Selam arkadaşlar, benim araç 2009 model emıtıon 1.6 mjet otomatik 130000 km de. Konuyu bravo foruma da açtım. Fıat klimalarda klepsi proplemi var ve fıat bunu kronik proplem olarak kabul etmemekte ve bu yüzden ücretsiz değişimi yapmıyor. Bir kaç istisna servis dışında ücretsiz yapan servis yok. Bu işin maliyeti 2000-3000 tl arasında maliyeti bayağı külfetli.
Özellikle dijital klimalarda klima klepsi denen bir parça var bu parça olastik aksam olduğundan ısıya maruz kaldığında esneme yapıp kırılıyor , kırıldığı zaman ise bazı ızgaralar üfleme yapmıyor, kalorifer açıkken bir taraf sıcak ğflerken diğer taraf üfleme yapmıyor veya klimayı hangi yöne yönlendirirsenşz yönlendirin sürekli bi ızgaradan üfleme gibi sorunlar ortaya çıkıyor ve bu sorun için göğüs komple sökülmesi gerekiyor ve çok külfetli bir iş. Ben bu sorunun kronikleştiğini hemen hemen her araçta olan bir broplem dedim ve şikayet talebinde bulundum. Onlarda benden bu sorunla ilgili ücretsiz değişimi yapan araç plakasını istedi ki emsal olsun diye ben de bravo forumda bir arkadaşın aracın plakasını verdim ve süreç devam ediyor. Eğer bu sorun puntolarda varsa sizden ricam burda da bir liste yapalım ki bu külfetten kurtulalım. Sizden ricam ne kadar klima proplemi yaşayan varsa buraya isinlerini rica ediyorum. Şu ana kadar bravo forumda dayımız 30 buldu ve bu sayı artarak devam ediyor. İnşallah bırda da gereken desteği görürüm saygılar. Daha önce bu sorunu yaşayıp yaptıranlarda yazsın