Arkadaşlar cümleten hayırlı pazarlar aranıza yeni katıldım 26 yaşında Giresunlu İstanbul'da yaşayan bir kardeşinizim. Aracım 2007 model Grande Punto dynamic model cam tavan sunrooflu 6 ileri 90 bg modeli. Geçen hafta aracımın su deposunda su kalmamış gibi görüp açtım kaynar su fışkırdı her yere sağ salim yanmadan kurtulduk su eksiltmis tıpa diye bir şey değişti bir de enjektör pulu değiştirdim. Velhasıl kelam bu işlemlerden sonra 3 4 gün araba yattı 2 gün önce cuma günü arabanın kontagini açtım çalıştırmak için ancak asr dis have a power steering ABS EBD biseyler yazdı ekranda imbobilizer ışığı direksiyon ışığı vs yandı marş basmadi araba kaskoda çekici çağırdım elektrik ustasına gittim usta denedi onda da çalışmadı sonra yarım saat bekledik o başka arabayla ilgilenirken denedi ve çalıştı şase kablolarindaki soketleri değiştirdim bir kaç kişiden bilgi alıp bundan olabilir gibisinden ertesi gün yine aynı şey oldu ikinci kontakta elhamdülillah geçti çalıştırdım yine gittim elektrikciye direkt çalıştırınca marş otomatiği yazanda vardı internette seninki yeni takılmış gibi dedi kablo gevsekmis biraz onu sıktı.Akumde ve şarj olmasında bir problem yokmuş ölçtuler. Biraz önce yine başıma geldi ikinci kontakta çalıştı yine ilk kontakta hataları yine verdi. Bu neyden olabilir ilk kez başıma geliyor Allah razı olsun şimdiden yanitlariniz için.