11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Grande Punto Bijon Kilidi

Oguzhan Ozturk
    oguzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart Grande Punto Bijon Kilidi

Bugün sabah arama geldigimde sol arka lastigimi kendini bilmezin birinin çalmış oldugunu gördüm. Yerine yamulmuş bir jant üzerinde yanağından yarılmıs bir lastik takmıs ve gitmiş. Dolayısı ile hem jant kapagım hem jantım hemde henuz 24000km kullandıgım lastiklerden biri gitmiş oldu.

Servisten konu ile ilgili yardım istedim: standard demir jant için 170 YTL dunlop marka lastik için 180YTL ve jant kapagı için 35YTL fiyat verdiler. Muhtemelen işçilikte olacaktır. anlayacagınız durup dururken 400YTL masraf cıktı.

Bu gibi durumlarda en azından tekerlekleri çalınmaya karsı koruyacak grande punto için bijon kilidi var mı? VW, SEAT gibi markalarda standard olarak gelen dışı düz olup bijon başı içinde deseni olan tipler mevcut. Sanırım bu şekilde bir kilit çözüm olacaktır. Tşk.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Çok geçmiş olsun elbetteki var şifreli bijonlar var ama orj kapaklı bir jant lastiği ne mantıkla çalmış olabilirki ..

Şifreli bijonlar kalite kalite değişiyor 25 ytl den 50 ytl ye kadar var 4 adeti..

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

benim elimde orjinal fıat kilitli bijon takımı var özel kutusunda eğer isterseniz 40 ytl ye verebilirim

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı oguzturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün sabah arama geldigimde sol arka lastigimi kendini bilmezin birinin çalmış oldugunu gördüm. Yerine yamulmuş bir jant üzerinde yanağından yarılmıs bir lastik takmıs ve gitmiş. Dolayısı ile hem jant kapagım hem jantım hemde henuz 24000km kullandıgım lastiklerden biri gitmiş oldu.

Servisten konu ile ilgili yardım istedim: standard demir jant için 170 YTL dunlop marka lastik için 180YTL ve jant kapagı için 35YTL fiyat verdiler. Muhtemelen işçilikte olacaktır. anlayacagınız durup dururken 400YTL masraf cıktı.

Bu gibi durumlarda en azından tekerlekleri çalınmaya karsı koruyacak grande punto için bijon kilidi var mı? VW, SEAT gibi markalarda standard olarak gelen dışı düz olup bijon başı içinde deseni olan tipler mevcut. Sanırım bu şekilde bir kilit çözüm olacaktır. Tşk.
    Geçmiş olsun. Bu tip durumlarda kasko bir işe yaramıyormu? Birde dün baktıp dunloplara 175/65 R15 dunlop sp 30 için 135 ytl fiyat aldım.

Oguzhan Ozturk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ocean_1919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bu tip durumlarda kasko bir işe yaramıyormu? Birde dün baktıp dunloplara 175/65 R15 dunlop sp 30 için 135 ytl fiyat aldım.
    bu fiyatı nereden aldınız? aksam ustu kozyatagı Carrefour'daki speedy'den de sordum. onlarda 175YTL dediler. 135 YTL iyiymiş. teşekkürler.

Bir sorum daha var. Lastikçi arka sol lastigi sıfırlayınca digerinide değiştirmek gerekir dedi. Çekme yapar vs. tarzında bir seyler soyledi. bu durum ciddi bir durum mu? değiştirince illaki çif olarak mı değiştirmek gerekir?

Alıntı brvhgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim elimde orjinal fıat kilitli bijon takımı var özel kutusunda eğer isterseniz 40 ytl ye verebilirim
    öncelikle lastik işini çözeyim bu konu ile ilgili dönüş yapacagım size. bu arada ürünün bir fotografını görebilir miyim? Piyasa fiyatı mı bu yoksa sizin belirlediginiz bir fiyat mı? tşk.
    Konu OzzY tarafından (10/11/2008 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood- lütfen kuralları okuyunuz

Gky Akkoc
    FeaRLeSsHunTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 115

Cok gecmis olsun ya,şu hayatta gereksiz ne kadar insan var!

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

evet bence ikisini birden değiştirseniz iyi olur.nispeten aşınmış bir lastik,yol tutuşa etki edecektir.ama bence siz şöyle yapın,(tabi,stepneniz sıfırsa.)tek lastik alın,stepnedeki lastiğide kullanarak,arkaları komple sıfır olarak değiştirirsiniz.şu anda aracınızda takılı olan diğer lastiği,stepne olarak kullanırsınız.(hatta bu uygulamayı ön lastiklere yapar,önden çıkan lastikleride çapraz olarak arkaya takabilirsiniz.(nacizane bir tavsiyedir)

tekrar geçmiş olsun.

8. Bu mesajı için 2 kişi şekerlioğlu'ye teşekkür etti:

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı oguzturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu fiyatı nereden aldınız? aksam ustu kozyatagı Carrefour'daki speedy'den de sordum. onlarda 175YTL dediler. 135 YTL iyiymiş. teşekkürler.
    Ben bu fiyatı eskişehirde aldım, ayrıca sizin söylediğiniz fiyatları verenlerde oldu. Ancak onlarda sanırım istanbuldan sipariş ediyorlar. İstanbuldaysanız farklı yerlerden fiyat almanızı öneririm. Ayrıca 12 kasıma kadar carfurlarda kampanya var %20 indirimliymiş. Çift lastik almak zorunda kalırsanız bakabilirsiniz.
    Konu erdiyilmaz tarafından (11/11/2008 Saat 03:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: Quote

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

gecmıs olsun.ınsanlar ne yapacaklarını sasırdırlar.orjınal jant+kapak+24.000 km.de lastık akıl ermez valla bu ıslere!!!
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

yılmaz yondemir
    detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 42

Geçmiş olsun kardeş. Demir jant 170 ytl. 35 de jant kapağı eder 205. Hayret bir şey. O fiyata gayet güzel alüminyum alaşım jant alınır. Ne güzel fiyatlar değil mi!!!!!

Oguzhan Ozturk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

lastik = 175YTL (dunlop 175/65/15 SP30) , Jant kapagı 35YTL (orjinal yedek parca) , stepne için jant düzeltme (hırsızın bana bıraktıgı yamuk jant) ve balans ayarı = 20YTL, henel toplamda 230 YTL' ye çalınan lastigin yerine yenisini takmış oldum. eski lastiklerimden birinide stepne yaptım. Sanırım Alarm taktıracagım artık. belki caydırıcı olur bir sonraki seferde... herkese yardımları için teşekkurler.