Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto' nun Isıtması Yetersiz

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Standart Punto' nun Isıtması Yetersiz

Arkadaşlar. Daha önce de belirttiğim gibi şimdi 3 aylık olan bir GP' m var 1.3 90 lık dizel. Arabanın dizel olmasından kaynaklanan geç ısınmasının ötesinde, arabanın iç ısıtma fanlarının üfleme şiddeti bana çok yetersiz geliyor. Ara sıra kardeşimin 96 model Citroen ZX ini de kullanıyorum şehir içinde. Onun arabası hem 5 dk' da deli gibi sıcak üflüyor, hem de fan hızı yarısında iken benim punto nun 3/4 ayarına hatta belki daha fazlasına denk geliyor. Ayrıca arabanın fanı doğru düzgün üflemediği gibi, 2/4 ten yukarı konumlarda çok da gürültülü.

Var mı aynı üfleme sorunu ile karşı karşıya olan? Cidden üfleme bana çok yetersiz geliyor bundan önceki arabalarıma göre.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

ben sadece şunu söyleyebilirim çıkardığı ses kadar üflemiyor ısıtmıyor ama yinede fena diil

Çıkardığı ses kadar iş yapmıyor

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

üfleme ısısı gercekten yetersız bende cok sıkayetcıyım...dıgıtal klımada 29 c ama sankı 26 gıbı ufluo
    belkı gene gazı bıtmıstır dıcem ama kısın klıma kullanmıyorumkı
    eskı peugeot 206 hdi yazın klıma performansı superdı ve kısın hıc ısıtmama gıbı bır sıkayetım hıc yoktu.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bana göre de fan hızı yeterli değil.İyi üfleme için üst kademelere yaklaştırmak gerekiyor.Tabi bunda üfleme konumu da önemli.Eğer 3 farklı yere üfleme modu açıksa şiddet iyice düşüyor...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

fanLarı orta hızda çaLıştırıp, iç sirküLasyon konumuna aLıp, bir de üstüne kLimayı da çaLıştırınca, hayLi sıcak oLuyor.

ancak bu sıcakLığa uLaşması da nerden baksanız 15-20 dakikayı buLuyor. iç sirkuLasyon konumunda camLar buhar yapıyor. fan motorLarını çok kuvvetLi üfLettirince, üfLenen sıcakLık düşüyor gibime geLiyor, düşük fan hızLarında daha yoğun sıcak hava geLiyor.

benzinLi oLmasından oLsa gerek çabuk ısınıyor, şimdiye kadar üşümedim pek : )

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Ben tam tersini, yani gayet iyi ısıttığını düşünüyorum. Şu karlı günlerde sıcaklık ayarı genelde ilk etapta 30 derecede duruyor. Yönlendirme butonlarının ise tümümün ışıkları sönük, yani Auto konumuda iken, aracı çalıştırdıktan sonra iç sirkülasyon düğmesine de basınca yaklaşık 7-8 dakika içinde aracın içi iyice ısınıyor. Fan hızı ise maksimumun biraz altında. Ev-iş arası 10-15 dakika kadar sürüyor ve genelde yolculuğun yarısında fan hızını iyice düşürmüş oluyorum. Bazen sıcaklığı 27'ye kadar da indirmem gerekiyor.

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

anlaşılan dengesizlik bende 27-30 derecelerden bahsediyosunuz,ben 24 ün üstüne çıkardığımda boğuluyorum sıcaklıktan,o kadar sıcak bir arabadan 3-5 derece olan dışarıya çıkmak şok etkisi yaratır insanda,hasta olursunuz arkadaşlar.
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

demekki farklı farklı üretmişler ben valla hararet yarıyı geçse bile ki daha fazla yükselmiyor içeriyi ısıtmıyor beniz zaten gp de tek sorunum bu fan..

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Bende öyle 2 yerden verim 3 yerden verim gibi bir olay yok. Arabam Active zaten. Havalandırma manuel. Havayı yüze verme konumunda ortadan geldiği gibi yanlardan da geliyor. Arkadaşların cevapları beni tatmin etti. Yani herkeste bu fan ve memnuniyetsizlik durumu aynı gibi geldi bana. Bir arıza değil sanıyorsam. Neyse başka gelen yorumları da bekleyelim bakalım.
    Konu ekorkut tarafından (22/02/2008 Saat 14:19 ) değiştirilmiştir.

Serhan D. KIYMAZ
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 140

Sanırım bu dizellerin sorunu.
    Ben ısıtmadan çok memnunum. Sabahları arabayı çalıştırdıktan maksimum 5 dakika sonra arabanın içi sizi üşütmeyecek seviyeye geliyor. 15 dakika sonra hamam gibi oluyor.
    Ben ısıtmaya hayranım.
    Klima açmıyorum. 28 derecede, mono olarak ve fan hızı en sona 2 çizgi kalana kadar açık oluyor.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Daha önce de belirttiğim gibi şimdi 3 aylık olan bir GP' m var 1.3 90 lık dizel. Arabanın dizel olmasından kaynaklanan geç ısınmasının ötesinde, arabanın iç ısıtma fanlarının üfleme şiddeti bana çok yetersiz geliyor. Ara sıra kardeşimin 96 model Citroen ZX ini de kullanıyorum şehir içinde. Onun arabası hem 5 dk' da deli gibi sıcak üflüyor, hem de fan hızı yarısında iken benim punto nun 3/4 ayarına hatta belki daha fazlasına denk geliyor. Ayrıca arabanın fanı doğru düzgün üflemediği gibi, 2/4 ten yukarı konumlarda çok da gürültülü.

Var mı aynı üfleme sorunu ile karşı karşıya olan? Cidden üfleme bana çok yetersiz geliyor bundan önceki arabalarıma göre.
    Tamamen aynı bende de...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Şikayetim aslında sıcaklık değil. Fan hızı çok düşük geliyor bana.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Bana gayet yeterli geliyor ama kişisel konfor öğeleri farklıdır neticede...

A. K.
    nasrettinhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tam tersini, yani gayet iyi ısıttığını düşünüyorum. Şu karlı günlerde sıcaklık ayarı genelde ilk etapta 30 derecede duruyor. Yönlendirme butonlarının ise tümümün ışıkları sönük, yani Auto konumuda iken, aracı çalıştırdıktan sonra iç sirkülasyon düğmesine de basınca yaklaşık 7-8 dakika içinde aracın içi iyice ısınıyor. Fan hızı ise maksimumun biraz altında. Ev-iş arası 10-15 dakika kadar sürüyor ve genelde yolculuğun yarısında fan hızını iyice düşürmüş oluyorum. Bazen sıcaklığı 27'ye kadar da indirmem gerekiyor.
    Alıntı cann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşılan dengesizlik bende 27-30 derecelerden bahsediyosunuz,ben 24 ün üstüne çıkardığımda boğuluyorum sıcaklıktan,o kadar sıcak bir arabadan 3-5 derece olan dışarıya çıkmak şok etkisi yaratır insanda,hasta olursunuz arkadaşlar.
    Bence de gayet iyi ısıtıyor...Hiç bir şikayetim olmadı ..hele ön camdaki buğuları gidermek için hızlı buğu giderme özelliğini hiç birşeye değişmem...Uno aracım varken buğular su haline gelir ne kadar silsem de görüşümü etkilerdi...İyi ısıtıyor iyi

vahap türkkal
    buzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

polen filtresitıkanmış olabilir,onu değiştirip tekrar dene

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bana da gayet yeterli gerçekten. sıcağı sevmeyen bir adam olduğumu da belirtirim ama.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Arabayı sıfır aldığımdan beri bu durum böyleydi. Polen filtresi tıkalı olması söz konusu olamaz.

sadık kibar
    atakanduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 7

valla sıcaklık problemi cekmiyorum nazar degmesin ama bence bu gplerde fan ve klima problemi sıfır..

gökhan kalkan
    gökhan_gp01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    01 j* 77*
    Edilen teşekkür: 12

bende sıcaklık problemi çekmiyorum düşük seviyede bile 10dk çalıştırmam yetiyor adana'da oldugumdan da olabilir tabi

mesmes61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Araştırma Konusu

Bende arabayı sıfır aldığımda biraz şikayetçiydim. Ama 20000 bakımında polen filtresi değişti ısıtma nerdeyse iki katına çıktı. Polen filtrene bektırmakta fayda var araç nekadar sıfır olursa olsun sonuçta araba fabrikadan çıktıktan sonra kaç ay yattığı belirsiz.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon