Sayfa 7/10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
188 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: Eko66 Nedir

SerdaL ÖZEL
    famse80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar size katılıyorum yakıt tasarrufunu etkileyen bi sürü faktör var bence temel mantık vites ne kadar yüksekse devir 2000 e ne kadar yakınsa gaz pedalıda ne kadar yukardaysa araba o kadar az yakar ben sırf aracın ne kadar tükettiğini denemek için normal mazotla klima açık yaklaşık 350 km yolu 120-170km hızla geldim araç 6 litre yaktı 250 km lik bi yoldada 5. vites 2200 devirle geldim 4 litre yaktı ve çok sıkıcı bi yolculuk oldu nerdeyse sağ bacağıma kramp girecekti bence aradaki 2 litrelik fark için bu sıkıntıya girmeye değmez. 4 litrenin altında ortalama yapmaya çalışan arkadaşlar var sanırım 4. viteste yapıyorlar açıkcası ben buna pek bi anlam veremiyorum sitres yapıyor insan
    Konu famse80 tarafından (21/08/2008 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

arkadaşlar 100km nin üstündeki yollarda bu kadar kasmanın bi alemi yok. benim uzun yola gittiğim yer zaten 104km onun da sadece 85km si otoban gerisi şehiriçi. genelde cuma günü akşam çıktığım için yola, zaten trafik oluyo, sol şeritte yavaş giden de çok oluyo sürekli yavaşlamak veya frene dokunmak zorunda kalıyosunuz. o yüzden yakıyorum cigaramı 90 la sakin sakin orta şeritten devam ediyorum. tecrübe ettim 3-4 dakika oynuyor arada. 90la gittiğim zaman da 3.5L falan yakıyor zaten, klima falan acıksa 3.7L civarında. 4. değil 5. vitesle gidiyorum, 4. viteste bu hızda daha fazla yakar. ama 250km yol için yolculuk yorucu olduğundan durum biraz farklı bence de.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yo ortam iyiyse gerek olmuyor. Ben adana-ankara 500-600km yolu 80 le gitmiştim Muhabbet iyiydi kimse sıkılmadı.

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

o yolda 80 ile gittiğinde kaç L yaktıgına bakmış mıydın? 4L nin altına düşmüş olman gerekir.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Araba yeniydi 3 kişi + yük vardı. 5.0 ortalama yakmıştım.

frt dygn
    byjeoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 12

Kemal bey bize son durumları söyleyebilirlermi ÖM den bende düşünüyorum chip ve eko ikilisi yakıttaki son durumları

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Yeni yakın test etmedim ama bizim araçlar kullanım şekline göre yakıt tüketimi çok değişiyor daha önce test ettiğimde %13 gibi bir fark vardı ama eko66'yı devre dışı bıraktığımda performansdaki düşüşü hissedebiliyorsun

8. 29/09/2009, 02:09

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

şahsen ben
    eko 66 ,
    ekoyak bilmemne gibi ürünlere inanmıyorum
    bakımları yapılmış sorunsuz bir araca taktığımda yakıt tüketimine etkisi % 3 ün üstünde olsun 16 senelik ehliyetimi ve motor teknik eğitim sertifikamı yırtarım ,
    bu kadar iddalı konuşuyorum inanmayın kardeşim
    %3 ten fazlası hikaye masal rüya
    artık siz ne derseniz deyin

High Fidelity
    HIGH FIDELITY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Arkadaşlar Eko66 hakkında bende bir şeyler yazayım bari. Bende bu ürünü yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. ÜRünü taktırmadan önce çok bir araştırma yapmamıştım ama taktıktan sonra nette gezdiğimde okuduğum yazıların %65'i olumsuz %35'i olumluydu desem yalan olmaz. Performans olarak hiç bir değişiklik olmadı desem yeri vardır. Ölçtüğümde %2-3 falan değiştiğini düşünüyorum ki buna fark yok desek yeri vardır ama yakıt tasarrufunda değişiklik olduğunu düşünüyorum. Kimseyi yanıltmak istemem ama sanki %10 kadar bi tasarrufu oluyor gibi. 3 kez test ettim. Kimsenin benim yazımdan etkilenmesini istemem Çünkü ucuz değil bu meret. Belki sadece dizellerde faydalıdır. Belki de motordaki bir anormalliği normal hale getiriyordur. Yani bendeki aracın motorun EKO66 lı hali, başka bir puntonun motorunun normal haline eşitlenmiştir belkide. Fakat ben fark gözlemledim. Hesabıma görede parasını amorti etti. Çünkü ben çok yol yapan birisiyim. Günde 50 km den aşağı yapanlara bence gereksiz ve anlattığım gibi de riskli. Faydası olmayabilir de yani. Testlerimi aynı yollarda minimum yaktırmaya çalışarak yapmıştım. Deneme imkanınız varsa deneyip öyle alın alacaksanızda.
    Konu HIGH FIDELITY tarafından (30/09/2009 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesajı için 3 kişi HIGH FIDELITY'ye teşekkür etti:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

demekkı Eko66 ıcın verdıklerı bu kadar belge aldatmaca.ılgınc...

EKO66 - Yakıt Tasarruf Cihazı
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

sözlerimizi tutalım...
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demekkı Eko66 ıcın verdıklerı bu kadar belge aldatmaca.ılgınc...

EKO66 - Yakıt Tasarruf Cihazı

evet şimdi gelelim bombayı patlatmaya

2007/108 – ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye ait “www.eko66.com” adlı internet sitesinde yayınlanan “Eko 66” adlı yakıt tasarruf cihazına ilişkin reklamlarda bahsi geçen “Motorunuzun performansını yükseltir. Yakıtta % 25-35 tasarruf. Aracınızın performansını % 25-35 yükseltir” ifadelerinin bilimsel bir temelinin olmadığı anlaşılmış olup;

Bu durumun 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren ATM Madencilik Liman İşletmeciliği Kozmetik Turizm ve Prodüksiyon Yapımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

sanayi bakanlığı sitesinden aldım bu yazıyı

Alıntı batuhann80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sözlerimizi tutalım...

ufuk yukarıdaki yazıyı oku kardeşim şimdi beraber gülelim olmazmı
    Konu ABNEW tarafından (01/10/2009 Saat 12:34 ) değiştirilmiştir.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

ıyıde bunun neresı bomba? 2007 yılında alınmıs bır karar.benım lınkını verdıgım belgelerde %10-12 arası tasarruf sagladıgı, basta ITU olmak uzere ulkemızın onde gelen unıversıtelerı, kurumları tarafından test ve rapor edılmıstır.bende sızden %3'den fazla tasarruf saglamadıgına daır belge ıstesem??? bırde benım yaptıgım gıbı alıntı yaptıgınız yazıların lınklerını eklersenız, bızde tam ıcerıklerını gormus oluruz...
    Konu mustafaf tarafından (01/10/2009 Saat 11:01 ) değiştirilmiştir.
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ege üniversitesinin verdiği rapor 2005 tarihli
    istanbul teknik üniversitesinin verdiği rapor da 2005 tarihli
    t.p.a.o. nun verdiği raporda her ne hikmetse mahkeme karırından önce alınmış 2006 tarihinde
    şimdi
    sen bana 2005 ve 2006 tarihli belgeleri sunuyorsun ve bana 2007 tarihinde alınmış bir karar neresi bomba diyorsun
    ayrıca belirteyim deneylerin yapıldığı motorların ikiside eski sistem yıldız pompayla beslemeli motorlar
    sizin motorlarınız ve günümüz motorlarıyla alakası bile yok
    sanayi bakanlığının web sitesinde detaylı bilgiyi bulabilirsiniz
    konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum mahkeme kararıyla yalan olduğu ispatlanmış bir konu için tartışıp birbirimizi rencide etmeye gerek yok
    ilginiz için teşekkür ederim

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

iyide test sonuclarından bahsediyoruz..orda testler altına imza atanlar istanbul teknik üni,ege üni,tüv,,,
    sanayi bakanlıgı reklamdan kaynaklı ve %30 gibi gösterildigi için iptal etmiş olabilir.
    benim için %4 olsa yine yeter...
    sonuc olarak bütün testler %3 üzeri coskun bey..
    Konu batuhann80 tarafından (01/10/2009 Saat 11:28 ) değiştirilmiştir.
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

bencede uzmeye gerek yok.hala %3 den fazla tasarruf saglamadıgına daır belge beklıyorum.sonra kımse zaten %30 tasarruf sagladıgını ıddaa etmıyor.verılen belgelerde de bu mıktarın %10-12 arası degıstıgı yazıyor.sızın bahsettıgınız karar %25-30 arası tasarruf sagladıgına daır yapılan reklam ıcın alınmıs bır karar.bu arada Renault Clıo'nun moturu bıldıgınız 4 sılındırlı motor.butun testlere goz atarsanız.demek ıstedıgımı anlarsınız.sonuc olarak camur at ızı kalsın mantıgıyla hareket etmemek gereklı.elınızde belge varsa buyrun konusun.yoksa hakkaten bosuna ortamı germeyın...
    son olarak alıntı yaptıgınız, sanayı bakanlıgına aıt yazının bulundugu lınkı verırsenız, bende bır ıncelemek ısterım...
    Konu mustafaf tarafından (01/10/2009 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Reklam Kurulu 145. Sayılı Basın Bülteni - Baybul Bilgi Merkezi

yukarıdaki link te görebilirsin
    saygılar

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

lınk ıcın tesekkurler.kendımde buldum daha sonradan lınkı.soyledıgımız gıbı yapılan abartılı reklamdan dolayı verılen reklamı durdurma kararı...

T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lınk ıcın tesekkurler.kendımde buldum daha sonradan lınkı.soyledıgımız gıbı yapılan abartılı reklamdan dolayı verılen reklamı durdurma kararı...

T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı

önemli değil kardeşim
    yalnız kararda abartılı reklam değil( Yakıtta % 25-35 tasarruf. Aracınızın performansını % 25-35 yükseltir” ifadelerinin bilimsel bir temelinin olmadığı anlaşılmış olup diye karar yazısı yazılmış
    aslında bu kararı alırken neleri göz önünde bulundurduklarını görsek daha iyi olurdu
    araştıracam bulursam paylaşırım
    saygılar

24. 01/10/2009, 13:25

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Ben artık yorum yapmıyacam bu konuda ne zaman yorum yapsam yalancılıkla suçlanıyorum sadece şunu söylüyorum ben memnunum

26. Bu mesajı için 4 kişi plastro'ye teşekkür etti:

Sayfa 7/10 İlkİlk ... 345678910 SonSon