Arkadaşlar merhaba,
Aracım Punto 2008 1.3 geçen günlerde anadolu yakasına gittim geldim kenarda bir yerde durdum 20 dakka falan. Sonra marşa bastım araç çalışmadı. 10 dakka falan sürdü çalışmadı arada bir marşa basarkende marş sesi kesildi 10-15 dakka sonra bidaha denediğimde çalıştı. Diğer gün sanayiye gittim enjektörlere baktırın dediler baktırdık temiz çıktı. Ordaki adam marş dinamosu ya da bujilerden falan olabilir dedi. Sonra baktırdık marş kömürü değişmesi lazım dediler parçayı çıkardıklarında da bitmek üzereymiş dedik çözüldü galiba hallettik. Sanayiden çıktım benzinliğe gittim durdum orda araba tekrardan çalışmadı 3. de falan çalıştı. Sanayiye geri döndüm araç sıcakken çalışmadığı için bujilerde sıkıntı olmaz marşı da hallettik enjektörlerde sıkıntı vardır dediler tekrardan gittik enjektöre. Orda bidaha baktılar temiz dediler bi sıkıntı yok dediler sonra aracı bidaha çalıştırmayı denediklerinde çalışmadı tabi aç kapa yapıyoz deniyoz sürekli. Marşa bastığında devir çubuğu kalkıyo iniyo çalışcak gibi oluyo çalışmıyor. Adam dedi volant sensörü sıkıntısı bu. Aldık parçayı diğer gün taktık dedim tekrar deneyeyim aç kapa yaptım 3. de falan çalışmadı tekrardan. Baktılar ettiler orda dediler beyinciye git. Gittik beyinciye bağladılar makineye bi sorun çıkmadı. Ordakilerde volant sensörü karşılığı sıkıntı olabilir dedi. Yani anlıcağınız bi oraya bi buraya 1 haftadır uğraşıyorum hala çözülemedi. Bakalım yarında en son dediklerine bakıcaz. Sizce sıkıntı ne olabilir bi çözüm yolu ne yapayım yardımcı olursanız sevinirim hayırlı akşamlar.