merhaba
2005 model fiat punto 1,2 dualogic sahibiyim.aracımı sıfır aldım ve orijinal 75,000 km dedir.yaklaşık 1 yıldır özellikle soğuk havalarda şanzuman arızası vermeye başladı.araç ısınınca düzeliyordu.
arada bir vitesten atmalar oldu.en son vites N de kaldı ve bir daha vitese geçmedi.
robotlarla ilgilenen otomatik şansumancıya götürdüğümde bana robot arızası dedi.aracın beyninin robotu görmediğini belirtti.başka bir aracın beyni takıldı yine görmedi.robot dışarı alındı.robota revisyon yapıldı.yine çalışmadı.yaklaşık 1.5 ay uğraştı ve sonuç elde edemedi.en sonunda ise yetkili servise gitmem gerektiğini belirtti.çıkma bir robotun bu işi çözemeyeceğini de belirtti.
bu noktada ne yapabilirim.formdaki bütün yazılanları okudum.sensör arızası olabilir onlara baktı mı? bilmiyorum...yada bursada bu işten anlayan tanıdık usta biliyormusunuz?yoksa hiç uğraşmamalımıyım.kafam çok karışık.formda yapılan öneriler doğrultusunda hareket edeceğim.
birde servisi aradım net rakam veremediler.enson bu işlemi yapan varmı?robot ne kadardır?
usta 10.000 tl civarındadır dedi.şimdi 20-25,000 tlik arabaya 10,000 vermekte mantıklı gelmedi.
teşekkürler...