Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. 2006 model Punto Grande araca sahibim, 6 ileri. Aracımda hiçbir problem yoktu ve bir sabah aracı çalıştırmaya çalıştığımda kontağın almadığını ve kontak çevirdiğimizde gelen sesin bile gelmediğini gördüm. Işıklar sönene kadar başlayan hazırlık sesini alamadım. Daha sonra elektrikçi bir tanıdığı getirdim inceledi ve direkt kutup başlığını söküp takıp direkt kaputtan çalıştırdı ve çalıştı hemen ardından stop edip bir daha denedik bu sefer "taktaktak" sesi geldi ve arkadan siyah duman attı ve stop ettik. Otomatik olarak bunun pistonlardan kaynaklandığını düşündük ve beyinin gerekli sinyalleri iletmediğini ve aracı kilitlemiş olabileceğini dile getirdi. Bu sırada ekranda ımmo hatasıda bulunuyor bu hatayla beraber başladı yedek anahtarla denedim işlemedi. Bilgisayara bağlamak için ertesi gün geldiğimiz sırada akünün tamamen bitmiş olduğunu gördük araca dokunmamıza rağmen aracın aküsü tamamen bitmiş. Bu problem ne olabilir? Problem yaşanmadan birkaç gün önce sigorta kısmından "tık-tık" sesi geldiğini duymuştum sigortadan kaynaklı bir şey olabilir mi? Ölçer kalemle baktık elektrik var gözüküyordu. Problem ne olabilir, daha önce yaşamış olan var mı?