Sayfa 4/7 İlkİlk 1234567 SonSon
137 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Amortisör takozları kronik bir sorun mu?

Deniz Vatansever
    DeNNis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

linea aracımda da takoz problemi vardı, servisten değiştirdiler problem giderildi ama tekrar başladı.
    benim asıl canımı sıkan amortisörlerin sertliği. oto testlerde lineanın yumuşak süspansiyonlara sahip olduğu söyleniyordu hep, aracı ilk aldığımızda sertliğinden yana bir şikayetim yoktu ama km arttıkça çok hissettirir oldu. yol sesini de çok içeri alıyor ayrıca hızı da çok belli ediyordu. aracı kullanmaktan hiç zevk almaz oldum acaba tüm linealar mı böyle yoksa benim sertlik anlayışım mı farklı diye düşünmeye başladım, artık problemin jant lastik ölçüsünde belkide t-jetlere özel bir durum olduğunu zannettiğimden sonunda tak etti ve bir fiat bayine gittim ve 16 jantlı 55 yanaklı bir linea t-jet kullandım, arada dağlar kadar fark vardı, kullandığım linea yol sesini içeri benimki kadar almıyordu, hızı belli etmiyordu ve yumuşacık süspansiyonlara sahipti 20.000 bakımıda 3.000km kaldı. servise gidip süspansiyonlardaki şikayetimi söyleyeceğim ve bir arıza tespit sürüşüne çıkaracağım ustayı, eğer gelipte bana araçta bişey yok, normal derse o serviste neler olur düşünemiyorum bu konuda baya sıkıntılıyım çünkü

nazım örnek
    passenger84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 2

direksiyonu cevirirken felan yapmıştı hatta bi ara tıkır tıkır ses yapmaya başladı bakım zamanı servisten hallettiler ücretsiz garantıden 1yıl geçti maşallah ses yok

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Bugün sabah servise gösterdim. Hiç ikiletmeden yarın sabah için randevu verdiler. Çift takoz birden değişiyor. Arabada sorun bile olsa servisler en azından ilgili.

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Ben artık Aracın bir çok sesini duymaz oldum. Aracım 26.000 Km de ama direksiyonu çevirirken dediğiniz gibi bir porblemle hiç karşılaşmadım. Ayrıca yularıda belirtildiği üzere davlunbazları da basınçlı su ile yıkatırım. Yarın araca bindiğimde daha dikkatli bakıcam bu olaya belkide bende de vardır.

İsmail ŞENER
    isocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 91

Alıntı padawantr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim başıma böyle bi hadise geldi. Amortisör takozlarından ses geliyodu takır takır, değiştirdik garantiden, yine yapmaya başladı. Bir arkadaşında başına aynı şey geldi onun takozları yağlamışlar. Bir kaç yerde daha rastladım forumda bu sıkıntıyı yaşayanlara. Acaba bu kronik bir sorun mu? ya da amortisör takozu nasıl bozulur da ses yapar?
    dostum arabanın bir çok yeri kronik sorun.
    Follow Me If You Can.

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

Alıntı isocan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum arabanın bir çok yeri kronik sorun.
    malesef gplerimizin bir çok kronik sorunu varAma napalım, gülü seven illa ki o dikenlere katlanacakForumumuzda "Kronik sorunlar" başlığı altında bir bölüm vardı yanlış hatırlamıyorsam..
    hmmmmmmmm......

Green

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Takozlar çift olarak değişti. Amortisörlerden biri sökülürken maalesef tepesi kırıldığından ötürü sol ön amortisör de yenisiyle değiştirildi. Bu arada şu "basınçlı su tutulmaması" olayını servis de onayladı haberiniz olsun.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

kaç kmde?

sanırım kmden dolayı gerek yok ama amortisörlerin beraber değişmesi gerekmiyomu?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Amortisörlerin beraber değiştirilmesi konusunda haklısın fakat arabam daha 15.000 km' de. Servisten kaynaklanan bir sorun sebebiyle amortisör değişimine gidilmesi durumunda, amortisörler arasındaki km farkına bakılıyor ve 25.000 km fark var ise çift olarak değiştirilmesi uygulamasına gidiliyor MUŞ!!! Açıkçası arabayı çok düzgün yollarda kullanıyorum ve 15.000 km deki aracımda amortisörler arasında bir yorgunluk farkı olacağına pek ihtimal vermiyorum. Zaten kullanıyorum işte en ufak bir fark yok eskisine göre. Cepten yaptıracak olsam da çift değiştirmezdim bu kadar düşük kilometrede.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gökhan Keskin
    M-Grande09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    M-GR 2986
    Edilen teşekkür: 4

3 haftadir denedim kendim arabayi düz bozuk yollda arka kisimdan tak tuk cigirt diye sesler geliyor ve simdide servise verdim daha bugün bakalim ne cikacak arkadan (8/10)

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Arkadaşlar bu konurdaçok farklı şeyler söylendi ancak ben bu durumdan son derece muzdaipim. Arabamı satacak duruma geldim. Araba canavar gibi hızlanıyor, uzun yolda rakiplerimin hepsini dağıtıyorum ama hızı çok fazla hissettiriyor ve en ufak bir pürüzde sallanıyor. Ben de çok hızlı süremiyorum. bayiye gidince birşey yok diyorlar. Napmak lazım genel merkeze mi şikayet etmeli?

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşım bilhakis tam tersine arabalarımızın direksiyon cam arası mesafesinin uzun olması ve ön camın baya dar açıyla alçalmasından ötürü hız kesinlikle hissedilmiyor. Bu benim görüşüm. İşten çıkıp akşam eve dönerken ben zannediyorum ki 80-90 gidiyorum ama bir de bakıyorum kadran 130 u geçmiş. Sallaması durumuna birşey diyemeyeceğim. Ön düzende bir problem mi var acaba???

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

sallanması nedeniyle hissediyorum hızı zaten eskiden hissetmezdim böyle ama şimdi çok fazla hissediyorum sarsıntıdan dolayı

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

amartisör takozları kronik bir sorun ve garantiden değiştirebiliyorsunuz, Bu hızlanma ve aşırı hissetme olayına katılıyorum ben sizin gibi uzun süre kullanmıyorum ancak akşama kadar kaç tanesine biniyorum bilmiyorum ve herbirinde ayrı bir his tabii bu kullanıma da bağlı ancak sanki zamanla duyarlılığını ve izolasyon özelliğini yitiriyor gibi bilmem anlatabildimmi

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

benimde sağ ön takozdan stabilize yolda tıkırtı geliyor. Ancak direksiyonu çevirirken fln herhangi bir tıkırtı gelmiyor. Aracımın garantisi bitti ama kronik sorun olduğundan yine garantiden değiştirmem mümkün mü?

cengiz akyol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

valla bu durumda bişey söylemek zor ancak servise baktırmanızda fayda var bakımlarınız düzenli sorun gerçekten kronik ise yani takozlardan ise biraz da ısrarınızla değiştirirler yada sorunu bir şekilde giderirler

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Ben arabadan gelen seslerin nerden ve neden geldiği konusundan pek anlamıyorum ancak garantim bitmeden bu tip kronik sorunları halletmek istiyorum. takozlarda sorun olup olmadığını en pratik şekilde nasıl anlayabilirim?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

cengiz akyol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

park halinde daha iyi duyabileceğiniz için söylüyorum, direksiyonu çok değil biraz yavaş bir şekilde tam sağ ve sol yaparken (hani lastiğin altında taş olurda direksiyonu çevirince hafif vurultulu bir ses olur bilmem anlatabildim mi) böyle bir ses duyarsanız bu takozlardandır ..

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mokreb mokreb
    mokreb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

kardeşim o ses ''z''denge rotili denen parçalardan geliyor büyük ihtimalle çok yavaş giderken ve direksiyonu sertçe sağa sola çevirdiğinizde geliyorsa kesin z denge rotili beni deli etti 3-4 serviz macerasından sonra sorun çözüldü ama amartisör takozlarından ses başka bir problem z denge rotili işçilik dahil 76 ytl sağlıcakla kal

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bnm aractada son zamanlarda 120km. hızın ustune cıktıgımda, cok hafıf bı tıtreme oluyor.2 kere (bırı servıste) rot-balans ayarı yaptırdım.ayrıca hafıf bozuk bır yoldan gecerken, on duzen sankı komple yerınden oynuyor.tabırı caızse lakır-lukur ses yapıyor.bunlarda amortısor takozlarından kaynaklanan bır sorunmudur acaba ???
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Sayfa 4/7 İlkİlk 1234567 SonSon