Merhabalar herkese foruma yeni katıldım. 2022 Temmuz ayında 2006 1.3 dizel punto satın aldım ekspertizde aracın motor performansı çok iyi olarak çıktı ve kullanımından çok memnunum aldığımdan bu güne kadar bir arıza sorun yaşamadım.

Araca geçtiğimiz hafta varex egzoz taktırdım bu işlem sırasında katalizör porseleni temizlendi ve egzoz takıldı tatlı bir ses vermesi dışında aracın işleyişinde hiç bir değişiklik yaratmadı. Bugün İzmir’den torbalıya git gel yaptım 110km kadar 2500 devirde sorunsuz gittim geldim ancak az önce dışarı çıkmak için bindiğimde yaklaşık 3 4 km yol aldıktan sonra araç sarı motor ışığı yaktı gidişinde performansında hiç bir sıkıntı yok egzozu kapattığımda normal motor sesi geliyor bir sorun görünmüyor.

Forumu biraz inceledim egr temizliğinden bahsedilmiş genel olarak aracımın yakmış olduğu ışığın katalizör porseleninin çıkartılması ve egzoz takılmasıyla bir ilgisi olabilir mi?

Konu ile ilgili, bilgili arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.