9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: PUNTO Çalışmama sorunu

Swain Jhonson
    getawayfromfiat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart PUNTO Çalışmama sorunu

Arkadaşlar merhaba,
    Aracım Punto 2008 1.3 geçen günlerde anadolu yakasına gittim geldim kenarda bir yerde durdum 20 dakka falan. Sonra marşa bastım araç çalışmadı. 10 dakka falan sürdü çalışmadı arada bir marşa basarkende marş sesi kesildi 10-15 dakka sonra bidaha denediğimde çalıştı. Diğer gün sanayiye gittim enjektörlere baktırın dediler baktırdık temiz çıktı. Ordaki adam marş dinamosu ya da bujilerden falan olabilir dedi. Sonra baktırdık marş kömürü değişmesi lazım dediler parçayı çıkardıklarında da bitmek üzereymiş dedik çözüldü galiba hallettik. Sanayiden çıktım benzinliğe gittim durdum orda araba tekrardan çalışmadı 3. de falan çalıştı. Sanayiye geri döndüm araç sıcakken çalışmadığı için bujilerde sıkıntı olmaz marşı da hallettik enjektörlerde sıkıntı vardır dediler tekrardan gittik enjektöre. Orda bidaha baktılar temiz dediler bi sıkıntı yok dediler sonra aracı bidaha çalıştırmayı denediklerinde çalışmadı tabi aç kapa yapıyoz deniyoz sürekli. Marşa bastığında devir çubuğu kalkıyo iniyo çalışcak gibi oluyo çalışmıyor. Adam dedi volant sensörü sıkıntısı bu. Aldık parçayı diğer gün taktık dedim tekrar deneyeyim aç kapa yaptım 3. de falan çalışmadı tekrardan. Baktılar ettiler orda dediler beyinciye git. Gittik beyinciye bağladılar makineye bi sorun çıkmadı. Ordakilerde volant sensörü karşılığı sıkıntı olabilir dedi. Yani anlıcağınız bi oraya bi buraya 1 haftadır uğraşıyorum hala çözülemedi. Bakalım yarında en son dediklerine bakıcaz. Sizce sıkıntı ne olabilir bi çözüm yolu ne yapayım yardımcı olursanız sevinirim hayırlı akşamlar.

aykut erdem özbey
    punkbunny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Cevap: PUNTO Çalışmama sorunu

Alıntı getawayfromfiat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Aracım Punto 2008 1.3 geçen günlerde anadolu yakasına gittim geldim kenarda bir yerde durdum 20 dakka falan. Sonra marşa bastım araç çalışmadı. 10 dakka falan sürdü çalışmadı arada bir marşa basarkende marş sesi kesildi 10-15 dakka sonra bidaha denediğimde çalıştı. Diğer gün sanayiye gittim enjektörlere baktırın dediler baktırdık temiz çıktı. Ordaki adam marş dinamosu ya da bujilerden falan olabilir dedi. Sonra baktırdık marş kömürü değişmesi lazım dediler parçayı çıkardıklarında da bitmek üzereymiş dedik çözüldü galiba hallettik. Sanayiden çıktım benzinliğe gittim durdum orda araba tekrardan çalışmadı 3. de falan çalıştı. Sanayiye geri döndüm araç sıcakken çalışmadığı için bujilerde sıkıntı olmaz marşı da hallettik enjektörlerde sıkıntı vardır dediler tekrardan gittik enjektöre. Orda bidaha baktılar temiz dediler bi sıkıntı yok dediler sonra aracı bidaha çalıştırmayı denediklerinde çalışmadı tabi aç kapa yapıyoz deniyoz sürekli. Marşa bastığında devir çubuğu kalkıyo iniyo çalışcak gibi oluyo çalışmıyor. Adam dedi volant sensörü sıkıntısı bu. Aldık parçayı diğer gün taktık dedim tekrar deneyeyim aç kapa yaptım 3. de falan çalışmadı tekrardan. Baktılar ettiler orda dediler beyinciye git. Gittik beyinciye bağladılar makineye bi sorun çıkmadı. Ordakilerde volant sensörü karşılığı sıkıntı olabilir dedi. Yani anlıcağınız bi oraya bi buraya 1 haftadır uğraşıyorum hala çözülemedi. Bakalım yarında en son dediklerine bakıcaz. Sizce sıkıntı ne olabilir bi çözüm yolu ne yapayım yardımcı olursanız sevinirim hayırlı akşamlar.
    Forumda ve Facebook punto grubunda tavsiye edilen ustalar var.

İlker Bostan
    Şenol Usta şen oto
    Recai usta rese

Bu adamlarin bilgilerine ulaş hocam telefonla onlarla goruş 3'üde puntoya çok hakim insanlar. İstanbuldalar.

Sen nereden biliyorsun diye sorarsan ben araç almadan önce usta araştırırım. Ben 1 ayda bunların adıni cok duydum. İnsallah cozum bulursun.

Lenovo P2a42 cihazımdan gönderildi

ali ekerer
    cbsci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Krank sensorunden olabilir sensorun bir bolumu kirlenmis yag camur kir toz vs olduysa gec okuma yapabilir veyada soketi oksitlenmis olabilir bence balata sprayiyle sensorun okudugu yeri elektrik kontak sprayiylede soketini temizleyip bir deneyin bunlarla beraber map sensorunude temizleminizi tavsiye ederim

Sabri Özdem
    43sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Sizin sorununuz enjektörlerden .İşinin ehli sadece enjektör ve pompa tamiri yapan servislere git.Enjektörlerini test ettir büyük ihtimalle enjektörün birisi fiberi patlak ve motor sıcak iken marşa bastığınızda patlak enjektör mazotu geri donüşe gönderiyor çalışmıyor.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Rail hattı üzerinde solda rail sensörü sağında da basınç dengeleyici valfi var, onları da kontrol ettirin. Sensör okumuyor veya valf kaçırıyorsa yapabilir. Multiecuscan programlarını kullanan biriyle bağlanıp ilk çalışmama durumundaki değerleri görmeye çalışın. İlla fikir verecektir.

Swain Jhonson
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Krank sensörünü değiştirdik. Kocasinanda elektronikçiye gittim beyinde temiz çıktı krank sensörü karşılığı sıkıntılı olabilir dediler okuduğu yer senin dediğin gibi. Bakalım ona bakıcaz şimdi eyvallah sağolasın.

Swain Jhonson
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Arabayı bağladık çalışmama sorunu yaptı ama bi uyarı vermedi bilgisayar.

Swain Jhonson
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı 43sbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin sorununuz enjektörlerden .İşinin ehli sadece enjektör ve pompa tamiri yapan servislere git.Enjektörlerini test ettir büyük ihtimalle enjektörün birisi fiberi patlak ve motor sıcak iken marşa bastığınızda patlak enjektör mazotu geri donüşe gönderiyor çalışmıyor.
    Topkapıda enjektörcüye gittim. Ölçtüler temiz çıktı. En son %90 ihtimalle krank sensörü karşılığı sıkıntılı olabilir dediler. Sırada o var bakalım.

Swain Jhonson
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı punkbunny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda ve Facebook punto grubunda tavsiye edilen ustalar var.

İlker Bostan
    Şenol Usta şen oto
    Recai usta rese

Bu adamlarin bilgilerine ulaş hocam telefonla onlarla goruş 3'üde puntoya çok hakim insanlar. İstanbuldalar.

Sen nereden biliyorsun diye sorarsan ben araç almadan önce usta araştırırım. Ben 1 ayda bunların adıni cok duydum. İnsallah cozum bulursun.

Lenovo P2a42 cihazımdan gönderildi
    İnşallah hocam buluruz sıkıntıyı. Ulaşıyım bi ustalara...