Merhaba arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar;
Geçtiğimiz hafta aracım ( 1.3 90bg ) sabit gazda giderken gaz kesmeye başladı, silkeleme yapıyor yolda giderken bazen 1 saniye sürüyor bazen 3-4 saniye.. O esnada gaza basınca sorun yok ama hızlananırken silkelemiyor sadece sabit hızda yapıyor. Bu konuyu araştırdığımda bununla ilgili konular açılmış mesajlar atılmış bu yüzden aşinasınızdır bu soruna..
Bugün obd cihazıını bağlayıp değerleri biraz takip ettim ne anlayabilirim diye baktım.. Sonra akışmetrenin fişini çekip denemeye çıktım, araçta silkelemeden eser kalmadı, emin olmak için biraz daha gezdim yine sorun yok. Önce sorunu teşhis ettiğim için sevindim , tekrar denemek için akışmetrenin fişini takıp tekrar denemeye çıktım, silkeleme yine yapmadı... bir kaç kez kapatıp açtım arabayı sonra hafiften aynı silkelemeyi yaptı ama eskisi gibi yapmıyor. Sorun akışmetrede dedim ama akışmetreyi sökünce egr de çalışmıyormuş onu farkettim grafik karşılaştırırken...Yani net kanıya varamadım. Sanayiye uğrıcam artık, gitmeden sizlerden fikir almak istedim tecrübe eden oldu mu daha önce silkeleme olayını