik aksamdanmıdır yoksa arcın kasasının ek yerlerindenmidir bilemiyorum ama kulağım acayip takılyor bu seslere bilen bu sorunu yaşıyanlar oldumu? neden kaynaklanır ve nasıl giderilir? Yoksa kronikmidir?
    Konu Scorpex tarafından (15/05/2008 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Aynı sıkıntı yaklaşık 3 hafta önce benim de başıma geldi. Delirecektim resmen, dinliyorum, arıyorum tarıyorum bulamıyorum. Direk plastiklerini bile söküp incelemiştim. Sonunda servise gittim, haa şu ses mi, tamam dediler. 15 dakika sonra sesten eser kalmamıştı, kapı kilitleri ve menteşeleri yağ istiyormuş

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Veya kapı ayarı yaptırın benimde başıma gelmişti araç kopacak gibi kasislerde gacırtılar geliyordu kapı ayarından sonra hiçbirşey kalmadı yanlız kapıları ayarlayanda işinin ehli olmalı kapı ayarı deyip geçmeyelim
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender GÜVENAL
    Scorpex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    14EN160
    Edilen teşekkür: 62

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sıkıntı yaklaşık 3 hafta önce benim de başıma geldi. Delirecektim resmen, dinliyorum, arıyorum tarıyorum bulamıyorum. Direk plastiklerini bile söküp incelemiştim. Sonunda servise gittim, haa şu ses mi, tamam dediler. 15 dakika sonra sesten eser kalmamıştı, kapı kilitleri ve menteşeleri yağ istiyormuş
    Tamam öyleyse servise uğramam gerekiyor anlaşılan. Teşekkür Ederim Cem Bey paylaşımınız için ayınlatıcı oldunuz. Aman başka bir şey olmasında.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

biraz konuyu dağıtmış gibi olucam ama arkadasın çözümüde bulundugun için beni afferder umarım ,zaten fazlaca konu açılmış durumda forumda en iyisi burdan devam ediyim bendede son 2 haftadır,araç durur haldeyken kalkaren ve frene biraz sert basınca "takkkk" diye bir ses geliyor,sanki bişeyler çarpısıyor gibi.ses çok uzunda gelmiyo,hemen kesiliyo,ve bunu her zaman değil arasıra yapıyor,buna benzer bi olayı daha onceden yaşayan oldumu?

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

bendede aynı sorun var offf araba 2 ye ayrılıcakmıs gibi oluyor

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı tolgaank88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz konuyu dağıtmış gibi olucam ama arkadasın çözümüde bulundugun için beni afferder umarım ,zaten fazlaca konu açılmış durumda forumda en iyisi burdan devam ediyim bendede son 2 haftadır,araç durur haldeyken kalkaren ve frene biraz sert basınca "takkkk" diye bir ses geliyor,sanki bişeyler çarpısıyor gibi.ses çok uzunda gelmiyo,hemen kesiliyo,ve bunu her zaman değil arasıra yapıyor,buna benzer bi olayı daha onceden yaşayan oldumu?
    amortisör rulmanından olabilir. servise bir göster

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

benmde arka amortısorlerde sorun var sanırım.bozuk bır yoldan gecerken takur tukur ses cıkarıyo
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

gökhan sadi
    34HGS93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34HGS93
    Edilen teşekkür: 11

arkadaşlar araç 5 kapı ise kapılardan we kemer direklerinn ordan ses gelir. ve bende tek kapı awr onda ise kemer plastikleri vuruyor ona çözüm çok kolay sigara içilmez ambilemi yapın hmde araççta sigara içilmez we tek kapı araçlarda arka kemerlerin içindeki rulo ses yapıyor abimiz war serviste hepsini anlattı we puntoların çogundaki dış bi sorun sağ we sol far altı tamponlar çıkık bire bir sıfır degil plastik diye kasmalı inş. iszde de yoktur. hayırlı sürüşler.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ERDOĞAN
    mhecc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Ön viraj çubukları da zamanla ses yapıyor.Belirli aralıklarla değişmesi gerekebiliyor.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Denildiği gibi ayarsız kapı ve kilit mekanizmasından geliyor.Serviste kolaylıkla halledilir, geçmiş olsun...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Alıntı 34HGS93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar araç 5 kapı ise kapılardan we kemer direklerinn ordan ses gelir. ve bende tek kapı awr onda ise kemer plastikleri vuruyor ona çözüm çok kolay sigara içilmez ambilemi yapın hmde araççta sigara içilmez we tek kapı araçlarda arka kemerlerin içindeki rulo ses yapıyor abimiz war serviste hepsini anlattı we puntoların çogundaki dış bi sorun sağ we sol far altı tamponlar çıkık bire bir sıfır degil plastik diye kasmalı inş. iszde de yoktur. hayırlı sürüşler.
    kemer rulosundanmı bilmiyorum ama çukura girince bendede geliyor fırsat bulup bakamadım bile.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

arabayı yıkamacıya bıraktım içini dışını heryeri sil diye tembihledim.. kapı menteşelerindeki yağı bile silmiş.. o günden sonra sert dönüşler hafif kasislerde kapılardan ses gelmeye başladı özellikle arka kapılar... gıcırtılar için toz spray gibi bişi varmış onu arıyorum nette bulursam buraya yazızam... 3-4bin km yaptığımda da kapıları ses geliyor diye yağlamışlardı serviste..

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

toz sprey değil ama wd40 hem temizler hem yağlar tavsiye ederim

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Eroğlu
    kaaneroglu_15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 MCK 20
    Edilen teşekkür: 18

aynı promlem bendede var.içim biraz rahatladı şimdi ama sıfır arabada böle komik olayların olmaması lazım.bize hakaret resmen.sadece 1 kişidede yok.çoğunlukta var.arabadan soğutuyorlar yani.